Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

21-05-2024

Konferencja naukowo-badawcza

Ilustracja do informacji: Konferencja naukowo-badawcza
Uniwersytet Zielonogórski, Instytut Pedagogiki. Zakład Pedagogiki Specjalnej i Profilaktyki Społecznej serdecznie zapraszają na OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWO-BADAWCZĄ: "Niepełnosprawna starość - poznać, zrozumieć, wspierać". Teoretyczne i praktyczne wyzwania geragogiki specjalnej.
 
 
Konferencja realizowana w trybie online w dniu 6 czerwca 2024, czwartek, godz. 14:00 
 
 
21-05-2024

Informacja burmistrza Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Informacja burmistrza Międzyrzecza
 
Informacja burmistrza Międzyrzecza z dnia 20 maja 2024 roku o zmianie siedzib obwodowych komisji wyborczych nr 10 i nr 23 w Międzyrzeczu.
 
 
Na podstawie Postanowienia Nr 565/2024 Komisarza Wyborczego w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 20 maja 2024 roku informuję, że:
 
siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 10 w Międzyrzeczu została przeniesiona do Szkoły Podstawowej Nr 4 – sala gimnastyczna (wejście od ulicy Poznańskiej), ul. Długa 104, 66-300 Międzyrzecz,
 
siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 23 w Międzyrzeczu została przeniesiona do Samodzielnego Publicznego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu – hol główny budynku administracyjnego, ul. Poznańska 109, 66-300 Międzyrzecz.
20-05-2024

Informacja o organizacji sesji Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: Informacja o organizacji sesji Rady Miejskiej
Informujemy, że w dniu 28 maja 2024 r. o godz. 8.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu odbędzie się II sesja Rady Miejskiej w Międzyrzeczu
 
Porządek obrad:
 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum
 2. Porządek obrad.
 3. Sprawozdanie z działalności gminnych jednostek za 2023 rok: Gminnego Zespołu Oświaty, Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku, Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury, MRU Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie.
 4. Ocena zasobów pomocy społecznej za 2023 rok.
 5. Sprawozdanie z działalności Zakładu Gospodarki Lokalowej w Międzyrzeczu za 2023 rok.
 6. Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Gminy Międzyrzecz z organizacjami pozarządowymi w 2023 roku.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2023 (projekt nr 1).
 8. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Międzyrzecz na lata 2024-2056 (projekt nr 2).
 9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Międzyrzeckiemu (projekt nr 3).
 10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Międzyrzeczu (projekt nr 4).
 11. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym oraz z realizacji uchwał Rady Miejskiej.
 12. Informacja Przewodniczącego Rady o działalności w okresie międzysesyjnym.
 13. Interpelacje i zapytania na piśmie.
 14. Wnioski dotyczące organizacji pracy Rady i informacje.
 15. Zamknięcie obrad sesji.
   
Przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyrzeczu
Marek Cieloch
20-05-2024

Uwaga, ważna informacja dla Mieszkańców

Ilustracja do informacji: Uwaga, ważna informacja dla Mieszkańców
W związku z Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka informujemy, że od dnia 21 maja od godz. 20.00 do dnia 22 maja do godz. 20.00 parkingi przy Ratuszu wraz z ulicami Rynek i Wesoła zostaną wyłączone z ruchu kołowego.
 
Prosimy właścicieli zaparkowanych tam pojazdów o wcześniejsze zwolnienie miejsc parkingowych.
 
Za utrudnienia przepraszamy!
20-05-2024

Spotkania z doradcami energetycznymi

Ilustracja do informacji: Spotkania z doradcami energetycznymi
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze zaprasza na Piątkowe konsultacje z doradcami energetycznymi.
 
 
Zapraszamy Państwa na cykliczne, comiesięczne spotkania z doradcami energetycznymi. Indywidualne, bezpłatne porady i konsultacje, dotyczyć będą efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii, zasad przyznawania dofinansowania oraz uzyskania dotacji między innymi na:
 • wymianę starego pieca na nowoczesny,
 • termomodernizację domów (docieplenie ścian, wymianę okien i drzwi zewnętrznych)
 • zakup paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła
odbywać się będą w piątki, w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, przy ul. Miodowej 11, w godzinach od 9:00 – 14:00, zgodnie z załączonym harmonogramem:
 
Piątkowe, comiesięczne terminy konsultacji z doradcami:
 
1.
24.05.2024
2.
28.06.2024
3.
26.07.2024
4.
30.08.2024
5.
27.09.2024
6.
25.10.2024
7.
29.11.2024
8.
20.12.2024
 
Doradcy w WFOŚiGW w Zielonej Górze działają w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego finansowanego w ramach Feniks 2021-2027.
20-05-2024

Odkryj świat jutra: Jak Meet and Code wspiera technologiczną rewolucję wśród młodzieży

Ilustracja do informacji: Odkryj świat jutra: Jak Meet and Code wspiera technologiczną rewolucję wśród młodzieży
Meet and Code, europejska inicjatywa wspierająca organizacje pozarządowe, umożliwia dzieciom i młodzieży zdobywanie kompetencji niezbędnych w erze technologii. Dołącz do nas 21 maja na informacyjnym webinarze, gdzie dowiesz się, jak twoja organizacja może włączyć się w tę rewolucję.
 
 
 
Meet and Code to projekt, w ramach którego organizacje pozarządowe (NGO) mogą uzyskać finansowanie na organizację wydarzeń dla młodzieży. Dzięki mini grantom w wysokości 500 euro, NGO mogą realizować inspirujące warsztaty i wydarzenia edukacyjne. Aplikacje o granty można składać już od 22 maja 2024!
 
Wyobraź sobie grupę dzieci…
które z zapałem programują małe roboty, takie jak Ozoboty czy Bee-Boty, ucząc się przy tym podstaw kodowania, logicznego myślenia i współpracy zespołowej. To właśnie dzieje się podczas warsztatów takich jak "OzoRace: Wyścig Kolorowych Kodów" organizowanych przez Fundację ART JTM czy "Bee-bot – więzień labiryntu" organizowanych przez Fundację AS KIER.
 
Na tych warsztatach dużo się nauczyłem. Ciekawe, co będziemy robić następnym razem” – powiedział jeden z młodych uczestników, zarażając entuzjazmem swoich rówieśników.
 
Meet and Code to nie tylko możliwość zdobycia technicznych umiejętności, ale także sposób na odkrywanie pasji i budowanie pewności siebie. W zeszłym roku, podczas warsztatów „Canvy Creators” organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Pomost, uczestnicy nauczyli się tworzyć filmy za pomocą smartfonów i narzędzia Canva. „Było niesamowicie! Zrobiłem własny film i jestem z niego dumny!” – relacjonował jeden z uczestników, pokazując, jak wielki wpływ mają te wydarzenia na młodych ludzi.
 
Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak Meet and Code może pomóc twojej organizacji w organizacji takich inspirujących wydarzeń? Dołącz do nas na webinarze informacyjnym 21 maja. Przedstawimy szczegóły aplikacji o granty oraz nowości w programie na rok 2024.
Webinar to doskonała okazja, by zrozumieć, jak Meet and Code przyczynia się do technologicznej edukacji młodzieży i jak twoja organizacja może stać się częścią tej rewolucji.
 
Zapraszamy wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe na webinar. Dowiedz się, jak możesz zainspirować młodych ludzi do odkrywania fascynującego świata technologii!
 
Więcej informacji na temat webinaru i rejestracji można znaleźć na stronie internetowej: https://www.techsoup.pl/blog/meet-and-code-2024
 
O Meet and Code:
 
Meet and Code to europejska inicjatywa wspierająca organizacje pozarządowe poprzez przyznawanie grantów na organizację wydarzeń edukacyjnych. Celem programu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży zdobycia niezbędnych umiejętności cyfrowych i programistycznych, co stanowi podstawę do dalszego rozwoju w erze technologii. Organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoje wnioski o granty już od 22 maja, aby uzyskać finansowanie w wysokości 500 euro na realizację swoich projektów.
20-05-2024

Skład nowej Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: Skład nowej Rady Miejskiej
Skład Rady Miejskiej w Międzyrzeczu w kadencji 2024–2029
 
 
Marek Cieloch - Przewodniczący Rady
Agnieszka Olender - Wiceprzewodnicząca Rady
Paweł Czop - Wiceprzewodniczący Rady
 
Radni: Bełz Jacek, Kubiszewski Robert, Budych Katarzyna, Kusik Marcin, Chmielewski Andrzej, Madzelan Arkadiusz, Duda Artur, Sawka Anna, Filus Tadeusz, Skrzek Grzegorz,  Flisikowska Teresa, Sobolewski Józef, Gall Paweł, Toczyński Edward, Góra Bartłomiej, Urbanowicz Daniel, Kubik Michał, Zaborowski Łukasz.
 
