Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Co się działo w naszej gminie w kadencji 2018-2024? Inwestycje drogowe

Ilustracja do informacji: Co się działo w naszej gminie w kadencji 2018-2024? Inwestycje drogowe
Jedną z 12 wybudowanych i wyremontowanych dróg była ulica Komisji Edukacji Narodowej: koszt: 1 mln. 848 tys. zł, dotacja 1 mln. 11 tys. zł.
 
W grudniu 2023 r. zakończył się remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej. Wyremontowana droga jest ważnym ogniwem systemu komunikacyjnego Międzyrzecza. Łączy centrum osiedla Kasztelańskiego z ulicą Zachodnią – jedną z najważniejszych arterii drogowych miasta, a w dodatku korzystają z niej także rodzice dzieci, które uczą się z znajdującej się przy niej Szkole Podstawowej nr 6.

– Po remoncie kierowcy przestali narzekać na zapadliska , w których po deszczach tworzyły się ogromne kałuże. W ramach tej inwestycji wybudowaliśmy też parkingi i kanalizację deszczową – zaznacza Sylwester Suchowski, który kieruje Wydziałem Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.
 
Ulicę wyremontowała firma Infrakom z Kościana. Inwestycja kosztowała 1 mln. 848 tys. 332 zł. Burmistrz Remigiusz Lorenz podkreśla jednak, że na realizację tego zadania dostaliśmy 1 mln. 11 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Rozpoczyna się remont ul. Ściegiennego

Ilustracja do informacji:  Rozpoczyna się remont ul. Ściegiennego
W poniedziałek, 4 marca, rozpocznie się remont ulicy Ściegiennego.
 
Przetarg na przebudowę drogi wygrała firma Infrakom z wielkopolskiego Kościana, która poinformowała ostatnio, że prace rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek 4 marca i apeluje do kierowców, o przeparkowanie samochodów w inne miejsca.
 
Termin ukończenia robót budowlanych wyznaczono na koniec lipca. - Wykonawca wyremontuje drogę i chodniki, wybuduje też zjazdy, odwodnienie i odtworzy oznakowanie – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Urząd Miejski zapłaci wykonawcy 388 tys. zł. Pracownik Urzędu Miejskiego Maciej Kubowicz podkreśla, że na realizację tej ważnej dla mieszkańców inwestycji gmina dostała 222 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 
- Tylko w tej kadencji wyremontowaliśmy dwanaście dróg oraz dostaliśmy dotacje na przebudowę sześciu kolejnych. W tym również Ściegiennego – dodaje R. Lorenz.

Droga w Kalsku doczeka się remontu

Ilustracja do informacji: Droga w Kalsku doczeka się remontu
Do końca grudnia gmina wybuduje drogę we wsi Kalsko. Gwarancją jest umowa na dotację, podpisana 21 lutego przez wicemarszałka woj. lubuskiego Zbigniewa Jana Kołodzieja oraz burmistrza Remigiusza Lorenza i skarbnika gminy Kamilę Anioł-Szymańską.
 
 
Umowa dotyczy dotacji przyznanej gminie przez Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – Dostaliśmy w 826 tys. 987 zł. Dzięki podpisanej dziś umowie będziemy mogli ogłosić przetarg – informuje R. Lorenz.
 
Podpisanie umowy odbyło się dziś w międzyrzeckim ratuszu. Oprócz burmistrza R. Lorenza, skarbnika K. Anioł-Szymańskiej i wicemarszałka Z. Kołodzieja wzięła w nim udział kierowniczka Wydziału Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim ratuszu Katarzyna Szadkowska oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego woj. Lubuskiego: zastępca dyrektora departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Andrzej Gembara i Ewelina Warszawa - kierownik Wydziału Wdrażania Programów.
 
Remont wiejskiej drogi powinien się zakończyć jeszcze w tym roku. Oprócz utwardzenia jej gruntowej nawierzchni, projekt zakłada budowę oświetlenia i łączników z biegnącą równolegle do niej drogą powiatową.
 
Burmistrz zaznacza, że tylko w tej kadencji gmina wybudowała aż 12 dróg oraz dostała dotacje na remonty sześciu kolejnych.
– Jedną z nich jest właśnie droga w Kalsku, a dwie inne – we wsi Wysokiej i ulicę Ściegiennego w Międzyrzeczu – przekazaliśmy już do przebudowy wykonawcom – dodaje R. Lorenz.

Poznaj projekty realizowane przez Gminę Międzyrzecz

Na tej podstronie znajdziesz informacje nt. projektów realizowanych przez Gminę Międzyrzecz przy współudziale środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa. Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem naszych międzyrzeckich inwestycji kliknij w menu znajdujące się z lewej strony nazwę interesującego Cię programu lub projektu, lub wybierz jedną z poniższych ikon aby przejść do interesującej Cię kategorii projektów. 
 
Administratorem treści zamieszczonych na podstronie jest Wydział Rozwoju Gospodarczego.
 
   Projekty finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego