Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Głosowania

28-02-2024

Andrzej Paszkowski ponownie rządzi Kęszycą Leśną

Ilustracja do informacji: Andrzej Paszkowski ponownie rządzi Kęszycą Leśną
Po raz szósty z rzędu sołtysem Kęszycy Leśnej został Andrzej Paszkowski. W rządzeniu sołectwem pomagać mu będzie pięcioosobowa Rada Sołecka.
 

Wybory sołeckie odbyły się 26 lutego w sali wiejskiej w Kęszycy Leśnej. Otworzył je burmistrz Remigiusz Lorenz, który ze względu na zbyt małą frekwencje ogłosił piętnastominutową przerwę, po czym rozpoczął zebranie. Mieszkańcy powierzyli obowiązki przewodniczącego Jerzemu Kardeli, po czym wysłuchali sprawozdania wygłoszonego przez ustępującego ze stanowiska sołtysa.

W swojej relacji A. Paszkowski zaznaczał, że najważniejszym ubiegłorocznym wydarzeniem były obchody 30-lecia miejscowości. Podziękował też burmistrzowi za wsparcie. Po raz szósty z rzędu wystartował w wyborach na stanowisko sołtysa. Miał rywala, ale wygrał stosunkiem głosów 50 do 16.

Do pięcioosobowej rady soleckiej zgłosiło się siedmioro mieszkańców.  Najwięcej głosów zdobyli Marek Judek, Anna Chicun, Przemysław Ataman, Arnold Woniakowski i Andrzej Błaszczak, którzy będą wspierać sołtysa przez najbliższe cztery lata.

Burmistrz R. Lorenz złożył gratulacje sołtysowi i radnym sołeckim oraz życzył im owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Zaznacza, że Kęszyca Leśna jest jednym z najmłodszych i najprężniej rozwijających się sołectw w naszej gminie. To dawna baza wojskowa, przejęta w 1993 r. przez władze Międzyrzecza po wyjeździe rosyjskich żołnierzy.
 
– Pobliskie jezioro i otaczające wieś lasy przyciągają wielu Ślązaków, którzy wykupili tutaj mieszkania, lub przyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek. W ostatnich latach miasto wybudowało tam boisko orlik z plenerową siłownią i placem zabaw dla dzieci, a w tej kadencji zmodernizowaliśmy oczyszczalnię ścieków oraz postawiliśmy nowoczesną i przestronną salę wiejską – zaznacza R. Lorenz.
10-12-2018

Głosowanie