Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Nowy wóz bojowy dla strażaków z Bukowca

Ilustracja do informacji: Nowy wóz bojowy dla strażaków z Bukowca
Do Międzyrzecza dojechał nowy samochód strażacki, który niebawem przekazany zostanie strażakom-ochotnikom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukowca. – Poprawi bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko gminy, ale także powiatu. Kosztował prawie milion złotych, z czego połowę wyłożyła gmina – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Samochód marki scania będzie chlubą i wizytówką jednostki OSP w Bukowcu. Po przyjeździe do Międzyrzecza zaparkował w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie został „uzbrojony” w specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.
 
- Takie pojazdy to rzadkość w jednostkach straży-ochotniczej. Wóz bojowy z górnej półki, który będzie chlubą i wizytówką jednostki OSP w Bukowcu. Kosztował prawie milion złotych. Połowę wyłożyła gmina, a drugą stanowią dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – wylicza burmistrz.
 
Samochód niebawem zaparkuje w garażu remizy w Bukowcu. Jak podkreśla R. Lorenz, jego oficjalne przekazanie odbędzie się po złagodzeniu obecnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją