Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

19-10-2022

Zapraszamy na Jarmark Mikołajkowy (zarządzenie, regulamin i zgłoszenie)

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Jarmark Mikołajkowy (zarządzenie, regulamin i zgłoszenie)
 
Zarządzenie Nr 119/2022 Burmistrza Międzyrzecza z dnia 18 października 2022 r. w sprawie ustanowienia Regulaminu Jarmarku Mikołajkowego 2022
 
Na podstawie art. 31 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym
(t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 559 ze zm.)  zarządza się co następuje:
 
§1.
Przyjęty zostaje Regulamin Jarmarku Mikołajkowego 2022, stanowiący załącznik
do niniejszego zarządzenia.
§ 2.
Wykonanie zarządzenia powierza się Kierownikowi Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
§3.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
 
 
 
18-10-2022

Wielkie Święto Seniorów w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Wielkie Święto Seniorów w Międzyrzeczu
Rewelacyjny koncert Dariusza Kordka był ostatnią odsłoną Międzyrzeckiego Tygodnia Seniorów. Przed występem seniorzy mogli skosztować pysznych tortów i wysłuchali życzeń od burmistrza Remigiusza Lorenza.
 
 
Miniony tydzień upłynął w naszym mieście pod znakiem imprez, zorganizowanych przez Międzyrzecki Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w ramach Międzyrzeckiego Tygodnia Seniora. Najstarsi mieszkańcy naszej gminy nie narzekali na nudę. Zainteresowani mogli m.in. wysłuchać wykładu o historii kina oraz wziąć udział w warsztatach rękodzieła i grze miejskiej z tabletami.
 
Cykl imprez zakończył koncert Dariusza Kordka, który odbył się w niedzielne popołudnie w ośrodku kultury. Na seniorów czekała tam słodka niespodzianka, czyli pyszne torty, ufundowane przez burmistrza Remigiusza Lorenza. W ich krojeniu i częstowaniu gości słodkościami burmistrzowi pomagali m.in. jego zastępcy Agnieszka Śnieg i Tomasz Markiewicz.
 
Przed koncertem burmistrz podziękował seniorom za ich aktywność oraz pogratulował nieustającego entuzjazmu, apetytu na życie i chęci rozwijania swoich zainteresowań. Życzył im także zdrowia, radości z wnuków i dobrej zabawy.
 
Wielkie Święto Seniorów zakończył rewelacyjny, bardzo energetyczny występ Dariusza Kordka, który oczarował i zachwycił publiczność m.in. przebojami z repertuaru Eugeniusza Bodo.
17-10-2022

Co cieszy mieszkańców Kęszycy Leśnej? Nowa sala wiejska!

Ilustracja do informacji: Co cieszy mieszkańców Kęszycy Leśnej? Nowa sala wiejska!
Mieszkańcy Kęszycy Leśnej koło Międzyrzecza czekali na ten dzień od blisko 30 lat. Przy boisku otwarto salę wiejską, w której odbywać się będą spotkania sołeckie, rozmaite imprezy i zajęcia dla dzieci. – Będziemy zabiegać o dotacje na kolejne takie sale w innych wioskach naszej gminy – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.

Świetlica otwarta została w sobotę, 15 października, w obecności mieszkańców Kęszycy Leśnej oraz licznych gości – m.in. zastępców burmistrza Agnieszki Śnieg i Tomasza Markiewicza, radnych na czele z przewodniczącą miejskiego parlamentu Katarzyną Budych, sołtysów i byłego mieszkańca wsi Pawła Jeziorskiego, którego firma wybudowała przestronny i funkcjonalny obiekt. Przywitał ich burmistrz Remigiusz Lorenz, który złożył gratulacje sołtysowi Andrzejowi Paszkowskiemu i mieszkańcom sołectwa. Zaznaczał, że nowa salę będzie wizytówką Kęszycy Leśnej.
 
- Sąsiaduje z boiskiem Orlik, placem zabaw dla dzieci i plenerową siłownią. Będzie sercem życia społecznego i kulturalno-rekreacyjnego wsi - mówił. – Jak tylko ogłoszone zostaną konkursy na podobne obiekty, natychmiast będziemy składać wnioski o dotacje na wybudowanie podobnych sal w innych wioskach naszej gminy.
 
Burmistrz wręczył sołtysowi symboliczny klucz do świetlicy, po czym kierowniczka Wydziału Spraw Społecznych w międzyrzeckim ratuszu Sylwia Najderek odczytała gratulacje i życzenia od marszałek woj. lubuskiego Anny Elżbiety Polak. R. Lorenz podziękował też wykonawcy Pawłowi Jeziorskiemu z firmy Tombud oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do wybudowanie tej jakże potrzebnej mieszkańcom świetlicy.
 
Po symbolicznym przecięciu wstęgi uczestników uroczystości bardzo miło zaskoczył były proboszcz miejscowej parafii ks. Jacek Błażkiewicz, który przed poświęceniem sali… zaśpiewał kilka piosenek! - Kęszyca to nie tylko turystyczna perełka gminy Międzyrzecz, ale również całej Ziemi Lubuskiej – powiedział duchowny.
 
Po oficjalnej części burmistrz i jego zastępca T. Markiewicz przekazali sołtysowi piecyk gazowy, który ma służyć wszystkim mieszkańcom. Kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu Sylwester Suchowski wylicza, że gmina zapłaciła wykonawcy 1 mln. 140 tys. zł. – Pół miliona z tej kwoty to dotacja, którą dostaliśmy z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – dodaje R. Lorenz.
 
Kulinarną odsłoną uroczystości były przygotowane przez mieszkańców kiełbaski z grilla i pyszna grochówka, natomiast jej częścią rekreacyjo-artystyczną występy miejscowych wokalistek oraz odbywające się na pobliskim boisku gry i animacje dla dzieci.
 
Najbardziej okazałym pomieszczeniem świetlicy jest przestronna sala spotkań, z którą sąsiaduje kuchnia, magazyny i toalety. – Będziemy organizować tutaj spotkania i wiejskie uroczystości, a także zajęcia dla dzieci – mówi sołtys. – Czekaliśmy na to prawie 30 lat.
 
Kęszyca Leśna powstała w latach 20. minionego wieku jako niemiecka baza wojskowa Regenwurmlager (Obóz Dżdżownica). W latach 1945-1957 stacjonowali w niej polscy artylerzyści, a od 1957 do 1993 r. rosyjscy łącznościowcy. Po wyjechaniu Rosjan obiekty koszarowe i budynki mieszkalne przejęły władze pobliskiego Międzyrzecza i pod koniec 1993 r. wprowadzili się tam pierwsi cywilni mieszkańcy.
 
17-10-2022

Informacja dla Mieszkańców

Ilustracja do informacji: Informacja dla Mieszkańców
W dniu 31 października 2022 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Reymonta 5 w Międzyrzeczu będzie nieczynny.
 
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia. Odpady z selektywnej zbiórki będą dodatkowo odbierane w dniu  22 października 2022 r. (sobota) w godz. od 7.00 do 14.00.
17-10-2022

Podziękowania i kwiaty za blisko 24 lata dziennikarskiej rzetelności

Ilustracja do informacji: Podziękowania i kwiaty za blisko 24 lata dziennikarskiej rzetelności
Burmistrz Remigiusz Lorenz podziękował Pani Izabeli Stopyrze – byłej redaktor naczelnej miesięcznika „Powiatowa” – za prawie 24 lata kierowania pismem oraz dziennikarską rzetelność i obiektywizm. Wręczył jej także kwiaty i okolicznościowy ryngraf.
 
Mieszkańcy znają Panią Izabelę jako świetną i lubianą przez uczniów nauczycielkę, ale przede wszystkim - redaktor naczelną poczytnego pisma „Powiatowa”, które przez blisko 24 lata ukazywało się w powiecie międzyrzeckim. Niestety, ze względu na śmierć jego właściciela i wydawcy, miesięcznik przestał się ukazywać. Ostatni, bezpłatny numer I. Stopyra wydała za własne pieniądze razem z mężem Michałem. Ponad dwie dekady pracy na jakże ważnym i odpowiedzialnym stanowisku podsumowała podczas spotkania z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem.
 
- To był bardzo ciekawy i pouczający okres w moim życiu. Spotkałam wielu ciekawych ludzi i byłam świadkiem ważnych wydarzeń. Dziękuję wszystkim Czytelnikom oraz współpracującym ze mną instytucjom, klubom i stowarzyszeniom – komentuje I. Stopyra.

Burmistrz zaznaczał, że pismo integrowało mieszkańców powiatu oraz promowało ich sukcesy. - Dzięki redagowanym przez Panią artykułom mieszkańcy Kęszycy mogli się dowiedzieć, co ciekawego się wydarzyło na przykład w Krobielewie, czy Brójcach i na odwrót. Była pani wzorem obiektywizmu i dziennikarskiej rzetelności, za co gorąco Pani dziękuje w imieniu swoim, ale także współpracowników o mieszkańców naszej gminy – mówi R. Lorenz.
 
Samorządowiec wręczył byłej redaktor naczelnej wiązankę kwiatów, ryngraf z podziękowaniami i drobne upominki. – Drzwi urzędu miejskiego zawsze są przed panią otwarte. Liczymy na pani kolejne artykuły, pomysły oraz obecność na gminnych imprezach i wydarzeniach – mówi R. Lorenz.
17-10-2022

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „BARWY LASU” 2022

Ilustracja do informacji: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „BARWY LASU” 2022
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim zaprasza do udziału w konkursie plastyczny
 
REGULAMIN KONKURSU:
 1. Organizatorzy i współorganizatorzy
Organizatorem Konkursu jest Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury  w Kaliszu Pomorskim.
Współorganizatorami i instytucjami wspierającymi Konkurs są:
- Gmina Kalisz Pomorski
- Nadleśnictwo Kalisz Pomorski
- DRAWEX Sp. z.o.o. Sp.k. w Sienicy
- Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim
- Pracownia Krawiecka „Babette Style” A.G. Chwiłkowscy
 1. Cele konkursu
 • Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży poprzez zachęcenie do odkrywania, dostrzegania roli terenów leśnych;
 • Popularyzacja i promocja działań ekologicznych związanych z terenami zalesionymi;
 • Dostrzegania roli terenów leśnych;
 • Promowanie twórczej aktywności młodych twórców;
 • Prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej (wystawa);
 • Wymiana doświadczeń, poszerzenie wiedzy z zakresu technik: malarstwo, rysunek, grafika;
 • Rozwinięcie wyobraźni i wrażliwości estetycznej inspirowanej pięknem przyrody.
 
 1. Tematyka
Tematem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej terenami leśnymi.
 
 1. Dane organizatora
      Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim
ul. Dworcowa 6
78-540 Kalisz Pomorski
      tel./fax. 094 361 63 22
      e-mail: e-mail
 
 1. Technika i format prac
 • format A3
 • technika: rysunek, malarstwo, grafika, (z wyłączeniem grafiki komputerowej)
 • formy plastycznie płaskie, (z wyłączeniem produktów sypkich  oraz  malarstwa na szkle)
 
 1. Uczestnicy
      dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat
 
 1. Ocena prac
1) Komisja oceniająca powołana przez Dyrektora Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury  
     oceniać będzie prace w następujących kategoriach:
 • Oddziały przedszkolne - Kl. „0”
 • klasy I – III  Szkoły Podstawowej
 • klasy IV – VI  Szkoły Podstawowej
 • klasy VII - VIII Szkoły Podstawowej
 • szkoły ponadpodstawowe  (15-19 lat)
 • dzieci i młodzież z niepełną sprawnością ruchową i/ lub intelektualną z ośrodków szkolno-wychowawczych i kół pomocy dzieciom niepełnosprawnym.
   Komisja konkursowa w szczególności zwracać będzie uwagę na pomysłowość, estetykę 
   i samodzielność prac w  zakresie przedstawienia tematu. Nie będą brane pod uwagę prace                                         
   nie spełniające wymogów  regulaminowych   oraz zniszczone podczas przesyłki.
 
 1. Opis prac
Każda praca powinna być opisana z tyłu: OBOWIĄZKOWO oznaczona metryczką, napisaną drukowanymi literami (CZYTELNIE) oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych (Załącznik nr 1).
Przy zgłoszeniach grupowych (instytucje) prosimy o dołączenie zbiorczej listy uczestników.                                                      
 
 1. Terminy
Prace konkursowe należy przesyłać lub dostarczyć osobiście do dnia 18.11.2022 r  na adres Organizatora (Organizator bierze pod uwagę datę dostarczenia pracy plastycznej).
 •  Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się dnia 16.12.2022 r. (piątek) o godzinie ustalonej przez organizatora konkursu.
 • Organizator o nagrodzonych pracach i wyróżnieniach, a także o miejscu i godzinie otwarcia wystawy poinformuje LAUREATÓW telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
 •  Nazwiska zwycięzców oraz ich prace nadesłane na konkurs zostaną opublikowane na stronie www.kultura-kaliszpom.com , www.kaliszpom.pl i na stronie Facebook M-GOK.
 •  Koszt przejazdu po odbiór nagród pokrywają uczestnicy lub placówka delegująca.
 
10.  Przesłanie pracy na Konkurs oznacza zaakceptowanie  niniejszego Regulaminu przez Uczestnika Konkursu i jednocześnie wyrażenie zgody na publikację pracy podpisanej imieniem i nazwiskiem  zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 r.
Organizator informuje, że każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę, która nie zostanie zwrócona uczestnikom. Nadesłanie prac konkursowych jest równoznaczne z nieodpłatnym przeniesieniem praw autorskich na Organizatora.
 
11.  Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na zbieranie, przetwarzanie i przekazywanie podmiotom trzecim, współpracującym przy organizacji Konkursu, podanych przez nich danych osobowych do celów związanych z niniejszym Konkursem – zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z 29 sierpnia 1997 r.
 
12.   Organizator zastrzega sobie prawo zmiany postanowień niniejszego regulaminu. Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna.
 
 
                                                                                                                                                             
                                                                                                                                                   ZAŁĄCZNIK NR 1
 
              (DO REGULAMINU OKP „Barwy Lasu” 2022)
………………………………………………………………………………
    (imię i nazwisko dziecka lub osoby pełnoletniej, której zgoda dotyczy)
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim
(Administrator danych osobowych)
78-540 Kalisz Pomorski,  ul. Dworcowa 6
OŚWIADCZENIE O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
Zgodnie z Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE
wyrażam zgodę na przetwarzanie moich/mojego dziecka danych osobowych i danych biometrycznych /wizerunek/ w celach związanych z realizacją zadań Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim, polegających na zaspokajaniu potrzeb kulturalnych ogółu społeczeństwa na podstawie Ustawy z dn. 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 862 z późn. zm.), Uchwały Nr XXXVI/265/13 z dn. 14 lutego 2013 r. (z późn. zm.) w sprawie nadania statutu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim.
Wizerunek będzie wykorzystywany w przypadku udziału w finale konkursu w celu promocji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Barwy Lasu”. Dane osobowe (imię i nazwisko, miejscowość, placówka do której uczęszcza uczestnik) zostaną wykorzystane przy publikacji listy laureatów konkursu oraz prac laureatów. Promocja dzieła obejmowała będzie publikację w lokalnych mediach np. „Głos Koszaliński”, „Pojezierze Drawskie”, w serwisach internetowych: www.kaliszpom.pl, http://www.kultura-kaliszpom.com, www.kalisz-pom.pl, www.dsi.net.pl, na fanpage’ach: @kalisznews, @bibliotekapublicznakaliszpomorski, @osrodekkulturykaliszpomorski oraz inne media: TV, radio i ich strony internetowe w relacjach dotyczących działań  realizowanych przez M-GOK w Kaliszu Pom.  lub z jego udziałem.
Zostałem(-am) poinformowany(-a) o tym, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, do ograniczenia przetwarzania danych osobowych, sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych, prawo do przenoszenia swoich danych osobowych oraz prawo do usunięcia danych (tj. prawo do bycia zapomnianym).  W każdym niezgodnym z prawem przetwarzaniu danych osobowych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim przysługuje prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla ochrony danych osobowych. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych znajdują się w Klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim (http://www.mgokkaliszpom.naszbip.pl/).
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(miejscowość, data, podpis)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Metryczka:
Imię i nazwisko autora pracy
 
Wiek uczestnika oraz klasa
 
Adres placówki
 
Tel. kontaktowy
 
Adres email
 
Imię i nazwisko nauczyciela/instruktora
 
14-10-2022

Informacja o sesji Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: Informacja o sesji Rady Miejskiej
Na podstawie art. 11 b ust.1 i 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym i art. 18 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. informuję, że 25 października 2022 r. o godz. 8.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu odbędzie się LVII sesja Rady Miejskiej w Międzyrzeczu
 
Porządek obrad:
      
 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
 2. Porządek obrad.
 3. Informacja o złożonych oświadczeniach majątkowych (radnych, Burmistrza
  oraz właściwych pracowników Urzędu Miejskiego).
 4. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2021/2022.
 5. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji przez Burmistrza Międzyrzecza  (projekt nr 1).
 6. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie udziałów w Przedsiębiorstwie Produkcji Betonów „PUBR” Spółce z o. o. w Międzyrzeczu w celu obniżenia kapitału zakładowego tej Spółki przez ich umorzenie oraz zgody na nabycie nieruchomości od Spółki (projekt nr 2).
 7. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Międzyrzecz - „Międzyrzecki Park Przemysłowy II” (projekt nr 3).
 8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przeznaczenie nieruchomości do zbycia (projekt nr 4).
 9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przeznaczenie nieruchomości do zbycia  (projekt nr 5).
 10. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej na okres 3 lat i na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy (projekt nr 6).
      11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej na czas nieoznaczony i na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy (projekt nr 7).
     12.Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów dzierżawy nieruchomości gruntowych na czas nieokreślony oraz na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tych umów (projekt nr 8).
     13. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów najmu części nieruchomości zabudowanych na czas nieokreślony oraz na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tych umów (projekt nr 9).
     14. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie aportem do Zakładu Energetyki Cieplnej Spółki z o.o. w Międzyrzeczu prawa własności nieruchomości zabudowanej budynkiem kotłowni, położonej w Międzyrzeczu przy ul. Kopernika (projekt nr 10).
     15.Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie aportem do Zakładu Energetyki Cieplnej Spółki z o.o. w Międzyrzeczu prawa własności nieruchomości zabudowanej budynkiem kotłowni, położonej w Bukowcu (projekt nr 11).
     16.Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wniesienie aportem do Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółki z o.o. w Międzyrzeczu prawa własności nieruchomości będącej w użytkowaniu wieczystym tej Spółki (projekt nr 12).
     17.Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic miasta Międzyrzecz oraz przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Sołectwa Jagielnik, Sołectwa Kalsko oraz Sołectwa Święty Wojciech (projekt nr 13).
     18. Podjęcie uchwały w sprawie wskazania wstępnej lokalizacji przystanku komunikacyjnego
na terenie gminy Międzyrzecz przy drodze powiatowej nr 1341 F w Kursku (projekt nr 14).
     19. Podjęcie uchwały w sprawie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (projekt nr 15).
     20. Podjęcie uchwały w sprawie stawek podatku od nieruchomości (projekt nr 16).
     21. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2022 (projekt nr 17).
     22. Podjęcie uchwały w sprawie określenia czasu bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu
oraz opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola, dla których organem prowadzącym
jest gmina Międzyrzecz (projekt nr 18).
      23. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z kontroli terminowości odpowiedzi na pisma z zakresu Wydziału Gospodarki Mieniem Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
      24.Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym oraz z realizacji uchwał Rady Miejskiej.
      25. Informacja Przewodniczącego Rady o działalności w okresie międzysesyjnym.
      26. Interpelacje i zapytania na piśmie.
      27. Wnioski dotyczące organizacji pracy Rady i informacje.
      28. Zamknięcie obrad sesji.
 
 
Przewodnicząc Rady Miejskiej
           w Międzyrzeczu
 
            Katarzyna Budych
14-10-2022

Informacja dla Mieszkańców

Ilustracja do informacji: Informacja dla Mieszkańców
Szanowni Państwo,
 
w związku z planowanym projektem Ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, celem dokonania rozpoznania rynku i konieczności zamówienia węgla w odpowiedniej ilości, prosimy o pisemną deklarację zapotrzebowania na paliwo stałe (węgla) na jedno gospodarstwo domowe, uwzględniając okres do 30 kwietnia 2023 r .
 
Deklaracja powinna zawierać: imię i nazwisko wnioskodawcy, adres gospodarstwa, określenie ilości paliwa stałego (węgla).
 
Według poniższej tabelki:
 
Imię i nazwisko Wnioskodawcy
Adres gospodarstwa
Ilość ton węgla uwzględniając okres do 30 kwietnia 2023 r.
 
 
 
 
Proszę o dostarczenie wyżej wymienioną informację na adres:
 
Urząd Miejski
ul. Rynek 1, 66-300 Międzyrzecz
 
 
14-10-2022

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej serdecznie dziękuję Dyrektorom, Wychowawcom i Nauczycielom wszystkich placówek oświatowych w Gminie Międzyrzecz za Wasze zaangażowanie, profesjonalizm i Wielkie Serca, które każdego dnia wkładacie w edukację dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich uzdolnień i zainteresowań.
 
Życzę Wam kolejnych sukcesów zawodowych,samych wspaniałych uczniów oraz radości i satysfakcji z  wykonywanej pracy.
 
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz
13-10-2022

Komunikat Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Komunikat Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Międzyrzeczu
Informujemy, że w dniu 31 października 2022 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Reymonta 5 w Międzyrzeczu będzie nieczynny.
 
Odpady z selektywnej zbiórki będą dodatkowe odbierane w dniu 22 października 2022 r. (sobota) w godz. od 7.00 do 14.00.