Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Razem po unijne i rządowe pieniądze

Ilustracja do informacji: Razem po unijne i rządowe pieniądze
Międzyrzecz rozpoczyna współpracę gospodarczą ze Świebodzinem i Sulęcinem. – Razem mamy większe szanse na dotacje, które przyspieszą rozwój naszej gminy i poprawią jakość życia mieszkańców – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
 
O zacieśnianiu współpracy między trzema sąsiadującymi ze sobą gminami oraz płynących z niej korzyściach wiele razy informowały w ostatnich miesiącach lokalne i regionalne media. Jej założenia i cele określa porozumienie, które podpisali w piątek, 8 października, ich burmistrzowie: Remigiusz Lorenz z Międzyrzecza, Tomasz Sielicki ze Świebodzina i Dariusz Ejchart z Sulęcina. Umowa dotyczy utworzenia przez te gminy tzw. Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, dzięki któremu – jak podkreśla R. Lorenz – współpracujące ze sobą samorządy będą mogły wspólnie występować o pieniądze z Warszawy i Brukseli.
 
- Umowa przyśpieszy rozwój naszej gminy, ale co najważniejsze, polepszy warunki życia mieszkańców. Docelowo ma powstrzymać ucieczkę naszych mieszkańców do dużych aglomeracji i za granicę. Jestem głęboko przekonany, że rozbudowa infrastruktury, utworzenie nowych zakładów pracy i związana z tym poprawa jakości życia będą magnesem, który przyciągnie do nas mieszkańców innych powiatów i regionów – dodaje.
 
Burmistrz podkreśla, że gminy łączą najważniejsze arterie komunikacyjne w naszym regionie: autostrada A2 i trasa szybkiego ruchu S3. – Położenie przy ich skrzyżowaniu to przysłowiowe okno na świat. To także magnes dla potencjalnych inwestorów. Ułatwia miejscowym przedsiębiorcom eksport wyprodukowanych przez nich towarów i import komponentów do ich produkcji – dodaje.
 
Jednym z takich magnesów dla inwestorów ma być położony przy drodze do Rokitna Park Przemysłowy nr 2, gdzie na inwestorów czekają należące do Skarbu Państwa działki o łącznej powierzchni ponad 100 hektarów. W przyszłym roku rozpocznie się tzw. uzbrajanie tych terenów, czyli budowa sieci energetycznych i wodno-kanalizacyjnych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją