Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

04-10-2017

Apel Wojewody Lubuskiego o pomoc osobom bezdomnym i potrzebującym pomocy

Ilustracja do informacji: Apel Wojewody Lubuskiego o pomoc osobom bezdomnym i potrzebującym pomocy
03-10-2017

Wrześniowe Złote i Diamentowe Gody w ratuszu

Ilustracja do informacji: Wrześniowe Złote i Diamentowe Gody w ratuszu
W sobotnie południe, 30 września br. 15 par obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego oraz jedna para świętowała diamentowe gody. Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał burmistrz Remigiusz Lorenz. Życzył Jubilatom wielu szczęśliwych dni razem, dużo zdrowia i radości oraz kolejnych jubileuszy. Artystycznym akcentem święta był występ Międzyrzeckiego Chóru Kameralnego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

03-10-2017

Projekt "Od szkolenia do zatrudnienia"

Ilustracja do informacji: Projekt "Od szkolenia do zatrudnienia"
03-10-2017

Usługi rozwojowe dla lubuskich MMŚP

Ilustracja do informacji: Usługi rozwojowe dla lubuskich MMŚP
02-10-2017

Młodzieżowa Rada Miejska z Berlina z wizytą w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Młodzieżowa Rada Miejska z Berlina z wizytą w Międzyrzeczu
W dniach 26-28 września na zaproszenie międzyrzeckiej MRM nasze miasto odwiedziła delegacja MRM z Berlina. Wizyta młodzieży rozpoczęła się od zwiedzenia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Zwiedzanie okazało się strzałem w dziesiątkę, młodzi opuścili Pniewo zachwyceni, szczególnie po emocjonującej przejażdżce BTR-em. Drugi dzień rozpoczęło spotkanie obydwu rad w miejskim ratuszu. Tutaj, młodzi powitani zostali przez burmistrza Remigiusza Lorenza i przewodniczącą Rady Miejskiej Marię Kijak, którzy życzyli im miłego pobytu w Międzyrzeczu i owocnego obradowania. Przewodniczący MRM Jerzy Daszkiewicz przedstawił program spotkania. Młodzi, w celu integracji podzieleni zostali na trzy mieszane grupy, które miały za zadanie stworzenie – z dostępnych produktów -  własnego miasta, które miało zawierać elementy obu miast Berlina i Międzyrzecza. Miastu nadali nazwę Merlin. Po zakończeniu zadania każda grupa prezentowała swój projekt oraz opowiadała o swoim unikalnym miejscu do życia. Na zakończenie, młodzi zwiedzili Państwową Straż Pożarną. Dzięki uprzejmości strażaków, dowiedzieli się jak funkcjonuje PSP, mieli okazję zobaczyć wozy strażackie, a także wjechać na wysokość 24 m wysięgnikiem strażackim. Młodzież opuściła Międzyrzecz w doskonałych humorach, zintegrowana i pełna pomysłów na dalszą współpracę.    

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

67Galeria zdjęć: Młodzieżowa Rada Miejska z Berlina z wizytą w Międzyrzeczu

29-09-2017

UWAGA! Zmiana harmonogramu mycia pojemników w Rejonie I, II i części III

29-09-2017

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od 1 października

29-09-2017

Turniej szachowy FIDE pod patronatem burmistrza Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Turniej szachowy FIDE pod patronatem burmistrza Międzyrzecza
24 września zakończył się Turniej Szachowy o Mistrzostwo Międzyrzecza FIDE pod patronatem burmistrza Międzyrzecza. Był to niewątpliwie najsilniejszy w historii Międzyrzecza, a jednocześnie jeden z silniejszych w okręgu gorzowsko-zielonogórskim w tym roku turniej w szachach klasycznych. Do turnieju zgłosiło się 10 graczy z I kategorią szachową z Gorzowa, Zielonej Góry, Zakrzewa, Gniezna i Międzyrzecza. Wśród nich znalazło się również czworo silnych i ambitnych juniorów, którzy przyjechali zapewne z chęcią wypełnienia normy kandydackiej. Tym razem jednak górą było doświadczenie starszych graczy. Sportowo turniej ułożył się tak, że dopiero ostatnia runda zdecydowała o tym, który szachista wygra turniej oraz zdobędzie normę na kandydata na mistrza. Decydująca partia Zabawski-Gąbka zakończyła się wygraną gościa z Sulechowa i to on osiągnął upragnione 7 punktów dających wypełnienie normy. Wszyscy zgodnie podkreślali wspaniałą atmosferę panującą na zawodach i wyrazili nadzieję na kontynuację turnieju w kolejnych latach.
 
                                                                                                                                                              Paweł Gąbka

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4Galeria zdjęć: Turniej szachowy FIDE pod patronatem burmistrza Międzyrzecza

26-09-2017

OSP Obrzyce ma nowy wóz strażacki

Ilustracja do informacji: OSP Obrzyce ma nowy wóz strażacki
W piątek 22 września, Ochotnicza Straż Pożarna w Obrzycach otrzymała nowy wóz strażacki. Pojazd zakupiony został w ramach programu RPO Lubuskie 2020 oś 4,  działanie 4.1. w ramach wniosku złożonego przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP WL przy partnerstwie gminy Międzyrzecz i wkładzie własnym samorządu gminnego 150 tys.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26-09-2017

Będzie nowe przedszkole!

Ilustracja do informacji: Będzie nowe przedszkole!
Szanowni mieszkańcy!
Procedury mające na celu pozyskanie dotacji na wybudowanie nowego przedszkola rozpoczęliśmy już w 2016 r. W październiku ubiegłego roku anulowano konkurs na inwestycje w infrastrukturę przedszkolną. Już w styczniu 2017 r. złożyliśmy kolejny wniosek na pozyskanie środków, które umożliwiłyby jego budowę. Wniosek ten dwukrotnie został odrzucony, na co gmina Międzyrzecz złożyła stosowne odwołania. Z przyjemnością informujemy, iż po wielu zabiegach i argumentowaniu konieczności powstania nowej placówki, uzyskaliśmy dofinansowanie na budowę nowego przedszkola, które powstanie przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Międzyrzeczu! Cieszymy się, że po dwuletnich staraniach zwiększy się liczba miejsc przedszkolnych, a najmłodsi międzyrzeczanie rozpoczną edukację w nowym, tak bardzo potrzebnym przedszkolu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2Galeria zdjęć: Będzie nowe przedszkole!

1 ... 4 5 6 7 8 ... 78