Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

15-09-2021

Nie spisałeś się jeszcze w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

Ilustracja do informacji: Nie spisałeś się jeszcze w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?
Pamiętaj udział w spisie jest obowiązkowy. Przyjdź do Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu: Rynek 1, parter i spisz się z pomocą pracowników Gminnego Biura Spisowego.
 
 
 
Czekamy na Ciebie w dniach od 20 do 24 września br. oraz 27 do 30 września br. w godz. 11.00 do 17.00.
14-09-2021

Wokół „dwójki” powstaje nowe ogrodzenie. Dziękujemy rodzicom!

Ilustracja do informacji: Wokół „dwójki” powstaje nowe ogrodzenie. Dziękujemy rodzicom!
Dobiega końca budowa ogrodzenia wokół Szkoły Podstawowej nr 2. – Dziękuję dyrekcji szkoły oraz rodzicom uczniów, którzy zaangażowali się w realizacje tej inwestycji – komentuje burmistrz Remigiusz Lorenz.

Stare, nieestetyczne ogrodzenie wokół „dwójki” zastępują metalowe przęsła. – To jedna z kilku tegorocznych inwestycji oświatowych w naszej gminie – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz. – Jest realizowana dzięki znakomitej współpracy gminy z dyrekcją szkoły i rodzicami uczniów. To przykład, że sprawy naszej gminy potrafią integrować mieszkańców w myśl zasady, iż razem możemy więcej.
 
Samorządowiec podkreśla, że stare ogrodzenie rozebrane zostało przy wydatnej pomocy mieszkańców, którzy następnie rozkuli fundamenty i wylali nowe. – Dlatego koszt inwestycji wyniósł niespełna 90 tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel zabezpieczyli nasi radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które były i są nadal zaangażowane w rozbiórkę starego oraz budowę nowego ogrodzenia – dodaje R. Lorenz. 
14-09-2021

Konkurs „Społecznik Roku”

Ilustracja do informacji: Konkurs „Społecznik Roku”
Pismo wojewody Władysława Dajczaka w sprawie jubileuszowej XX edycji konkursu „Społecznik Roku”.
 
 
Z przyjemnością informuję o rozpoczęciu XX – Jubileuszowej - edycji Konkursu Wojewody Lubuskiego – „Społecznik Roku" - w pomocy społecznej województwa lubuskiego.
 
Główną ideą konkursu – jest motywowanie do działania, kultywowanie wartości oraz promowanie lokalnych inicjatyw, rozwiązań, postaw zasługujących na wyróżnienie w obszarze pomocy społecznej.
 
Miniony – wymagający dla Nas Wszystkich – okres, pokazał jak ważne jest zaangażowanie drugiego człowieka. Tym samym, będzie mi niezmiernie miło docenić pracę osób, organizacji, instytucji z Państwa terenu, które „niosą bezinteresowną pomoc”, a swoją postawą przyczyniają się do poprawy sytuacji – innych – słabszych, często samotnych, schorowanych czy wykluczonych.
 
Wzorem ubiegłych lat, do Konkursu mogą przystąpić osoby, instytucje, organizacje, które przyślą wniosek opisujący działania w obszarze wsparcia społecznego.
 
Myślą przewodnią tegorocznej edycji Konkursu jest sentencja Alberta Schweitzera  -
„To, co  możesz uczynić jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu,                                      ale właśnie jest tym, co nadaje znaczenie Twojemu życiu.”
 
Szczegółowe informacje o Konkursie, w tym regulamin i druk wniosku (do pobrania), znajdziecie Państwo na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.
 
Wnioski konkursowe (z dopiskiem „Społecznik Roku”), przyjmuje Wydział Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. ul. Jagiellończyka 8 w terminie do 22 października 2021 r. Dokumenty można dostarczyć osobiście, przesłać pocztą lub elektronicznie na adres: e-mail
 
Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się tradycyjnie w listopadzie br. podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, których przebieg uzależniony będzie od aktualnej sytuacji epidemicznej.
Mile widziane będą wnioski dot. działań związanych z przeciwdziałaniem COVID – 19.
Liczę na Państwa zaangażowanie. Serdecznie zachęcam do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. 
                                                          
Z poważaniem  
WOJEWODA LUBUSKI
Władysław Dajczak 
13-09-2021

Święto Czarnej Dywizji w międzyrzeckimi akcentami

Ilustracja do informacji: Święto Czarnej Dywizji w międzyrzeckimi akcentami
Żołnierze z Międzyrzecza wzięli udział w obchodach święta 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Uczestniczył w nich także burmistrz Remigiusz Lorenz, który osobiście złożył gratulacje dowódcy dywizji gen. dyw. Piotrowi Trytkowi.
 
 
Uroczystość odbyła się 11 września w na placu im. Generała Maczka w Żaganiu, gdzie stacjonuje m.in. sztab i pododdziały 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, która od koloru beretów noszonych przez jej żołnierzy nazywana jest także Czarną Dywizją. Jednym z jej bojowych ogniw jest 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza, dlatego w Święcie Dywizji wzięli udział m.in. międzyrzeccy żołnierze oraz burmistrz naszego miasta Remigiusz Lorenz.
 
Po wręczeniu najlepszym żołnierzom i pracownikom cywilnym odznaczeń, medali i awansów na wyższe stopnie, na ul. Dworcowej odbyła się defilada pojazdów. Przed trybuną honorową przejechały m.in. czołgi Leopard, PT 91 oraz kierowane przez żołnierzy z Międzyrzecza kołowe transportery opancerzone Rosomak.
 
Po oficjalnej uroczystości i defiladzie burmistrz Remigiusz Lorenz spotkał się z dowódcą dywizji gen. dyw. Piotrem Trytkiem. W przekazanym generałowi liście gratulacyjnym samorządowiec zaznaczał, że Święto Dywizji odbywa się w przededniu 338. rocznicy Bitwy pod Wiedniem – jednego z największych zwycięstw polskiego oręża. Podziękował dowódcy za wzorową wręcz współpracę międzyrzeckiej brygady z władzami miasta oraz podkreślał rolę „siedemnastej’ w życiu społecznym i gospodarczym Gminy Międzyrzecz.
13-09-2021

Narodowy Spis Powszechny: Wydłużono godziny pracy infolinii spisowej!

Ilustracja do informacji: Narodowy Spis Powszechny: Wydłużono godziny pracy infolinii spisowej!
Zadzwoń pod numer 22 279 99 99 i weź udział w spisie powszechnym. Czekamy na Ciebie każdego dnia (nawet w soboty i niedziele!) w godzinach od 8:00 do 20:00.
 
 
 
Pamiętaj, #SpisPowszechny trwa tylko do 30  września i jest obowiązkowy. Spisać możesz się również przez Internet na Spis.gov.pl lub w punkcie spisowym.

Więcej: https://spis.gov.pl/infolinia_spisowa/
10-09-2021

Eksperci biorą pod lupę jezioro Głębokie

Ilustracja do informacji: Eksperci biorą pod lupę jezioro Głębokie
Fachowcy ze Szczecina mają wyjaśnić przyczyny wysychania jeziora Głębokie oraz ustalić, czy - i ewentualnie w jaki sposób - można zahamować dalszy spadek poziomu wody w tym akwenie.
 
 
O wysychaniu jez. Głębokie koło Międzyrzecza informujemy już od dłuższego czasu w mediach społecznościowych oraz piszą o tym regionalne i krajowe media. Przypominamy, że w ciągu ostatnich 20 lat jego poziom obniżył się o ponad jeden metr. Przyczyny tego zjawiska mają ustalić eksperci z firmy Piotr Baliński Projekt ze Szczecina, która wygrała ogłoszony przez powiat przetarg. Przed kilkoma dniami starosta Agnieszka Olender podpisała umowę na opracowanie dokumentacji.
 
Za dokumentację zapłacą gmina Międzyrzecz i Lubuski Urząd Wojewódzki.  Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że właścicielem akwenu jest Skarb Państwa, a jego zarządcą starosta. – Wysychają także inne akweny w naszym regionie. To globalne zjawisko. W przypadku Głębokiego dotyczy jednak mieszkańców naszej gminy i turystów, dlatego chętnie pomożemy właścicielowi i zarządcy w zdiagnozowaniu przyczyn wysychania jeziora. Dopiero na podstawie rzetelnych badań będzie wiadomo, czy i ewentualnie w jaki sposób można zapobiec temu zjawisku – zaznacza R. Lorenz.
 
Po podpisaniu umowy w starostwie odbyło się również pierwsze spotkanie przedstawicieli firmy z gminnymi radnymi oraz pracownikiem Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu. – Spotkanie miało bardzo merytoryczny przebieg – podkreśla Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie. 
10-09-2021

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie przed burzami z gradem
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Polski Instytut Badawczy ostrzega przez burzami z gradem i wiatrem dochodzącym w porywach do 70 km na godzinę we wszystkich powiatach woj. lubuskiego od godz. 17.00 w piątek, 10 września, do godz. 1.00 w nocy w sobotę.
10-09-2021

Narodowy Spis Powszechny: Seniorze, skorzystaj z infolinii

Ilustracja do informacji: Narodowy Spis Powszechny: Seniorze, skorzystaj z infolinii
Bywa i tak, że seniorowi zdrowie nie pozwala na opuszczenie mieszkania i nie dysponuje komputerem z dostępem do Internetu, a z różnych stron słyszy, że #SpisPowszechny jest obowiązkowy. W takim przypadku można zadzwonić na infolinię pod numer 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora).
 
 
Jak spisać się przez telefon? To proste- wystarczy zadzwonić na numer 22 279 99 99, a następnie:
wybierając 1 – spisać przez telefon
wybierając 2 – uzyskać wszelkie informacje na temat spisu oraz zweryfikować tożsamość rachmistrza.
 
W trakcie wywiadu telefonicznego rachmistrz zada Wam seniorzy tylko pytania z formularza, nie zapyta o Wasz majątek, cenne rzeczy, dokumenty bankowe czy pamiątki rodzinne itp. Po spisie przez telefon już nikt seniorzy do Was w sprawie spisu nie przyjdzie, ani nie zadzwoni. Jeżeli tak się stanie zawiadomcie niezwłocznie policję.
 
Do końca września br. infolinia spisowa będzie pracować w następujących terminach:
1. 6-11 września w godz. od 8:00 do 18:00
2. 12 września infolinia jest nieczynna
3. 13-30 września od 8:00 do 20:00
Nie czekajcie ze spisaniem się do ostatniego dnia spisu, czyli do 30 września br.
Zadzwońcie na infolinię i spiszcie się już dziś!
10-09-2021

W gminie się działo!

Ilustracja do informacji: W gminie się działo!
O inwestycjach i najważniejszych wydarzeniach w Gminie Międzyrzecz jej mieszkańcy przeczytają w wydanym właśnie informatorze „Międzyrzecz w latach 2019-2021. Inwestycje i wydarzenia”.

Informator wydał Urząd Miejski. Dziś rozpoczął się jego kolportaż i w ciągu kilku najbliższych dni ma trafić do wszystkich mieszkań, domków jednorodzinnych i gospodarstw. Mieszkańcy przeczytają w nim o najważniejszych inwestycjach oraz wydarzeniach artystycznych i sportowych od 2019 r. do połowy 2021 r.

– Posumowaliśmy w nim pierwszą połowę obecnej kadencji. Ma prawie sto stron, gdyż zawiera informacje z ostatnich 30 miesięcy, podczas gdy wcześniej podobne biuletyny wydawaliśmy w rocznych odstępach – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz. – Dziękuję radnym, pracownikom urzędu, gminnych instytucji i spółek, a także wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w realizację tych zadań. Dzięki Wam nasza gmina pięknieje, rozwija się i jest wzorem dla innych.
10-09-2021

Konkurs literacki

Ilustracja do informacji: Konkurs literacki
Zapraszamy do udziału w konkursie literackim „Lubuskie PROWadzi przez baśnie i legendy” organizowanego przez STOWARZYSZENIE LGD BRAMA LUBUSKA, STOWARZYSZENIE LGD REGIONU KOZŁA oraz STOWARZYSZENIE WZGÓRZA DALKOWSKIE.
 
 
W konkursie literackim może brać udział każdy powyżej 13 roku życia. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 września 2021 r.
 
Wszystkie pozostałe informacje znajdą Państwo w Regulaminie Konkursu oraz na stronie  /www.bramalubuska.pl.