Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Międzyrzecz przyciąga turystów

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz przyciąga turystów
W biurze PTTK otwarto Punkt Informacji Turystycznej, który finansowany jest z budżetu gminy. Turyści mogą w nim kupić lub otrzymać materiały promujące Ziemię Międzyrzecką oraz uzyskać informacje o jej największych atrakcjach turystycznych.
 
 
 
Punkt Informacji Turystycznej otwarto w biurze międzyrzeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, które mieści się w kamienicy nr 9 przy skrzyżowaniu Rynku z ul. Lipową – niedaleko uruchomionej ostatnio fontanny. Czynne jest od godz. 9.00 do 17.00 przez okrągły tydzień od poniedziałku do niedzieli włącznie. Prowadzą go działacze PTTK. – Podobnie jak w poprzednich latach, mogliśmy go otworzyć dzięki dotacji z Urzędu Gminy – zaznacza prezes PTTK Przemysław Mikołajczak.
Punkt będzie czynny do 24 września. Turyści mogą w nim kupić lub otrzymać materiały promocyjne gminy – np. kubki i magnesy - oraz mapy i foldery z trasami turystycznymi i lokalnymi atrakcjami. Część z nich działaczom PTTK przekazał Urząd Miejski.  
- Ruch turystyczny jest w tym sezonie większy, niż przed rokiem. Naszym gościom polecamy przede wszystkim bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. To absolutny przebój turystyczny nie tylko gminy, ale i całego regionu – mówi Martyna Osadnik, którą zastaliśmy w poniedziałkowe popołudnie w Punkcie Informacji Turystycznej. – Turystycznych atrakcji jest u nas oczywiście znacznie więcej. Turystom polecamy między innymi kąpielisko nad jeziorem Głębokie, kolejkę ogrodową w Nietoperku oraz muzeum i średniowieczny zamek w Międzyrzeczu.
Jak podkreśla P. Mikołaczak, coraz większą popularnością cieszy się tzw. aktywna turystyka. Przede wszystkim rowerowa i kajakowa. – Turyści dopytują o trasy rowerowe,  wypożyczalnie sprzętu pływającego, przystanie kajakowe i pobliskie atrakcje – wylicza.
Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że turystyka jest jedną z gałęzi lokalnej gospodarki. – Ze względu na pandemię koronawirusa, ostatnie miesiące były trudne. Obecnie widać znaczne ożywienie ruchu turystycznego w naszej gminie  – mówi samorządowiec.
Na zdjęciu:
Razem z Martyną Osadnik zapraszamy naszych gości do Punktu Informacji Turystycznej. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją