Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Przysięga w naszej brygadzie

Ilustracja do informacji: Przysięga w naszej brygadzie
- Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg – ślubowało ponad 100 elewów, którzy zakończyli pierwszą część szkolenia w szeregach 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. W uroczystości wziął udział m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz, który podkreślał związki miasta ze stacjonującą w nim elitarną brygadą.
 
Wojskowa przysięga odbyła się w sobotę, 18 marca, placu przed halą sportowo-widowiskową. Ślubowanie ponad 100 elewów odebrał dowódca stacjonującej w naszym mieście elitarnej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej płk Sławomir Kocanowski. Uroczystość zakończył pokaz musztry paradnej i defilada. Oprócz elewów wzięli w niej udział ich rodzice i bliscy, mieszkańcy Międzyrzecza oraz przedstawiciele instytucji mundurowych i lokalnych władz. M.in. burmistrz Remigiusz Lorenz, dla którego uroczystość była okazją do złożenia gratulacji dowódcy „siedemnastej” płk S. Kocanowskiemu. Samorządowiec podkreśla, że brygada jest największym zakładem pracy w naszej gminie.
 
Podczas oficjalnego przemówienia burmistrz pogratulował żołnierzom wyboru prestiżowego zawodu w zielonych mundurach i z naszywkami 17. WBZ na rękawach. - Robimy wszystko, żeby poprawić jakość życia mieszkańcom, w tym także bardzo licznej grupie żołnierzy i ich rodzin – zaznaczał R. Lorenz. – Brygada i miasto są zszyte nierozerwalnymi więzami współpracy.
 
Burmistrz podkreśla, że wojsko jest jednym z filarów życia gospodarczego, a także społecznego w naszej gminie. - Chętnie nas wspiera w rozmaitych przedsięwzięciach, a miasto pomaga naszym wojskowym – dodaje.
 
Przysiędze towarzyszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy, które odbywały się w pobliskiej hali oraz ekspozycja sprzętu wojskowego na przylegającym do niej parkingu.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją