Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

28-04-2022

Informacja dla Mieszkańców

Ilustracja do informacji: Informacja dla Mieszkańców
Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacja w powiecie międzyrzeckim.
 
 
 
27-04-2022

Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Ilustracja do informacji: Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Zapraszamy Mieszkańców na obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 
 
 
 
 
Program uroczystości:
 
 
 
godz. 10.30 - Msza Św. w intencji Ojczyzny (kościół pw. Św. Wojciecha)
godz. 11.30 - przemarsz sprzed kościoła na plac przy Pomniku Tysiąclecia Państwa Polskiego
godz. 11.45 - uroczystość w asyście pocztów sztandarowych, wojska, harcerzy i orkiestry
27-04-2022

Informacja dla rolników

Ilustracja do informacji: Informacja dla rolników
Komunikat Zarządu Koła Łowieckiego Hubert ze Świebodzina.
 
 
Zarząd Koła Łowieckiego Hubert Świebodzin, jako dzierżawca obwodu łowieckiego nr 90, informuje, że szkody łowieckie można zgłaszać na adres mailowy:
lub pod nr tel: 601 297 622.
26-04-2022

Ważny komunikat dla Mieszkańców

Ilustracja do informacji: Ważny komunikat dla Mieszkańców
Informujemy, że w najbliższy w poniedziałek, 2 maja, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Reymonta w Międzyrzeczu będzie nieczynny.
 
 
Odpady podlegające selektywnej zbiórce będą dodatkowo odbierane w dniu 7 maja (sobota)
w godz. od 7.00 do 14.00.
 
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.
25-04-2022

Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz Osobowością Roku 2020

Ilustracja do informacji: Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz Osobowością Roku 2020
Wydawnictwo Polska Press Grupa – będące właścicielem regionalnego dziennika „Gazeta Lubuska” – wydało książkę Osobowość Roku 2020. Podsumowano w niej przeprowadzony przez rokiem plebiscyt, w którym mieszkańcy regionu wybrali najbardziej popularnych artystów, działaczy społecznych, polityków i samorządowców, naukowców i przedsiębiorców w poprzednim, czyli 2020 roku.

Burmistrz R. Lorenz zajął wtedy trzecie miejsce w województwie w kat. polityka, samorządność i społeczność lokalna. „W Międzyrzeczu inwestycja ruszyła za inwestycją, a to chwalą sobie mieszkańcy. Burmistrz Remigiusz Lorenz skutecznie pozyskuje rządowe i unijne  dotacje, dzięki czemu gmina się zmienia, idzie naprzód” – czytamy w książce.
Wręczenie dyplomów i okolicznościowych statuetek odbyło się w sierpniu ub.r. w Folwarku Pszczew.
25-04-2022

Międzyrzecz był biegową stolicą Polski

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz był biegową stolicą Polski
Ponad 80 zawodniczek i zawodników wystartowało w Mistrzostwach Polski w Biegu na 10 000 metrów, które rozegrane zostały w sobotę, 23 kwietnia, na bieżni międzyrzeckiego stadionu. W kategorii seniorów wygrali Krystian Zalewski z UKD Barnin Goleniów i Aleksandra Lisowska z AZS UWM Olsztyn. Gratulacje i życzenia kolejnych zwycięstw złożył im burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
W mistrzostwach wystartowało 84 biegaczy, a ich artystyczną oprawą były występy Tancerzy z Zespołu Tanecznego Trans i Studia Tańca GOLD. W kategorii seniorów po raz czwarty z rzędu wygrał Krystian Zalewski (28:45.47 min,), natomiast wśród pań tryumfowała Aleksandra Lisowska (32:55.09 min). W kategorii U-23 na mecie pierwsi zameldowali się Adam Kołodziej z Wisły Sandomierz (29:33.08 min.) i Julia Koralewska AZS-AWFiS Gdańsk (33:55.13 min.).
 
Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów życzył finalistom m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz. Podczas ceremonii otwarcia zaznaczał, że to trzecia impreza sportowa tej rangi w regionie i pierwsza w powojennej historii Międzyrzecza. Podziękował też władzom Polskiego Związku Lekkiej Atletyki za przyznanie naszemu miastu prawa do organizacji prestiżowej imprezy, a wcześniej wsparcie jego starań o dotację na kompleksowy remont stadionu. Za perfekcyjną organizację imprezy i jej oprawy dyrektorowi ośrodka sportu Grzegorzowi Rydzaniczowi, dyrektorkom Szkoły Podstawowej nr 1 Monice Szypszak i Szkoły Podstawowej nr 2 Katarzynie Dymel.
 
– Wielkie podziękowania składam także przedstawicielom służb, instytucji i osobom, które wsparły nas podczas imprezy – mówił.
 
Oprócz R. Lorenza i kibiców zawodników oklaskiwali z trybun liczni przedstawiciele władz miasta; zastępcy burmistrza Agnieszka Śnieg i Tomasz Markiewicz, radni, prezesi spółek komunalnych, dyrektorzy szkół i gminnych instytucji oraz liczni goście na czele z Tomaszem Rafalskim – doradcą ds. sportu wojewody Władysława Dajczaka.
 
Zawodnicy i goście zgodnie podkreślali, że stadion był bardzo dobrze przygotowany, a sama impreza doskonale zorganizowana. Mówili o tym w swoich przemówieniach m.in. wiceprezes PZLA Zbigniew Polakowski, poseł i jednocześnie przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Sportu Bogusław Wontor i prezes lubuskich struktur PZLA Robert Paluch.
 
- Zachwyciłem się tym obiektem. Rzadko się zdarza w Polsce stadion tak dobrze utrzymany – mówił Z. Polakowski.
 
Mistrzostwa zapowiadało i potem relacjonowało wiele mediów – prasa, radio, telewizja oraz liczne portale i strony internetowa. Burmistrz zauważa, że to była ogromna i co równie ważne, darmowa promocja Międzyrzecza. – Za wykupienie podobnych reklam musielibyśmy zapłacić dziesiątki tysięcy złotych. A tak kolejny pozytywny przekaz o wydarzeniu w naszym mieście poszedł w świat całkowicie za darmo - zaznaczał.
 
Zawodom towarzyszył Piknik z Mistrzami – występy artystyczne i zajęcia sportowo-rekreacyjne w szkołach podstawowych nr 1 i nr 2. Dzieci, młodzież i dorośli rywalizowali w rozmaitych konkurencjach i doskonale się przy tym bawili. Po ich zakończeniu część uczestników przeszła na stadion kibicować biegaczom.
 
Burmistrz zaznacza, że mistrzostwa były pokłosiem realizowanej przez miasto strategii rozbudowy infrastruktury rekreacyjnej i sportowej. Jej pierwsza odsłoną była właśnie przeprowadzona przed kilkoma laty przebudowa stadionu, a kolejną jest budowana przy Szkole Podstawowej nr 1 sala sportowa z kuchnią i stołówką, z której korzystać będą także uczestnicy imprez sportowych organizowanych na stadionie. Następną będzie natomiast bieżnia z tworzywa sztucznego, która powstanie przy Szkole Podstawowej nr 3 (na realizację tego zadnia gmina dostała 100 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego).
 
- Dzięki porozumieniu z Lubuskim Związkiem Lekkiej Atletyki będziemy organizować na stadionie kolejne imprezy lekkoatletyczne o randze ponadgminnej – zapowiada R. Lorenz.
22-04-2022

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy

Ilustracja do informacji: Informacja Powiatowego Urzędu Pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu informuje, że w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. realizuje projekt pn.: „Aktywni mogą więcej (VIII)” w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
 
Celem projektu jest aktywizacja zawodowa oraz podniesienie zdolności do zatrudnienia osób
- bezrobotnych w wieku 30 lat i więcej,
- znajdujących się w szczególnie niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, tj. kobiet, osób w wieku 50+, niepełnosprawnych,
- długotrwale bezrobotnych i osób o niskich kwalifikacjach zawodowych.
W załączeniu przesyłam plakat informujący o realizowanych formach aktywizacji.
Proszę o udostępnianie informacji osobom zainteresowanym.
 
Szczegółowych informacji udziela Pani Agnieszka Kusik, tel. 95 741 20 66 wew. 33, 504 230 396,
e-mail:agnieszkakusik~@~pupmiedzyrzecz~.~pl
 
22-04-2022

Informacja dla klubów sportowych

Ilustracja do informacji: Informacja dla klubów sportowych
Ruszył nabór wniisków do Rządowego Programu Klub.
 
 
Szczegóły pod linkiem: 
https://rzadowyprogramklub.pl/goraco-zachecamy-aplikujcie/
21-04-2022

Jest dotacja, będzie kanalizacja!

Ilustracja do informacji: Jest dotacja, będzie kanalizacja!
Burmistrz Remigiusz Lorenz i właściciel międzyrzeckiej firmy budowalnej Tomasz Niewiadomski podpisali umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w Międzyrzeczu-Wybudowanie. Burmistrz Remigiusz Lorenz podkreśla, że na realizację tej ważnej dla  mieszkańców inwestycji gmina dostała prawie 8 mln. zł. rządowej dotacji.
 

Rozrastające się z każdym rokiem osiedle domków jednorodzinnych w Międzyrzeczu-Wybudowane znajduje się wprawdzie w granicach administracyjnych sołectwa Kuźnik, ale graniczy bezpośrednio z miastem i jest przysłowiową sypialnią Międzyrzecza. Jesienią przyszłego roku mieszkańcy zaczną tam likwidować przydomowe szamba. Gwarancją jest umowa na wybudowanie kanalizacji sanitarnej w tej miejscowości, podpisana dziś przez burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza i przedsiębiorcę Tomasza Niewiadomskiego, którego firma wygrała przetarg na realizację tej ważnej dla gminy i mieszkańców inwestycji.

Budowa powinna się rozpocząć w maju, natomiast jej finał zaplanowano na jesień 2023 r. Gmina zapłaci wykonawcy 11 mln. 590 tys. zł. - Na realizację tego zadania dostaliśmy aż 7 mln. 950 tys. zł z rządowego programu Polski Ład – podkreśla przy tym R. Lorenz.

Firma T. Niewiadomskiego wybuduje sieć wraz z kolektorami o łącznej długości około 8 km. – Sieć w Międzyrzeczu Wybudowanie przyłączymy do kanalizacji miejskiej na wysokości ulicy Mieszka I. Wybudowanych zostanie także pięć przepompowni oraz około 250 przyłączy – informuje Sylwester Suchowski, który kieruje Wydziałem Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim magistracie.

Burmistrz podkreśla, że spółka T. Niewiadomskiego wygrała wcześniej przetarg na budowę kanalizacji w Kęszycy i kolektora tłocznego z tej wsi do oczyszczalni w Kęszycy Leśnej. Kolejnym etapem tej inwestycji ma być budowa sieci sanitarnej w Nietoperku i połączenie jej z Kęszycą.

– Następną gminną inwestycją związaną z ochroną środowiska naturalnego jest rozpoczęta już kompleksowa przebudowa oczyszczalni ścieków – podkreśla burmistrz. – Nie zwalniamy tempa. Planujemy kolejne inwestycje, których celem jest rozbudowa infrastruktury, ale przede wszystkim poprawa jakości życia mieszkańców.
21-04-2022

Zapraszamy na Mistrzostwa Polski

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Mistrzostwa Polski
W sobotę, 23 kwietnia, na stadionie w Międzyrzeczu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Biegu na 10 000 m. Zmaganiom długodystansowców towarzyszyć będą imprezy artystyczne i rekreacyjno-sportowe.
 
Mistrzostwa będą pierwsza imprezą tej rangi w historii Międzyrzecza. Rozpoczną się o godz. 15.30, natomiast ich oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 17.15. Już o godz. 14.00 rozpocznie się Piknik z Mistrzami – blok występów artystycznych i imprez sportowo-rekreacyjnych.
 
Zapraszamy Mieszkańców!
1 2 3 4 5 6 ... 285