Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

28-06-2019

Uwaga: Muzyczne Spotkania z Folklorem odbędą się w domu kultury w Międzyrzeczu!

Ilustracja do informacji: Uwaga: Muzyczne Spotkania z Folklorem odbędą się w domu kultury w Międzyrzeczu!
Z uwagi na zapowiadaną kolejną falę upałów, XVII Muzyczne Spotkania z Folklorem przeniesione zostały z Piesek do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.
 
Impreza odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca, w sali widowiskowo-sportowej MOK. rozpocznie się o godz. 13.00. Na godz. 18.00 zaplanowano koncert Pawła Gołeckiego.
 
 
Mieszkańcy Piesek będą mogli dojechać na festiwal do Międzyrzeczu specjalnym autobusem, który podstawiony zostanie o godz. 12.00 na przystanku autobusowym, powrót do Piesek o godz. 20.00.
28-06-2019

Siatkarze „Jedynki” Mistrzami Polski!

Ilustracja do informacji: Siatkarze „Jedynki” Mistrzami Polski!
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” z Międzyrzecza wywalczyli zloty medal na Mistrzostwach Polski w Mini Siatkówce Kinder Plus Sport, które rozegrane zostały w Zabrzu.
 
W eliminacjach do mistrzostw wystartowało 47 tys. młodych siatkarzy z całego kraju. Do finału zakwalifikowano 32 najlepsze zespoły w trzech kategoriach wiekowy: dwójki (klasy czwarte), trójki (klasy piąte) i czwórki (klasy szóste).
 
W finale wystartowały dwa zespoły z UKS „Jedynka” ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu. Drużyna „dwójek”  - w składzie Piotr Grobelny, Alan Stachowiak, Tymon Humeniuk – pokazała przysłowiowy pazur i wywalczyła złoty medal. W finale po zaciętej walce międzyrzeczanie pokonali rywali z PSP nr 11 Kędzierzyn Koźle i PSP Domecko 2:1 (24:22, 15:17, 11:9).
 
 
W nagrodę za zwycięstwo siatkarze otrzymali voucher na wyjazd na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się na początku sierpnia w Krakowie, a także piłki i limitowaną wersję plakatu reprezentacji Polski z autografami zawodników.
 
Naszej "trójce” w składzie: Szymon Matuszewski, Adam Jankowski, Wojciech Adamirowicz i Konrad Pacholak - udało się poprawić wynik z ubiegłego roku, zajmują 15 miejsce w Polsce.
 
Trenerami młodych mistrzów są Anna i Alojzy Grobelni.
 
Gratulacje dla zawodników i szkoleniowców!
 
28-06-2019

Informacja dla rolników: Zbliżają się wybory do Izb Rolniczych

Ilustracja do informacji: Informacja dla rolników: Zbliżają się wybory do Izb Rolniczych
W niedzielę  28 lipca przeprowadzone zostaną wybory do Izb Rolniczych. W gminie Międzyrzecz lokal wyborczy utworzony zostanie w sali narad Urzędu Miejskiego, głosowanie przeprowadzone zostanie w godz. od 8.00 do 18.00.
 
Szczegóły na plakacie.

 
27-06-2019

W Międzyrzeczu odbędzie się gala „Lubuskiego Samarytanina”

Ilustracja do informacji: W Międzyrzeczu odbędzie się gala „Lubuskiego Samarytanina”
Podczas gali uhonorowani zostaną mieszkańcy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także stowarzyszenia i instytucje, które niosą pomoc chorym osobom. Wybierze ich kapituła kierowana przez diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia i chorych ks. Tomasza Duszczaka, który w czwartek przyjechał do Międzyrzecza i rozmawiał o szczegółach gali z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem i sekretarzem Urzędu Miejskiego Anną Sawką.
 
- Gala odbędzie się w lutym przyszłego roku w gościnnych progach Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Organizatorem gali Lubuski Samarytanin jest Diecezjalne Duszpasterstwo Chorych i Służby Zdrowia. Patronat nad prestiżową imprezą objął biskup diecezjalny ks. bp Tadeusz Lityński, który wręczy laureatom statuetki.
 
Nominacje przyjmowane będą do końca br. Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: 1. Instytucje, placówki i stowarzyszenia 2. Pracownicy służby zdrowia 3. Wolontariat
 
Szczegóły na stronie dsz.zgora.pl 
 
- Chcemy uhonorować osoby i instytucje, które pomagają chorym oraz powinny być wzorem dla innych – mówi ks. Tomasz Duszczak.
27-06-2019

Uwaga: Próba syren alarmowych

Ilustracja do informacji: Uwaga: Próba syren alarmowych
W czwartek, 27 czerwca, w godzinach od 12.00 do 12.30 przeprowadzona zostanie próba syren alarmowych.
- ogłoszenie alarmu – modulowany dźwięk syreny trwający trzy minuty
- odwołanie alarmu – ciągły dźwięk syreny trwający trzy minuty
27-06-2019

Spotkanie z Posłem Jackiem Kurzępą

Ilustracja do informacji: Spotkanie z Posłem Jackiem Kurzępą
W czwartek, 27 czerwca, w godz. od 15.00 do 17.00 koło ratusza odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm RP p. Jackiem Kurzępą.
26-06-2019

Kondolencje

Ilustracja do informacji: Kondolencje
Z głębokim bólem zawiadamiamy o śmierci byłego starosty międzyrzeckiego, wiceprzewodniczącego rady powiatu, wójta gminy Przytoczna i wieloletniego prezesa zarządu powiatowego OSP
 
Św. P. Grzegorza Gabryelskiego

Składamy serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego
25-06-2019

Ostrzeżenie przed falą upałów

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie przed falą upałów
Centrum Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Wojewódzkiego wydało ostrzeżenie meteorologiczne o fali upałów w dniach od 25 do 26 czerwca. 
25-06-2019

Uwaga: W środę zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego

Ilustracja do informacji: Uwaga: W środę zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego
W związku z zapowiadanymi przez synoptyków upałami informujemy, że w środę, 26 czerwca, Urząd Miejski w Międzyrzeczu będzie czynny w godz. od 7.00 do 13.00.  
25-06-2019

Zaproszenie na warsztaty rewitalizacyjne

Ilustracja do informacji: Zaproszenie na warsztaty rewitalizacyjne
Burmistrz Międzyrzecza serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy do udziału w warsztatach rewitalizacyjnych.
 
Celem warsztatów jest przedstawienie harmonogramu prac nad „Programem Rewitalizacji Gminy Międzyrzecz na lata 2019-2023” oraz przybliżenie tematyki rewitalizacji tak, aby słuchacze dowiedzieli się co to jest rewitalizacja, obszar zdegradowany i obszar koncentracji negatywnych zjawisk.
 
 
Na spotkaniu konsultacyjnym wykorzystane zostaną elementy warsztatu strategicznego, który posłuży do diagnozy problemów i potrzeb, jakie występują w gminie. Istotnym punktem spotkania będzie sformułowanie zadań do realizacji, możliwie bliskich oczekiwaniom i potrzebom społeczności naszej Gminy, a także określenie roli mieszkańców oraz liderów lokalnych w działaniach rewitalizacyjnych.
 
Najbliższe spotkania odbędą się:
- W czwartek, 27 czerwca, godz. 16.00 w Bukowcu (sala wiejska),
- W następna środę, 3 lipca, godz. 16.00 w Międzyrzeczu (Ratusz - sala narad).
 
Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy do udziału w warsztatach i aktywnego udziału w dyskusji.