Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Strona główna

Sto stron zdjęć, historii i walorów przyrodniczych

Ilustracja do informacji: Sto stron zdjęć, historii i walorów przyrodniczych
Walory przyrodnicze Ziemi Międzyrzeckiej oraz historia miejscowego nadleśnictwa są tematem książki „Nadleśnictwo Międzyrzecz. 100 lat Lasów Państwowych”, której autorem jest regionalista i jednocześnie radny Rady Miejskiej  Andrzej Chmielewski z Międzyrzecza.
 
 
Promocja książki „Nadleśnictwo Międzyrzecz. 100 lat Lasów Państwowych” odbyła się we wtorek, 7 maja, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Międzyrzeczu. Jej autor Andrzej Chmielewski ma na koncie kilkadziesiąt publikacji na temat przyrody i historii lubusko-wielkopolskiego pogranicza. Podczas spotkania opowiadał o wcześniejszych książkach, skupił się jednak na walorach przyrodniczych i rozmaitych osobliwościach Ziemi Międzyrzeckiej, które opisał w swojej najnowszej publikacji.

- Wykorzystałem w niej zdjęcia z archiwum nadleśnictwa, swoje oraz blisko dwudziestu innych osób. Dziękuje wszystkim autorom za ich udostępnienie – mówił.
 
Spotkanie prowadził leśnik Marcin Miller, który chętnie odpowiadał na pytania uczestników spotkania i udzielał szczegółowych informacji o funkcjonowaniu nadleśnictwa. A. Chmielerwski zaznaczał, że gmina Międzyrzecz wraz z powiatem i województwem jest najbardziej zalesionym regionem w Polsce.  – Dlatego praca naszych leśników, czy pracowników Zakładów Usług Leśnych odgrywa ogromną rolę zarówno w lokalnej gospodarce,  jak i turystyce – mówił.

W spotkaniu wziął udział m.in. zastępca nadleśniczego Andrzeje Meissner,  który jest autorem wielu zdjęć zamieszczonych w tej publikacji. – Książka wydana została z okazji stulecia Lasów Państwowych – zaznaczał A. Meissner.
 
Spotkanie zakończyły gratulacje i kwiaty, które wręczyła A. Chmielewskiemu była zastępczyni burmistrza Agnieszka Śnieg wraz z radnym miejskim Arkadiuszem Madzelanem.

Książka ma 100 stron. Oprócz wielu zdjęć ilustrują ją liczne infografiki, mapy i wykresy. Wydana została w nakładzie tysiąca egzemplarzy przez należące do A. Chmielewskiego wydawnictwo Literat na zlecenie Nadleśnictwa Międzyrzecz. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją