Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Jarosław Tomaszewski ponownie został sołtysem Wyszanowa

Ilustracja do informacji: Jarosław Tomaszewski ponownie został sołtysem Wyszanowa
Mieszkańcy Wyszanowa zdecydowali, że sołtysem ich wsi ponownie zostanie Jarosław Tomaszewski, po czym wybrali też radę sołecką. Gratulacje sołtysowi i radzie złożyli burmistrz Remigiusz Lorenz i jego zastępczyni Agnieszka Śnieg.
 
Zebranie wyborcze odbyło się w czwartek, 19 stycznia, w sali wiejskiej w Wyszanowie. Oprócz mieszkańców sołectwa uczestniczyli w nim także burmistrz Remigiusz Lorenz, jego zastępczyni Agnieszka Śnieg oraz radni Andrzej Chmielewski, Zbigniew Mazurek i Zbigniew Smejlis. Gospodarzem spotkania był  Jarosław Tomaszewski, który także jest radnym, a od 2011 r. sołtysem w Wyszanowie i w dodatku prezesem miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.
Po wybraniu przewodniczącego i sekretarza J. Tomaszewski złożył sprawozdanie za ostatnie cztery lata, które zostało jednogłośnie przyjęte i nagrodzone brawami przez uczestników zebrania.
 
Kolejną osłoną spotkania było powołanie komisji skrutacyjnej, która bardzo sprawnie przeprowadziła wybory na sołtysa i do rady sołeckiej. Jedynym kandydatem na sołtysa był J. Tomaszewski. Mieszkańcy docenili jego dotychczasową działalność na rzecz lokalnej społeczności i wybrali go na kolejną, czwartą kadencję. W kierowaniu sołectwem wspierać go będą Małgorzata Wróbel, Janusz Janusz, Paweł Janusz, Katarzyna Janusz i Anna Putyrska z  rady sołeckiej.   
 
Burmistrz i jego zastępczyni złożyli gratulacje sołtysowi i radnym oraz życzyli im sukcesów w zarządzaniu sołectwem. R. Lorenz zaznacza aktywność i zaangażowanie mieszkańców wsi z naszej gminy w rozwój rodzinnych miejscowości. - Przykładem są prężnie działające jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, rozmaite stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich. Serdecznie Wam za to dziękuję – mówi.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją