Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Nasz projekt na medal

Ilustracja do informacji: Nasz projekt na medal
Projekt termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 3 wygrał pierwszy etap konkursu Fundusze Europejskie Warte Zachodu w kategorii Zielony Region. W ogłoszeniu wyników wziął udział burmistrz Remigiusz Lorenz. – To bardzo miła informacja. Zwycięstwo naszego projektu oznacza, że składane przez gminę dokumenty i wnioski o dotację są bardzo dobrze przygotowywane, a ich realizacja na bardzo wysokim poziomie – zaznacza samorządowiec.
 
Organizatorem konkursu był samorząd woj. lubuskiego, a jego celem promocja najlepszych praktyk wykorzystania Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W pierwszym etapie konkursu samorządy z naszego powiatu składały projekty razem z gminami z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Podsumowanie tej fazy odbyło się w Strzelcach Krajeńskich.

– W kategorii Zielony Region nasz projekt termomodernizacji Szkoły Podstawowej numer 3 zajął pierwsze miejsce. Ocena ekspertów potwierdza, że jesteśmy dobrze przygotowani do walki o unijne dotacje na rozmaite inwestycje. Ich gwarancją są właśnie bardzo dobre projekty, przygotowane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców z myślą o inwestycjach, które mają poprawić jakość ich życia – zaznacza R. Lorenz.
 
Zdaniem organizatorów, realizowane w ostatnich latach w Międzyrzeczu liczne inwestycje mogą być wzorem dla innych samorządów oraz są najlepszym przykładem umiejętnego pozyskiwania i następnie wykorzystywania pieniędzy z Brukseli i Warszawy.
 
Gratulacje burmistrzowi złożyli m.in. posłowie na sejm Krystyna Sibińska i Waldemar Sługocki.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją