Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Kostka zamiast dziur i kałuż

Ilustracja do informacji: Kostka zamiast dziur i kałuż
Budowa gminnej drogi w Żółwinie powoli zbliża się do końca. Przed Bożym Narodzeniem kierowcy będą mogli przetestować jej nową nawierzchnię z betonowej kostki.
 
Za trzy, góra cztery tygodnie mieszkańcy Żółwina przestaną narzekać na fatalny stan przecinającej wieś drogi. Jej gruntowa nawierzchnia została już wykorytowana, utwardzona i wyłożona kostką. Jezdnia ma pięć i pół metra szerokości. Będą ja oświetlać nowe lampy, a ostatnim etapem dobiegającej już końca inwestycji będzie budowa chodnika o szerokości dwóch metrów. Powstał też łącznik między budowanym odcinkiem i drogą powiatową z Międzyrzecza przez Żółwin do Kuligowa i dalej do Pszczewa.
 
Prace prowadzi międzyrzecka firma Brubet, która zrealizowała wiele podobnych inwestycji w naszym mieście i regionie. Ich finał zaplanowano na drugą połowę grudnia. Gmina zapłaci wykonawcy 1 mln. 290 tys. zł, ale z własnego budżetu wyłoży nieco ponad 500 tys. zł. Jak to możliwe?
 
- Na realizację tej ważnej dla mieszkańców inwestycji gmina dostała 786 tys. zł z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz. - Obecnie realizujemy w gminie kilka innych inwestycji drogowych. Wszystkie za rządowe i unijne dotacje.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją