Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Aktualności

19-03-2020

Koronawirus: Komunikat Polskiej Grupy Farmaceutycznej

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Komunikat Polskiej Grupy Farmaceutycznej
Polska Grupa Farmaceutyczna szuka pracowników do pakowania leków.
 
 
 
19-03-2020

Komunikat Burmistrza Międzyrzecza w sprawie zamknięcia obiektów gminnych

Ilustracja do informacji: Komunikat Burmistrza Międzyrzecza w sprawie zamknięcia obiektów gminnych
W celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) na podstawie zarządzenia 32/2020 Burmistrza Międzyrzecza z dnia 18 marca 2020 r. zamykam do odwołania: sale wiejskie, świetlico-siłownie wiejskie, oraz place zabawi i siłownie plenerowe na terenie Gminy Międzyrzecz.
 

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować za pośrednictwem strony internetowej www.miedzyrzecz.pl oraz za pośrednictwem Facebooka Urzędu Miejskiego, a także tablic informacyjnych znajdujących się przy ww. obiektach.
                                                                                     Burmistrz Międzyrzecza
                                                                                        Remigiusz Lorenz
 
 
19-03-2020

Koronawirus: Informacja starosty o nieodpłatnych punktach porad prawnych

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Informacja starosty o nieodpłatnych punktach porad prawnych
Starosta informuje, że ze względu na koronawirusa zawiesza udzielanie osobiste nieodpłatnych porad prawnych we wszystkich punktach. Można je uzyskać natomiast drogą mailową.
 
 
19-03-2020

Koronawirus: Dzieci uczą rodziców

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Dzieci uczą rodziców
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.
 
 W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
 
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.
 
 
18-03-2020

Koronawirus: Komunikat szpitala w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji:  Koronawirus: Komunikat szpitala w Międzyrzeczu
W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMICZNYM PACJENCI PRZED WEJŚCIEM DO SZPITALA NA UMÓWIONĄ TELEFONICZNIE WIZYTĘ MAJĄ OBOWIĄZEK STAWIENIA SIĘ NA   KONSULTACJĘ, KTÓRA ODBYWA SIĘ W NAMIOCIE PRZED WEJŚCIEM DO BUDYNKU LECZNICY. JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE JEDYNYM WEJŚCIEM DO SZPITALA JEST WEJŚCIE "B " (ROZSUWANE AUTOMATYCZNIE DRZWI) OD ULICY KONSTYTUCJI 3 MAJA 35.
 
 
!! UWAGA !!
Od dnia 17.03.2020r., w ograniczonym zakresie pracują poradnie (kontakt pod numerem telefonu 504 232 193) :
ortopedyczna,
chirurgiczna,
ginekologiczna – położnicza,
onkologiczna,
 
REJESTRACJA DO PORADNI TYLKO TELEFONICZNA POD NR TELEFONU: 95 742 82 82
 
Gabinet POZ – Nocnej i Świątecznej Opieki oraz Izba Przyjęć– zostały przeniesione do gabinetu nr 31 tj. Poradni Pulmonologicznej – niski parter Szpitala
telefon kontaktowy
lekarz 504 231 614
pielęgniarka 504 231 691
 
SOR- nagłe przypadki nr telefonu  504 231 959
 
Planowe badania w pracowniach diagnostycznych  (RTG, TK, USG, EKG, poradnia endoskopowa pracownia badań czynnościowych) oraz wszystkie planowe zabiegi operacyjne zostają odwołane.
 
dyżurka lekarska chirurgiczna 95 742 82 13
dyżurka lekarska ortopedyczna 95 742 83 15
18-03-2020

Uwaga: Informacja o pracy placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Ilustracja do informacji: Uwaga: Informacja o pracy placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej
W Międzyrzeczu działają trzy zespoły lekarzy rodzinnych, czyli Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Sprawdź, jak działają!
 
 
W przychodni Pro Vita przy ul. Konstytucji 3 Maja rejestracja odbywa się tylko telefonicznie (nr tel. 95 741 22 04). Pacjentom udzielane są tzw. teleporady. W sytuacji, kiedy jest to konieczne, pacjent umówiony zostanie telefonicznie do lekarza i wtedy możliwe będzie wejście do przychodni.
Nie należy zgłaszać się po recepty – prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić telefonicznie. Kody do recept można uzyskać telefonicznie. Recepty odbierać można w następujących godzinach: 9.00. 10.30, 12.00, 13.30 i 15.00.
 
W przychodni MSWiA przy ul. Zachodniej rejestracja odbywa się tylko telefonicznie (nr tel. 95 741 25 24). Pacjentom udzielane są tzw. teleporady. W sytuacji, kiedy jest to konieczne, pacjent umówiony zostanie telefonicznie do lekarza i wtedy możliwe będzie wejście do przychodni. Nie należy zgłaszać się po recepty – prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić telefonicznie. Przychodnia oddzwania do pacjentów w celu podania kodu recepty.
 
W przychodni Kolmed przy ul. Chopina rejestracja odbywa się tylko telefonicznie (nr tel. 95 742 04 38, 95 742 02 52). Pacjentom udzielane są tzw. teleporady.
Wizyty domowe odbywają się po zebraniu wywiadu telefonicznego przez pielęgniarkę lub lekarza i uznaniu takiej wizyty za niezbędną.
Kody do recept można uzyskać telefonicznie. W celu usprawnienia procesu wypisywania recept, pacjenci proszeni są przed telefonicznym kontaktem z przychodnią o przygotowanie nazw, dawek i ilości potrzebnych opakowań leku.
 
Laboratorium w szpitalu jest niedostępne, pracuje wyłącznie na potrzeby szpitala.
 
Laboratorium Diagnostyka przy ul. Konstytucji 3 maja 16 na dzień dzisiejszy pracuje na dotychczasowych zasadach.
18-03-2020

Koronawirus: Komunikat w sprawie zasiłków opiekuńczych

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Komunikat w sprawie zasiłków opiekuńczych
Komunikat ZUS w sprawie: dotyczący dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka - klubu dziecięcego - przedszkola – szkoły.
 
 
18-03-2020

Koronawirus: Komunikat ZUS

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Komunikat ZUS
W związku z działaniami profilaktycznymi, które mają zapobiegać szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce, zwracamy się do klientów ZUS z prośbą o ograniczenie bezpośrednich wizyt w placówkach Zakładu.
 
W przypadku potrzeby kontaktu z nami prosimy o korzystanie z:
• informacji telefonicznej (tel. 22 560 16 00 - konsultanci są dostępni w dni robocze pon. - pt. godz. 7.00 - 18.00) po wybraniu „0” (połączenie z konsultantem), należy wybrać odpowiedni temat rozmowy:
 
1 - Pomoc techniczna i obsługa e-ZLA,
2 - Renty i emerytury,
3 – Zasiłki,
4 - Informacje dla ubezpieczonych,
5 - Informacje dla płatników,
7 - Ulgi i umorzenia oraz zawieszenie działalności
9 - Zasiłek opiekuńczy i świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji
• komunikacji mailowej - adres e-mail do zapytań ogólnych cot~@~zus~.~pl
• usług elektronicznych dostępnych na portalu Platformy Usług Elektronicznych
 
16-03-2020

Koronawirus: Informacja Oddziału Lubuskiego PFRON

Ilustracja do informacji:  Koronawirus: Informacja Oddziału Lubuskiego PFRON
Oddział Lubuski PFRON informuje, że w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, od 16 marca br. przechodzi na pracę zdalną.
 
 
Informacja w sprawie zmiany formy obsługi klienta przez oddziały regionalne PFRON – Oddział Lubuski
15-03-2020

Koronawirus: Od poniedziałku, 16 marca, praca Urzędu Miejskiego zostanie ograniczona.

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Od poniedziałku, 16 marca, praca Urzędu Miejskiego zostanie ograniczona.
Komunikat dotyczący ograniczenia pracy Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu. Przed ewentualnym przyjściem do UM prosimy mieszkańców o kontakt telefoniczny. Zostaniecie Państwo poinformowani o formie kontaktu z UM.
 
 
                                                        Szanowni Państwo!
W związku z zaistniałą sytuacją oraz koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, od poniedziałku, 16 marca 2020 r. do odwołania, praca Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu zostanie ograniczona do Punktu Podawczego, znajdującego się na parterze przy wejściu do Urzędu Miejskiego przy ul. Rynek 1 oraz niezbędnych funkcji Wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego.
 
Pozostałe wydziały UM będą pracować na bieżąco, również na Państwa wnioski, składane tradycyjnie, bądź drogą elektroniczną:
• E-mail:  e-mail
• Korespondencję drogą elektroniczną można przesyłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej na platformie e-PUAP (www.epuap.gov.pl).
Informacje dotyczące bieżących spraw udzielane będą telefonicznie (nr telefonów do poszczególnych wydziałów pod linkiem: https://www.miedzyrzecz.pl/PL/3022/Kontakt/).
 
Informujemy jednocześnie, że Biuro Obsługi Funduszu Alimentacyjnego, znajdujące się w siedzibie spółki PUBR przy ul. Reymonta oraz wydziały UM w budynku przy ul. Rynek 7 będą nieczynne dla interesantów. Druki i wnioski należy składać w Biurze Podawczym w UM przy ul. Rynek 1.
 
Przed ewentualnym przyjściem do UM prosimy o kontakt telefoniczny. Zostaniecie Państwo poinformowani o formie kontaktu z UM.
Powyższe działania zostały podjęte z myślą o ochronie Państwa i Pracowników UM.