Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

19-12-2017

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW!

Ilustracja do informacji: INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW!
18-12-2017

Burmistrz Remigiusz Lorenz zaprasza na Wigilię Gminną

Ilustracja do informacji: Burmistrz Remigiusz Lorenz zaprasza na Wigilię Gminną
Nadchodzi świąteczny czas, czas, który łączy nas wszystkich. Magiczny czas, który topi wszelkie smutki i odkrywa w nas dobro, życzliwość i nadzieję. To również cudowny czas wigilijnych spotkań w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.
Burmistrz Remigiusz Lorenz serdecznie zaprasza mieszkańców na Wigilię Gminną, która odbędzie się w naszym mieście w najbliższy czwartek 21 grudnia o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej.
 
15-12-2017

Koncert pt. Brat naszego Boga

Ilustracja do informacji: Koncert pt. Brat naszego Boga
Z okazji 100. rocznicy śmierci Adama Chmielowskiego w kościele pw. św. Jana Chrzciciela odbył się wspaniały koncert. Specjalnie dla międzyrzeckiej publiczności wystąpili najlepsi artyści młodego pokolenia Celina Kotz - skrzypce, Marta Domżał - wokal i Piotr Szychowski - pianino. Koncert zorganizowany został przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej Sauerianum a patronatem honorowym objął wydarzenie bp. Tadeusz Lityński

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13-12-2017

Koncert z okazji 100. rocznicy śmierci Adama Chmielowskiego

Ilustracja do informacji: Koncert z okazji 100. rocznicy śmierci Adama Chmielowskiego
Z okazji 100. rocznicy śmierci Adama Chmielowskiego, w czwartek, 14 grudnia, o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, wystąpią najlepsi artyści młodego pokolenia Celina Kotz, Maria Domżał i Piotr Szychowski. Serdecznei zapraszamy!!!
 
 
 
 
 
12-12-2017

Uwaga, głośna próba syren alarmowych

Ilustracja do informacji: Uwaga, głośna próba syren alarmowych
Informujemy, że dnia 14 grudnia br. w godz. 12:00-12:30 przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych i nadany zostanie komunikat:
- ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny trwający 3 min.,
- odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny, trwający 3 min.
 
Tego samego dnia w godz. 16:00-20:00 odbędzie się trening łączności w radiotelefonicznej sieci zarządzania Starosty Międzyrzeckiego.
 
                                                                                                                              Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu
 
12-12-2017

Otwarcie ul. Mieszka I

Ilustracja do informacji: Otwarcie ul. Mieszka I
8 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej ul. Mieszka I. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał wojewoda lubuski Władysław Dajczak, starosta międzyrzecki Grzegorz Gabryelski, burmistrz Remigiusz Lorenz, przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Kijak oraz Małgorzata Winnicka – firma Brubet wykonująca inwestycję. Wojewoda zaznaczył jak ważna była to inwestycja i szczególnie bliska jego sercu.
Tegoroczna inwestycja kończy remont dwóch najważniejszych ulic w mieście ul. Kazimierza Wielkiego i Mieszka I. W ramach ostatniego etapu przebudowy dokonano wymiany nawierzchni drogi, chodników, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej, wykonano ścieżkę rowerową oraz oświetlenie remontowanego odcinka drogi. Inwestycję wykonała rodzima firma Brubet Ryszard Winnicki, za kwotę 7 mln 826 tys. zł. Inwestycja realizowana była w ramach dofinansowania z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w kwocie 2 mln 455 tys. zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11-12-2017

Kolorowy, świąteczny Jarmark Mikołajkowy w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Kolorowy, świąteczny Jarmark Mikołajkowy w Międzyrzeczu
6 grudnia w dzień Mikołajek odbył się II Międzyrzecki Jarmark Mikołajkowy. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Remigiusz Lorenz, przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Kijak oraz ksiądz dziekan Marek Walczak. Burmistrz powitał mieszkańców i życzył, aby jarmark wprowadził ich w prawdziwy, świąteczny klimat, po czym po wspólnym odliczaniu zapalone zostało świąteczne oświetlenie. Na mikołajkowej scenie wystąpiły dzieci i młodzież z gminnych przedszkoli i szkół. Podczas tegorocznego jarmarku zaprezentowaliśmy mieszkańcom świąteczną bajkę, która za pomocą laseru wyświetlona została na ścianie ratusza. Jedną z atrakcji, która cieszyła się dużą popularnością były warsztaty artystyczne - w specjalnie na tę okazję przygotowanym domku z piernika – podczas których wykonywano świąteczne stroiki. Najmłodsi mieszkańcy mogli skorzystać z darmowych przejazdów mikołajkową kolejką. Swoje wyroby zaprezentowali również licznie przybyli na jarmark– z różnych zakątków kraju rękodzielnicy, którzy mieli do zaoferowania m.in. świąteczne ozdoby, choinki, stroiki, a także słodkości dżemy, miody, syropy a nawet góralskie sery.
Mikołajkowy Jarmark nie mógłby się odbyć, gdyby nie pomoc wielu instytucji. Za okazaną pomoc dziękujemy: międzyrzeckim strażakom, żołnierzom z 17. WBZ, sołtysom, Szkole Podstawowej nr 2, Międzyrzeckiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego, Międzyrzeckiemu Ośrodkowi Sportu i Wypoczynku, Nadleśnictwu Międzyrzecz, Międzyrzeckiemu Ośrodkowi Kultury. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11-12-2017

Od poznania do umiłowania małej Ojczyzny – naukowa konferencja w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Od poznania do umiłowania małej Ojczyzny – naukowa konferencja w Międzyrzeczu
7 grudnia 2017 roku w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury, odbyła się konferencja naukowa nt. Od poznania do umiłowania małej Ojczyzny. Uczestniczyło w niej 81 osób z zaproszonych gości oraz licznie przybyła młodzież ze szkół z Międzyrzecza, Kaławy i Bukowca. Gospodarzem konferencji był burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz. Wysłuchaliśmy ciekawych wystąpień takich prelegentów jak: prof. dr hab. Maciej Pietrzak (Zmiany zachodzące w krajobrazie obszarów użytkowanych turystycznie), prof. dr hab. Andrzej Mizgajski (Ochrona środowiska przyrodniczego człowieka, między niewiedzą, naiwnością i obłudą), prof. dr hab. Marceli Tureczek (Edukacja regionalna w dobie globalizacji a problem budowania wspólnot lokalnych) oraz mgr Tomasz Gołąbek (Nowoczesne formy przekazu wiedzy krajoznawczej). Po dwóch sesjach plenarnych uczestnicy konferencji wzięli udział w wycieczkach krajoznawczych do Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej oraz Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Zakończenie konferencji nastąpiło w ośrodku Lubuski Nazaret w Kęszycy Leśnej, gdzie gościł nas ksiądz dyrektor Andrzej Wawrzysiuk.
 
                                                                                                                                Agnieszka Weyer

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Od poznania do umiłowania małej Ojczyzny – naukowa konferencja w Międzyrzeczu

05-12-2017

Trwa rekrutacja na misję gospodarczą do Hanoweru połączoną z udziałem w Hannover Messe 2018 (Niemcy) w dniach 22-28 kwietnia 2018 r.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020 przedłuża rekrutację uczestników misji gospodarczej do Hanoweru (Niemcy) w dniach 22-28 kwietnia 2018 r. Misja organizowana jest w ramach projektu ”Promocja gospodarcza województwa lubuskiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych”
 
Termin rekrutacji: do 22 grudnia 2017 r.
 
Serdecznie zapraszamy firmy z województwa lubuskiego, zainteresowane rozwojem handlu zagranicznego z Niemcami do udziału w misji gospodarczej do Hanoweru (Niemcy) w dniach 22-28 kwietnia 2018 r. Misji towarzyszy uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe, które zalicza się do najważniejszych wydarzeń branży przemysłowej na świecie. W ostatnich edycjach targi odwiedziło ok. 200 tys. zwiedzających, a oferty przedstawiło ponad 5,2 tys. wystawców z 70 krajów. Województwo Lubuskie prezentować będzie swoją ofertę na stoisku narodowym.
 
W czasie targów Polska chce pokazać różnorodność technologiczną polskiego przemysłu, ze szczególnym naciskiem na sektory: IT, automatyki przemysłowej, elektromobilności i energii.
Projekt programu misji przewiduje uczestnictwo w targach, giełdach kooperacyjnych B2B oraz towarzyszących seminariach i konferencjach czy też spotkaniach biznesowych.
 
Rekrutacja ma charakter otwarty i kierowana jest do przedsiębiorców branż: automatyki przemysłowej (robotyka), informatyki (IT), energetyki, technologii ekologicznych, technologii i usług przemysłowych, badawczo-rozwojowej, z kategorii MŚP oraz „młodych firm” (start-upów) posiadających siedzibę w Województwie Lubuskim. Firmy zakwalifikowane do udziału w misji gospodarczej pokrywają 15% kosztów organizacji wyjazdu w przeliczeniu na jednego uczestnika, szacowany koszt to ok. 1 500 zł.
 
Przedsiębiorcy dokonują zgłoszenia udziału poprzez wypełnienie i przesłanie drogą elektroniczną na adres e-mail e-mail skanu Formularza Zgłoszeniowego (zał. nr 1) wraz z załącznikami. Wersję papierową należy przesłać po potwierdzeniu udziału w misji.
 
Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji zawarte są w załączonym REGULAMINIE REKRUTACJI
 
Jednocześnie informujemy, że w przypadku nie wyłonienia wykonawcy technicznego (w ramach ogłoszonego przetargu) misja w tym terminie nie dojdzie do skutku.
 
W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez e-mail e-mail lub telefonicznie 68 45 65 487, 68 45 65 462.

Załączniki

05-12-2017

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy każdego dnia poświęcają swój czas, siły i zaangażowanie na rzecz najbardziej potrzebujących.
Drodzy Wolontariusze, życzę, by nie zabrakło Wam wytrwałości, siły i wiary w to co robicie. Mam nadzieję, że swoją postawą będziecie zarażać innych – rodzinę, przyjaciół, znajomych, a dzięki Wam i Waszej pracy, otaczający nas świat będzie stawał się lepszy.
Życzę Wam jak najwięcej pozytywnej energii, którą przekazujecie innym
oraz satysfakcji z pracy,
a także sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.
A nam wszystkim – abyśmy jak najczęściej potrafili bezinteresownie pomagać innym.
 
Burmistrz Międzyrzecza
     Remigiusz Lorenz
1 ... 3 4 5 6 7 ... 84