Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

20-03-2020

Ostrzeżenie przed przymrozkiem

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie przed przymrozkiem
Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych w dniach od 20 do 23 marca.
 
19-03-2020

Koronawirus: Komunikat Polskiej Grupy Farmaceutycznej

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Komunikat Polskiej Grupy Farmaceutycznej
Polska Grupa Farmaceutyczna szuka pracowników do pakowania leków.
 
 
 
19-03-2020

Kolejna inwestycja w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Kolejna inwestycja w Międzyrzeczu
Jedną z blisko 50 gminnych inwestycji planowanych w 2020 r. będzie utwardzenie placu sąsiadującego z parkingiem przy ulicy Pięciu Świętych Braci Międzyrzeckich. Zamontowane na nim zostaną urządzenia rekreacyjne, a podczas plenerowych imprez – scena, na której odbywać się będą artystyczne wydarzenia.
 
Plac koło parkingu wyłożony jest betonowymi płytami. Od kilku lat podczas Dni Międzyrzecza ustawiana jest na nich scena, na której występują miejscowi i przyjezdni artyści.

- Plac zostanie wylany asfaltem. Zamontujemy na nim urządzenia rekreacyjne dla mieszkańców – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.

Montaż urządzeń rekreacyjnych nie oznacza, że Dni Międzyrzecza odbywać się będą w innym miejscu. – Przed świętem naszego miasta urządzenia będą demontowane i oddawane do konserwacji, a w ich miejsce ustawiona zostanie scena. Po zakończeniu imprez scena zostanie rozebrana, a urządzenia wrócą na swoje miejsce – zapowiada R. Lorenz.
 
 
Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach programu rozwoju zieleni i miejsc rekreacji, na którego realizację gmina otrzymała rekordowa dotację w wysokości ponad 4,6 mln zł.
 
Więcej informacji o gminnych inwestycjach w zakładce „Strefa Inwestycji” na stronie www.miedzyrzecz.pl
19-03-2020

Ostrzeżenie przed oszustami

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie przed oszustami
Międzyrzeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego informuje, że odnotowano drugi przypadek próby wejścia oszustów do mieszkań starszych osób. Oszuści podawali się za pracowników MTBS Spółka.
 
 
Komunikat o grasujących w mieście oszustach spółka MTBS opublikowała dziś na swojej stronie internetowej. Czytamy w nim:
 
Informujemy, że odnotowaliśmy drugi przypadek próby wejścia do mieszkania osoby starszej, osób podających się za pracowników Międzyrzeckiego TBS Spółka z o.o. 
 
Informujemy, że na czas pandemii koronawirusa wstrzymaliśmy wszelkie działania firm świadczących usługi powiązane z wejściem do lokali mieszkalnych, oraz że działania pracowników naszej Spółki ograniczają się do usuwania zgłoszonej awarii.
 
Prosimy Właścicieli lokali i Najemców, którzy przeczytali ten komunikat o poinformowanie sąsiadów (zwłaszcza osoby starsze) o zachowanie czujności, a każdy przypadek próby wtargnięcia do lokalu należy zgłosić na nr alarmowy 112 oraz powiadomić o tym fakcie naszą Spółkę tel.  (95) 741 27 30
19-03-2020

Park już niebawem zazieleni się i wypięknieje

Ilustracja do informacji: Park już niebawem zazieleni się i wypięknieje
Trwają prace w parku przy ul. Stoczniowców Gdańskich. Powstaną tam nowe ścieżki, lampy i ławeczki, a na drzewach zamontowane zostaną budki lęgowe dla ptaków. Najważniejsza odsłoną prowadzonych tam prac będą nasadzenia kwiatów i krzewów ozdobnych.
 
Zwiastunem nadchodzących zmian jest profilowanie ścieżek, przecinających park od ul. 30 Stycznia do ogródka jordanowskiego przy ul. Kosynierów Gdańskich oraz od strony Technikum nr 2 (dawny Zespół Szkół Budowlanych) do ul. Kosynierów Gdańskich na wysokości restauracji Tequila. Ścieżki zostaną utwardzone i następnie pokryte asfaltową kołderką, a wzdłuż nich powstaną nowe lampy i elementy małej architektury – m.in. lampy i kosze na śmieci. Najważniejszą odsłoną prowadzonych tam prac będą jednak nasadzenia kwiatów i roślin ozdobnych. 
 
Metamorfoza parku jest jedną z odsłon zmian zachodzących w całym mieście. Pisaliśmy o nich wiele razy na stronach internetowych gminy oraz w lokalnych miesięcznikach. Przypominamy, że podobne prace prowadzone są także w dziesięciu innych miejscach – m.in. w ogródku jordanowskim i na skwerach wzdłuż ul. Staszica, wzdłuż promenady nad Obrą i Bulwaru Jana Pawła II, na tzw. Kaczym Dołku i na Podzamczu, na tzw. Łące Kolejowej, przy ul. Pięciu Świętych Braci Międzyrzeckich, na skwerze przy ulicy Jacka Malczewskiego, wokół dawnego folwarku na Winnicy oraz na tzw. Plantach przy głównym skrzyżowaniu.
 
W ramach realizowanego od wiosny ub.r. programu rozwoju zieleni i miejsc rekreacji, w mieście zasadzonych zostanie około 40 tys. ozdobnych krzewów i szlachetnych gatunków drzew. - Powstaną tam również elementy małej infrastruktury, ławeczki, zegary słoneczne i urządzenia rekreacyjne – zapowiada Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.
 
Prace mają się zakończyć w październiku. Ich łączny koszt to 10,2 mln zł. Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, gmina zdobyła na nie ponad 4,6 mln. zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
19-03-2020

Koronawirus: Informacja starosty o nieodpłatnych punktach porad prawnych

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Informacja starosty o nieodpłatnych punktach porad prawnych
Starosta informuje, że ze względu na koronawirusa zawiesza udzielanie osobiste nieodpłatnych porad prawnych we wszystkich punktach. Można je uzyskać natomiast drogą mailową.
 
 
19-03-2020

Koronawirus: Dzieci uczą rodziców

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Dzieci uczą rodziców
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.
 
 W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
 
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.
 
 
18-03-2020

Koronawirus: Komunikat szpitala w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji:  Koronawirus: Komunikat szpitala w Międzyrzeczu
W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMICZNYM PACJENCI PRZED WEJŚCIEM DO SZPITALA NA UMÓWIONĄ TELEFONICZNIE WIZYTĘ MAJĄ OBOWIĄZEK STAWIENIA SIĘ NA   KONSULTACJĘ, KTÓRA ODBYWA SIĘ W NAMIOCIE PRZED WEJŚCIEM DO BUDYNKU LECZNICY. JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE JEDYNYM WEJŚCIEM DO SZPITALA JEST WEJŚCIE "B " (ROZSUWANE AUTOMATYCZNIE DRZWI) OD ULICY KONSTYTUCJI 3 MAJA 35.
 
 
!! UWAGA !!
Od dnia 17.03.2020r., w ograniczonym zakresie pracują poradnie (kontakt pod numerem telefonu 504 232 193) :
ortopedyczna,
chirurgiczna,
ginekologiczna – położnicza,
onkologiczna,
 
REJESTRACJA DO PORADNI TYLKO TELEFONICZNA POD NR TELEFONU: 95 742 82 82
 
Gabinet POZ – Nocnej i Świątecznej Opieki oraz Izba Przyjęć– zostały przeniesione do gabinetu nr 31 tj. Poradni Pulmonologicznej – niski parter Szpitala
telefon kontaktowy
lekarz 504 231 614
pielęgniarka 504 231 691
 
SOR- nagłe przypadki nr telefonu  504 231 959
 
Planowe badania w pracowniach diagnostycznych  (RTG, TK, USG, EKG, poradnia endoskopowa pracownia badań czynnościowych) oraz wszystkie planowe zabiegi operacyjne zostają odwołane.
 
dyżurka lekarska chirurgiczna 95 742 82 13
dyżurka lekarska ortopedyczna 95 742 83 15
18-03-2020

Uwaga: Informacja o pracy placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Ilustracja do informacji: Uwaga: Informacja o pracy placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej
W Międzyrzeczu działają trzy zespoły lekarzy rodzinnych, czyli Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Sprawdź, jak działają!
 
 
W przychodni Pro Vita przy ul. Konstytucji 3 Maja rejestracja odbywa się tylko telefonicznie (nr tel. 95 741 22 04). Pacjentom udzielane są tzw. teleporady. W sytuacji, kiedy jest to konieczne, pacjent umówiony zostanie telefonicznie do lekarza i wtedy możliwe będzie wejście do przychodni.
Nie należy zgłaszać się po recepty – prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić telefonicznie. Kody do recept można uzyskać telefonicznie. Recepty odbierać można w następujących godzinach: 9.00. 10.30, 12.00, 13.30 i 15.00.
 
W przychodni MSWiA przy ul. Zachodniej rejestracja odbywa się tylko telefonicznie (nr tel. 95 741 25 24). Pacjentom udzielane są tzw. teleporady. W sytuacji, kiedy jest to konieczne, pacjent umówiony zostanie telefonicznie do lekarza i wtedy możliwe będzie wejście do przychodni. Nie należy zgłaszać się po recepty – prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić telefonicznie. Przychodnia oddzwania do pacjentów w celu podania kodu recepty.
 
W przychodni Kolmed przy ul. Chopina rejestracja odbywa się tylko telefonicznie (nr tel. 95 742 04 38, 95 742 02 52). Pacjentom udzielane są tzw. teleporady.
Wizyty domowe odbywają się po zebraniu wywiadu telefonicznego przez pielęgniarkę lub lekarza i uznaniu takiej wizyty za niezbędną.
Kody do recept można uzyskać telefonicznie. W celu usprawnienia procesu wypisywania recept, pacjenci proszeni są przed telefonicznym kontaktem z przychodnią o przygotowanie nazw, dawek i ilości potrzebnych opakowań leku.
 
Laboratorium w szpitalu jest niedostępne, pracuje wyłącznie na potrzeby szpitala.
 
Laboratorium Diagnostyka przy ul. Konstytucji 3 maja 16 na dzień dzisiejszy pracuje na dotychczasowych zasadach.
18-03-2020

Koronawirus: Komunikat w sprawie zasiłków opiekuńczych

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Komunikat w sprawie zasiłków opiekuńczych
Komunikat ZUS w sprawie: dotyczący dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka - klubu dziecięcego - przedszkola – szkoły.