Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

Strona główna

Mieszkańcy Międzyrzecza zagrali jak z nut. W WOŚP oczywiście!

Ilustracja do informacji: Mieszkańcy Międzyrzecza zagrali jak z nut. W WOŚP oczywiście!
Prawie 100 tys. zł. zebrano w naszej gminie podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To rekordowa kwota! Pieniędzy będzie więcej, gdyż trwają jeszcze internetowe licytacje!
 
Międzyrzecz był jedną z tysięcy miejscowości na całym świecie, która zagrała w 28. Finale Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy. W niedzielę, 12 stycznia, od rana mieszkańcy naszej gminy wrzucali datki do puszek wolontariuszy, a o godz. 15.00 spotkali się w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury na koncercie i licytacjach. Uczestnicy mogli m.in. wylicytować tam materiały promocyjne gminy, przekazane organizatorom przez burmistrza Remigiusza Lorenza.
 
 
W gminie zebrano prawie 100 tys. zł, czyli blisko 40 tys. zł więcej, niż przed rokiem.  Pieniędzy będzie jeszcze więcej, gdyż wciąż trwają licytacje w internecie. Ostateczny wynik kwesty poznamy dopiero za kilka dni, ale z pewnością będzie on rekordowy!
 
 
Dziękujemy wolontariuszom, pracownikom ośrodka kultury i biblioteki, zuchom i harcerzom, ratownikom z lokalnego sztabu Krajowej Społecznej Sieci Ratunkowej oraz wszystkim instytucjom i mieszkańcom, którzy zaangażowali się w organizację kwesty i koncertów, bądź wsparli Fundację WOŚP

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją