Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Aktualności

13-03-2020

Koronawirus: Informacja o zamknięciu Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Informacja o zamknięciu Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych
Informujemy o planowanym na dzień 16.03.2020 r. zamknięciu Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych działającej w strukturach Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu.
 
 
Przewidywany termin otwarcia PWSRiUP to dzień  01.04.2020 r.
13-03-2020

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT!

Ilustracja do informacji: UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT!
Komunikat dotyczący ograniczenia pracy Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
 
 
                                                                                                  Szanowni Państwo!
 
W związku z zaistniałą sytuacją oraz koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, od poniedziałku, 16 marca 2020 r. do odwołania, praca Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu zostanie ograniczona do Punktu Podawczego, znajdującego się na parterze przy wejściu do Urzędu Miejskiego przy ul. Rynek 1 oraz niezbędnych funkcji Wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego.
 
Pozostałe wydziały UM będą pracować na bieżąco, również na Państwa wnioski, składane tradycyjnie, bądź drogą elektroniczną:
  • E-mail: e-mail
  • Korespondencję drogą elektroniczną można przesyłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej na platformie e-PUAP (www.epuap.gov.pl).
Informacje dotyczące bieżących spraw udzielane będą telefonicznie (nr tel. do poszczególnych wydziałów pod linkiem: https://www.miedzyrzecz.pl/PL/3022/Kontakt/).
 
Informujemy jednocześnie, że Biuro Obsługi Funduszu Alimentacyjnego, znajdujące się w siedzibie spółki PUBR przy ul. Reymonta oraz wydziały UM w budynku przy ul. Rynek 7 będą nieczynne dla interesantów. Druki i wnioski należy składać w Biurze Podawczym w UM przy ul. Rynek 1.
 
Przed ewentualnym przyjściem do UM prosimy o kontakt telefoniczny. Zostaniecie Państwo poinformowani o formie kontaktu z UM.
 
Powyższe działania zostały podjęte z myślą o ochronie Państwa i Pracowników UM.
13-03-2020

Koronawirus: Komunikat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Komunikat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Mając na względzie zdrowie osób niepełnosprawnych Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prosi o zawieszenie zajęć prowadzonych w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Pismo w tej sprawie skierował w środę do wszystkich wojewodów Prezes Zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.
 
Organizacje pozarządowe realizujące zadania zlecane przez Fundusz, w przypadku trudności w realizacji umów wynikających z zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-19 informujemy, że zarząd PFRON przyjmie rozwiązania umożliwiające realizację części projektów zaplanowanych na marzec 2020 r. w terminie późniejszym oraz ich rozliczenie.
 
Jednocześnie informujemy, że stosowne zalecenie dot. zamknięcia placówek wydał również Wojewoda Lubuski.
 
 
13-03-2020

Koronawirus: Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego
Link do rozporządzenia wydanego przez Wojewodę Lubuskiego  12 marca.
 
 
1. Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 12 marca 2020 r. w sprawie uchylenia rozporządzenia Wojewody Lubuskiego z dnia 11 marca 2020 r. dotyczącego zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa lubuskiego
 
13-03-2020

Koronawirus: Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego
W związku z istniejącym zagrożeniem zakażenia koronawirusem, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Międzyrzeczu, uprzejmie prosi Państwa o ograniczenie osobistego przychodzenia do tut. Urzędu.

 
Podatnicy mogą kontaktować się z tut. Urzędem za pomocą środków komunikacji elektronicznej (profil zaufany, e-mail, infolinie, telefon do pracowników tut. Urzędu – wykaz w załączeniu).
 
13-03-2020

Koronawirus: Polecenie Wojewody Lubuskiego

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Polecenie Wojewody Lubuskiego
 
Polecenie w sprawie zapewnienia pomocy osobom wymagającym wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej  COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, w szczególności osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym.
 
12-03-2020

Koronawirus: Aktualne informacje o koronawirusie na stronie Ministerstwa Zdrowia

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Aktualne informacje o koronawirusie na stronie Ministerstwa Zdrowia
Aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.
 
12-03-2020

Koronawirus: Ograniczenie działalności Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Ograniczenie działalności Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Hala Widowiskowo-Sportowa będzie zamknięta od 16 do 25 marca, a pływalnia Kasztelanka od 16 marca do 5 kwietnia. 
 
12-03-2020

Koronawirus: Rozporządzenie wojewody w sprawie zawieszenie imprez

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Rozporządzenie wojewody w sprawie zawieszenie imprez
Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa lubuskiego.
 
Rozporządzenie obowiązuje od 12 marca do odwołania.
 
 
12-03-2020

Koronawirus: Muzeum w Pniewie zamknięte do odwołania

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Muzeum w Pniewie zamknięte do odwołania
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie pod Międzyrzeczem zostało zamknięte do odwołania.