Komunikaty

Kolejna dotacja dla Gminy Międzyrzecz. Tym razem na wóz strażacki

Dodano: 20.01.2022
Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Wyszanowa. Jeszcze w tym roku strażacy z tej wsi będą korzystać z nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. – Dostaliśmy dotację na jego zakup – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz, który jest prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Międzyrzecz.
 
 
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało naszej gminie dotację na nowy wóz strażacki. To już pewne; wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które otrzymają finansowe wsparcie na zakup nowych pojazdów ratowniczo-gaśniczych.
 
– Wnioskowaliśmy o 390 tysięcy złotych – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz. – Wcześniej radni przychylili się do mojego pomysłu i przyjęli program, zgodnie z którym każdego roku będziemy kupować jeden pojazd dla strażaków ochotników z naszej gminy aż wymienimy wszystkie samochody na nowe.
 
Burmistrz podkreśla, że nowy pojazd poprawi bezpieczeństwo mieszkańców gminy, a strażakom ułatwi prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych.
 
Informacja o dotacji ucieszyła prezesa OSP w Wyszanowie Jarosława Tomaszewskiego, który jest jednocześnie sołtysem tej wsi i radnym miejskim. – Czekaliśmy na to od lat – mówi. - Nowy pojazd zastąpi naszego magirusa, który służy w straży prawie pół wieku.
 
Gminny komendant OSP Dariusz Surma dodaje, że w tym roku wymiany pojazdu doczekają się także strażacy ochotnicy z OSP Kaława. - Dostaną wóz marki Starmann, który wcześniej służył w straży zawodowej. Jest w zdecydowanie lepszym stanie technicznym oraz o 20 lat młodszy od używanego przez nich obecnie stara 266 - mówi D. Surma.
Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Gmina Miedzyrzecz – Strona główna

Aktualności

20-01-2022

Kolejna dotacja dla Gminy Międzyrzecz. Tym razem na wóz strażacki

Ilustracja do informacji: Kolejna dotacja dla Gminy Międzyrzecz. Tym razem na wóz strażacki

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Wyszanowa. Jeszcze w tym roku strażacy z tej wsi będą korzystać z nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego....

czytaj dalej

19-01-2022

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i oblodzeniem, które mogą wystąpić w nocy z...

czytaj dalej

19-01-2022

Rusza największa inwestycja miejska w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Rusza największa inwestycja miejska w Międzyrzeczu

Koło biurowca przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego zamontowano pierwsze kontenery dla pracowników firmy EkoWodrol, którzy mają przebudować pobliską...

czytaj dalej