Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Strażacy z Wyszanowa podsumowali miniony rok

Ilustracja do informacji: Strażacy z Wyszanowa podsumowali miniony rok
Podczas ostatniego zebrania sprawozdawczego strażacy-ochotnicy z Wyszanowa jednogłośnie udzielili zarządowi absolutorium za 2023 r. Gratulacje oraz podziękowania za trudną służbę złożył druhnom i druhom burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
 
Spotkanie otworzył prezes wyszanowskiej jednostki OSP Jarosław Tomaszewski, który jest jednocześnie radnym miejskim. W swoim sprawozdaniu zaznaczał, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku było przywitanie „Basiora” – nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który w kwietniu 2023 r. rozpoczął służbę w OSP Wyszanowo. Podziękował też obecnemu na zebraniu burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi, który jest prezesem OSP w naszej gminie i zasiada w prezydium powiatowym straży ochotniczych. Zaznaczał przy tym, że „Basior” był drugim pojazdem, który trafił w tej kadencji do jednostek OSP w gminie Międzyrzecz.
 
- Pierwszym była „Hrabina” dla Bukowca, a trzecim „Kaławiak” który właśnie dziś rozpoczął służbę w OSP Kaława. Podczas ostatniej sesji zabezpieczyliśmy pieniądze na zakup kolejnego samochodu, który jeszcze w tym roku powinien trafić do OSP w Kęszycy Leśnej. Doliczyć to tego trzeba nowego quada dla strażaków z Kęszycy Leśnej oraz dwa samochody, które służyły wcześniej w Państwowej Straży Pożarnej i na nasz wniosek zostały przekazane do jednostek OSP w Kaławie i ostatnio do Gorzycy – mówił burmistrz, który podziękował strażakom za ich trudną i niebezpieczną służbę oraz bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa i gminy. M.in. za organizację zawodów sportowo-pożarniczych dla dzieci.
 
Za wspieranie strażaków burmistrzowi podziękował także Janusz Janusz, podczas gdy J. Tomaszewski uhonorował gminnego komendanta OSP Dariusza Surmę okolicznościowym „Basiorem” – statuetką za działalność na rzecz OSP Wyszanowo.
 
Po jednogłośnym udzieleniu zarządowi absolutorium strażacy złożyli życzenia Eugeniuszowi Zarembie, który obchodził w tym dniu urodziny.
 
Oprócz burmistrza i miejscowych strażaków w zebraniu wzięli Dariusz Surma, Mieczysław Witczak z zarządu wojewódzkiego OSP oraz Aleksandra Hałas i Łukasz Ruta z Wydziału Spraw Obywatelskich w międzyrzeckim ratuszu, którzy wspierają jednostki OSP z ramienia urzędu.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją