Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

03-09-2018

79. rocznica wybuchu II wojny światowej

Ilustracja do informacji: 79. rocznica wybuchu II wojny światowej
1 września burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak oraz delegacjami uczcili 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Burmistrz podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił do złożenia kwiatów pod pomnikiem Pamięci Weteranów II wojny światowej. Na zakończenie, harcerze i zuchy ze szczepu ZHP Płomienie zaśpiewali patriotyczne pieśni.  

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

03-09-2018

Burmistrz wręczył stypendia naukowe

Ilustracja do informacji: Burmistrz wręczył stypendia naukowe
Tradycyjnie wraz z końcem sierpnia burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak wręczył stypendia naukowe najbardziej utalentowanym uczniom międzyrzeckich szkół. W tym roku stypendium otrzymało 19 młodych osób oraz jedna, której przyznana została specjalna nagroda burmistrza za najwyższą średnią. Burmistrz życzył stypendystom wspaniałych osiągnięć w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym i samych sukcesów naukowych. 
Na zakończenie wystąpił Leszek Utrata, który opowiedział o projekcie „Z międzyrzeckiej szuflady”. Podziękował burmistrzowi za zaangażowanie oraz pogratulował wszystkim autorom. Artystycznym akordem uroczystości był koncert chóru dziecięcego Piccolo.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

03-09-2018

Koncert na dwie gitary w międzyrzeckim ratuszu

Ilustracja do informacji: Koncert na dwie gitary w międzyrzeckim ratuszu
W piątkowe popołudnie 31 sierpnia w ratuszu odbył się koncert pn. „Młodzi w Międzyrzeczu”. W znanym i lubianym repertuarze klasycznym wystąpili dwaj młodzi gitarzyści Jakub Domanowski i Oskar Gotowski. Nie zabrakło również własnych kompozycji autorskich Jakuba Dumanowskiego oraz muzycznych niespodzianek. Gościnnie wystąpiła Natalia Szulc – utalentowana wokalistka, wielokrotna finalistka i laureatka przeglądów artystycznych.
Organizatorem koncertu była gmina Międzyrzecz oraz Fundacja Rozwoju przez Kulturę i Sztukę „Przeciw temu czasowi”, która od 3 lat wspiera i promuje utalentowaną młodzież ze Świebodzina i okolic. Jedną z form promocji jest organizowanie koncertów z cyklu „Młodzi w…”, które są szansą na zaprezentowanie się lokalnej publiczności. Takie koncerty odbywają się od dwóch lat, na świebodzińskim rynku w Kawiarni „Mimoza” i w Muzeum Regionalnym.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

31-08-2018

Spotkanie w temacie Ekodopłaty na wymianę pieca i termomodernizację w Międzyrzeckim Ośrodek Kultury

Ilustracja do informacji: Spotkanie w temacie Ekodopłaty na wymianę pieca i termomodernizację w Międzyrzeckim Ośrodek Kultury
31-08-2018

Komunikat o zmianie funkcjonowania noclegowni w Międzyrzeczu.

Ilustracja do informacji: Komunikat o zmianie funkcjonowania noclegowni w Międzyrzeczu.
Mając na względzie dobro osób bezdomnych w Gminie Międzyrzecz, planowana jest zmiana funkcjonowania międzyrzeckiej noclegowni na placówkę całoroczną. Noclegownia prowadzona jest przez Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Wojska Polskiego 13b w Międzyrzeczu, tel. 95 7427827.
Od 05 września 2018 roku od godz. 17.00  międzyrzecka noclegownia będzie otwarta cały rok.
30-08-2018

Apelujemy o pomoc dla małego Wojtusia!

Ilustracja do informacji: Apelujemy o pomoc dla małego Wojtusia!
30-08-2018

Już w tę sobotę zapraszamy na Dożynki gminne - Wyszanowo 2018

Ilustracja do informacji: Już w tę sobotę zapraszamy na Dożynki gminne - Wyszanowo 2018
29-08-2018

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych na terenie gminy Międzyrzecz w 2018 r.

Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych na terenie gminy Międzyrzecz w 2018 r.
28-08-2018

Nowy sprzęt medyczny w Szpitalu Międzyrzeckim Sp. z o.o.

Ilustracja do informacji: Nowy sprzęt medyczny w Szpitalu Międzyrzeckim Sp. z o.o.
28 sierpnia 2018 roku burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z zastępcą Agnieszką Śnieg uczestniczyli w prezentacji nowego sprzętu medycznego, zakupionego do Szpitala Międzyrzeckiego  Sp. z o.o. w ramach projektu pn. ,,Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z doposażeniem w sprzęt i aparaturę medyczną w Szpitalu Międzyrzeckim Sp. z o.o."
 
Zakup urządzeń sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz środków własnych, które w wysokości 100 000 zł Szpital otrzymał od gminy Międzyrzecz.

Całkowita wartość projektu: 6 905 798,07 zł.
Wartość dofinansowania: 5 819 682,67 zł.
 
Celem ogólnym projektu jest:
Zmniejszenie poważnych następstw i śmiertelności w wypadkach i nagłych zachorowaniach, dzięki poprawie efektywności udzielania pomocy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Szpitalu Międzyrzeckim Sp. z o.o.
Do celów szczegółowych należy:
  • Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w 142 szt. nowoczesnego sprzętu ratującego życie i monitorującego funkcje życiowe, poprawiającego szybkość i skuteczność diagnostyki osób rannych, zapewniające odpowiedni cykl wymiany zużytych urządzeń medycznych,
  • Rozbudowa SOR wpływająca na poprawę warunków odbywania szkoleń praktycznych dla lekarzy, ratowników i pielęgniarek specjalizujących się w realizowaniu procedur medycznych w zakresie ratownictwa medycznego.
W zakresie prac budowlanych projekt uwzględnia dokończenie zabudowy podjazdu na SOR, całkowitą modernizację obecnych pomieszczeń SOR i rozbudowę o dodatkowe pomieszczenia wraz z windą zewnętrzną od strony dziedzińca szpitala. Oddział zostanie wyposażony w instalacje gazów medycznych oraz system klimatyzacji. Zakończenie całości projektu określone zostało na czerwiec 2019 r.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji