Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

13-04-2018

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Międzyrzeczu
W piękny, słoneczny poranek 12 kwietnia, od wizyty przed międzyrzeckim ratuszem  swoje święto z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczęli dzieci, rodzice, opiekunowie i nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzeczu. W wesołym i niebieskim korowodzie przeszli przed ratusz, by spotkać się z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem, który wręczył wszystkim niebieskie balony. Dalsza część świętowania odbyła się w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury, gdzie młodzi artyści zaprezentowali się w przedstawieniu o wiośnie. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu „Życie Animowane”. Drugiego dnia odbył się pokaz magii i iluzji, a także wyczekiwany przez wszystkich koncert Łukasza Łyczkowskiego. Uczestnicy mieli również okazję podziwiać sprzęt wojskowy 17. WBZ, Komendy Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30Galeria zdjęć: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Międzyrzeczu

12-04-2018

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych na terenie gminy Międzyrzecz w 2018 r.

12-04-2018

Gminne eliminacje BRD

Ilustracja do informacji: Gminne eliminacje BRD
10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów, gmina Międzyrzecz we współpracy z Komendą Powiatową Policji zorganizowała eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju uczestniczyło 6 szkół podstawowych - Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami sportowymi, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa w Bukowcu i Szkoła Podstawowa w Kaławie. Turniej składał się z czterech części - teoretycznej, toru przeszkód, miasteczka ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Do etapu powiatowego awansowały: na 1. miejscu Szkoła Podstawowa nr 2, na 2. miejscu Szkoła Podstawowa w Bukowcu i na 3. miejscu Szkoła Podstawowa nr 4.
Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnych etapów turnieju!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12-04-2018

Turniej Wiedzy Pożarniczej w międzyrzeckim ratuszu

Ilustracja do informacji: Turniej Wiedzy Pożarniczej w międzyrzeckim ratuszu
9 kwietnia 2018 r. w międzyrzeckim ratuszu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami eliminacji byli: Gmina Międzyrzecz oraz Oddział Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Międzyrzeczu. W eliminacjach wystartowało 42 uczestników reprezentujących Szkołę Podstawową, Szkołę Podstawową Nr 2, Szkołę Podstawową Nr 3, Szkołę Podstawową Nr 6, Szkołę Podstawową w Bukowcu, Szkołę Podstawową w Kaławie,  Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bobowicku oraz Technikum Nr 1 w Międzyrzeczu.
W pierwszej części eliminacji uczestnicy rozwiązywali test obejmujący 40 pytań. W części finałowej brało udział po 5 uczestników z każdej grupy wiekowej, którzy uzyskali najwięcej punktów z testu. W tej części każdy z uczestników odpowiadał na 5 wylosowanych pytań. Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza Remigiusza Lorenza.
Eliminacje gminne przeprowadziła komisja w składzie:
 1. mł. bryg. Dariusz Surma
 2. kpt. w stanie spoczynku Robert Strzelecki
 3. mgr Barbara Sułkowska
Zawodnicy, którzy zajęli 3 czołowe lokaty w każdej grupie wiekowej wezmą udział      w eliminacjach powiatowych tego Turnieju, które odbędą się 13 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11-04-2018

78. rocznica Zbrodni Katyńskiej i 8. rocznica katastrofy smoleńskiej

Ilustracja do informacji: 78. rocznica Zbrodni Katyńskiej i 8. rocznica katastrofy smoleńskiej
10 kwietnia pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Katastrofy Lotniczej Pod Smoleńskiem, burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak i radnymi uroczyście złożyli kwiaty z okazji 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10-04-2018

I. Przedszkolny Turniej Tańca Towarzyskiego

Ilustracja do informacji: I. Przedszkolny Turniej Tańca Towarzyskiego
9 kwietnia w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury odbył się I. Przedszkolny Turniej Tańca Towarzyskiego pod patronatem burmistrza Międzyrzecza. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak. Maluchy porwały publiczność dając wspaniały pokaz tańca, prezentując swoje talenty m.in.w polce, czaczy i sambie. Na zakończenie wszyscy młodzi tancerze, z rąk sekretarz gminy Anny Sawki otrzymali medale, dyplomy i upominki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

39Galeria zdjęć: I Przedszkolny Turniej Tańca Towarzyskiego

10-04-2018

Zachęcamy do udziału w akcji Listy dla Ziemi

Ilustracja do informacji: Zachęcamy do udziału w akcji Listy dla Ziemi
11 kwietnia startuje największa akcja edukacji ekologicznej LISTY DLA ZIEMI, w której uczestniczy ponad 150 tysięcy osób
 
Listy dla Ziemi – apel najmłodszych o bycie po stronie natury
 
W kwietniu rozpocznie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, podczas której dzieci i młodzież, w formie listów, zachęcają dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. Autorem i organizatorem akcji jest Fundacja ekologiczna ARKA. Listy dla Ziemi są elementem programu „Po Stronie Natury”, w ramach którego już od 10 lat Żywiec Zdrój wraz z partnerami angażuje Polaków, by dbali o środowisko – dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.
 
Słowa najmłodszych impulsem do działania
Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013 roku. Dotychczas w akcji wzięło udział ponad 1000 gmin, ponad 10 tys. gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli oraz ponad milion uczestników. Założeniem akcji jest pisanie przez młodych ludzi listów do dorosłych, które mają zwrócić uwagę na problem związany ze środowiskiem, jednocześnie będąc prośbą o troskę o nie. Listy są pisane na specjalnym papierze wykonanym z makulatury, który – wrazz materiałami edukacyjnymi – jest przekazywany do zgłaszających się gmin. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach. Następnie, dzieci przekazują listy dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem z nimi podejmują proste działania proekologiczne, których opisy przesyłają do fundacji.
My, dorośli, często jesteśmy leniwi i sceptyczni – w naszym mniemaniu są ważniejsze sprawy niż troska o środowisko. Dzieci na to lenistwo nam nie pozwalają – przychodzą, pytają i oczekują reakcji. Często ta postawa młodych ludzi jest impulsem, który sprawia, że zaczynamy zmieniać nasze nawyki – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Fundacji ekologicznej ARKA, pomysłodawca akcji Listy dla Ziemi. Myślę, że to byłoby czymś niesamowitym, gdyby setki tysięcy osób zmobilizowało się i postanowiło wprowadzić choć drobną zmianę w swoim życiu np. zacząć segregować śmieci, zamienić jednorazówkę na torbę eko, posprzątać – chociażby trawnik niedaleko domu. To byłby doskonały pierwszy krok! Niech dziecięca wiara w to, że możemy wpłynąć na rzeczywistość, będzie dla nas motywacją – przekonuje Owczarz.
 
Jestem po stronie natury – segreguję!
W tym roku akcja już po raz drugi jest częścią programu „Po Stronie Natury”, organizowanego od 10 lat przez firmę Żywiec Zdrój. Jego celem jest kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej Polaków, a także zachęcanie ich do działania na rzecz przyrody. Do tej pory w ramach programu Żywiec Zdrój S.A. i partnerzy akcji posadzili ponad 6 milionów drzew, odnowili ponad 1000 km szlaków górskich oraz wsparli realizację ponad 100 lokalnych inicjatyw ekologicznych. Jubileuszowa odsłona programu „Po stronie natury” jest skupiona na edukacji o recyklingu oraz na uświadomieniu, że plastik jest cennym surowcem, który nadaje się do wielokrotnego wykorzystania, a rola każdego z nas jest w tym procesie nieoceniona – bez codziennej segregacji odpadów nie ma możliwości ich dalszego przetwarzania. Tegorocznymi partnerami programu są Lasy Państwowe, PTTK, Fundacją Ekologiczną „Arka” oraz Outriders.
 
Co, gdzie, kiedy
Listy dla Ziemi to największa akcja edukacji ekologicznej w Polsce. W każdej edycji bierze udział blisko 200 tys. osób. W tym roku, analogicznie do motywu przewodniego programu „Po Stronie Natury”, tematyka dotyczy niskiej emisji oraz gospodarki odpadami. Akcji towarzyszą m.in. konkursy, wystawy najciekawszych listów, a także działania zewnętrzne tj. pisanie listów w przestrzeni publicznej, organizowane w wybranych lokalizacjach w Polsce. Organizatorzy namawiają też do pisania listów w nietypowych miejscach: w parkach, nad rzekami, jeziorami, w górach i nad morzem. Jednocześnie zapraszają do odwiedzenia miejsc, w których odbędzie się wspólne pisanie listów.
 
 Inauguracja tegorocznej akcji odbędzie się w Katowicach, 11 kwietnia godz. 11.00 na Rynku. W programie happening, warsztaty przestrzenne, konkursy oraz pisanie Wielkiego LISTU DLA ZIEMI.
 
Więcej informacji na: www.listydlaziemi.pl oraz www.postronienatury.pl
 
Kontakt:
Fundacja Ekologiczna ARKA
Wojciech Owczarz
Tel. +48 609 267 020
e-mail: e-mail
 
Biuro Prasowe programu Po Stronie Natury
Urszula Żukowska
Tel: +48 881 771 144
e-mail: e-mail
 
O programie Po stronie Natury:
Po Stronie Natury to ogólnopolski program, którego celem jest działanie na rzecz ochrony zasobów naturalnych oraz kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej Polaków. Od 10 lat są konsekwentnie prowadzone działania na rzecz natury. Dotychczas posadziliśmy ponad 6 milionów drzew, odnowiliśmy ponad 1000 km szlaków turystycznych, a także dofinansowaliśmy ponad 100 inicjatyw ekologicznych. Organizatorem programu jest firma Żywiec Zdrój S.A. a jego partnerami w tegorocznej edycji: Lasy Państwowe, PTTK, Fundacja Arka oraz organizacja Outriders. Działania wspiera ambasadorka akcji – Martyna Wojciechowska.
 
Fundacja ekologiczna ARKA:
Fundacja Ekologiczna ARKA łączy ekologię z działaniami społecznymi. Naszą pasją jest edukacja ekologiczna. Prowadzimy ogólnopolskie, innowacyjne akcje i kampanie. Angażujemy w działania ekologiczne miliony Polaków. ARKA została założona 2005 roku przez Wojciecha Owczarza. Współpracujemy z samorządem lokalnym, biznesem, organizacjami pozarządowymi, szkołami i przedszkolami. Uczymy poprzez zabawy, gry, instalacje przestrzenne, nowoczesne technologie. Najważniejsze programy ARKI: „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”, „Rower Pomaga”, „Listy dla Ziemi”, „Kup Deskę”, „Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej”, „Dzień dobrych uczynków”, „Choinki Nadziei”, „Dzień Czystego Powietrza”.
 
10-04-2018

Zawiadomienie o sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej
Zgodnie z § 8 pkt 1 Statutu Młodzieżowej Rady Miejskiej w Międzyrzeczu zwołuję V sesję Rady Miejskiej w Międzyrzeczu, która odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. o godz. 1600 w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu.
 
Porządek obrad:
 
 1. Sprawy regulaminowe:
  1. otwarcie sesji i stwierdzenie quorum,
  2. porządek obrad.
 2. Sprawy organizacyjne Młodzieżowej Rady Miejskiej.
 3. Akcja czytanie w przedszkolach z okazji Dnia Książki.
 4. Segregacja odpadów w szkołach – projekt konkursowy.
 5. Spotkanie z Młodzieżową Radą Miejską z innego miasta.
 6. Sprawozdanie z działalności prezydium w okresie między sesjami.
 7. Wolne wnioski i informacje.
 8. Zamknięcie obrad.
 
Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej
Oliwia Matuszewska
 
09-04-2018

Informacja dla mieszkańców

Ilustracja do informacji: Informacja dla mieszkańców
1 ... 3 4 5 6 7 ... 99