Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

WzMOCnij Swoje Otoczenie

Dwa projekty w Międzyrzeczu realizowane dzięki grantowi od PSE

Ilustracja do informacji: Dwa projekty w Międzyrzeczu realizowane dzięki grantowi od PSE
Gmina Międzyrzecz w ramach programu grantowego „Wzmocnij Swoje Otoczenie”, realizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, uzyskała dofinansowanie na utworzenie bezpiecznej strefy obsługi mieszkańców oraz na zagospodarowanie zielenią skweru przy ul. Mieszka I w Międzyrzeczu.
 
W ramach projektu, w holu ratusza w Międzyrzeczu powstała wydzielona strefa do obsługi mieszkańców. Poszerzy ona istniejącą przestrzeń, aby spełnić wymogi sanitarne w związku z panującą pandemią.
 
- Zdajemy sobie sprawę, iż w związku z wprowadzonymi obostrzeniami proces obsługi mieszkańców jest obarczony pewnym dodatkowym dyskomfortem. Chcielibyśmy, aby obsługa naszych mieszkańców była bardziej komfortowa i bezpieczna dla obu stron – mówi Łukasz Ruta, Sekretarz Gminy. Kwestie dbałości o bezpieczną i dostępną przestrzeń publiczną w dzisiejszych, trudnych czasach, są ważne jak nigdy dotąd – dodaje. Grant przyznany przez PSE pozwolił zrealizować pierwszy etap procesu utworzenia bezpiecznej strefy obsługi mieszkańca.
 
Drugim elementem dofinansowanego przez PSE projektu jest utworzenie nowego skweru przy ul. Mieszka I. Ta niewielka przestrzeń wprowadzi do naszego miasta jeszcze więcej kwiatów i zieleni. Element ten stanowi dopełnienie działań Gminy realizowanych m.in. w ramach projektu finansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Rozwój i  zagospodarowanie zieleni miejskiej i terenów rekreacyjnych w Międzyrzeczu”.
 
- W naszej gminie chcemy promować postawy związane z dbałością o środowisko oraz jego estetykę. Jesteśmy przekonani, że zadbane parki, skwery, promenady i zwrócone naturze miejskie łąki kwietne są wyrazem dbałości nie tylko o same miasto i jego wygląd, ale także o samopoczucie naszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że otaczające nas piękno przyrody na naszych miejskich skwerach, promenadach i w parkach zachęci wszystkich do chwili wytchnienia i relaksu na  świeżym powietrzu – mówi Katarzyna Szadkowska, Kierownik Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Miejskim.
 
Polskie Sieci Elektroenergetyczne jako właściciel 15316 km linii oraz 109 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć, są obecne w ponad 1000 polskich gmin, w których prowadzą swoją działalność eksploatacyjną i realizują projekty inwestycyjne. PSE obecne są w  gminach nie tylko poprzez zarządzaną przez siebie infrastrukturę. Spółka ta realizuje z  powodzeniem prospołeczny program grantowy pod nazwą „WzMOCnij swoje otoczenie”. Jednym z wielu samorządów będących beneficjentem programu jest Gmina Międzyrzecz.