Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz Logo: Odlotowy Miedzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

05-05-2017

Życzenia dla maturzystów

Ilustracja do informacji: Życzenia dla maturzystów
Drodzy Maturzyści!
 
Przed Wami jedno z najważniejszych wydarzeń w Waszym życiu - egzamin maturalny. Życzę Wam powodzenia i przede wszystkim satysfakcji z uzyskanych wyników! Oby stanowiły one dla Was wspaniały wstęp w dorosłość!
Trzymam za Was kciuki!!!

                                                                                              Burmistrz Międzyrzecza
                                                                                                Remigiusz Lorenz
05-05-2017

Uwaga! Nowe ogniska włośnicy u dzików

Ilustracja do informacji: Uwaga! Nowe ogniska włośnicy u dzików
05-05-2017

Materiały informacyjno-szkoleniowe dotyczące ASF, opracowane przez Główny Inspektorat Weterynarii

05-05-2017

Wzory dokumentów potrzebnych do zgłoszenia szkód przez rolników

04-05-2017

Wojskowa majówka w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Wojskowa majówka w Międzyrzeczu
Tradycyjnie 3 maja w Międzyrzeczu odbyły się oficjalne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła je msza św. w intencji ojczyzny w kościele pw. Św. Wojciecha, po której na placu przy pomniku 1000-lecia Państwa Polskiego odbyła się dalsza część uroczystości, która przeprowadzona została zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Przy dźwiękach hymnu państwowego podniesiona została flaga na maszt, była też salwa honorowa i apel pamięci.
Tuż po oficjalnych obchodach rozpoczęło się majówkowe świętowanie na placu wokoło ratusza. Z krótkim programem artystycznym zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Grochowa oraz dzieci z międzyrzeckiego chóru Piccolo. 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana przygotowała szereg atrakcji, można było podziwiać rosomaki – w tym rosomaka medycznego, hibneryt i quady. Najmłodsi wspinali się na parku linowym, czekał na nich również „Cyklop”, na którym mogli potrenować celne oko. Wraz z pracownią artystyczną Dworzec Tworzec rodzice wraz z dziećmi mogli stworzyć swoją własną flagę z międzyrzeckim akcentem. Prawdziwym rarytasem okazała się wojskowa grochówka, która rozeszła się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Dzięki wystawie, której pomysłodawcą był radny Andrzej Chmielewski, starsi mieszkańcy miasta mogli powspominać lata 80., kiedy to przez Międzyrzecz przetoczyła się fala strajków, związanych z pomysłem lokalizacji w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym składowiska odpadów atomowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

106Galeria zdjęć: Wojskowa majówka w Międzyrzeczu

04-05-2017

Oferta Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział "Ziemi Międzyrzeckiej"

02-05-2017

Informacja

Ilustracja do informacji: Informacja
W związku z organizacją Pikniku Militarnego, na placu przy ratuszu dnia 3.05.2017 r. informujemy, iż dnia 2.05.2017 r. w godzinach wieczornych zamknięty zostanie odcinek drogi wraz z parkingiem przy ratuszu, od strony banku BGŻ BNP Paribas. Droga pozostanie zamknięta do 3.05.2017 r. do godz. 16:00.
Za utrudnienia przepraszamy.
28-04-2017

Uwaga objazd!

Ilustracja do informacji: Uwaga objazd!
Dzisiaj wczesnym popołudniem zamknięty dla ruchu pojazdów został odcinek ul. Świerczewskiego w Międzyrzeczu. W związku z tym wyznaczono dwa objazdy (zgodnie z mapą):
  • objazd dla maszyn rolniczych, budowlanych, leśnych i wózków transportowych – wyjazd z Międzyrzecza drogą wojewódzką nr 137 przez Kęszycę do dawnej DK3 w Nietoperku,
  • objazd dla wszystkich pozostałych pojazdów samochodowych – wyjazd z Międzyrzecza drogą wojewódzką nr 137 do węzła Międzyrzecz Zachód, wjazd z ronda na drogę ekspresową S3 w kierunku Zielonej Góry, drogą ekspresową S3 do węzła Międzyrzecz Południe.
Prosimy o zwracanie uwagi na ustawione oznakowanie.
Wykonawca robót zobligowany jest do zapewnienia dostępu do posesji mieszkalnych oraz miejsc prowadzenia działalności gospodarczej, na każdym etapie prowadzenia prac.
 
 
28-04-2017

Zapraszamy do obejrzenia wystawy przed ratuszem

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do obejrzenia wystawy przed ratuszem
W 2017 roku obchodzimy 30. rocznicę protestów przeciwko lokalizacji odpadów atomowych w podziemiach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Przy tej okazji zapraszamy na wystawę plenerową przygotowaną z inicjatywy radnego Andrzeja Chmielewskiego, która oparta została na podstawie wspomnień Bożeny Biernat. Wystawę można podziwiać od dziś na placu przed ratuszem.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Zapraszamy do obejrzenia wystawy przed ratuszem

28-04-2017

Międzyrzecka Majówka 2017

Ilustracja do informacji: Międzyrzecka Majówka 2017
Nie masz jeszcze planów na weekend majowy? Zapraszamy na Międzyrzecką Majówkę! W szczególności polecamy piknik militarny pod ratuszem 3 maja. W programie park linowy, strzelnica, grochówka i wiele innych atrakcji dla dzieci!!
 
1 2 3 4 5 6 ... 62