Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Wielkie święto międzyrzeckich seniorów

Ilustracja do informacji: Wielkie święto międzyrzeckich seniorów
 
Pyszny tort, życzenia od burmistrza Remigiusza Lorenza i wspaniały koncert – tak w największym skrócie wyglądały gminne obchody Dnia Seniora.
 
 
Gminny Dzień Seniora odbył się w niedzielę, 10 października, w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Na miejscowych seniorów czekała tam kulinarna niespodzianka w postaci siedmiu pysznych tortów, ufundowanych przez władze miejskie. Burmistrz Remigiusz Lorenz oraz jego zastępcy Agnieszka Śnieg i Tomasz Markiewicz zadbali, żeby każdy z uczestników mógł skosztować tych pyszności. Dwoili się i troili przy krojeniu tortów oraz składali życzenia seniorom. – Tort jest pyszny – mówiła nam pani Zofia.
 
Artystycznym akordem uroczystości był koncert utworów Anny German i Czesława Niemena w wykonaniu Inny Kamaryan i Jarosława Królikowskiego. Nostalgiczne piosenki w perfekcyjnym wykonaniu artystów wzruszyły mieszkańców i przeniosły ich w lata młodości.
 
Przed występem dyrektorka Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Ewelina Izydorczyk-Lewy przywitała uczestników gminnej imprezy i zaprosiła na scenę burmistrza, który złożył im gratulacje i życzenia. Zaznaczał, że w 1990 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła dzień 1 października świętem Osób Starszych. – Nigdy o nim nie zapominam – mówił, co seniorzy skwitowali życzeniami i gromkimi brawami.
 
Burmistrz podziękował seniorom za wkład w życie miasta oraz złożył im gratulacje i życzenia.
– Te święto jest bliskie memu sercu. Tym bardziej się cieszę, że mogłem się spotkać z Państwem i razem z Wami spędzić te popołudnie. Z okazji Gminnego Dnia Seniora składam wszystkim, którzy weszli w złotą jesień życia, najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia wszelkich marzeń. Niech Was omijają troski i smutki, a Waszych rodzinach gości radość, zrozumienie, miłość i szczęście – mówił.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją