Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Informacje z Gminy

22-11-2021

Uwaga: Ważna informacja dla Mieszkańców

Ilustracja do informacji: Uwaga: Ważna informacja dla Mieszkańców
Osoby, które zaszczepiły się przeciw COVID 19 mogą rejestrować się na kolejne szczepienie i wydłużyć o rok swój certyfikat.
 
 
Do rejestrowania w punktach szczepień zapraszamy także osoby, które do tej pory jeszcze się nie zaszczepiły.

Rejestracja w Międzyrzeczu: 517 861 374 (punkt szczepień w hali sportowo-widowiskowej czynny jest w soboty od godz. 9.00)
02-09-2021

Szczepienia przeciw COVID 19 podczas Dni Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Szczepienia przeciw COVID 19 podczas Dni Międzyrzecza
W pierwszym dniu święta miasta, w piątek 3 września, w godz. od 14.00 do 18.00 mieszkańcy i nasi goście będą mogli zaszczepić się przeciw COVID 19 w tymczasowym punkcie szczepień, który utworzony zostanie na rynku przy ratuszu.


W sobotę, 4 września, polecamy szczepienia w punkcie szczepień w hali sportowo-widowiskowej na os. Kasztelańskim, który czynny będzie od godz. 9.00 do 15.00. W obu przypadkach zainteresowane osoby będą mogły wybrać szczepienie jednorazowym preparatem Johnson and Johnson, lub podawaną dwukrotnie szczepionką Pfizer.
25-08-2021

Szczepimy się dla siebie i innych

Ilustracja do informacji: Szczepimy się dla siebie i innych
Prawie 50 osób zaszczepiło się przeciw COVID-19 w tymczasowym punkcie szczepień, który powstał z inicjatywy burmistrza Remigiusza Lorenza przy wsparciu proboszcza parafii pw. Św. Wojciecha ks. kan. Pawła Tokarczyka oraz medyków z prywatnej przychodni i miejscowego sanepidu. W utworzeniu podobnych punktów pomagali strażacy-ochotnicy z Międzyrzecza-Obrzyc i Kaławy i personel międzyrzeckiego szpitala.
 
W niedzielę, 22 sierpnia, salka katechetyczna przy kościele pw. Św. Wojciecha zamieniła się w placówkę medyczną, w której mieszkańcy mogli się zaszczepić przeciw COVID-19. Tymczasowy punkt szczepień zastał utworzony z inicjatywy burmistrza Remigiusza Lorenza przy wsparciu proboszcza parafii pw. Św. Wojciecha ks. kan. Pawła Tokarczyka, który jest jednocześnie dziekanem dekanatu pszczewskiego, natomiast same szczepienia prowadzili medycy z przychodni Med-Plus Marzeny Kucharskiej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzyrzeczu,
 
Pielęgniarki zaszczepiły łącznie 48 osób. Mieszkańcy sami wybierali rodzaj szczepionek. Większość zdecydowała się na jednorazową szczepionkę Johnson and Johnson, choć do wyboru mieli też podawaną dwukrotnie szczepionkę Pfizer. Wpierw musieli wypełnić formularz i odpowiedzieć na kilka pytań lekarza.
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że w  utworzeniu dwóch następnych tymczasowych punktów sczepień władzom gminy i medykom pomogli strażacy-ochotnicy z jednostek w Międzyrzeczu-Obrzycach i Kaławy. W niedzielę podobna akcja odbyła się bowiem na kąpielisku nad jez. Głębokie, natomiast w sobotę w Kaławie, gdzie punkt utworzono przy remizie OSP. W obu przypadkach zainteresowane osoby szczepili pracownicy międzyrzeckiego szpitala.
 
Mieszkańcom Kaławy przykład dała 92-letnia pani Zosia, która jako jedna z pierwszych. zameldowała się w punkcie szczepień. Po seniorce szczepionki Johnson and Johnson przyjęło też kilku strażaków-ochotników z Rusinowa, którzy przyjechali do Kaławy na szkolenie z obsługi kamery termowizyjnej.
 
- Im więcej zaszczepionych osób, tym mniejsze zagrożenie kolejną falą pandemii oraz związanymi z nią obostrzeniami, takimi jak zamykanie szkół, zakładów pracy oraz placówek handlowych – podkreśla Łukasz Ruta, sekretarz Urzędu Miejskiego.  
 
W gminie Międzyrzecz w pełni zaszczepionych jest 12 tys. 510 osób, co stanowi 50,74 proc. jej mieszkańców.
19-08-2021

Szczepienia przeciw COVID-19

Ilustracja do informacji: Szczepienia przeciw COVID-19
Z inicjatywy władz gminy i strażaków-ochotników w sobotę w Kaławie odbędą się szczepienia przeciw COVID-19.
 
 
W sobotę, 21 sierpnia, w godz. od 16.00–19.00 w namiocie ustawionym koło remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaławie utworzony zostanie tymczasowy punkt szczepień przeciw COVID 19. Szczepienia prowadzone będą przez medyków ze szpitala międzyrzeckiego.
 
Zainteresowani szczepieniami powinni wziąć ze sobą dowód osobisty.
 
Sołtys Małgorzata Obst-Gralewska wraz prezesem OSP Andrzejem Obstem i Radą Sołecką zapraszają mieszkańców na festyn, który odbędzie po zakończeniu szczepień.
#SzczepimySię #Koronawirus
16-08-2021

Zapraszamy na szczepienia

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na szczepienia
W najbliższą niedzielę, 22 sierpnia, w salce parafialnej przy kościele św. Wojciecha w Międzyrzeczu zostanie utworzony jednorazowy punkt szczepień ochronnych przeciwko COVID-19.
 
 
Szczepienia będą się odbywały w godzinach od 11:00 do 14:00. Dostępne szczepionki: Pfizer i Johnson & Johnson.
 
Zainteresowani powinni zabrać ze sobą dowód osobisty. Osoby chcące skorzystać ze szczepienia drugą dawką także mogą skorzystać z tego punku w wyżej wskazanym terminie
 
08-06-2021

Z wojewodą o szczepieniach

Ilustracja do informacji: Z wojewodą o szczepieniach
Szczepienia przeciw COVID 19 były tematem wideokonferencji wojewody Władysława Dajczaka z lubuskimi samorządowcami.
 

W przeprowadzonej zdalnie konferencji uczestniczył m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz. - Głównym tematem były szczepienia osób powyżej 65 roku życia. Zaszczepienie jak największej liczby mieszkańców jest obecnie jednym z priorytetów służby zdrowia – zaznacza międzyrzecki samorządowiec.
 
Przypominamy, że przed dwoma tygodniami z inicjatywy R. Lorenza w harcówce znajdującej się w hali sportowo-widowiskowej uruchomiono dodatkowy punkt szczepień, który czynny jest w piątki i soboty.
31-05-2021

W ratuszu otwarte zostanie stanowisko obsługi mieszkańców

Ilustracja do informacji: W ratuszu otwarte zostanie stanowisko obsługi mieszkańców
Od wtorku mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z utworzonej w holu ratusza specjalnej strefy obsługi.
 
W związku ze spadkiem liczby zachorowań na COVID-19 oraz łagodzeniem obostrzeń, w celu usprawnienia i polepszenia komfortu obsługi osób załatwiających sprawy w siedzibie władz miasta, od wtorku, 1 czerwca, praca Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu zostanie poszerzona o możliwość wejścia i skorzystania ze znajdującej się w holu ratusza wydzielonej strefy obsługi mieszkańców.
 
Obsługa Punktu Podawczego, telefonicznie poprosi o zejście pracownika urzędu i pojedynczą obsługę przy specjalnie stworzonym stanowisku.
 
Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemicznymi, w pomieszczeniach Urzędu Miejskiego obowiązuje noszenie maseczek ochronnych.
 
Wydziały Urzędu pracują na bieżąco, załatwiając Państwa wnioski składane tradycyjnie w formie papierowej, w Punkcie Podawczym lub przesyłane drogą elektroniczną na e-mail:
 
Korespondencję drogą elektroniczną można przesyłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej na platformie e-PUAP (www.epuap.gov.pl).
 
Informacje dotyczące bieżących spraw udzielane będą telefonicznie  (nr tel. do poszczególnych wydziałów pod linkiem: https://www.miedzyrzecz.pl/PL/3022/Kontakt/)
25-05-2021

Nowy punkt szczepień w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Nowy punkt szczepień w Międzyrzeczu
W piątek w hali sportowo-widowiskowej otwarto nowy punkt szczepień przeciw  COVID 19. Rejestracja pod nr tel. kom. 517 861 374.
 
O otwarciu kolejnego w naszym mieście punktu szczepień przeciw COVID 19 informowaliśmy już w piątek, 21 maja, w mediach społecznościowych. Przypominamy, że powstał w harcówce, która mieści się w hali sportowo-widowiskowej na os. Kasztelańskim. Wejście przez główne drzwi - między halą i pływalnią Kasztelanka - jest dobrze oznakowane, dlatego mieszkańcy nie powinni mieć problemów z dotarciem na szczepienie.
 
Nowy punkt szczepień przeciw COVID 19 jest czynny w piątki i soboty w godz. od 11.00 do 17.00. – To bardzo dogodne godziny dla osób pracujących. Obecnie stosujemy szczepionkę Moderna, natomiast od czerwca mamy otrzymywać także Pfizera – informuje Marzenna Kucharska, właścicielka przychodni Medi-Plus, której pracownicy prowadzą szczepienia w nowym punkcie.
 
Utworzenie nowego punktu szczepień to pomysł burmistrza R. Lorenza. – Koszt jego utrzymania ponosi gmina. Chcemy przyśpieszyć w ten sposób proces mieszkańców naszej gminy. Im więcej osób z nich skorzysta, tym mniejsze ryzyko zakażenia koronawirusem – zaznacza samorządowiec.
 
Po wejściu do punktu mieszkańcy wypełniają ankiety, a następnie są badani przez lekarza. Szczepienie trwa tylko kilka sekund. – Dziennie możemy zaszczepić do 150 osób – wylicza M. Kucharska.
 
Medykom pomagają żołnierze skwierzyńskiego 151. Batalionu Lekkiej Piechoty, który jest jednym z pododdziałów  12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej dowodzonej przez płk Rafała Miernika. – Serdecznie dziękuje za wsparcie żołnierzom i ich dowódcy – mówi R. Lorenz.
 
Osoby zainteresowane szczepieniami mogą zarejestrować się poprzez bezpłatną infolinię dzwoniąc na nr 989, poprzez tzw. e-rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl, lub dzwoniąc bezpośrednio do przychodni Medi-Plus pod nr tel: 517 861 374  (w tym przypadku trzeba zadeklarować, czy szczepienie ma się odbyć w Bledzewie, czy też w nowym punkcie w Międzyrzeczu).
 
Punkt miał powstać w Szkole Podstawowej nr 6, jednak ze względu na złagodzenie obostrzeń związanych z pandemią i powrotem uczniów do szkół, burmistrz musiał zmienić jego lokalizację. – Harcówka w hali to dobre miejsce. Hala jest rozpoznawalnym obiektem. Łatwo tutaj dojechać, a dodatkowym plusem jest fakt, że zmotoryzowani mieszkańcy mogą korzystać z dużego parkingu – dodaje R. Lorenz. 
09-04-2021

Kolejny punkt szczepień w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Kolejny punkt szczepień w Międzyrzeczu
W Szkole Podstawowej nr 6 w Międzyrzeczu powstanie punkt szczepień masowych. Utworzy go Gmina Międzyrzecz razem z poradnią lekarską Medi-Plus, prowadzoną przez międzyrzeczankę Marzenę Kucharską. Wkrótce szczegóły. 
 
Nowy punkt szczepień przeciw COVID 19 powstanie w drugiej połowie kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 na os. Kasztelańskim. – Chcemy usprawnić i przyspieszyć proces szczepień mieszkańców naszej gminy – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
W „szóstce” wydzielone zostaną cztery gabinety do szczepień. – Mieszkańcy będą czekać na szczepienia w długim, przestronnym korytarzu, a nie na dworze. Będą więc mogli zachować dystans społeczny. Niebawem rozpocznie się rejestracja wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek, czy wykonywany zawód – dodaje burmistrz.
 
- Planujemy, że początkowo będziemy szczepić około 400 osób tygodniowo, a później sukcesywnie liczba szczepień będzie się zwiększać – deklaruje Marzena Kucharska, która kieruje poradnią Medi-Plus.
 
Rejestracja rozpocznie się prawdopodobnie 18 kwietnia. Wkrótce na stronie internetowej gminy (www.miedzyrzecz.pl) opublikujemy więcej szczegółów – m.in. numery telefonów do rejestracji, formularze itp.
01-04-2021

Międzyrzecz stawia na zdrowie

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz stawia na zdrowie
Pandemia koronawiurusa uderzyła we wszystkie sfery naszego życia. Odbija się także na kondycji psychicznej mieszkańców, dlatego Gmina Międzyrzecz przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu, którego efektem jest specjalny internetowy poradnik i biuletyn, który, niebawem trafi do placówek opiekuńczych i gminnych szkół
 
 
Trudny dla nas wszystkich czas pandemii koronawirusa odbija się na gospodarce i życiu społecznym, ale przede wszystkim na naszym zdrowiu. Ograniczenie bezpośrednich kontaktów z najbliższymi, niepewność związana z przyszłością i częstokroć także izolacja rodzą poczucie braku stabilizacji i bezpieczeństwa, które są jednymi z podstawowych ludzkich potrzeb. Są również przyczyną strachu, stresu oraz powodują depresję i zaburzenia emocjonalne zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. 
 
- Jak rozpoznać ich objawy i skutecznie im przeciwdziałać? Mam  nadzieję, że mieszkańcom naszej gminy pomoże w tym biuletyn , wydany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu oraz internetowy poradnik dla naszych szkół, placówek opiekuńczych i mieszkańców  – mówi burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz.
 
Zainteresowane osoby do zapoznania się z internetowym poradnikiem na temat depresji
 
 
Gmina finansuje ze swojego budżetu wiele działań prozdrowotnych. Np. badania mammograficzne dla pań oraz rozmaite akcje profilaktyczne organizowane przez kluby, stowarzyszenia i organizacje społeczne.  Tym samym celom służy przyjęty przez Radę Miejską Gminny  Program Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani. Władze miejskie i mieszkańców wspiera w tym zakresie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Adresy placówek opiekuńczych w gminie Międzyrzecz:
 
Środowiskowy Dom Samopomocy
ul. Mieczysława  Mikuły 1
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 742 91 72
e-mail: e-mail
 
Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Wojska Polskiego 13b
66-300 Międzyrzecz
tel./fax. 95 742 78 27, lub 95 742 78 21
e-mail:  e-mail
 
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
ul. Mieczysława Mikuły 1
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 742 95 10, lub  504 057 493
e-mail: e-mail
 
Międzyrzeckie Centrum Leczenia Uzależnień
ul. Kazimierza Wielkiego 2
66-300 Międzyrzecz
Tel: 603 747 134
 
Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
ul. Wojska Polskiego 13B (przy OPS)
66-300 Międzyrzecz
Tel. 531 076 812
 
Punkt Konsultacyjno-Terapeutyczny dla Dzieci, Młodzieży i Rodzin
ul. Staszica 8
66-300 Międzyrzecz
Tel. 514 306 262, lub 661 240 285
 
Punkt Konsultacyjny dla ofiar przemocy
ul. Sportowa 1 (przy Szkole Podstawowej nr 2)
66-300 Międzyrzecz
Tel.  667 841 804, lub 504 242 603
1 2 3 4 5 6 ... 8