Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Informacje z Gminy

30-10-2020

Uwaga! Ważna informacja dla mieszkańców

Ilustracja do informacji: Uwaga! Ważna informacja dla mieszkańców
W sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze zostaną zamknięte! Odwołano planowane kursy autobusów z miasta na cmentarz.
 
 
- Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zamknięciu cmentarzy w dniach od 31 października do 2 listopada.
 
- W związku z zamknięciem cmentarzy, odwołane zostały planowane w tych dniach kursy autobusów z Międzyrzecza na cmentarz
14-10-2020

Uwaga! Ważny komunikat dotyczący pracy Urzędu Miejskiego

Ilustracja do informacji: Uwaga! Ważny komunikat dotyczący pracy Urzędu Miejskiego
                                                                                                                         KOMUNIKAT!
 
 
 
                  W związku z wystąpieniem przypadków SARS – CoV- 2 wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu oraz skierowaniem kolejnej grupy pracowników na kwarantannę informuję, że od dnia 14 października 2020 r. do odwołania nastąpiło ograniczenie pracy Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu w zakresie bieżącego załatwiania spraw.
 
Zainteresowani załatwieniem spraw w Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny. Wykaz numerów telefonów zamieszczony jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu oraz na stronie www.miedzyrzecz.pl. Zachęcam również do kontaktu za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej na platformie e-PUAP oraz na adres e-mail: e-mail.
 
            W związku z zaistniałą sytuacją proszę wszystkich o cierpliwość i wyrozumiałość.
 
                                                                                                                     Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz
16-07-2020

Ważny komunikat

Ilustracja do informacji: Ważny komunikat
Komunikat Burmistrza Międzyrzecza.
 
Burmistrz Międzyrzecza informuje, że w związku z stwierdzonym u pracownika urzędu zakażeniem koronawirusem na kwarantannę zostali skierowani pracownicy urzędu, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zakażoną.
           
W związku z powyższym informuję, że z przyczyn niezależnych od urzędu występować mogą sytuacje niezałatwiania spraw w terminach określonych w kodeksie postępowania administracyjnego, bądź w ordynacji podatkowej, gdyż na kwarantannę skierowano całą obsadę pracowniczą poszczególnych wydziałów urzędu.
           
Indywidualne zawiadomienia dotyczące konkretnych spraw o niezałatwieniu w terminie, wysyłane będą niezwłocznie, po powrocie ww. pracowników z kwarantanny.
 
 
18-05-2020

Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn dziękuje burmistrzowi

Ilustracja do informacji: Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn dziękuje burmistrzowi
Podziękowania wicemarszałka województwa lubuskiego Stanisława Tomczyszyna dla burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza. 
 
 
11-05-2020

Międzyrzecz „odmraża” przedszkola

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz „odmraża” przedszkola
W środę, 13 maja, otwarte zostaną gminne przedszkola. Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że zajęcia w przedszkolach i zerówkach przy szkołach podstawowych odbywać się będą zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. 
 
Decyzja o otwarciu przedszkoli zapadła podczas telekonferencji burmistrza Remigiusza Lorenza z dyrektorami przedszkoli i szkół, w których działają oddziały przedszkolne. – Wszystkim maluchom zapewnimy środki bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego – zapewnia burmistrz.

Burmistrz  połączył się z dyrektorami poprzez internet. Asystowała mu dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty Izabella Korejwo. Podczas trwającej ponad pół godziny telekonferencji jej uczestnicy uznali, że przedszkola i grupy przedszkolne w szkołach podstawowych zostaną otwarte 13 maja. Burmistrz zapewnił dyrektorów o pomocy ze strony gminy oraz zadeklarował zakup potrzebnych  maseczek, przyłbic, rękawiczek i środków dezynfekujących.

- Około 30 procent rodziców wysłało swoje pociechy do przedszkoli. Zapewniamy maluchom opiekę i środki bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Wiąże się to z ogromnymi wydatkami ze strony gminy, ale nie będziemy oszczędzać na bezpieczeństwie dzieci – zapewnia R. Lorenz.
 

Od poniedziałku, 11 maja, wznowiła też działalność biblioteka publiczna na os. Centrum. Wypożyczanie książek odbywa się jednak zgodnie z wytycznymi GIS.
10-04-2020

Służba zdrowia pod gminnym parasolem

Ilustracja do informacji: Służba zdrowia pod gminnym parasolem
Władze gminy użyczyły dwa domki letniskowe dla pracowników Szpitala Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, którzy ze względów bezpieczeństwa po pracy nie chcą, lub nawet nie mogą wracać do domów. Wcześniej pomogły tej placówce w doposażeniu jednego z oddziałów w materiały niezbędne do przyjęcia nowych pacjentów.
 
 
Gmina Międzyrzecz ma domki letniskowe na ośrodku wczasowym nad jez. Głębokie.  Latem wynajmują je turyści, którzy wypoczywają nad tym akwenem. W najbliższych tygodniach z dwóch z nich korzystać będą pracownicy obrzyckiego szpitala.
 
- Wielu z nich pracuje poza Międzyrzeczem. Po pracy nie chcą wracać do domów, żeby nie narażać bliskich na ewentualne zakażenie koronawirusem. Dlatego przekazaliśmy dwa domki do ich dyspozycji. Będą mogli w nich nocować i odpoczywać po ciężkiej pracy. Oczywiście koszt ich pobytu wzięliśmy na swoje barki. Nie będę musieli też płacić za wodę i energię elektryczną – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.  
 
Miasto pomaga też szpitalowi finansowo. W ramach tzw. zarządzania kryzysowego przekazało placówce różne materiały o łącznej wartości ponad 4,8 tys. zł. 
 
Wcześniej władze gminy użyczyły Dom Seniora dla pracowników szpitala powiatowego oraz przekazały 75 tys. zł na środki ochronne dla personelu tej placówki.
 
09-04-2020

Uwaga! Ważny komunikat

Ilustracja do informacji: Uwaga! Ważny komunikat
W związku z epidemią koronawirusa, prosimy o nieodwiedzanie grobów zmarłych. Pochówki zmarłych odbywają się bez zmian, z zachowaniem obowiązujących obecnie ograniczeń sanitarnych.
 
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz zaznacza, że to tylko prośba, a nie zakaz odwiedzania grobów zmarłych. – W niektórych miastach wprowadzono takie zakazy. My tylko prosimy mieszkańców o nieodwiedzanie grobów bliskich zmarłych  – mówi samorządowiec.
07-04-2020

Wszystkiego najlepszego - życzy burmistrz pracownikom służby zdrowia

Ilustracja do informacji: Wszystkiego najlepszego - życzy burmistrz pracownikom służby zdrowia
Życzenia burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza dla pracowników Służby Zdrowia z okazji Światowego Dnia Służby Zdrowia. 
 
 
Szanowni Państwo!
W tym ciężkim czasie warto pamiętać, że dzisiaj jest Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Święto osób, które są na pierwszej linii walki z koronawirusem. W tym momencie chciałbym w imieniu własnym, ale także pracowników Urzędu Miejskiego i mieszkańców gminy, podziękować Wam za Wasz ciężki trud, codzienna pracę, determinację. Dziękujemy Wam i życzymy samego zdrowia. Niech Wam się najlepiej dzieje, wszystkiego najlepszego w dniu codziennym
 
07-04-2020

Życzenia dla pracowników Służby Zdrowia

Ilustracja do informacji: Życzenia dla pracowników Służby Zdrowia
Życzenia od przewodniczącej Rady Miejskiej Katarzyny Budych z radnymi i burmistrza Remigiusza Lorenza z pracownikami Urzędu Miejskiego.
 
 
 
W Dniu  Pracowników Służby Zdrowia
prosimy, by przyjęli Państwo wyrazy naszej wdzięczności za wszystko,
co dla nas robicie. Za rozdawanie serca i uśmiechu, za pocieszanie w trudnych chwilach oraz za dawanie nadziei - dziękujemy .
Życzymy, aby Wasza praca była godnie wynagradzana, abyście się czuli spełnionymi w swojej pracy, byli zdrowi i bezpieczni.
W roku koronawirusa, kiedy wiosna jest inna niż dotychczasowe życzymy,
 by otulały Was promienia słońca, w sercach był spokój,
a w życiu mnóstwo ciepła, radości i miłości.
Dziękujemy za wszystko.
 
 Przewodnicząca Rady Miejskiej          Burmistrz Międzyrzecza
         Katarzyna Budych                           Remigiusz Lorenz
     razem z Radnymi Rady Miejskiej      razem z pracownikami UM    
06-04-2020

Gmina pomaga szpitalom

Ilustracja do informacji: Gmina pomaga szpitalom
Na wniosek burmistrza Remigiusza Lorenza radni przekazali szpitalowi powiatowemu 75 tys. zł na środki ochronne. Wcześniej miasto wsparło szpital psychiatryczny w Międzyrzeczu-Obrzycach.


Podczas piątkowej sesji radni przychylili się do wniosku burmistrza Remigiusza Lorenza i przyjęli przygotowany przez niego projekt uchwały o przekazaniu międzyrzeckiemu szpitalowi  75 tys. na środki ochronne – min. maseczki, kombinezony i prześcieradła. Ze względów formalnych, uchwała dotyczyła tzw. pomocy celowej dla powiatu, który jest właścicielem placówki.
 
- Decyzję o przygotowaniu projektu uchwały w tej sprawie podjąłem po rozmowie z prezesem szpitala Waldemarem Taborskim. Od razu postanowiłem pomóc placówce oraz jej personelowi i pacjentom w walce z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa – mówi burmistrz -  Szpital nie podlega wprawdzie gminie, ale przecież pracują w nim i leczą się jej mieszkańcy.
 
Władze gminy pomogły również Szpitalowi dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu-Obrzycach, który podlega władzom samorządowym woj. lubuskiego. W ramach tzw. zarządzania kryzysowego przekazały szpitalowi materiały o łącznej wartości ponad 4,8 tys. zł.
 
- Do obrzyckiego szpitala skierowano ostatnio 35 pacjentów z innej placówki. Placówka musiał otworzyć nowy oddział, żeby ich przyjąć i zapewnić im odpowiednią opiekę. Bez chwili wahania odpowiedzieliśmy na prośbę dyrekcji o pomoc w doposażeniu pawilonu – dodaje R. Lorenz.
 
Burmistrz zapewnia, że jest w stałym kontakcie z dyrekcjami obu placówek oraz służbami i instytucjami odpowiedzialnymi za walkę z epidemią. – W miarę rozwoju sytuacji będziemy podejmować odpowiednie działania – dodaje.
1 2 3 4 5