Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Nowoczesna pracownia multimedialna w bibliotece w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Nowoczesna pracownia multimedialna w bibliotece w Międzyrzeczu
W Bibliotece Publicznej otwarto nowoczesną pracownię multimedialną. – Będzie służyć dzieciom, młodzieży i dorosłym mieszkańcom naszej gminy – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Nowoczesny sprzęt wideo i audio wraz z programami trafił do biblioteki po rozstrzygnięciu konkursu „MiniPakt – gminne pracownie komputerowe”, realizowanego w ramach projektu „Cyfrowa Gmina”. Gmina dostała na jego zakup ponad 146 tys. zł.
 
- Wniosek złożyły władze miasta z myślą o dzieciach i młodzieży. Dostaliśmy dotację jako jedyna gmina w województwie. Za pomocą tego sprzętu mieszkańcy będą mogli obrabiać zdjęcia i wideo oraz montować z nich grafiki, animacje i filmy. Będą z niej korzystać uczniowie, dzieci z kół zainteresowań z Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury, a popołudniami także dorośli – mówił burmistrz Remigiusz Lorenz podczas dzisiejszego otwarcia pracowni.
 
Utworzenie pracowni multimedialnej umożliwi prowadzenie zajęć opartych o ideę STEAM, czyli sposobu nauczania łączącego pięć dziedzin: naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Opierać się będzie na praktycznych doświadczeniach, aktywnych metodach pracy i realizacji interdyscyplinarnych projektów.
 
Burmistrz podziękował dyrektorce Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Ewelinie Izydorczyk-Lewy oraz pomysłodawcy i inicjatorowi utworzenia pracowni Danielowi Sobolewskiemu z Wydziału Rozwoju Gospodarczego międzyrzeckiego ratusza. – Bardzo pomagały mi dyrektorka ośrodka kultury i kierowniczka biblioteki Krystyna Pawłowska. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu wniosek był gotowy w jeden dzień – mówił D. Sobolewski.
 
W otwarciu pracowni uczestniczyli dyrektorzy szkół i grupa młodzieży, która jako pierwsza mogła przetestować nowoczesny sprzęt. Symboliczną wstęgę przecięli R. Lorenz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Chmielewski, dyrektor SP 3 Piotr Szanda oraz E. Izydorczyk-Lewy i K. Pawłowska. Dyrektorka MOK zaprosiła uczniów na zajęcia w nowej pracowni, które rozpoczną się w czasie ferii zimowych.
 
Pracownia powstała w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze budynku. Będą z niej korzystać m.in. młodzi dziennikarze z telewizji internetowej „TV na Mur Beton” mającej swój kanał na You Tube.
 
Sercem pracowni są komputery z osprzętem, monitory, projektory, gogle trójwymiarowe i ekrany wraz z mikrofonami, kamerami, aparatami fotograficznymi i tablicami interaktywnymi. - To kolejny nasz projekt, który został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej – podkreśla burmistrz.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją