Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

18-10-2019

Szkolenie dla hodowców drobiu, świń, myśliwych i leśników

Ilustracja do informacji: Szkolenie dla hodowców drobiu, świń, myśliwych i leśników
 
Zgodnie z poleceniem Głównego Lekarza Weterynarii, przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Weterynarii i Nadleśnictwo Międzyrzecz zapraszają na szkolenie posiadaczy świń, drobiu, innych zwierząt, myśliwych, leśników oraz społeczność lokalną.
 
Termin szkolenia: 22 października 2019 roku, godzina 11.00
 
Miejsce szkolenia: Sala Narad pokój 202, Urząd Miejski w Międzyrzeczu, ul. Rynek 1, 66-300 Międzyrzecz
 
Tematy szkolenia:
Podczas szkolenia zostaną omówione zasady postępowania  w przypadku podejrzenia choroby zakaźnej oraz zapobiegania występowania tych chorób – w tym szczególnie wścieklizny, włośnicy, ASF, HPAI.
17-10-2019

Wieczór z grami planszowymi w gorzowskim szpitalu

Ilustracja do informacji: Wieczór z grami planszowymi w gorzowskim szpitalu
Znasz Warcaby, Chińczyka, Monopoly czy Scrabble? Masz ochotę zagrać w Terrę, Marco Polo, Sabotażystę, Carcassonne, Kolejkę, Ubongo, Nemesis, Escape Room, Agentów Molocha czy Neuroshimę Hex? Nie masz z kim rozegrać partyjki w Dobble, Mafię czy Palce w Pralce? Przyjdź na II Wieczór z Grami Planszowymi do sali konferencyjnej szpitala 18 października 2019 r. o godz. 18.00. Tu każdy znajdzie coś dla siebie.
 
To wyśmienita okazja by zagrać w gry strategiczne, ekonomiczne, towarzyskie, karciane, familijne i te dla dzieci. Zapraszamy Pacjentów i Pracowników, a także osoby w ogóle nie związane ze szpitalem. Nie możesz być od początku. Nic nie szkodzi. Spotkanie potrwa kilka godzin. Na pewno nie będziesz żałować.
 
Gry planszowe to zabawa, która łączy pokolenia i przyjemne z pożytecznym, a bogata oferta producentów gier sprawi, że każdy - niezależnie od wieku - znajdzie coś dla siebie.

Przyjdź do nas ze swoimi planszówkami, albo zagraj w gry przyniesione przez innych uczestników spotkania.
 
17-10-2019

Plan polowań zbiorowych koła łowieckiego Hubert

Ilustracja do informacji: Plan polowań zbiorowych koła łowieckiego Hubert
Koło łowieckie Hubert ze Świebodzina informuje o terminach polowań zbiorowych w sezonie 2019/2020 w obwodzie nr 90.
 
17-10-2019

III Piknik nad wiszącą sprawą w Galerii Askana

Ilustracja do informacji: III Piknik nad wiszącą sprawą w Galerii Askana
III edycja „Pikniku pod wiszącą sprawą” to kolejne unikalne wydarzenie, które odbędzie się 18 października w godz. 16.00-19.00 w Galerii Askana. O sile mediacji będącej alternatywną metodą rozwiązywania sporów, będzie można przekonać się podczas spotkania w Askanie organizowanego przez Lubuskie Centrum Arbitrażu i Mediacji, Centrum Mediacji SIŁA ZGODY, Wyższą Szkołą Biznesu w Gorzowie Wlkp. oraz Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA.
 
Anna Sip, Manager marketingu Galerii Askana informuje: „To już trzecia edycja Pikniku organizowanego w Askanie, która potwierdza, że temat mediacji cieszy się zainteresowaniem a organizatorzy widzą potrzebę nagłaśniania tego tematu. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że przyjazna atmosfera galerii daje komfort i swobodę w prowadzeniu różnorodnych aktywności. Dzięki umiejscowieniu takich spotkań w przestrzeni galerii, są one też bardziej przystępne dla mieszkańców. Chętnie włączamy się w potrzebne i ciekawe inicjatywy – Piknik jest niewątpliwie jedną z nich.”
 
18 października w godz. 16.00-19.00 będzie można porozmawiać z mediatorami i sędziami, którzy opowiedzą o ścieżkach rozwiązania problemu i istocie mediacji. Radosław Trzaskowski, Prezes Lubuskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji dodaje: „Celem Tygodnia Mediacji jest propagowanie idei mediacji – alternatywy wobec sądu. W tym czasie w całej Polsce podejmowanych jest szereg działań promujących mediację. Jedną z gorzowskich inicjatyw jest „Piknik pod wiszącą sprawą”, który będzie okazją do rozmów z mediatorami i sędziami. Odpowiemy na pytania dotyczące mediacji, rozwiejemy wątpliwości, będziemy przekonywać sceptyków. Przygotowaliśmy również mnóstwo atrakcji o tematyce mediacyjnej dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy!”
 
Osoby kontaktowe:
Galeria Askana
Anna Sip
Marketing Manager

Telefon: 725 888 989
Ze strony Organizatora:
Radosław Trzaskowski
Prezes Lubuskiego
Centrum Arbitrażu i Mediacji
Telefon: 884 776 996
17-10-2019

Konkurs "Samorządowy Lider Edukacji"

Ilustracja do informacji: Konkurs "Samorządowy Lider Edukacji"
Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego serdecznie zaprasza Gminy, Powiaty i Samorządy Województw do udziału w nowej, IX edycji Konkursu "Samorządowy Lider Edukacji" (2019). Zgłoszenia przyjmowane będą 18 października 2019 roku. Finał tegorocznej edycji Konkursu i Uroczysta Gala Wręczenia Nagród odbędą się w grudniu 2019 roku.
 
Ideą Programu "Samorządowy Lider Edukacji", od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest identyfikowanie, nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Wyróżnienia w Konkursie przyznaje jury, w którym zasiadają naukowcy m.in. z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. NOWOŚĆ! W bieżącej edycji Konkursu po raz pierwszy przyznamy Nagrody Nadzwyczajne "Lider Edukacji Praktycznej" - nadane dodatkowo za szczególnie aktywne, nowatorskie i innowacyjne działania w dziedzinie rozwoju edukacji praktycznej uczniów, tj. edukacji ukierunkowanej na kształtowanie umiejętności, kompetencji i postaw szczególnie pożądanych na rynku pracy.
Nasz certyfikat jest jednym z najbardziej cenionych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Od 9 lat corocznie wyróżniamy najlepsze pod względem polityki oświatowej gminy, powiaty i województwa w Polsce, promując je w skali lokalnej i ogólnokrajowej.
Zgłoszenie dostępne jest na stronie Konkursu: http://www.lider-edukacji.pl/strona-58
 Więcej na www.lider-edukacji.pl
Kontakt:
Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Fundacji
tel. +48 32 747-26-03
tel. kom. +48 607-035-169
17-10-2019

Uciążliwe osady z oczyszczalni pod lupą służb i lokalnych władz

Ilustracja do informacji: Uciążliwe osady z oczyszczalni pod lupą służb i lokalnych władz
W ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli władz gminy i powiatu, inspekcji ochrony środowiska i policji. Tematem były osady z oczyszczalni ścieków, które przed kilkoma tygodniami wywożone były na pola w okolicach wsi Jagielnik. Mieszkańcy narzekali na unoszący się z nich odór.
 
Na początku października informowaliśmy o Liście Otwartym, który wpłynął do Urzędu Miejskiego. Jego autorzy skarżyli się na uciążliwy dla mieszkańców odór, unoszący się nad polami w pobliżu wsi Jagielnik. Odczuwali go także mieszkańcy wschodniej części miasta. Powodem były osady z oczyszczalni ścieków w Gorzowie Wlkp. i Słubic, którymi użyźniano pola. Pod listem podpisały się 434 osoby.

Jak już informowaliśmy, Urząd Miejski nie miał żadnego wpływu na wydanie ewentualnego pozwolenia na nawożenie pól uprawnych w sołectwie Jagielnik osadami z oczyszczalni ścieków. Władze miasta nie mają bowiem takich kompetencji, ewentualne pozwolenie nie było też z nimi konsultowane. Burmistrz Remigiusz Lorenz postanowił jednak zmierzyć się z tym problemem.
 
- Taka działalność w żadnym wypadku nie może narażać mieszkańców na związane z nią uciążliwości – zaznacza.
 
Z inicjatywy burmistrza w ratuszu odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział m.in. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Mirosław Ganecki, wicestarosta Zofia Plewa i st. asp. sztab. Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji.
 
Osady powstają po oczyszczeniu ścieków. Ich wywożenie na pola odbywa się pod nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, na podstawie tzw. zgłoszenia. M. Ganecki zapewniał, że problem nie powinien się już powtórzyć. Zwłaszcza, że ostatnio WIOŚ otrzymał większe uprawnienia dotyczące kontroli i nadzoru nad podobnymi praktykami. – Przed ewentualnym wywiezieniem z oczyszczalni na pola, osady mają być poddawane procesom, które zneutralizują przykry zapach – zapewniał M. Ganecki.
 
Burmistrz wystąpił z postulatem, aby WIOŚ informował Urząd Miejski o ewentualnych kolejnych zgłoszeniach, dotyczących wywożenia osadów na pola w międzyrzeckiej gminie. – Wiedząc o takim zamiarze, będziemy mogli podjąć odpowiednie kroki. Wojewódzka Inspekcja  Ochrony Środowiska powinna monitorować oddziaływanie osadów na otoczenie i ich ewentualną uciążliwość dla mieszkańców – zapowiada Remigiusz Lorenz.
16-10-2019

Międzyrzecka Noc Bibliotek

Ilustracja do informacji: Międzyrzecka Noc Bibliotek
W sobotę, 19 października, w godz. od 16.00 do 19.00 w Bibliotece Publicznej na os. Centrum odbędzie się Międzyrzecka Noc Bibliotek.
 
W programie:
 
1. godz.16.00-17.00
Międzyrzecki Salonik Poezji zaprasza na wieczór poetycko-muzyczny pt. "Kosz pełen poezji"
 
2. godz.17.00-19.00
otwarcie wystawy "Na poznańską Mod(Ł)ę. W XIX wiecznej garderobie", przygotowaną przez pracowników Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, spotkanie z autorkami książki pt. "Ach ten gorset", prezentacje sukien wykonanych przez Panią Annę Stachowiak
 
16-10-2019

Gratulacje i kwiaty dla nauczycieli

Ilustracja do informacji: Gratulacje i kwiaty dla nauczycieli
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz spotkał się z wyróżniającymi się nauczycielami i dyrektorami gminnych placówek oświatowych - szkół podstawowych i przedszkoli.
 
Podczas spotkania w ratuszu burmistrz podziękował dyrektorom i nauczycielom za ich ciężką pracę i osiągnięcia uczniów. Gratulacje złożyły im także sekretarz Urzędu Miejskiego Anna Sawka i dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty Izabela Korejwo. Zgodnie zaznaczali, że miejscowe szkoły wyróżniają się bardzo wysokim poziomem nauczania.
 
- Gmina wyróżnia się także inwestycjami oświatowymi – zaznaczał R. Lorenz.
 
Burmistrz wręczył gościom listy gratulacyjne i kwiaty oraz odebrał ślubowanie od czterech nauczycieli, którzy awansowali na wyższe stopnie zawodowe. Odebrał też podziękowania od szefów związków zawodowych – Elżbiety Śmiałek ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Andrzeja Kaczmarka z nauczycielskiej Solidarności, którzy podkreślali zaangażowanie władz miasta w sprawy oświaty.  
16-10-2019

Promocja książki „Wielkopolska Brygada Kawalerii w kampanii 1939 roku”

Ilustracja do informacji: Promocja książki „Wielkopolska Brygada Kawalerii w kampanii 1939 roku”
W piątek, 25 października, o godz. 10.30 w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury odbędzie się promocja książki „Wielkopolska Brygada Kawalerii w kampanii 1939 roku” autorstwa dr hab. Juliusza S. Tyma.
 
Tradycje Wielkopolskiej Brygady Kawalerii kultywuje stacjonująca w Międzyrzeczu 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. 
15-10-2019

Siedem przejść dla pieszych zostanie oświetlonych

Ilustracja do informacji: Siedem przejść dla pieszych zostanie oświetlonych
Do końca miesiąca siedem przejść dla pieszych zostanie oświetlonych lampami ledowymi. Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że dzięki lampom przechodząc przez jezdnię piesi będą lepiej widoczni i przez to bardziej bezpieczni.
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz informuje, że mając na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, władze gminy przymierzają się do budowy oświetlenia przy siedmiu przejściach:
- na ul. Zachodniej na wysokości Przedszkola nr 4
- na ul. Wojska Polskiego na wysokości Sądu Rejonowego
- na ul. Młyńskiej na wysokości Aresztu Śledczego
- na ul. Bolesława Chrobrego przed skrzyżowaniem z ul. Kilińskiego
- na ul. Konstytucji 3 Maja między Biblioteką Publiczną i Międzyrzeckim Ośrodkiem Kultury
- Na ul. Konstytucji 3 Maja przy jej skrzyżowaniu z ul. Spokojną
- na ul. Marcinkowskiego przed jej skrzyżowaniem z ul. Rolną na wysokości Szpitala
 
Inwestycja ma być zrealizowana w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Termin jej ukończenia wyznaczono na 31 października br. Jej koszt to niespełna 87 tys. zł.
 
Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz,  zamontowanie przy przejściach lamp LED z pewnością poprawi bezpieczeństwo pieszych, którzy będą lepiej widoczni po zapadnięciu zmroku.
 
Na zdjęciach:
Przejście na ul. Konstytucji 3 Maja między biblioteką i ośrodkiem kultury
Plan miasta z zaznaczonymi przejściami, które zostaną oświetlone. 
 
1 2 3 4 5 6 ... 153