KOMISJA REWIZYJNA
Budych Katarzyna – Przewodnicząca Komisji
Kubik Michał – Wiceprzewodniczący Komisji
Członkowie: Kusik Marcin, Sawka Anna, Kubiszewski Robert, Urbanowicz Daniel, Madzelan Arkadiusz.
 
KOMISJA SKARG, WNIOSKÓW i PETYCJI
Zaborowski Łukasz – Przewodniczący Komisji
Tadeusz Filus – Wiceprzewodniczący Komisji
Członkowie: Bełz Jacek, Toczyński Edward, Czop Paweł, Sobolewski Józef, Gall Paweł
 
KOMISJA GOSPODARKI FINANSOWEJ
Arkadiusz Madzelan – Przewodniczący Komisji
Andrzej Chmielewski – Wiceprzewodniczący Komisji
Członkowie: Bełz Jacek, Góra Bartłomiej, Budych Katarzyna, Olender Agnieszka, Cieloch Marek, Skrzek Grzegorz, Flisikowska Teresa
 
KOMISJA KOMUNALNA
Toczyński Edward – Przewodniczący Komisji
Kubiszewski Robert – Wiceprzewodniczący Komisji
Członkowie: Duda Artur, Kusik Marcin, Filus Tadeusz, Olender Agnieszka, Góra Bartłomiej, Sobolewski Józef, Zaborowski Łukasz
 
KOMISJA SPRAW SPOŁCZNYCH
Skrzek Grzegorz – Przewodniczący Komisji
Duda Artur – Wiceprzewodniczący Komisji
Członkowie:  Chmielewski Andrzej, Kubik Michał, Czop Paweł, Sawka Anna, Flisikowska Teresa, Urbanowicz Daniel, Gall Paweł
20-05-2024

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze
Zakład Gospodarki Lokalowej w Międzyrzeczu przy ul. Krótkiej 2 w Międzyrzeczu ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze; podinspektor ds. administracyjnych i eksploatacyjnych.
 
 
Termin składania ofert: do 28 maja 2024 r. do godziny 10.00.
 
Kontakt - tel. 95 721 15 90.
 

 
15-05-2024

Dodatkowy nabór w ramach programu Granty PPGR

Ilustracja do informacji: Dodatkowy nabór w ramach programu Granty PPGR
Gmina Międzyrzecz ogłasza nabór dotyczący przekazania 4 sztuk używanych laptopów z programu Granty PPGR, pochodzących ze zwrotów od osób, które uzyskały wsparcie w br. w ramach nowego programu "Laptop dla czwartoklasisty".
Urządzenia, które będą przedmiotem naboru to ponad roczne laptopy marki HP model G8 o następującej specyfikacji: 8 GB RAM, dysk SSD 256 GB, procesor AMD Ryzen 3 5300U. Stan laptopów określa się jako dobry.
 
Kto może ubiegać się o uzyskanie urządzenia?
 
Do wsparcia pomocą związaną z przekazaniem używanego sprzętu komputerowego kwalifikują się uczniowie zerówek z oddziałów przyszkolnych, uczniowie szkół podstawowych lub średnich:
 • którzy są mieszkańcami miejscowości, na terenie Gminy Międzyrzecz;
 • są członkami rodziny, w której rodzice/opiekunowie prawni, dziadkowie lub pradziadkowie pracowali niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej;
 • którzy nie uzyskali wsparcia we wcześniejszych naborach przeprowadzanych przez Gminę Międzyrzecz w ramach programu „Granty PPGR”;
 • który nie otrzymali na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku szkolnym poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2022 i 2023), sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych, lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.
Laptopy przekazane zostaną nieodpłatnie rodzicom (opiekunom prawnym) lub pełnoletnim uczniom na własność, przy czym rodzic (opiekun prawny) lub pełnoletni uczeń szkoły średniej będzie zobowiązany przyjąć odpowiedzialność materialną za jego utratę bądź uszkodzenie, które nie będzie objęte warunkami gwarancji. Gmina Międzyrzecz zastrzega także, iż będzie wymagała składania w terminie do 14.03.2025 półrocznych oświadczeń (we wskazanych terminach), o użytkowaniu sprzętu (druk oświadczenia udostępniony przez Gminę).
 
