Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz Logo: Odlotowy Miedzyrzecz

Najbliższe wydarzenia

Strona główna

Wielki Szlemik 2017 ruszył

Ilustracja do informacji: Wielki Szlemik 2017 ruszył
Kto choć raz był na Wielkim Szlemiku w Międzyrzeczu ten wie, że szyld Szkoły Tenisa Ziemnego IKA każdemu turniejowi nadaje znak jakości. Nie inaczej było w pierwszej odsłonie cyklu – „Australian Open” 24.06.2017, gdzie zjechała 30 stałych bywalców i nowych uczestników turnieju. Rywalizacja toczyła się w 5 kategoriach wiekowych. Turniej swoim patronatem objął burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz.

Kto wzniósł trofeum za zwycięstwo i został mistrzem A.O.?
W kategorii niebieskiej – najmłodszej dzieci rywalizowały w formie gier, zabaw, konkursów. Adrian Robak, Lenka Brulińska, Michał Kluj, Lenka Olejarz i Bartuś Bruliński zajęli równorzędnie pierwsze miejsca i otrzymali złote medale.
W kategorii czerwonej triumfował Igor Bartnik z Gorzowa, który wygrał wszystkie swoje mecze: z Michałem Janasem 7/5 10/8, Mateuszem Klik 7/5 5/7 7/3 i Leszkiem Siekanko 7/1 7/4.
Bardzo ciekawie przebiegała rywalizacja w kategorii pomarańczowej. Grupę A pewnie wygrał Cyprian Siekanko (STZ-IKA), grupę B Wiktor Łobaczewski z Rzepina. W fazie pucharowej w półfinale nasz „Cypek” pokonał Macieja Domaradzkiego 4/1, a Wiktor Łobaczewski Pawła Grelę 4/1. W wielkim finale Cyprian Siekanko nie dał żadnych szans Wiktorowi, pokonując go 4/0. Mamy Mistrza Australian Open!!! Trzecie miejsce zajął Maciej Domaradzki z Gorzowaczwarte Paweł Grela (STZ-IKA).
W kategorii zielonej świetnie zaprezentował się Andrzej Chorostin z Zielonej Góry i Zosia Rzepecka z Gorzowa, którzy wychodząc z grupy z pierwszego miejsca stanowili parę finałową. Po niezwykle zaciętym pojedynku „Endriu Torpeda” pokonał Zosię 6/5. W grze o 3 miejsce Patryk Dżugan ze Szczecina zwyciężył Maćka Domaradzkiego 6/1.
Emocji nie zabrakło również w kategorii żółtej. Grupę A pewnie wygrał Łukasz Śniadecki z Nowego Tomyśla, grupę B Andrzej Chorostin (Endriu). Para ta stanowiła finał, w którym lepszym okazał się Łukasz Śniadecki. Natomiast w grze o 3 miejsce zażartą walkę i zacięty bój toczyli Zosia Rzepecka i Maciej Duszyński. Przy stanie 5/2 dla Zosi, Maciek doprowadził do 5/5, by w decydującym gemie niestety przegrać 6/5.
Australian Open w Międzyrzeczu rozegrany, mamy Mistrzów, medale i puchary rozdane.

Szkoła Tenisa Ziemnego IKA gratuluje zwycięzcom, dziękuje wszystkich uczestnikom za udział w turnieju. Zapraszamy na Roland Garros 15.07.2017.