Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

21-01-2021

Nowy wóz bojowy dla strażaków z Bukowca

Ilustracja do informacji: Nowy wóz bojowy dla strażaków z Bukowca
Do Międzyrzecza dojechał nowy samochód strażacki, który niebawem przekazany zostanie strażakom-ochotnikom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukowca. – Poprawi bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko gminy, ale także powiatu. Kosztował prawie milion złotych, z czego połowę wyłożyła gmina – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Samochód marki scania będzie chlubą i wizytówką jednostki OSP w Bukowcu. Po przyjeździe do Międzyrzecza zaparkował w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie został „uzbrojony” w specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.
 
- Takie pojazdy to rzadkość w jednostkach straży-ochotniczej. Wóz bojowy z górnej półki, który będzie chlubą i wizytówką jednostki OSP w Bukowcu. Kosztował prawie milion złotych. Połowę wyłożyła gmina, a drugą stanowią dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – wylicza burmistrz.
 
Samochód niebawem zaparkuje w garażu remizy w Bukowcu. Jak podkreśla R. Lorenz, jego oficjalne przekazanie odbędzie się po złagodzeniu obecnych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. 
21-01-2021

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka
Życzenia od burmistrza Remigiusza Lorenza.
 
 
Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Waszych Świąt
życzę uśmiechu, zdrowia, apetytu na życie i radości z wnuków.
Niech Wasza mądrość i doświadczenie
będą drogowskazem dla następnych pokoleń
 
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz
20-01-2021

Ankieta na temat zaopatrzenia w wodę pitną

Ilustracja do informacji: Ankieta na temat zaopatrzenia w wodę pitną
Ministerstwo Infrastruktury przygotowało specjalną ankietę na temat zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi.
 
 
Ministerstwo zachęca mieszkańców, administratorów tzw. obiektów priorytetowych – np. basenów i szpitali - i właścicieli przedsiębiorstw do wypełniania ankiety na temat zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia. Zainteresowani znajdą ją pod następującym adresem:
 
Termin wypełniania ankiet mija 22 stycznia. 
18-01-2021

Rusza nabór do drugiej grupy w Klubie Dziecięcym w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Rusza nabór do drugiej grupy w Klubie Dziecięcym w Międzyrzeczu
Od wtorku 19 stycznia do poniedziałku 1 lutego 2021 r. trwa nabór dzieci do drugiej grupy w Zespole Klubów Dziecięcych w Międzyrzeczu (placówka opieki dla dzieci od 1 do 3 roku życia).
 
Poniżej publikujemy dokumenty: Kartę zgłoszenia dziecka i zaświadczenie od pracodawcy. Szczegóły dotyczące zasad rekrutacji oraz kryteriów przyjmowania dzieci znajdą Państwo w opublikowanym Regulaminie.
 
Więcej informacji uzyskać można poprzez kontakt z Gminnym Zespołem Oświaty, ul. Wojska Polskiego 13B (pok. 201), 66-300 Międzyrzecz, tel. 95 741 10 65, 797 596 545, e-mail
 
Dokumenty:
UWAGA!!! W związku z trafiającymi do nas pytaniami informujemy, iz Do "Karty zgłoszenia dziecka" należy dołączyć zaświadczenie o zarobkach brutto za 3 ostatnie miesiące poprzedzające termin złożenia dokumentów.
19-01-2021

Uwaga: Drogi mogą być śliskie i niebezpieczne

Ilustracja do informacji: Uwaga: Drogi mogą być śliskie i niebezpieczne
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przez opadami marznącego deszczu w sześciu lubuskich powiatach – w tym w powiecie międzyrzeckim – od godz. 17.00 we wtorek, 19 stycznia, do godz. 20.00 w środę, 20 stycznia.
 
Na drogach może być ślisko i niebezpiecznie. Apelujemy do kierowców do dostosowanie prędkości pojazdów do warunków panujących na drogach.
19-01-2021

Zarządzenie Burmistrza Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Zarządzenie Burmistrza Międzyrzecza
Zarządzenie Nr 2/2021 Burmistrza Międzyrzecza z dnia  18  stycznia 2021 r. w sprawie ogłoszenia naboru wniosków na realizację zadań w 2021 r. sprzyjających rozwojowi sportu.
 
 
 
 
Dokumanty do pobrania:
 
 
 
19-01-2021

Spółka Ikea szuka pracowników

Ilustracja do informacji: Spółka Ikea szuka pracowników
Spółka Ikea rekrutuje: pakowaczy, operatorów maszyn i operatorów wózków widłowych. 
 
 
Komunikat spółki Ikea.
Stawka na start 20,10 zł brutto po 3 miesiącach minimum 21,13 zł brutto. Organizujemy bezpłatny transport
Międzyrzecz – Zbąszynek
 
Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia oferujemy:
• Atrakcyjne ubezpieczenie grupowe
• Bezpłatne posiłki serwowane w czasie pracy
• Prywatną opiekę medyczną
• Prywatny program emerytalny
• Bezpłatne ubezpieczenie NNW
• Szkolenia i programy rozwojowe
• 15% rabat na zakupy we wszystkich sklepach IKEA
• Dodatki pieniężne: „Wczasy pod gruszą” oraz „Gwiazdkowe”
 
Wyślij swoje CV na adres:
lub
Zadzwoń i dowiedz się więcej:
+48 506 008 290
 
IKEA Industry Poland Sp. z o.o.
Oddział Fabryki WEST w Zbąszynku
Chlastawa 17, 66-210 Zbąszynek
 
 
18-01-2021

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie meteorologiczne
Na drogach może być ślisko i niebezpiecznie. Apelujemy do kierowców do dostosowanie prędkości pojazdów do warunków panujących na drogach.
 
 
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przez opadami marznącego śniegu z deszczem w 13 lubuskich powiatach – w tym w powiecie międzyrzeckim – od godz. 17.00 w poniedziałek, 18 stycznia, do godz. 9.00 we wtorek, 19 stycznia.
17-01-2021

Ostrzeżenie przed mrozem

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie przed mrozem
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed mrozem w nocy niedzieli na poniedziałek.
 
 
Od godz. 20.00 w niedzielę, 17 stycznia, do godz. 9.00 w poniedziałek, 18 stycznia, w sześciu lubuskich powiatach – m.in. w powiecie międzyrzeckim -temperatura spadnie do -15 stopni Celsjusza. Wiatr będzie wiał z prędkością od 10 do 15 km. na godzinę.  
15-01-2021

W hołdzie dowódcy Powstania Wielkopolskiego

Ilustracja do informacji: W hołdzie dowódcy Powstania Wielkopolskiego
Z okazji 102. rocznicy przejęcia dowodzenia nad Powstaniem Wielkopolskim przez gen. Józefa Dowbora-Muśnickiego, przedstawiciele międzyrzeckiej jednostki wojskowej i władz samorządowych złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze przed pomnikiem Generała na Podzamczu.
 
 
Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego stacjonującej w naszym mieście 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej,  która dziedziczy chlubne tradycje bojowe jednostek wielkopolskiej kawalerii, a jej patronem jest dowódca Powstania Wielkopolskiego gen. Józef Dowbor-Muśnicki. Jako pierwsza kwiaty przed jego pomnikiem złożyła delegacja międzyrzeckiej brygady, na czele z jej dowódcą pułkownikiem Wojciechem Ziółkowskim.
 
W dzisiejszej uroczystości wzięli też udział przedstawiciele władz miejskich – zastępcy burmistrza Agnieszka Śnieg i Tomasz Markiewicz. – Generał Józef Dowbor-Muśnicki był jednym z najwybitniejszych polskich dowódców w tamtym czasie. Równo 102 lata temu, 15 stycznia 1919 r., na prośbę Józefa Piłsudskiego objął dowodzenie nad jedynym zwycięskim powstaniem w historii naszego kraju – zaznacza A. Śnieg
1 2 3 4 5 6 ... 220