Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

23-05-2019

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Na prośbę Lokalnej Grupy Rybackiej Obra - Warta zamieszczamy plakat zachęcający do wzięcia udziału w wyborach do EuroparlamentuWybory Europejskie
23-05-2019

Festyn z okazji Dnia Mamy

23-05-2019

Harmonogram wywozu odpadów na terenie gminy Międzyrzecz od 1 czerwca 2019 r.

Ilustracja do informacji: Harmonogram wywozu odpadów na terenie gminy Międzyrzecz od 1 czerwca 2019 r.
Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem wywozu odpadów komunalnych na terenie gminy Międzyrzecz

Załączniki

23-05-2019

Zmiana harmonogramu mycia pojemników

Ilustracja do informacji: Zmiana harmonogramu mycia pojemników
Uwaga w REJONIE I nastąpi zmiana harmonogramu mycia i dezynfekcji pojemników na odpady selektywne
 
Informujemy, że z przyczyn organizacyjnych w REJONIE I mycie pojemników przeznaczonych do odbioru odpadów selektywnych rozpocznie się dzień wcześniej tj. dnia 23.05.2019 r.
17-05-2019

Punkt konsultacyjny PUP

Ilustracja do informacji: Punkt konsultacyjny PUP
Szanowni Państwo,
Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu informuje, że organizuje w dniu 11.06.2019 r. PUNKT INFORMACYJNY dla osób zainteresowanych uzyskaniem informacji dotyczących zmian w przepisach ZUS, założeniem indywidualnych kont, emeryturami i własną działalnością gospodarczą.
Punkt Informacyjny będzie czynny w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy, Plac Powstańców Wlkp. 1, sala informacji zawodowej (parter, p.02) w godzinach od 10:00 do14:00.
 
17-05-2019

Plebiscyt Złota Piłka „Ekstraklasy kulturalnej”

Ilustracja do informacji: Plebiscyt Złota Piłka „Ekstraklasy kulturalnej”
Szanowni Państwo,
 
Już 6. raz Telewizja Polska SA Oddział w Gorzowie Wielkopolskim wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim organizują Plebiscyt Złota Piłka „Ekstraklasy kulturalnej”. 
 
Statuetka w kształcie NIEWIELKIEJ PIŁY, czyli PIŁKI, trafia do pasjonatów, którzy swoja działalnością PRZECINAJĄ stereotyp, że kultura jest nudna, zwłaszcza w mniejszych lubuskich miejscowościach. Zachęcamy Państwa do zgłoszenia kandydatów z terenu Państwa gminy oraz do rozpropagowania idei plebiscytu w Państwa instytucjach kultury.
 
Termin zgłoszeń mija 24 maja. Gala, nagrywana i retransmitowana na antenie TVP3 Gorzów Wielkopolski, odbędzie się na początku czerwca.  Udział w niej może być znakomitą okazją do promocji Państwa miejscowości i działających w nich kulturalnych pasjonatów. 
 
Dotychczas Złota Piłka „Ekstraklasy kulturalnej’ trafiła do rąk: Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Nova” w Łośnie (2014, gmina Kłodawa), Towarzystwa Miłośników Polesia i Białkowa (2015, gmina Cybinka), pana Jerzego Jóźwiaka z Nietoperka (2016, gmina Międzyrzecz), Zespołu „Gubińskie Łużyczanki” (2017, Gubin) oraz Zespołu „Dziewczęta z Buławami” (2018, Drezdenko). Oprócz tego Kapituła zdecydowała o przyznaniu prawie 30 nominacji do tej nagrody.
 
Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia znajduje się na stronie www.gorzow.tvp.pl, w zakładce Złota Piłka „Ekstraklasy kulturalnej”. Oba dokumenty załączam również w treści niniejszej wiadomości.
 
Z pozdrowieniami​
 
Wojciech Kuska
autor programu "Ekstraklasa kulturalna"
dziennikarz TVP3 Gorzów Wielkopolski
 

Załączniki

17-05-2019

Event Charytatywny dla Wojtusia

Ilustracja do informacji: Event Charytatywny dla Wojtusia
W dniu 25 maja 2019 r. w Międzychodzie odbędzie się EVENT CHARYTATYWNY dla Wojtusia Jackiewicza. Nasz mały mieszkaniec zmaga się z bardzo poważną chorobą nóżki. Wszystkie środki zebrane podczas imprezy przeznaczone zostaną na leczenie Wojtusia. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca do wzięcia udziału w wydarzeniu i wsparcie tego wspaniałego chłopca.
16-05-2019

Spotkanie informacyjno - konsultacyjne

Ilustracja do informacji: Spotkanie informacyjno - konsultacyjne
ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SPOTKANIU
INFORMACYJNO-KONSULTACYJNYM DOTYCZĄCYM
BUDOWY LINII ELEKTROENERGETYCZNEJ
 
 
Szanowni Państwo!
W imieniu Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A., inwestora zadania pod nazwą: „Budowa dwutorowej linii 400 kV Baczyna-Plewiska”, serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu informacyjno-konsultacyjnym dotyczącym realizacji przedmiotowej inwestycji na terenie gminy Międzyrzecz.
 
 
Spotkanie odbędzie się 21 maja 2019 roku
o godz. 18.30 w świetlicy wiejskiej w Kalsku.
 
 
Głównymi tematami spotkania będą:
  • prezentacja zadania inwestycyjnego „Budowa dwutorowej linii 400 kV Baczyna-Plewiska”,
  • prezentacja stanu wiedzy nt. oddziaływania linii elektroenergetycznych na środowisko i człowieka,
  • sprawy formalnoprawne przy realizowanym zadaniu.
 
Bardzo liczymy na Państwa aktywny udział w spotkaniu.
14-05-2019

Oferta organizacji pozarządowej

Ilustracja do informacji: Oferta organizacji pozarządowej
Oferta organizacji pozarządowej
 
 
Burmistrz Międzyrzecza informuje, że do tutejszego Urzędu wpłynęła oferta  Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Międzyrzeczu  na  realizację zadania publicznego obejmującego działania w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży pn. „Wypoczynek – Edukacja – Rozwój – Kolonia w Bieszczadach”.
Zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 688 ze zm.) na podstawie oferty realizacji zadania publicznego, złożonej przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w  art.  3  ust. 3, organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego może zlecić realizację zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym z pominięciem otwartego konkursu ofert.
 
Zgodnie z art. 19 a ust. 4 każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi dotyczące oferty.
 
Wszelkie uwagi dot. oferty prosimy zgłaszać do tutejszego Urzędu: tel. 95 742 69 41 lub  pocztą elektroniczną snajderek~@~miedzyrzecz~.~pl

Załączniki

13-05-2019

Konkurs plastyczny na "Odlotową maskotkę lotniska"

Ilustracja do informacji: Konkurs plastyczny na "Odlotową maskotkę lotniska"
Szanowni Państwo!
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego – Departament Infrastruktury i Komunikacji, Zespół Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost ogłasza konkurs na projekt plastyczny „Odlotowej maskotki lotniska”.
Konkurs potrwa do 30.05.2019 r. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: 7-10 lat oraz 10-15 lat mieszkających na terenie Województwa Lubuskiego. Co trzeba zrobić? Wystarczy samodzielnie przygotować pracę plastyczną przedstawiającą projekt maskotki Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost. Prace powinny być wykonane na papierze, dowolną techniką (np. rysunek, wycinanka, wyklejanka, ołówek, kredki, farby, itp.) w formacie nie większym niż A4. Praca musi zawierać krótkie imię/nazwę maskotki. Co można wygrać? Nagrodami w konkursie są: - za zajęcie I miejsca w kategorii wiekowej 7-10 lat: Apple iPad Wi-Fi + Cellular, 32GB (srebrny) o wartości 1 930,12 zł netto; - za zajęcie I miejsca w konkursie w kategorii wiekowej 10-15 lat: Apple iPhone SE, 32GB Gold (złoty) o wartości 1 194,84 zł netto; - za wyróżnienie w konkursie bilet lotniczy dla uczestnika oraz opiekuna na przelot samolotem na trasie Zielona Góra – Warszawa – Zielona Góra do wykorzystania do 31.12.2019 r. Wszelkich odpowiedzi na pytania związane z konkursem udzielają pracownicy Zespołu Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost. Pytania należy kierować pod nr telefonu (068) 456 54 60 oraz na adres lotnisko~@~lubuskie~.~pl. Regulamin Konkursu, zgłoszenie konkursowe i plakat znajdują się w załączniku. Katarzyna Fedro Zespół Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost e-mail: k~.~fedro~@~lubuskie~.~pl, tel: 68 456 54 60 Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra

Załączniki

1 2 3 4 5 6 ... 132