Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

W harcerskich rytmach

Ilustracja do informacji: W harcerskich rytmach
Sobotni Festiwal Piosenki Harcerskiej „Siorba-2023” okazał się artystycznym wydarzeniem sezonu na Ziemi Międzyrzeckiej. Gratulacje uczestnikom, zwycięzcom i organizatorom złożył m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz. – To było muzyczne święto radości, młodości i braterstwa – komentował R. Lorenz.
 
Muzyczna impreza obyła się w sobotę, 21 stycznia, w gościnnych progach Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, jej pierwszym akordem było zbiorowe siorbanie kisielu przez organizatorów i uczestników Festiwal prowadzili komendantka międzyrzeckiego hufca ZHP Agnieszka Maik i jej zastępca Adrian Portała, którzy przywitali gości -- m.in. przez komendanta Lubuskiej Chorągwi ZHP Bartłomieja Walkowskiego – oraz 
podziękowali za pomoc w organizacji imprezy dyrektorce MOK Ewelinie Izydorczyk-Lewy oraz burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi, który objął festiwal swoim patronatem, a do tego ufundował jedną z głównych nagród i upominki dla zwycięzców.
 
Na scenie zaprezentowało się ponad 200 harcerzy i zuchów z całego regionu. Przez kilka godzin nad budynkiem ośrodka kultury rozbrzmiewały piosenki harcerskie, turystyczne oraz bożonarodzeniowe kolędy. Główną nagrodę – Grand Prix XIV Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Siorba 2023” – wyśpiewali harcerze z 4. DSH Watra z Żar.
 
W kategorii Piosenki Zuchowej Złotego Siorbusia zdobyły Wesołe Zuchy z Sulęcina. W kat. Piosenki Harcersko-Turystycznej Złota Siorba przypadła  16. Witnickiej DH Spectrum, a w kat. Piosenki Świąteczno-Zimowej 4. DSH Watra.
 
Na przysłowiowym podium stanęli też przedstawiciele organizatorów, czyli Hufca Międzyrzecz ZHP. W kat. Piosenki Zuchowej Srebrnego Siorbusia wyśpiewały zuchy z 22. GZ Wesołe Płomyki. Brązowego Siorbusia w tej kategorii jurorzy przyznali ich kolegom i koleżankom z 7. GZ Niedźwiedzie Łapki, natomiast w kat. Piosenki Harcersko-Turystycznej drugie miejsce i Brązową Siorbę zdobyli harcerze z 2. DH Iskry.
 
Artystyczne uzdolnienia zuchów i harcerzy oklaskiwał m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz, który na zakończenie złożył też gratulacje i podziękowania uczestnikom, organizatorom i zwycięzcom. – Nasi harcerze bardzo aktywnie uczestniczą w życiu społecznym naszej gminy, za co raz jeszcze gorąco im dziękuję i zapewniam jednocześnie, że zawsze mogą liczyć na wsparcie ze strony władz gminy – zapewniał.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją