Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Budżet Obywatelski 2019

13-07-2020

Mamy nowe fotościanki

Ilustracja do informacji: Mamy nowe fotościanki
W dwóch miejscach w naszej gminie zamontowano tzw. fotościanki. Zachęcamy mieszkańców i turystów do robienia przy nich pamiątkowych zdjęć.
 
Pierwszą fotościankę ustawiono przy placu zabaw dla dzieci między Bulwarem Jana Pawła II i ul. Ogrodową. Autor projektu uwiecznił na niej kilka najbardziej charakterystycznych budowli naszego miasta – m.in. zamek i ratusz. Drugą przedstawia jeden z naszych turystycznych przebojów, czyli kąpielisko nad jez. Głębokie i zamontowano została przy placu zabaw nad tym malowniczym akwenem.
 
Autorem projektu jest znany ilustrator książek z Zielonej Góry Robert M. Jurga, który specjalizuje się wprawdzie w rysunkach bunkrów i zamków, ale doskonale sobie radzi także z pejzażami i karykaturami. Znawcy fortyfikacji znają go jako autora licznych publikacji na temat Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Zaprojektowana przez niego fotościanka jest jedną z atrakcji Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie.
 
Fotościanki są ostatnim projektem, który został zrealizowanym w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Gmina zapłaciła za nie 11 tys. zł.
 
11-05-2018

UWAGA MIESZKAŃCY! Zmiana harmonogramu Budżetu Obywatelskiego 2019.

Ilustracja do informacji: UWAGA MIESZKAŃCY! Zmiana harmonogramu Budżetu Obywatelskiego 2019.
04-04-2018

Rusza III edycja Budżetu Obywatelskiego

Ilustracja do informacji: Rusza III edycja Budżetu Obywatelskiego
Miło jest nam poinformować, że rusza III edycja Budżetu Obywatelskiego, na którą przeznaczona została kwota 500.000 zł. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać projekty w dniach 03  kwietnia – 24 kwietnia br.. Kolejne etapy realizacji BO widoczne są na plakacie poniżej.
 
Wzorem poprzedniego roku zadania będą podzielone na miejskie:
  • małe do 25.000 zł;
  • duże  do 100.000 zł.
 
Zadania sołeckie:
  • małe do 25.000 zł;
  • duże do 100.000 zł.
 
Zadania oświatowe
  • do 50.000 zł.
 
W ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 realizowane będą zadania inwestycyjne  (lub remontowe) należące  do  zadań własnych  gminy, zlokalizowane na  nieruchomościach, na których zgodnie z prawem gmina Międzyrzecz może wydatkować środki publiczne.