Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Remont drogi gminnej nr 102144F ul. Ściegiennego w Międzyrzeczu

04-04-2024

Remont Ściegiennego na finiszu

Ilustracja do informacji: Remont Ściegiennego na finiszu
Mamy świetną wiadomość dla kierowców! Zwłaszcza mieszkańców ul. Ściegiennego.  Remont tej ulicy zakończy się już za kilka dni! – W piątek robotnicy wyleją ostatnią warstwę asfaltu – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
 
Prace drogowe na ul. Ściegiennego przejdą do historii naszego miasta jako najszybciej przeprowadzona inwestycja drogowa. Roboty ruszyły na początku marca, a już za kilka dni – zaledwie pięć tygodni od ich rozpoczęcia - droga będzie przejedna dla kierowców!
 
- Robotnicy wylali już pierwszą warstwę asfaltu, a w piątek położą kolejną. Droga będzie przejezdna już za kilka dni, czyli ponad trzy miesiące przed planowanym terminem. Znacznie skrócimy związane z realizacją tej inwestycji utrudnienia dla mieszkańców i kierowców  – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Przypominamy, że harmonogram prac zakładał ukończenie remontu w lipcu br. Gmina zapłaci wykonawcy 388 tys. zł. Burmistrz podkreśla przy tym,  że na realizację tego zadania dostaliśmy 222 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 
Ściegiennego będzie 13 drogą, wybudowaną w dobiegającej już końca kadencji obecnych władz miejskich. - W ostatnich miesiącach dostaliśmy dotację na remonty pięciu kolejnych dróg, w tym również na rozpoczęcie budowy wschodniej obwodnicy miasta – mówi R. Lorenz.
01-03-2024

Rozpoczyna się remont ul. Ściegiennego

Ilustracja do informacji: Rozpoczyna się remont ul. Ściegiennego
W poniedziałek, 4 marca, rozpocznie się remont ulicy Ściegiennego.
 
Przetarg na przebudowę drogi wygrała firma Infrakom z wielkopolskiego Kościana, która poinformowała ostatnio, że prace rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek 4 marca i apeluje do kierowców, o przeparkowanie samochodów w inne miejsca.
 
Termin ukończenia robót budowlanych wyznaczono na koniec lipca. - Wykonawca wyremontuje drogę i chodniki, wybuduje też zjazdy, odwodnienie i odtworzy oznakowanie – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Urząd Miejski zapłaci wykonawcy 388 tys. zł. Pracownik Urzędu Miejskiego Maciej Kubowicz podkreśla, że na realizację tej ważnej dla mieszkańców inwestycji gmina dostała 222 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 
- Tylko w tej kadencji wyremontowaliśmy dwanaście dróg oraz dostaliśmy dotacje na przebudowę sześciu kolejnych. W tym również Ściegiennego – dodaje R. Lorenz.
28-08-2023

Jest dotacja, będzie remont

Ilustracja do informacji: Jest dotacja, będzie remont
Miasto dostało ponad 222 tys. zł na remont ulicy Ściegiennego. – Po zakończeniu prac kierowcy przestaną narzekać na dziury i zapadliska w jej nawierzchni, a piesi na nierówne chodniki – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
W ostatnich tygodniach kilka razy informowaliśmy o dotacjach, które gmina otrzymała na ważne i wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje. M.in. budowę drogi w Wysokiej i skrzyżowania, które połączyło już ul. Długą z Żołnierską i Poznańską. Dobra passa trwa, gdyż właśnie dostaliśmy 222 tys. 218 zł na kompleksową przebudowę ulicy Ściegiennego.

- Droga zyska nową nawierzchnię z asfaltu. Wzdłuż niej powstaną tez nowe chodniki – informuje Sylwester Suchowski, który kieruje Wydziałem Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.
 
Burmistrz zaznacza, że to kolejna w tym roku dotacja, przyznana gminie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Koszt inwestycji szacujemy na około pół miliona złotych. Przetarg na jej realizację ogłosimy natychmiast po podpisaniu umowy i zabezpieczeniu przez Radę Miejską potrzebnej kwoty w budżecie gminy – dodaje R. Lorenz.
 
Samorządowiec podkreśla, że inwestycje drogowe są przysłowiowym oczkiem w głowie władz gminy. – W tej kadencji wyremontowaliśmy i wybudujemy łącznie aż 13 dróg, co jest rekordem na przestrzeni ostatnich 30 lat. Niestety, wszystkich od razu nie zrobimy, dlatego proszę mieszkańców o cierpliwość – dodaje burmistrz.