Co zrobić, aby uzyskać wsparcie?
 
Aby ubiegać się o wsparcie należy w terminie do 21 maja 2024 r. złożyć w Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu (hol Ratusza – okienko podawcze) następujące dokumenty:
 • Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego (składane w przypadku niepełnoletniego dziecka) lub Oświadczenie ucznia szkoły średniej który osiągnął pełnoletność,
 • Zgodę na przetwarzanie danych osobowych,
 • Potwierdzenie zatrudnienia członka rodziny w PPGR funkcjonującym niegdyś na terenie Gminy Międzyrzecz (zaświadczenie o zatrudnieniu lub świadectwo pracy lub inny dokument potwierdzający zatrudnienie danej osoby);
 • Zaświadczenie ze szkoły.
 • Dokumenty potwierdzające pokrewieństwo między dzieckiem, a osobą będącą zatrudnioną niegdyś w PGR (mogą być kserokopie).
 • Zgodę na przetwarzanie danych osobowych (RODO).
Dokumenty powinny znajdować się w kopercie, zszyte w sposób uniemożliwiający dekompletację. Na kopercie należy napisać „Cyfrowa Gmina – Granty PPGR 2024”.
 
UWAGA!
 1. O przyznaniu pomocy decyduje kolejność i poprawność złożonej dokumentacji.
 2. Za kompletny uznaje się prawidłowo wypełniony wniosek (oświadczenie), do którego wnioskodawca dołącza dokumenty potwierdzające spełnienie przesłanek, dzięki którym zasadnym jest otrzymanie wsparcia w ramach projektu Granty PPGR, zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zaświadczenie ze szkoły.
 3. Gmina po wpływie do Urzędu 4 spełniających wskazane wymogi oświadczeń wraz z załącznikami zamknie nabór przed wyznaczonym powyżej terminem.
 4. Gmina nie przewiduje możliwości uzupełniania i poprawiania złożonej w Urzędzie dokumentacji.
 5. Wnioski złożone po terminie naboru bądź zawierające braki formalne będą pozostawione bez rozpatrzenia.
 6. W przypadku braku wpływu oświadczeń we wskazanym terminie bądź wpływu dokumentów niekompletnych lub niespełniających wymogów projektu „Granty PPGR”, Gmina Międzyrzecz ogłosi nabór otwarty, w którym będą mogli wziąć udział rodzice/opiekunowie prawni dzieci uczących się w szkołach podstawowych, dla których Gmina Międzyrzecz jest organem prowadzącym.
W razie pytań mogą Państwo dzwonić pod numer 95 742 69 84 do Wydziału Rozwoju Gospodarczego. 
 
Dokumenty do pobrania:
 1. OŚWIADCZENIE DLA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO,
  1. OŚWIADCZENIE UCZNIA SZKOŁY ŚREDNIEJ KTÓRY OSIĄGNĄŁ PEŁNOLETNOŚĆ
 2. Zaświadczenie ze szkoły.
 3. Zgoda RODO.
14-05-2024

Oferta organizacji pozarządowej

Ilustracja do informacji: Oferta organizacji pozarządowej
Burmistrz Międzyrzecza informuje, że do tutejszego Urzędu wpłynęła oferta Fundacji Powerfly, na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej  pn. „Pomoc Aktywności Senioralnej”.
 
Na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. 2023 poz. 571) na podstawie oferty realizacji zadania publicznego, złożonej przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3, organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego uznając celowość realizacji tego zadania, może zlecić realizację zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym z pominięciem otwartego konkursu ofert.
 
Zgodnie z art. 19a ust. 4 każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Wszelkie uwagi dot. oferty prosimy zgłaszać do tutejszego Urzędu: tel. 95 742 69 80 lub pocztą elektroniczną na adres e-mail.
 
1 2 3 4 5 6 ... 381