Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

05-12-2023

Droga w Wysokiej doczekała się remontu

Ilustracja do informacji: Droga w Wysokiej doczekała się remontu
Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt z Krosna Odrzańskiego wygrało przetarg na budowę drogi w miejscowości Wysoka. – Wykonawca przejął już od nas plac budowy – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Wieś Wysoka położona jest na malowniczym półwyspie, wrzynającym się w jezioro Paklicko Małe. Do końca lipca przyszłego roku przecinająca ją brukowana droga o długości 574 metrów zostanie pokryta równym jak stół asfaltowym dywanikiem.  Mieszkańcy czekali na ten dzień od lat.  Wysoka to ważny punkt na turystycznej mapie gminy i regionu. W malowniczo położonej wiosce znajduje się sporo gospodarstw agroturystycznych, w których wypoczywają turyści z Polski i wielu obcokrajowców. Przyciągają ich lasy, jezioro Paklicko Małe i pobliskie bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.
 
Gmina zapłaci wykonawcy 875 tys. 319 zł. Z własnego budżetu wyłoży jednak mniej, niż połowę tej kwoty. Jak to możliwe?  - Na realizację tej ważnej dla mieszkańców inwestycji dostaliśmy 466 tysięcy złotych z Rządowego Programu Rozwoju Dróg – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz. 
 
Droga w Wysokiej będzie kolejną wiejską inwestycją drogową zrealizowaną w ciągu ostatnich lat. Od początku tej kadencji wybudowaliśmy już drogi w Kaławie, Wyszanowie i Żółwinie oraz dostaliśmy dotacje na podobne remonty w Kalsku, Kuligowie i Pieskach. Trzeba do tego doliczyć osiem dróg zrobionych w mieście i dobiegający już końca remont dziewiątej oraz dotacje na przebudowę ulic Ściegiennego i Zamoyskiego – wylicza burmistrz Remigiusz Lorenz.  
05-12-2023

Integracyjna zabawa nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Integracyjna zabawa nad jeziorem
Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wzięli udział w Zabawie Andrzejkowej w ośrodku nad jez. Szarcz w Pszczewie.
 
 
Międzyrzeczanie pojechali do Pszczewa na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy z tej miejscowości. Oto ich relacja z zabawy.
 
Organizatorzy spisali się na medal, przygotowali wiele atrakcji i konkursów, przy których nie zabrakło śmiechu oraz dobrej zabawy. Podczas imprezy bawiliśmy się przy gorących rytmach. Na darmo było szukać miejsca na parkiecie, nikt odpoczywał do samego końca imprezy.
 
Na miejscu czekał na Nas również słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek.
 
Uczestnicy mieli okazję nie tylko do zabawy ale również do wzmocnienia zawartych już przyjaźni.
05-12-2023

Jubileusz Arki

Ilustracja do informacji: Jubileusz Arki
Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzyrzeczu świętuje w tym roku 28-lecie swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła nie kryjąc wzruszenia kierownik Katarzyna Nyczak-Walaszek, która podziękowała wszystkim za kolejny wspólny rok pracy.
 
 
ŚDS nazywany jest potocznie Arką – od nietypowego kształtu budynku. Jest drugim domem dla niepełnosprawnych mieszkańców, którzy uczą się w nim podstawowych umiejętności życiowych. Poniżej relacja z jubileuszowej imprezy.
 
Był to dzień pełen wrażeń, wzruszeń, miłych słów oraz życzliwości. To wyjątkowa rocznica, pełna wspomnień oraz refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami oraz nowymi wyzwaniami. Każdy mógł się podzielić swoimi doświadczeniami oraz opowiedzieć o momentach, które najbardziej utkwiły w pamięci.
 
Niech kolejne lata będą również owocne, pełne sukcesów i nowych wyzwań. Z optymizmem patrzymy w przyszłość życząc sobie wielu takich rocznic.
 
Była to wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu w tak wyjątkowych gronie.
05-12-2023

Zaproszenie na warsztaty

Ilustracja do informacji: Zaproszenie na warsztaty
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez Związenk Miast Polskich w ramach projektu Centrum Wsparcia Doradczego +.
 
 
Pierwsze z planowanych warsztatów dotyczyć będą zarządzania transformacją energetyczną. W programie spotkania między innymi:
1. Transformacja energetyczna w strategiach unijnych i krajowych.
2. Efektywność energetyczna a kwestie bilansowania energii w ramach projektu.
3. Nowe technologie energetyczne: w co inwestować?
4. Klastry czy spółdzielnie? Jak warto organizować się wokół transformacji energetycznej? Warsztaty odbędą się w dniu 8 grudnia w godzinach 9:00 – 15:00 w Świebodzinie - Sala Rest. MAK Osiedle Południowe 31.
 
 
Szczegółowe informacje;
04-12-2023

Jarmark Mikołajkowy w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Jarmark Mikołajkowy w Międzyrzeczu
 
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz i dyrektor Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Ewelina Izydorczyk-Lewy zapraszają Mieszkańców na Jarmark Mikołajkowy.
 
Impreza odbędzie się środę, 6 grudnia, o godz. 16.00. na rynku wokół ratusza. 
04-12-2023

Ważna informacja dla Mieszkańców!

Ilustracja do informacji: Ważna informacja dla Mieszkańców!
 
W związku z organizacją Jarmarku Mikołajkowego w dniu 6 grudnia br., informujemy o zamknięciu ulic wokół ratusza.
 
 
Ulice: Wesoła, Rynek i Lipowa, zamknięte będą dla ruchu kołowego w dniach:  od 4 grudnia (poniedziałek) br. od godz. 21:00 do 7 grudnia (czwartek) do godz. 14:00.
 
Za utrudnienia przepraszamy! 
Międzyrzecki Ośrodek Kultury
01-12-2023

To już pewne! Przy Górce Saneczkowej powstanie skatepark z pumptrakiem!

Ilustracja do informacji: To już pewne! Przy Górce Saneczkowej powstanie skatepark z pumptrakiem!
Firma Taurus z Zielonej Góry wygrała przetarg na budowę skateparku wraz z torem do pumptracku. – Zapłacimy mniej, niż wynosi dotacja, którą dostaliśmy na realizację tego zadania – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Mamy świetną informacje dla młodzieży i dorosłych trenujących rozmaite tricki na deskorolkach i wyczynowych rowerach BMX.  Zielonogórska firma Taurus  wygrała ogłoszony przez gminę przetarg na budowę skateparku. Gmina nie podpisała z nią jeszcze umowy, ale projekt zakłada, że zwycięzca przetargu wybuduje żelbetową płytę o wymiarach 24 na 28 metrów, po czym zamontuje na niej dziewięć różnych urządzeń do jazdy na deskorolkach i rowerach wyczynowych BMX, a do tego oświetlenie, ławeczki i kosze na śmieci.

– Na podstawie tego samego przetargu wykonawca ma wybudować tor do pumptracku o długości 96 metrów i szerokości 1,8 metra – dodaje Sylwester Suchowski, który kieruje Wydziałem Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.
 
Gmina ma zapłacić wykonawcy 1 mln. 349 tys. 310 zł. Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że ta kwota jest mniejsza od dotacji, jaką otrzymaliśmy na realizację tej inwestycji.  
 
Początkowo planowano, że skatepark postanie przy ulicy Pięciu Świętych Braci Międzyrzeckich, koło jej skrzyżowania z ulicą Tadeusza Kościuszki. Działka okazała się jednak zbyt mała. W dodatku gmna musiałaby się liczyć z protestami mieszkańców narzekających na hałasy. Dlatego jego lokalizację zmieniono na tereny koło Winnicy przy drodze do wsi Święty Wojciech – koło usypanej przed trzema laty Górki Saneczkowej.
01-12-2023

Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów

Ilustracja do informacji: Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów
Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 1 oraz pkt 5 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2632) podpisał Zarządzenia:
 
- nr 617 w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
 
- nr 618 w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 
- nr 619 w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
 
 
 
Zarządzenia obowiązują od dnia 1 grudnia 2023 roku, od godz. 00:00, do dnia 29 lutego 2024 roku do godz. 23:59.
 
30-11-2023

Informacja dla Mieszkańców

Ilustracja do informacji: Informacja dla Mieszkańców
W związku z obowiązkowym szkoleniem wszystkich pracowników Wydziału Spraw Obywatelskich w piątek, 1 grudnia, od godz. 9.00 do 14.00 Wydział będzie nieczynny.
 
 
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia
27-11-2023

Burmistrz uhonorowany przez Zarząd Główny PCK

Ilustracja do informacji: Burmistrz uhonorowany przez Zarząd Główny PCK
Krwiodawcy i działacze rejonowego oddziału PCK obchodzili Dni Honorowego Dawcy Krwi. Za bezinteresowne zaangażowanie w ratowanie zdrowia i życia mieszkańców podziękował im m.in. burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz.
 
Obchody Dni Honorowego Dawcy krwi odbyły się w piątkowe popołudnie, 24 listopada, w restauracji Piastowska. Krwiodawców, wspierających ich działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża i gości przywitał prezes rejonowego oddziału PCK Ryszard Wojniusz. Za bezinteresowne dzielenie się własną krwią z osobami chorymi i ofiarami wypadków podziękował im m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz, który za wspieranie honorowych dawców krwi i promowanie idei krwiodawstwa uhonorowany został nadanym przez Zarząd Główny PCK i Krajową Radę Honorowego Krwiodawstwa medalem wybitym z okazji 65-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.
 
Podobny medale otrzymali m.in. prezes oddziału R. Wojniusz, prezes Międzyrzeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Krystian Grabowski oraz prezes koła HDK w Bobowicku Zbigniew Smejlis, który jest jednocześnie radnym miejskim. Kilkanaście innych osób odebrało odznaczenia PCK (jednym z nich uhonorowano Macieja Kubowicza, który zajmuje się w ratuszu sprawami zdrowia i profilaktyki). Burmistrz wręczył kilku osobom ufundowane przez siebie ryngrafy i zapewniał uczestników spotkania, że w przyszłym roku w podobny sposób uhonoruje wskazanych przez prezesa oddziału wyróżniających się krwiodawców.
 
Jestem z Wami od 17 lat. Serdecznie dziękuję za dar płynący z Waszych serc. Dziękuję za to, że dzielicie się częścią siebie, własną krwią, która ratuje zdrowie i życie mieszkańców – mówił.
 
W obchodach Dni Honorowego Dawcy Krwi wzięli udział m.in. wspierający krwiodawców prezes Celowego Związku Gmin CZG 12 Robert Paluch, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku Daniel Drzymała i sekretarz Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu Ewa Walkowska, która jest krwiodawcą w kole HDK działającym przy Urzędzie Gminy w Pszczewie.
1 2 3 4 5 6 ... 358