Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Na cmentarzu wybudowane zostanie kolumbarium

Ilustracja do informacji: Na cmentarzu wybudowane zostanie kolumbarium
Na cmentarzu dobiega końca budowa ścieżki, która połączy centrum nekropoli z planowanym kolumbarium na urny z prochami zmarłych mieszkańców.
 

W pobliżu zbiorowej mogiły pacjentów Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w zachodniej części cmentarza rozpoczęła się budowa kolumbarium. Mieszkańcy będą mogli składać w nim urny z prochami swoich bliskich. – Kremowanie zwłok jest coraz bardziej popularne. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. To pomysł radnych, zgłoszony przez Marię Kijak i Eugeniusza Sawińskiego. Poparła go cała Rada Miejska – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz,
 
Radna M. Kijak zaznacza, że pomysł wybudowania kolumbarium pojawił się już przed kilkoma laty. Gmina wybudujemy dwa obiekty, w każdym z nich będą 54 miejsca na urny . Burmistrz zaznacza, że to dopiero pierwsza część inwestycji. – W projekcie przyszłorocznego budżetu zabezpieczyliśmy pieniądze na rozbudowę kolumbarium  – dodaje R. Lorenz.

Inwestycja zakończy się wiosną przyszłego roku. Mieszańcy będą mogli dojść do kolumbarium nową ścieżką, której budowa powoli dobiega już końca. Została utwardzona i wyłożona kostką. – Za ścieżkę i kolumbarium zapłacimy łącznie 550 tys. zł – zapowiada Sylwester Suchowski, który kieruje Wydziałem Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim magistracie.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją