Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

20-08-2019

Zaproszenie na XXIV Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Ilustracja do informacji: Zaproszenie na XXIV Prezentacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
Gmina Międzyrzecz zaprasza na Koncert Galowy z okazji XXIV Prezentacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.
 
Koncert odbędzie się w ten piątek o godz. 17:30, na plaży głównej nad jeziorem Głębokie. Wstęp wolny!
16-08-2019

Burmistrz Międzyrzecza informuje o przystąpieniu do opracowania projektu uchwały budżetowej na rok 2020.

Ilustracja do informacji: Burmistrz Międzyrzecza informuje o przystąpieniu do opracowania projektu uchwały budżetowej na rok 2020.
Burmistrz miasta Międzyrzecz, Remigiusz Lorenz, informuje o przystąpieniu do opracowania projektu uchwały budżetowej na rok 2020.
 
Burmistrz zachęca również do czynnego udziału w pracach nad uchwałą. Wnioski do projektu uchwały budżetowej składać można w Sekretariacie Urzędu Miejskiego do dnia 15 września 2019 r.
 
Więcej szczegółów poniżej.
 
14-08-2019

Informacja dot. Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Ilustracja do informacji: Informacja dot. Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.
Informujemy, że w dniu 16 sierpnia (piątek) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Reymonta w Międzyrzecz będzie nieczynny.
 
Jednocześnie informujemy, że w miesiącu sierpniu Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest czynny w dni powszednie od godz. 600 do 1500, we wtorek od godz. 600 do 1800. Za utrudnienia przepraszamy.
 
Z poważaniem
 
Bogusława Czerkawska
Podinspektor ds. gospodarki odpadami
08-08-2019

Rowerowy rajd dla chorego Wojtusia

Ilustracja do informacji: Rowerowy rajd dla chorego Wojtusia
Wielkopolanin Dariusz Wawrzyniak pokona na rowerze 850 km. dla dwuletniego Wojtusia z Międzyrzecza. Chce pomóc rodzicom chłopczyka, którzy zbierają pieniądze na operację jego chorej nóżki.

Wojtuś urodził się bez kości piszczelowej w prawej nóżce. Szansą na jej uratowanie jest kosztowna operacja w USA. W zbiórce pieniędzy jego rodzicom pomaga wiele osób. Także spoza Międzyrzecza. Jedną z nich jest prezes Stowarzyszenia Aktywnych Międzychodzian Dariusz Wawrzyniak, który przed kilkoma tygodniami zorganizował w Międzychodzie  charytatywną imprezę na rzecz Wojtusia. Teraz szykuje się do dobroczynnego rajdu rowerowego. Zamierza pokonać swoim jednośladem 850 km. wokół Wielkopolski.

- Zatrzymam się w kilku miejscowościach. Podczas spotkań z mieszkańcami i władzami będę im opowiadać o Wojtusiu oraz prosić ich o pomoc dla rodziców w zbieraniu pieniędzy na operację – opowiada Dariusz Wawrzyniak.
 
Wielkopolanin podzielił trasę na kilka odcinków o długości od 100 do 120 km. Sporo jeździ na rowerze, dlatego zapewnia, że pokonanie takiego dystansu nie powinno być dla niego większym problemem. Wystartuje 19 sierpnia o godz. 9.00 sprzed ratusza w Międzyrzeczu.
 
– Zachęcam mieszkańców do startu razem ze mną. Niech przejadą choćby do rogatek miasta. Pokażmy wszystkim, że jesteśmy z Wojtusiem  - mówi.
 
06-08-2019

Żołnierze podziękowali burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi

Ilustracja do informacji: Żołnierze podziękowali burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz otrzymał podziękowanie od żołnierzy 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej za pomoc i wsparcie XVII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w operacji wojskowej Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie.
06-08-2019

Muzyczne wydarzenie w bunkrach. Szykuje się wulkan dźwięku i pozytywnej energii

Ilustracja do informacji: Muzyczne wydarzenie w bunkrach. Szykuje się wulkan dźwięku i pozytywnej energii
Znany DJ Westbam wystąpi podczas koncertu Euforia Dźwięku, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie pod Międzyrzeczem. Wstęp jest darmowy.
 
Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do białego rana. Spodziewają się sporej frekwencji, gdyż na bunkrach wystąpi m.in. legendarny Westbam z przyjaciółmi, a także EINZZ i Brodacze live act. Gościem specjalnym będzie DJ i producent z Wielkiej Brytanii Leeroy Thornhill - były członek legendarnej formacji The Prodigy.
 
 
Na scenie zaprezentuje się także najpopularniejszy polski  DJ Hazel. Nie zabraknie występów live: czołowy house'owy, polski DJ i producent MIQRO i wirtuoz bębnów Dziubee Drummer. Imprezę wspierać będą DJe Euforii Dźwięku.
 
 
Organizatorami muzycznego wydarzenia są Urząd Miejski,  Międzyrzecki Ośrodek Kultury, Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy oraz Euforia Dźwięku. Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, wstęp na koncert jest darmowy.
 
- Ubiegłoroczna impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Jestem przekonany, że w tym roku będzie co najmniej równie udana. Koncert promuje także międzyrzeckie bunkry i znajdującą się w ich podziemiach trasę turystyczną – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
06-08-2019

Bezpłatne badania słuchu

Ilustracja do informacji: Bezpłatne badania słuchu
W dniu 12 września 2019 r. firma KIND Aparaty Słuchowe w ramach Programu Profilaktyki Słuchu przeprowadzić na terenie Międzyrzecza akcję bezpłatnych badań słuchu w KIND Słuchobusie.   
 
Specjalny Słuchobus zaparkuje na rynku przy ratuszu. Wydarzenie jest za każdym razem promowane przez firmę KIND w materiałach informacyjnych, na plakatach i w prasie.
 
Trasy Słuchobusa z poprzednich lat cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorzy liczą na powtórzenie sukcesu akcji w tym roku.
05-08-2019

Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii

Ilustracja do informacji: Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii
Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Międzyrzeczu z dnia 30 lipca 2019 r. w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu międzyrzeckiego. 
 
 
01-08-2019

Turystyczny Międzyrzecz: Bunkry pod lupą telewizji

Ilustracja do informacji: Turystyczny Międzyrzecz: Bunkry pod lupą telewizji
Z inicjatywy burmistrza Remigiusza Lorenza dziennikarze telewizji publicznej przygotowują program o największych atrakcjach gminy Międzyrzecz. Obiektywy swoich kamer wycelowali m.in. w bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, które są turystycznym przebojem nie tylko Ziemi Międzyrzeckiej, ale także całego regionu.
 

Film o turystycznych atutach międzyrzeckiej gminy zobaczymy w następną sobotę, 10 sierpnia, o godz. 18.00 w programie III TVP. W czwartek, 1 sierpnia, dziennikarze nagrywali pierwszą część. Red. Małgorzata Sawoch i operator Michał Nakonowski odwiedzili Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Pod opieką przewodniczki Magdaleny Mikołajczak zwiedzili schron bojowy nr 717. Co tam zobaczyli i usłyszeli? Zapraszamy w następną sobotę przed telewizory.

Dziennikarze mieli też okazję przejechać się transporterem opancerzonym BTR, kierowanym przez Michała Matuszewskiego. W swoim programie zaprezentują także inne walory turystyczne gminy Międzyrzecz. To nie wszystko. Przeprowadzili sondę wśród mieszkańców na temat licznych atrakcji naszej malowniczo położonej gminy.

Za kilka dni dziennikarze TVP przyjadą kolejny raz i spotkają się m.in. z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem, który zaprosił ich do Międzyrzecza i zaproponował realizację filmu o naszym mieście i okolicach. Samorządowiec opowie widzom, dlaczego na wakacyjny wypoczynek, lub choćby kilkudniowy wypad warto wybrać właśnie Ziemię Międzyrzecką. Dyrektorka ośrodka kultury Ewelina Izydorczyk-Lewy przedstawi natomiast program sierpniowych imprez dla mieszkańców i turystów oraz zaprosi ich na Euforię Dźwięku, która w sobotę, 10 sierpnia, odbędzie się na bunkrach MRU w Pniewie.
 
W przyszłą sobotę, 10 sierpnia, o godz. 18.00 meldujemy się przed telewizorami. Program będzie wcześniej zapowiadany w telewizji regionalnej , a jego fragmenty zobaczymy kilka razy w następnych dniach po pierwszej emisji.
 
01-08-2019

Oferta organizacji pozarządowej

Ilustracja do informacji: Oferta organizacji pozarządowej
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz informuje, że do Urzędu Miejskiego wpłyneła oferta stowarzyszenia Szansa na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej i Uzdolnionej Artystycznie z siedzibą w Międzyrzeczu.
 
1 2 3 4 5 6 ... 146