Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Młodzi radni poznali samorządowe abecadło

Ilustracja do informacji: Młodzi radni poznali samorządowe abecadło
Spotkanie w ratuszu było dla radnych młodzieżowych lekcją samorządności. O zadaniach i kompetencjach gminnych władz opowiedział im m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz.

Rada Młodzieżowa jest organem doradczym miejskich władz. W jej skład wchodzą uczniowie wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszej gminy. Spotkali się ostatnio w ratuszu z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem, który zapoznał ich z zadaniami magistratu. – Samorządy odpowiadają za wiele spraw. Od utrzymania szkół po opiekę społeczną, drogi i infrastrukturę budowlaną – mówił burmistrz.
 
O kompetencjach radnych opowiedziała uczniom kierownik Biura Rady Sabina Miernik, natomiast o zadaniach realizowanych przez gminę i podlegające jej instytucje mówiły też obecne na spotkaniu kierowniczka Wydziału Spraw Społecznych w międzyrzeckim ratuszu Sylwia Najderek, dyrektorka Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Ewelina Izydorczyk-Lewy oraz dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty Izabella Korejwo.

Młodzi radni poznali też strukturę organizacyjną Urzędu Miejskiego. Odwiedzili jego poszczególne wydziały i zapoznali się pracą urzędników. Ich przewodniczką była sekretarz Urzędu Miejskiego Anna Sawka. – Możecie liczyć na nasze wsparcie – zapewniała młodzieżowych radnych.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją