Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

„Kaławiak” zadba o bezpieczeństwo mieszkańców

Ilustracja do informacji: „Kaławiak” zadba o bezpieczeństwo mieszkańców
Strażacy i mieszkańcy przywitali „Kaławiaka” – nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który w piątek, 9 lutego, rozpoczął służbę w OSP Kaława.
 
Nowy pojazd strażacki wjechał do Kaławy w szpalerze świec dymnych i wśród okrzyków radości. Przyjechał nim m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz, który jest prezesem OSP w Gminie Międzyrzecz o zasiada w prezydium powiatowym straży ochotniczych.
 
– Niech jak najrzadziej wyjeżdża z garażu – mówił R. Lorenz po wyjściu z kabiny. - To trzeci nowy pojazd, który trafił w tej kadencji do strażaków-ochotników z naszej gminy. Dwa pierwsze dostali strażacy z Bukowca i Wyszanowa. Listę pojazdów uzupełnia nowy quad dla strażaków z Kęszycy Leśnej oraz dwa samochody, które służyły wcześniej w Państwowej Straży Pożarnej i na nasz wniosek zostały przekazane do jednostek OSP w Kaławie i ostatnio do Gorzycy. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Podczas ostatniej sesji radni zabezpieczyli w tegorocznym budżecie pieniądze na zakup kolejnego nowego samochodu, który jeszcze w tym roku powinien trafić do OSP w Kęszycy Leśnej.
 
Samochód witali mieszkańcy i strażacy - na czele z prezesem jednostki OSP KSRG Kaława  Andrzejem Obstem, a także pochodzący z pobliskiego Pniewa radny miejski Jan Skoczylas. - Jest nieco większy od używanego przez nas ostatnio pojazdu, dlatego musieliśmy poszerzyć bramę w garażu – mówią ochotnicy.
 
Lśniący lakierem pojazd na podwoziu ciężarówki MAN kosztował 1.260.135,00 zł. Gmina dostała na jego zakup dwie dotacje o łącznej wysokości 595.000,00zł oraz dołożyła ze swojego budżetu brakujące 665 tys. 135 zł.
 
Komendant gminny OSP Dariusz Surma podkreśla, że dzięki ostatnim zakupom sprzętu i pojazdów strażacy-ochotnicy z gminy Międzyrzecz dysponują najnowocześniejszymi samochodami ratowniczo-gaśniczymi nie tylko w powiecie międzyrzeckim, ale także w całym regionie.
 
Oficjalne powitanie pojazdu odbędzie się 1 marca na rynku przed ratuszem w Międzyrzeczu.
 
 
Źródła finansowania:
  1. Gmina Międzyrzecz – kwota 665 tys.135 zł
  1. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze – kwota 575 tys. zł
  2. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – kwota 20 tys. zł

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją