Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Dziecięca manifestacja w centrum miasta

Ilustracja do informacji: Dziecięca manifestacja w centrum miasta
„Dzieci prawa, ważna sprawa” skandowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 podczas przemarszu do ratusza, przed którym spotkali się zastępcami burmistrza Agnieszką Śnieg i Tomaszem Markiewiczem.

- To bardzo dobrze, że wiecie o swoich prawach i potraficie manifestować w ich obronie. Możecie liczyć na wsparcie ze strony wychowawców, nauczycieli, dyrektorów szkół i władz gminy - zaznaczała
 
Happening zorganizowany został z okazji przypadającego 20 listopada Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie trzymali w dłoniach niebieskie baloniki z logo miasta – nietoperzem i napisem Odlotowy Międzyrzecz. Towarzyszyli im nauczyciele i dyrektor szkoły Krzysztof Marzec, który podkreślał, że rynek i ratusz to szczególne miejsca w Międzyrzeczu. – Tutaj zapadają najważniejsze dla miasta decyzje, właśnie tutaj nasi przodkowie witali pierwszego elekcyjnego króla Walezjusza i cesarza Francuzów Napoleona Bonaparte.
W szkole odbyły się pogadanki na ten temat, dzieci robiły kolorowanki z tej okazji, a najmłodsi uczniowie wzięli udział w marszu wokół „szóstki”.
 
- Szkoła przystępuje do programu UNICEF związanego z ochroną praw dziecka – zapowiada K. Marzec.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją