Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

25-06-2019

Program „Decydujesz, Pomagamy”

Ilustracja do informacji: Program „Decydujesz, Pomagamy”
 
Dziękujemy za objęcie patronatem programu grantowego "Decydujesz, Pomagamy"
 
Chcielibyśmy z tej okazji pochwalić się efektami wszystkich 5 edycji projektu. Poniższy sukces jest również zasługą Państwa zaangażowania w
promocję programu w swoim regionie. 

"Decydujesz, pomagamy", to nie jedyny obszar aktywności społecznej Tesco. Przez ostatnie 2 lata skala marnowania w sklepach spadła o 41%, w tym w 2018 roku Tesco przekazało 3 411 ton żywności, czyli ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. W województwie lubuskim co tydzień sieć przekazuje prawie prawie 2 311 kilogramów żywności dla potrzebujących.
 
Grono odbiorców żywności powiększa się z roku na rok - nowy program Tesco "Duża pomoc dla małych przyjaciół" umożliwia dołączenie do akcji.
 
W województwie lubuskim można odebrać żywność od 12 sklepów. 
 
 
25-06-2019

Uwaga: Ważna informacja dla mieszkańców

Ilustracja do informacji: Uwaga: Ważna informacja dla mieszkańców
 
Informujemy, że w środę, 26 czerwca, Biuro Obsługi Funduszu Alimentacyjnego, mieszczące się w budynku Przedsiębiorstwa Produkcji Betonów PUBR przy ul. Reymonta 5, będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.
24-06-2019

Tłumy mieszkańców i turystów bawiły się na Paradzie Lokomotyw

Ilustracja do informacji: Tłumy mieszkańców i turystów bawiły się na Paradzie Lokomotyw
Takiej imprezy dawno w Międzyrzeczu nie było. Mieszkańcy i wczasowicze świetnie się bawili na niedzielnej paradzie Lokomotyw. Dodatkowymi atrakcjami były dla nich food trucki z kulinarnymi specjałami z całego świata, Piknik Europejski i zabytkowy sprzęt strażacki. – Za rok zapraszamy na kolejną imprezę, którą przygotujemy z jeszcze większym rozmachem – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.  
 
Zabytkowy parowóz i lokomotywy przyciągnęły na dworzec kolejowy zarówno mieszkańców, jak i wczasowiczów wypoczywających nad pobliskimi jeziorami. Oraz mieszkańców Poznania, Szczecina i Wolsztyna, którzy przyjechali do Międzyrzecza specjalnymi składami i podczas pobytu na Ziemi Międzyrzeckiej mogli poznać jej walory turystyczno-rekreacyjne.
 
- Piękne miasto. Niebawem przyjadę tutaj z żoną i dziećmi na wakacje – zapowiadał pan Adam z Wrocławia.
 
 
 
Zainteresowani mogli przejechać się zabytkowymi składami m.in. do Sulęcina, Skwierzyny,  Wierzbna i Nietoperka. W Nietoperku wielu z nich zwiedziło kolejkę ogrodową Jerzego Jóźwiaka, który przygotował dla gości wiele atrakcji z występem miejscowego zespołu Nietoperzanie łącznie.
 
W przejażdżkach pociągami wzięło udział 1,5 tys. osób! Jeszcze większe tłumy kibicowały im na peronach. Punktem kulminacyjnym była parada, podczas której lokomotywy i parowóz robiły za gwiazdy na przysłowiowym czerwonym dywanie – fotografowane i filmowane przez setki miłośników kolei.
 
Zawiadowcami parady byli burmistrz Remigiusz Lorenz i członek Zarządu Województwa Marcin Jabłoński, którzy otworzyli imprezę. M. Jabłoński przeszedł również ekspresowy kurs kierowania lokomotywą, dlatego kolejarze nadali mu tytuł pierwszego maszynisty w regionie.
 
Wielu uczestników odwiedziło stoisko Urzędu Miejskiego, gdzie czekały na nich gadżety promocyjne gminy – m.in. pocztówki i mapy, a na dzieci także cukierki, baloniki i chorągiewki.
 
Na pasażerów i ciekawskich czekało wiele innych atrakcji. M.in. zorganizowany przez Lubuski Urząd Marszałkowski Piknik Europejski z pokazami i zabawami dla całych rodzin. Oraz ogromnym i pysznym tortem. 
 
Pierwszym akordem pikniku była debata, w której udział wzięli dyrektor obrzyckiego szpitala Ewa Nowak-Lewicka, właściciel Folwarku Pszczew Łukasz Robak, przedsiębiorca Dariusz Mukomiłow, burmistrz Remigiusz Lorenz i członek zarządu województwa Marcin Jabłoński. Burmistrz mówił m.in. o licznych inwestycjach w mieście i gminie, które zrealizowano w ostatnich latach m.in. dzięki unijnym dotacjom. Złożył też gratulację wszystkim ojcom z okazji przypadającego w tym dniu ich święta.
 
Kolejnymi atrakcjami dla uczestników były przejażdżki drezyną i pokaz zabytkowego sprzętu strażackiego. Na placu Powstańców Wielkopolskich odbywał się właśnie Festiwal Smaków Świata, dlatego mieszkańcy i turyści mogli skosztować kulinarnych specjałów z całego świata.
Burmistrz zaznaczał, że parada była jednocześnie inauguracją wakacji i sezonu turystycznego w gminie Międzyrzecz. – Dzięki niej o naszym mieście było głośno w całym regionie – dodaje Remigiusz Lorenz.  
24-06-2019

Pływalnia Kasztelanka będzie zamknięta do 14 lipca

Ilustracja do informacji: Pływalnia Kasztelanka będzie zamknięta do 14 lipca
Ze względu na prace konserwacyjne, pływalnia Kasztelanka będzie zamknięta od 24 czerwca do 14 lipca. 
 
Za utrudnienia przepraszamy.
 
21-06-2019

Oferta

Ilustracja do informacji: Oferta

Załączniki

21-06-2019

Oferta

Ilustracja do informacji: Oferta

Załączniki

20-06-2019

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

Ilustracja do informacji: Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!
Uczniowie z Międzyrzecza, Bukowca i Kaławy zakończyli rok szkolny. Podczas wczorajszych uroczystości były kwiaty, nagrody, dyplomy oraz gratulacje i życzenia udanych wakacji. Fruwały też birety, a młodzi artyści mieli okazję popisać się wokalnymi i tanecznymi uzdolnieniami.
 
Na placu apelowym Szkoły Podstawowej nr 1 zameldowali się uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele z dyrektorką szkoły Moniką Szypszak na czele. Nie zabrakło też burmistrza Remigiusza Lorenza, który gratulował uczniom sukcesów w nauce i sporcie oraz osiągnięć artystycznych. Życzył im także udanych i bezpiecznych wakacji.
 
Burmistrz był także gościem podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2. Wręczył najlepszym uczniom nagrody, a dyrektorce Katarzynie Dymel bukiet kwiatów i list gratulacyjny. Oklaskiwał też występ młodych wokalistek oraz taneczne popisy przedszkolaków, które zatańczyły dla żegnających się z „dwójką” uczniów klas ósmych.
 
 
Podobne uroczystości odbyły się w pozostałych szkołach w gminie; w „trójce”, „czwórce” i „szóstce” oraz w Kaławie i Bukowcu. Były łzy wzruszenia, dyplomy i nagrody dla najlepszych, kwiaty dla nauczycieli oraz artystyczne występy. Urząd Miejski i burmistrza reprezentowali na nich jego zastępcy Agnieszka Śnieg i Tomasz Markiewicz, szefowa Gminnego Zespołu Oświaty Izabela Korejwo oraz kierownik Wydziału Spraw Społecznych w ratuszu Łukasz Ruta. Najważniejszymi bohaterami byli jednak uczniowie, którzy rozpoczęli właśnie wakacje. Oraz ich nauczyciele i wychowawcy, których młodzi międzyrzecznie obsypali kwiatami.
 
Życzymy uczniom udanych i bezpiecznych wakacji. Widzimy się we wrześniu!
 
19-06-2019

Na dachu ratusza w Międzyrzeczu… wykluły się kaczki!

Ilustracja do informacji: Na dachu ratusza w Międzyrzeczu… wykluły się kaczki!
Dzika kaczka uwiła gniazdo na kominie ratusza w Międzyrzeczu. Widocznie uznała siedzibę władz miejskich za bezpieczne i przyjazne miejsce. Nie wystąpiła jednak z wnioskiem o meldunek, dlatego w Urzędzie Miejskim nikt nie wiedział o dzikiej lokatorce. A potem o kolejnych lokatorach, gdyż kaczka złożyła tam jaja, z których ostatnio wykluło się sześć małych kaczuszek. W środę rano urzędnicy i strażacy przeprowadzili ewakuację kaczej rodziny, która ostatecznie bezpiecznie dotarła nad Obrę.
 
W środę rano pracownicy magistratu zwrócili uwagę na kaczkę, która biegała przed wejściem do urzędu. Machała skrzydłami i kwakała. Jakby chciała poinformować urzędników o czymś ważnym. Potem z dachu zaczęły spadać… małe kaczuszki!
 
Pierwsza kaczka prawdopodobnie złamała łapę po upadku z dachu na wyłożony granitowymi kostkami rynek. Druga szybko otrząsnęła się z szoku po upadku i zaczęła biegać koło ratusza. Ich mama poleciała na dach i szykowała się do zrzucenia kolejnych maleństw. Prawdopodobnie uznała, że najwyższy czas na nowe lokum dla ptasiej rodziny.
 
 
Urzędnicy wezwali strażaków zawodowych. Po różnych komplikacjach uczestnikom akcji udało się uratować cztery następne kaczuszki. Pięć z nich żwawo biegało po rynku, szósta miała wyraźne problemy z poruszaniem. Jedna z urzędniczek włożyła ją ostrożnie do kartonowego pudełka, a potem rozpoczęła się ewakuacja nad Obrę.
 
W asyście strażaka i dwóch urzędniczek kaczki raźno przemaszerowały nad rzekę. Pierwsza szła jedna z pracownic magistratu, za nią kacza mama, a za kaczką jej potomstwo.
 
Kacza rodzina bezpiecznie dotarła nad Obrę. Matka wskoczyła do wody, a za nią popłynęły maluchy. Korowód zamykała kaczuszka przyniesiona w kartonie. Doskonale sobie radziła w wodzie i mamy nadzieję, że szybko wydobrzeje.
 
Akcją kierowała Joanna Łukasiewicz, która w ratuszu zajmuje się m.in. bezpańskimi zwierzętami.
 
Urzędnicy poprosili o pomoc strażaków.
19-06-2019

Warsztaty rewitalizacyjne

Ilustracja do informacji: Warsztaty rewitalizacyjne
Burmistrz Remigiusz Lorenz zaprasza mieszkańców na warsztaty rewitalizacyjne. 
19-06-2019

Mamy dla mieszkańców bilety na zabytkowe pociągi!

Ilustracja do informacji: Mamy dla mieszkańców bilety na zabytkowe pociągi!
Jedną z atrakcji VI Parady Lokomotyw będą kursy zabytkowych składów m.in. do Nietoperka, Skwierzyny i Wierzbna. Mamy na nie bilety dla mieszkańców! Dostaną je w zamian za narysowane, lub namalowane przez dzieci pociągi, lokomotywy, albo naszą stację kolejową.
 
Parada lokomotyw odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 czerwca, w godz. od 9.00 do 18.00 na dworcu kolejowym. Do Międzyrzecza przyjedzie dziewięć parowozów i lokomotyw. Najbardziej widowiskowym punktem imprezy będzie o godz. 13.30 parada lokomotyw.
 
Kolejną atrakcją będą kursy zabytkowych składów na lokalnych liniach m.in. do  Nietoperka. Wierzbna i Skwierzyny. Część biletów została już sprzedana, jednak nie martwcie się! Mamy dla mieszkańców pewną ilość biletów, które dostaniecie za darmo na stoisku Urzędu Gminy. Ale w zamian musicie tam przynieść namalowane, lub narysowane przez dzieci lokomotywy, pociągi, lub stację kolejową w Międzyrzeczu. Zasada jest prosta; jedna osoba może przynieść jedną pracę i dostanie za nią jeden bilet. W przypadku rodzin, na stoisku Urzędu Miejskiego powinni się zameldować wszyscy członkowie z odpowiednią liczbą prac.
 
 
Stoisko z biletami czynne będzie od godz. 10.00 na placu Powstańców Wielkopolskich przed dworcem kolejowym. Ilość biletów jest ograniczona, dlatego radzimy nie zwlekać z przynoszeniem wykonanych przez dzieci prac plastycznych! Obowiązywać będzie zasada, kto pierwszy ten lepszy.
 
Czekają na Was bilety na następujące pociągi:
- „Nietoperz” do Nietoperka o godz. 10.30
- „Wiórek” do Skwierzyny o godz. 11.30
- „Pszczółka” do Wierzbna o godz. 15.30
 
Wybrane prace będą eksponowane na wystawie w holu ratusza. Miłej zabawy!