Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

18-10-2017

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Międzyrzecz

Ilustracja do informacji: Dzień Edukacji Narodowej w gminie Międzyrzecz
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa odwiedziła międzyrzeckie szkoły. Podczas spotkania z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem oraz dyrektorami placówek oświatowych, kurator pogratulowała sprawnie przeprowadzonej reformy oświaty. W trakcie wizyty w Szkole Podstawowej Nr 1 udzieliła wywiadu do gazetki szkolnej oraz spotkała się z uczniami.
Zwieńczeniem dnia był koncert zorganizowany specjalnie dla pracowników oświaty z okazji ich święta. Przed rozpoczęciem koncertu burmistrz wręczył nauczycielom i dyrektorom szkół nagrody burmistrza za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Złożył wszystkim pracownikom oświaty serdeczne życzenia oraz podziękował za ich wkład w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Podczas koncertu z cyklu „Czarodziejskie głosy” wystąpił Jarosław Bręk – światowej sławy bas-baryton i Marcin Sikorski – fortepian. Kolejny koncert, również dla pracowników oświaty odbędzie 24 października, kiedy to wystąpi jedna z najlepszych skrzypaczek młodego pokolenia w Polsce – Celina Kotz oraz na fortepianie ponownie Marcin Sikorski.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

47Galeria zdjęć: Dzień Edukacji Narodowej w gminie Międzyrzecz

18-10-2017

Obwieszczenie Starosty Międzyrzeckiego

Ilustracja do informacji: Obwieszczenie Starosty Międzyrzeckiego
17-10-2017

Rozkład jazdy autobusów na Cmentarz Komunalny w dniach 30-31.10 i 1-3.11.2017

Ilustracja do informacji: Rozkład jazdy autobusów na Cmentarz Komunalny w dniach 30-31.10 i 1-3.11.2017
11-10-2017

Spotkanie informacyjne - Lubuskie Bony Szkoleniowe dla Przedsiębiorców

16-10-2017

Informacja dla mieszkańców!

Ilustracja do informacji: Informacja dla mieszkańców!
Informujemy, iż w związku z rozpoczęciem prac remontowym mostu na ul. Ożoga, przeprawa przez most na czas inwestycji zostanie zamknięta w dniu dzisiejszym. Wszystkich mieszkańców - zwłaszcza Świętego Wojciecha - prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.
16-10-2017

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje

16-10-2017

Uwaga rolnicy!!

Ilustracja do informacji: Uwaga rolnicy!!
Urząd Miejski w Międzyrzeczu, informuje o możliwości składania wniosków przez rolników o oszacowanie zakresu i wielkości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej na terenie gminy Międzyrzecz, powstałych na skutek niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – orkan.
Wnioski należy składać do Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 października 2017 roku, w przypadku gdy w uprawach wystąpiły szkody spowodowane w dniu 06.10.2017 r., polegające na całkowitym lub częściowym zniszczeniu roślin lub całkowitej utracie plonu lub jego części.
 
 
 
13-10-2017

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkim pracownikom międzyrzeckich placówek oświatowych wytrwałości, satysfakcji z wykonywanej pracy, codziennej życzliwości i serdeczności. Dziękuję Państwu za Wasze zaangażowanie i poświęcenie.
                                                                                                                                                 Burmistrz Międzyrzecza
                                                                                                                                                    Remigiusz Lorenz
 
 
 
12-10-2017

Ogłoszenie o wynajmie hali

Ilustracja do informacji: Ogłoszenie o wynajmie hali

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12-10-2017

Święto Seniorów w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Święto Seniorów w Międzyrzeczu
10 października w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury odbył się II Gminny Dzień Seniora. Szanownych seniorów powitał burmistrz Remigiusz Lorenz, który w tym szczególnym dniu życzył im samych cudownych dni, podkreślił ich wielką rolę w naszym życiu i zaznaczył, że życiowe doświadczenie seniorów może być wspaniałą nauką dla najmłodszych. 
Seniorzy mieli okazję wziąć udział w zajęciach zaplanowanych w trzech strefach tematycznych – sportowej, kulturalnej i medycznej. W strefie sportowej można było poznać podstawy nordic walking, wziąć udział w warsztatach samoobrony oraz gimnastyki. W części medycznej seniorzy mieli okazję zbadać słuch, zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić poziom cukru we krwi, a w części kulturalnej odbywały się warsztaty rękodzieła oraz kiermasz przepisów.
Na chętnych czekały również szachy oraz warsztaty treningu umysłu. Na miejscu każdy senior mógł złożyć wniosek i otrzymać Kartę Seniora. Specjalnie z okazji święta seniorów przygotowaliśmy „Informator dla międzyrzeckich seniorów, ich rodzin i opiekunów”. Zwieńczeniem dnia był koncert fortepianowy, podczas którego seniorzy mogli usłyszeć utwory Fryderyka Chopina zagrane przez Piotra Szychowskiego.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w pomoc przy organizacji Dnia Seniora: radnemu Pawłowi Gallowi, Bogdanowi Walczakowi z Zarządu Powiatowego Ligii Obrony Kraju, Klubowi Kasztelanka i siłowni R-Gym, Szachowemu Klubowi Sportowemu Hetman, Stowarzyszeniu Forum Międzyrzeckich Inicjatyw, firmie Sonido, rękodzielniczkom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Fundacji Inicjatyw Społecznych „Między” oraz wspaniałym wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

47Galeria zdjęć: Święto Seniorów w Międzyrzeczu

1 2 3 4 5 6 ... 74