Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

20-02-2023

Mieszkańcy osiedla dostaną pod choinkę… nową drogę!

Ilustracja do informacji: Mieszkańcy osiedla dostaną pod choinkę… nową drogę!
To już pewne! Przed najbliższymi świętami Bożego Narodzenia kierowcy przestaną narzekać na zapadliska w nawierzchni ul. Komisji Edukacji Narodowej. Burmistrz Remigiusz Lorenz podpisał umowę na kompleksowy remont tej drogi. – To kolejna inwestycja drogowa w naszej gminie – zaznacza.
 
Zwiastunem i gwarancją inwestycji jest umowa, podpisana 17 lutego międzyrzeckim ratuszu przez burmistrza Remigiusza Lorenza i Piotra Klapsa prokurenta firmy Infrakom z Kościana, która wygrała ogłoszony przez gminę przetarg na kompleksową przebudowę ul. Komisji Edukacji Narodowej (firma ma na koncie dwie podobne inwestycje w naszym mieście – remonty ul. Konstytucji 3 Maja i ostatniego odcinka ul. Kazimierza Wielkiego)

- Mamy 300 dni na ukończenie prac – informuje przedstawiciel wykonawcy.
 
W podpisaniu umowy burmistrzowi asystował kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu Sylwester Suchowski. – Droga zostanie pokryta asfaltem. Projekt zakłada też przebudowę parkingów i chodników, wyznaczenie i oznakowanie przejść dla pieszych oraz zagospodarowanie zieleni wzdłuż ulicy – wylicza urzędnik.
 
Gmina zapłaci wykonawcy 1 milion 828 tysięcy złotych, ale z własnego budżetu wyłoży nieco ponad 800 tys. zł. Jak to możliwe? – Na realizację tego ważnego dla mieszkańców zadania dostaliśmy ponad milion złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – informuje R. Lorenz.

Burmistrz podkreśla, że remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej będzie 12 inwestycją drogową w naszej gminie od 2019 r. To rekord w historii Międzyrzecza.
 
– Wybudowaliśmy w tym czasie trzy drogi wiejskie, w Kaławie, Wyszanowie i Żółwinie oraz cztery ulice na osiedlu Nad Obrą. Dołożyliśmy się także do remontu ulicy Chopina, która jest drogą powiatową. Obecnie utwardzane są ulice Norwida, Malczewskiego i Konopnickiej w zachodniej części miasta oraz dobiega końca budowa ulicy Długiej. Oczywiście wszystkich ulic nie wyremontujemy w ciągu jednej kadencji, dlatego proszę mieszkańców pozostałych, żeby uzbroili się w cierpliwość – dodaje R. Lorenz. 
25-05-2021

Ogłoszenie o przetargu

Ilustracja do informacji:  Ogłoszenie o przetargu
Szukasz atrakcyjnie położonej działki pod działalność usługową? Mamy dla Ciebie świetną ofertę! Gmina wystawiła na przetarg dwie nieruchomości.
 
Wystawione na przetarg działki znajdują się przy ul. Żołnierskiej na os. Nad Obrą. Przetarg dotyczy:
 
  1. nieruchomości gruntowej położonej przy ul. Żołnierskiej w obrębie 0001 Międzyrzecz, oznaczonej jako działka o nr ewid. 675/120 o pow. 0,3845 ha, zapisanej w księdze wieczystej GW1M/00041507/3, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu.
Cena wywoławcza nieruchomości brutto wynosi: 370.000,00 zł, w tym:
Cena gruntu netto: 300.813,01 zł, podatek VAT (23%) 69.186,99 zł
Wysokość wadium: 37.000,00 zł
Przetarg odbędzie się w dniu 07 lipca 2021 r. o godz. 10:00 w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1 (budynek Ratusza parter).
  1. nieruchomości gruntowej położonej przy ul. Żołnierskiej w obrębie 0001 Międzyrzecz, oznaczonej jako działka o nr ewid. 675/121 o pow. 0,3652 ha, zapisanej w księdze wieczystej GW1M/00041507/3, prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu.
Cena wywoławcza nieruchomości brutto wynosi: 350.000,00 zł, w tym:
Cena gruntu netto: 284.552,85 zł, podatek VAT (23%) 65.447,15 zł
Wysokość wadium: 35.000,00 zł
Przetarg odbędzie się w dniu 07 lipca 2021 r. o godz. 10:45 w Sali Ślubów Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1 (budynek Ratusza parter).
 
Wadium w podanej wysokości osobno na każdą z działek objętych niniejszym ogłoszeniem należy wpłacić na konto Gminy nr 06 2030 0045 1110 0000 0131 3280 w  BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A. do dnia 02 lipca 2021 r.liczy się data wpływu na rachunek bankowy (w tytule proszę podać nr działki, dowody i daty wpłaty sprawdzane będą przed rozpoczęciem przetargu).
 
Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż ww. nieruchomości, wywieszone zostało w dniu 24 maja 2021 r. na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu w budynku Ratusza (ul. Rynek 1 w Międzyrzeczu) oraz zamieszczono je na stronach internetowych Gminy Międzyrzecz: www.bip.miedzyrzeczl.
 
Dodatkowe informacje na temat przetargów można uzyskać w Wydziale Gospodarki Mieniem Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu , tel. 95 742 6942 w godzinach urzędowania, tj. poniedziałek: 9:00 – 17:00, wtorek – piątek od 7:00 – 15:00.
06-11-2015

Drogi inwestorze


Mam przyjemność przedstawić ofertę inwestycyjną Międzyrzecza oraz zaprezentować Państwu główne korzyści płynące z zainwestowania w naszym malowniczym mieście. Gmina Międzyrzecz jest idealnym miejscem dla Państwa inwestycji. Międzyrzecz leży w zachodniej Polsce, blisko granicy z Niemcami, 22 km od autostrady A2 Berlin – Warszawa, węzeł w Trzcielu, na krajowej drodze nr 3 Wrocław – Szczecin, 45 km od lotniska w Babimoście.  Dysponujemy terenami dla inwestorów, doskonale nadającymi się pod zabudowę przemysłową oraz przynoszącymi wiele pożytków. Urząd Miejski wykupił teren o powierzchni 46 hektarów, położony na terenie miasta, na którym został utworzony Międzyrzecki Park Przemysłowy. Międzyrzecz posiada dobrze rozwijającą się infrastrukturę oraz sektor usług. Nasze miasto jest idealnie położone na głównych szlakach komunikacyjnych. Warto również wspomnieć, że oferowany teren położony jest bezpośrednio przy nowoczesnej obwodnicy, która jest częścią trasy szybkiego ruchu S3.
 
 
Dodatkowymi, niezaprzeczalnymi atutami naszej gminy są jeziora pierwszej klasy czystości oraz rezerwaty przyrody. Władze lokalne są otwarte na wszelkie inicjatywy gospodarcze i zachęcają inwestorów do lokowania kapitału w Międzyrzeczu. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom pomożemy Państwu w: nawiązaniu kontaktów z instytucjami lokalnymi oraz samorządami, poszukiwaniu  najodpowiedniejszych kontrahentów oraz dostawców usług, przeglądzie projektów i konsultowaniu ich podczas wykonywania inwestycji, organizowaniu personelu i jego odpowiednim przeszkoleniu. Oferujemy swoją pomoc w rozwiązywaniu wszystkich problemów, które mogą się pojawić. Gwarantujemy, ze wszystkie wymagane pozwolenia zostaną Państwu dostarczone w możliwie najkrótszym czasie. 
   
Pragnę również wspomnieć, że atuty naszej gminy zostały juz docenione przez inwestorów krajowych i zagranicznych. Mam nadzieję, ze przedstawiona przez nas oferta inwestycyjna przekona Państwa do ulokowania inwestycji w Międzyrzeczu. Gwarantuję, ze Międzyrzecz jest najlepszym miejscem dla Państwa inwestycji.
 
                                                                                                                                                                                                                                                                               Burmistrz Międzyrzecza                                                                                                                                             Remigiusz Lorenz