Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

15-06-2021

Międzyrzecz kwitnie i zachwyca

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz kwitnie i zachwyca
Zakwitła łąką przy ul. Pięciu Świętych Braci Międzyrzeckich. Mieszkańcy są zachwyceni barwnym kobiercem z kwiatów.
 
 
Łąka między obwodnicą i pływalnią miejską Kasztelanka mieni się wszystkimi barwami tęczy. Kierowniczka Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim Katarzyna Szadkowska informuje, że łąkę obsadzono 25 gatunkami roślin. M.in. makami, chabrami i bławatkami.
 
– Są też inne rośliny, które mają między innymi właściwości lecznicze. Informujemy o tym na specjalnych tablicach. To kolejne ulubione miejsce spacerowe mieszkańców naszego miasta – dodaje.
 
Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, łąka kwietna powstała w ramach zakończonego w ub.r. programu rozwoju zieleni i miejsc rekreacji, na którego realizację gmina dostała ponad 4,6 mln zł.  
 
15-06-2021

Chcesz się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym, ale masz problemy z zalogowaniem?

Ilustracja do informacji: Chcesz się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym, ale masz problemy z zalogowaniem?
Nie czekaj i skontaktuj się z infolinią 22 279 99 99. Wybierz: 1 a następnie 2 „pomoc i informacje o NSP”. A potem spisz się przez Internet ponieważ jest to najszybsza i najwygodniejsza forma udziału w spisie powszechnym. Wystarczy wejść w dogodnym dla siebie czasie na spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy.
 
 
Czy wiesz, że spisując się przez Internet można wygrać atrakcyjne nagrody! Do wygrania karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł, a w losowaniu finałowym, które odbędzie się 14 lipca br. – rozlosowanych zostanie 16 samochodów osobowych. Szczegóły, harmonogram pozostałych losowań i regulamin na stronie loterii.
15-06-2021

Informacja o sesji Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: Informacja o sesji Rady Miejskiej
Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713) zwołuję XXXVIII sesję Rady Miejskiej w Międzyrzeczu, która odbędzie się 22 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
           
Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną i ograniczoną ilość miejsc w sali narad, zapraszam mieszkańców do śledzenia sesji poprzez transmisję online w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej gminy (www.miedzyrzecz.pl).
 
Porządek obrad:
           
 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
 2. Porządek obrad.
 3. Wręczenie wyróżnienia „Zasłużony dla Gminy Międzyrzecz”.
 4. Raport o stanie Gminy Międzyrzecz za 2020 rok.
 5. Debata nad raportem.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Międzyrzecza wotum zaufania (projekt nr 1).
 7. Przedstawienie sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Międzyrzecz za 2020 rok.
 8. Odczytanie uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze w sprawie opinii o przedłożonym przez Burmistrza Międzyrzecza sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2020 rok.
 9. Przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej o udzielenie Burmistrzowi Międzyrzecza absolutorium za 2020 r.
 10. Odczytanie uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze w sprawie wyrażenia opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej dotyczącym udzielenia absolutorium Burmistrzowi za 2020 rok.
 11. Dyskusja nad sprawozdaniem finansowym, sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Międzyrzecz oraz informacją o stanie mienia Gminy.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Międzyrzecz za rok 2020 (projekt nr 2).
 13.  Podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Burmistrza Międzyrzecza (projekt nr 3).
 14. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych  zasad ponoszenia odpłatności za pobyt uczestników w Dziennym Domu „Senior+” w Międzyrzeczu (projekt nr 4).
 15. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego (projekt nr 5).
 16. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy części nieruchomości na czas nieokreślony oraz na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tej umowy (projekt nr 6).
 17. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy części nieruchomości na czas nieokreślony oraz na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tej umowy (projekt nr 7).
 18. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy części nieruchomości na czas nieokreślony oraz na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tej umowy (projekt nr 8).
 19. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy części nieruchomości na czas nieokreślony oraz na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tej umowy (projekt nr 9).
 20. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu części nieruchomości zabudowanej na okres 3 lat (projekt nr 10).
 21. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu części nieruchomości zabudowanej na okres 3 lat (projekt nr 11).
 22. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy części nieruchomości gruntowej na okres 3 lat (projekt nr 12).
 23. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu części nieruchomości zabudowanej  na czas nieokreślony oraz na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tej umowy (projekt nr 13).
 24. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu części nieruchomości zabudowanej  na czas nieokreślony oraz na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tej umowy (projekt nr 14).
 25. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu części nieruchomości zabudowanej  na czas nieokreślony oraz na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tej umowy (projekt nr 15).
 26. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu części nieruchomości zabudowanej  na czas nieokreślony oraz na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia tej umowy (projekt nr 16).
 27. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2021 (projekt nr 17).
 28. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Międzyrzeckiemu (projekt nr 18).
 29. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym oraz z realizacji uchwał Rady Miejskiej.
 30. Informacja Przewodniczącego Rady o działalności w okresie międzysesyjnym.
 31. Interpelacje i zapytania na piśmie.
 32. Wnioski dotyczące organizacji pracy Rady i informacje.
 33. Zamknięcie obrad sesji.
 

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Międzyrzeczu
Katarzyna Budych 
11-06-2021

Rozporządzenie wojewody lubuskiego

Ilustracja do informacji: Rozporządzenie wojewody lubuskiego
Rozporządzenie wojewody z dnia 10 czerwca w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie województwa lubuskiego.
 
 
 
11-06-2021

Narodowy Spis Powszechny

Ilustracja do informacji: Narodowy Spis Powszechny
Zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o NSP 2021 "Spiszmy się w zabawie"!
 
 
Wystarczy wejść na https://www.spiszmysiewzabawie.pl/ i odpowiedzieć poprawnie na pytanie konkursowe. Codziennie od 11 czerwca do 30 września do zdobycia atrakcyjne upominki, a co 14 dni nagroda specjalna!
 
Zapoznaj się z regulaminem konkursu na stronie https://www.spiszmysiewzabawie.pl/files/Regulamin.pdf i weź udział w zabawie.
10-06-2021

Spisz się sam, zanim zostaniesz spisany!

Ilustracja do informacji: Spisz się sam, zanim zostaniesz spisany!
Nie spisałeś się przez Internet lub na infolinii spisowej? Może do Ciebie zadzwonić rachmistrz spisowy.  
 
Odmowa udzielenia odpowiedzi przez respondenta podczas wywiadu telefonicznego realizowanego przez rachmistrza spisowego, skutkuje przekazaniem do organów ścigania zawiadomienia o niedopełnieniu obowiązku ustawowego i wszczęciem postępowania! W konsekwencji respondent może zostać ukarany grzywną, o wysokości której zdecyduje sąd. Nie czekaj na telefon od rachmistrza, spisz się już dziś przez Internet!
10-06-2021

Próba syren alarmowych

Ilustracja do informacji: Próba syren alarmowych
W dniu 24 czerwca przeprowadzona zostanie próba syren alarmowych.

Próba przeprowadzona zostanie w godzinach 12.00-12.30. Rozpocznie się od ogłoszenia alarmu (modulowany dźwięk syreny trwający trzy minuty, zakończy ją natomiast odwołanie alarmu (ciągły dźwięk syreny trwający trzy minuty)
10-06-2021

Akcja ,,Wspieraj Lubuskich Producentów. Kupuj lokalnie”

Ilustracja do informacji: Akcja ,,Wspieraj Lubuskich Producentów. Kupuj lokalnie”
Akcja Lubuskiego Centrum Produktu Regionalnego skierowana jest do Was – mieszkańców Województwa Lubuskiego! Nasza gmina dołącza do akcji i zachęca Was do kupowania lokalnych produktów od Lubuskich Producentów!
 
 
- Odwiedzajcie targowiska miejskie i punkty sprzedaży produktów regionalnych – znajdziecie tam zdrowe i lokalne produkty
- Wejdźcie na grupę na Facebooku Bazarek Lubuski, poświęconą kupnie i sprzedaży produktów regionalnych – regionalne produkty możecie zakupić również bez wychodzenia z domu!
- Jesteście Producentami produktów spożywczych, bądź rękodzielniczych? Działacie na terenie Województwa Lubuskiego i chcielibyście uświadomić ---- Waszych klientów, że wytwarzacie na terenie naszego regionu? Wygenerujcie Certyfikat Producent Lubuski https://lcpr.pl/certyfikat-producent-lubuski/
 
To już kolejna edycja akcji! Śledźcie Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego na Facebooku. Już wkrótce zorganizowany zostanie konkurs, w którym zarówno Wy, jak i Producent z Województwa Lubuskiego będziecie mogli wygrać atrakcyjne nagrody
 
Wspierajmy Lubuskich Producentów, Kupujmy lokalnie!  
09-06-2021

Piesek czeka na właściciela

Ilustracja do informacji: Piesek czeka na właściciela
Do przychodni weterynaryjnej Vikravet przyprowadzono pieska, który błąkał się po bulwarze nad Obrą.
 
 
Piesek nie ma chipa, prosimy właściciela o odebranie czworonoga z przychodni Vikravet, która mieści się przy ul, Konstytucji 3 Maja 38.  
09-06-2021

Narodowy Spis Powszechny: Konkurs „Liczy się Każdy”

Ilustracja do informacji: Narodowy Spis Powszechny: Konkurs „Liczy się Każdy”
"Liczy się każdy" - taki tytuł nosi konkurs przeznaczony dla placówek przedszkolnych z województwa lubuskiego.
 
Wystarczy tylko, aby dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną, związaną z tematyką Narodowego Spisu Ludności w Polsce. 
Konkurs trwa do 9 lipca br. Do wygrania są atrakcyjne nagrody przeznaczone dla placówek wychowania przedszkolnego. Zapraszamy do udziału wszystkie przedszkola w województwie lubuskim.

Szczegóły, zasady i kryteria nagradzania w konkursie znajdują się w regulaminie: https://zielonagora.stat.gov.pl/narodo.../konkursy-nsp-2021/ 
1 2 3 4 5 6 ... 242