Strona główna
Sto stron zdjęć, historii i walorów przyrodniczych
Walory przyrodnicze Ziemi Międzyrzeckiej oraz historia miejscowego nadleśnictwa są tematem książki „Nadleśnictwo Międzyrzecz. 100 lat Lasów Państwowych”, której autorem jest regionalista i jednocześnie radny Rady Miejskiej Andrzej Chmielewski z Międzyrzecza.
Promocja książki „Nadleśnictwo Międzyrzecz. 100 lat Lasów Państwowych” odbyła się we wtorek, 7 maja, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Międzyrzeczu. Jej autor Andrzej Chmielewski ma na koncie kilkadziesiąt publikacji na temat przyrody i historii lubusko-wielkopolskiego pogranicza. Podczas spotkania opowiadał o wcześniejszych książkach, skupił się jednak na walorach przyrodniczych i rozmaitych osobliwościach Ziemi Międzyrzeckiej, które opisał w swojej najnowszej publikacji.
- Wykorzystałem w niej zdjęcia z archiwum nadleśnictwa, swoje oraz blisko dwudziestu innych osób. Dziękuje wszystkim autorom za ich udostępnienie – mówił.
Spotkanie prowadził leśnik Marcin Miller, który chętnie odpowiadał na pytania uczestników spotkania i udzielał szczegółowych informacji o funkcjonowaniu nadleśnictwa. A. Chmielerwski zaznaczał, że gmina Międzyrzecz wraz z powiatem i województwem jest najbardziej zalesionym regionem w Polsce. – Dlatego praca naszych leśników, czy pracowników Zakładów Usług Leśnych odgrywa ogromną rolę zarówno w lokalnej gospodarce, jak i turystyce – mówił.
W spotkaniu wziął udział m.in. zastępca nadleśniczego Andrzeje Meissner, który jest autorem wielu zdjęć zamieszczonych w tej publikacji. – Książka wydana została z okazji stulecia Lasów Państwowych – zaznaczał A. Meissner.
Spotkanie zakończyły gratulacje i kwiaty, które wręczyła A. Chmielewskiemu była zastępczyni burmistrza Agnieszka Śnieg wraz z radnym miejskim Arkadiuszem Madzelanem.
Książka ma 100 stron. Oprócz wielu zdjęć ilustrują ją liczne infografiki, mapy i wykresy. Wydana została w nakładzie tysiąca egzemplarzy przez należące do A. Chmielewskiego wydawnictwo Literat na zlecenie Nadleśnictwa Międzyrzecz.