Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Preferencyjna sprzedaż węgla dla gospodarstw domowych

15-06-2023

Węgiel za 1.8 tys. zł za tonę!

Ilustracja do informacji: Węgiel za 1.8 tys. zł za tonę!
Obniżamy cenę węgla do kwoty 1,8 tys. zł za tonę.
 
 
 
 
Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu ul. Rynek 1, 66-300 Międzyrzecz,   do wyczerpania zapasów surowca, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2023 r. i rozpatrywane będą w kolejności wpłynięcia.
30-05-2023

Informacja o sprzedaży końcowej partii węgla dla gospodarstw domowych

Ilustracja do informacji: Informacja o sprzedaży końcowej partii węgla dla gospodarstw domowych
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz informuje o sprzedaży końcowej paliwa stałego (węgla) z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych, znajdujących się na terenie Gminy Międzyrzecz.
 
Mieszkańcy, uprawnieni do dodatku węglowego, którzy chcą dokonać dodatkowego zakupu węgla, muszą złożyć stosowny wniosek którego wzór jest dostępny poniżej na stronie internetowej Gminy Międzyrzecz lub do pobrania w punkcie podawczym Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
 
Wnioski przyjmowane będą w Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu ul. Rynek 1, 66-300 Międzyrzecz do wyczerpania zapasów surowca, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2023 r. i rozpatrywane będą w kolejności wpłynięcia.
Ilość węgla do sprzedaży końcowej:
- orzech - ilość: 24 tony
- groszek - ilość: 21 ton
 
Cena sprzedaży paliwa stałego wynosi 2000 zł brutto za 1 tonę i nie zawiera kosztów transportu oraz workowania.
 
Wniosek pod linkiem (link w informacji o dodatkowej sprzedaży węgla na stronie www.miedzyrzecz.pl
 
02-01-2023

ZAKUP WĘGLA - wniosek

Ilustracja do informacji: ZAKUP WĘGLA - wniosek
Zakupu węgla na okres od 01 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. będzie można dokonać po złożeniu wniosku, którego wzór jest dostępny poniżej do pobrania na stronie internetowej Gminy Międzyrzecz lub w punkcie podawczym Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
 
Wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego składa się:
 
- pisemnie w Punkcie Podawczym Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1, 66-300 Międzyrzecz
 
- za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (wniosek opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniony z wykorzystaniem profilu zaufanego).
 
 
02-12-2022

W Międzyrzeczu ruszyła sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach

Ilustracja do informacji: W Międzyrzeczu ruszyła sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach
Do gminnego punktu składowania węgla trafiły już pierwsze partie tego opału. Węgiel sprzedawany jest po 2 tys. zł za jedną tonę.  
 
 
Preferencyjną sprzedażą węgla dla mieszkańców gminy Międzyrzecz zajmuje się jedna z miejskich spółek – Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które znajduje się na terenie spółki PUBR przy ul. Reymonta 5. Jej pracownicy informują telefonicznie  mieszkańców, którzy złożyli wcześniej wnioski na zakup węgla na preferencyjnych warunkach, o terminie jego odbioru (nr tel. 531 687 357).
 
- Mamy umowę ze spółką Węglokoks na dostawy węgla. Jego pierwsze partie trafiły już do gminnego punktu. Przed rozpoczęciem sprzedaży musieliśmy zakupić wagę z certyfikatem i przygotować skład – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Miasto zamówiło 450 ton opału, w dwóch turach po 225 ton każda. -  Do 1 grudnia w Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu złożono ponad 330 wniosków o zakup paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego – dodaje burmistrz.
 
Węgiel sprzedawany jest po 2 tys. zł. za tonę. Do końca grudnia br. Mieszkańcy mogą zakupić do półtorej tony, a pozostałą część w przyszłym roku. Limit na rodzinę wynosi łącznie  3 tony do końca  kwietnia 2023 r.
 
- Węgiel posiada certyfikat. Jest dobrej jakości, świetnie się pali – zapewniają pracownicy. – Jeśli ktoś nie ma własnego transportu, możemy podać numer telefonu firmy zajmującej się przewozem. 
22-11-2022

Umowa na węgiel podpisana

Ilustracja do informacji: Umowa na węgiel podpisana
Burmistrz Remigiusz Lorenz podpisał umowę na zakup przez gminę węgla, który będzie sprzedawany mieszkańcom naszej gminy na preferencyjnych warunkach.
 
 
Umowa z prezesem państwowej spółki Węglokoks SA została podpisana 21 listopada w Gorzowie Wlkp. Oprócz burmistrza Remigiusza Lorenza podpisali ją jego zastępca Tomasz Markiewicz i skarbnik gminy Kamila Anioł-Szymańska.
 
Po podpisaniu umowy burmistrz wziął udział w konferencji prasowej, poświęconej dystrybucji węgla przez samorządy. Zapewniał, że gmina jest do tego przygotowana. – Mamy plac i odpowiednią wagę – mówił w telewizyjnym reportażu na ten temat,
 
Dystrybucją węgla w Gminie Międzyrzecz zajmować się będzie gminna spółka Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. - Teraz czekamy na dostawę węgla przez spółkę Skarbu Państwa. Wkrótce będziemy mogli podać więcej szczegółów na ten temat – zapowiada R. Lorenz.  
 
Przypominamy, że cena węgla nie będzie przekraczać 2 tys. zł za tonę. W tym roku zainteresowani mieszkańcy będą mogli zakupić 1,5 tony węgla, a kolejne 1,5 tony w 2023 r.
09-11-2022

Informacja o zakupie węgla dla Mieszkańców Gminy Międzyrzecz

Ilustracja do informacji: Informacja o zakupie węgla dla Mieszkańców Gminy Międzyrzecz
W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236), Burmistrz Międzyrzecza informuje o przystąpieniu Gminy do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych, znajdujących się na terenie Gminy Międzyrzecz.
 
Zakupu węgla będzie można dokonać po złożeniu wniosku, którego wzór jest dostępny poniżej na stronie internetowej Gminy Międzyrzecz lub do pobrania w punkcie podawczym Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
Zgodnie z przepisami ww. ustawy, do zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, tj.:
  • przyznano lub wypłacono jej dodatek węglowy;
  • jeśli nie został złożony wniosek o wypłatę dodatku węglowego, a zostało dokonane zgłoszenie lub został wpisany węgiel jako główne źródło ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
W ramach zakupu preferencyjnego uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym będzie mogła nabyć węgiel w dwóch partiach:
  • 1,5 tony do 31 grudnia 2022 r.
  • 1,5 tony od 1 stycznia do 30 kwietnia  2023 r.
Jednocześnie informujemy, że Gmina sprzedawać będzie mieszkańcom węgiel po cenie nie wyższej niż 2.000,00 zł brutto za tonę
Wszelkie informacje, dotyczące dystrybucji węgla z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych w ramach zakupu preferencyjnego będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Gminy Międzyrzecz.
 
04-11-2022

Informacja burmistrza Remigiusza Lorenza

Ilustracja do informacji: Informacja burmistrza Remigiusza Lorenza
Ważna informacja dla Mieszkańców zainteresowanych preferencyjnym zakupem węgla

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z 2022 r. poz. 2236) informuję, iż Gmina Międzyrzecz przystępuje do zakupu paliwa stałego                   z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych przysługującego do dnia 31 grudnia 2022 r.