Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Honorowa odznaka Sybiraka dla burmistrza Remigiusza Lorenza

Ilustracja do informacji: Honorowa odznaka Sybiraka dla burmistrza Remigiusza Lorenza
Organizatorzy Pielgrzymki Sybiraków do sanktuarium maryjnego w Rokitnie przyznali kilku osobom i szkole rolniczej w Bobowicku honorowe odznaki Sybiraków. Jedną z nich wręczyli burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi.
 
Przed uroczystością Sybiracy z naszego regionu wzięli udział w mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Nabożeństwo odbyło się w asyście pocztów sztandarowych, wystawionych m.in. przez gorzowski oddział Związku Sybiraków oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku pod Międzyrzeczem.
 
Po mszy świętej jej uczestnicy wraz z duchownymi, na czele z kustoszem sanktuarium ks. Marcinem Kliszczem, przeszli do poświęconej Sybirakom stacji Drogi Krzyżowej – Kalwarii Rokitniańskiej, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze w hołdzie ofiarom Golgoty Wschodu. Następnie udali się do sali konferencyjnej na terenie sanktuarium, gdzie przywitała ich lubuska kurator oświaty Ewa Rawa, która jest prezesem oddziału Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp. W części artystycznej wystąpiły tam uczennice ZS CKR im. Zesłańców Sybiru, po czym organizatorzy wręczyli czterem osobom – m.in. burmistrzowi Międzyrzecza Remigiuszowi Lorenzowi - honorowe odznaki Sybiraka.
 
- To dla mnie ogromny zaszczyt i jednocześnie zobowiązanie do dalszego pielęgnowania pamięci o tragicznych, ale też jakże budujących losach Sybiraków – dziękował samorządowiec.
 
Kolejną odznaką uhonorowano ZS CKR im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku. Wniosek o prestiżową odznakę dla burmistrza złożyli miejscowi Sybiracy, na czele z prezesem oddziału Związku Sybiraków Teresą Domaszewicz.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją