Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

25-04-2022

Międzyrzecz był biegową stolicą Polski

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz był biegową stolicą Polski
Ponad 80 zawodniczek i zawodników wystartowało w Mistrzostwach Polski w Biegu na 10 000 metrów, które rozegrane zostały w sobotę, 23 kwietnia, na bieżni międzyrzeckiego stadionu. W kategorii seniorów wygrali Krystian Zalewski z UKD Barnin Goleniów i Aleksandra Lisowska z AZS UWM Olsztyn. Gratulacje i życzenia kolejnych zwycięstw złożył im burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
W mistrzostwach wystartowało 84 biegaczy, a ich artystyczną oprawą były występy Tancerzy z Zespołu Tanecznego Trans i Studia Tańca GOLD. W kategorii seniorów po raz czwarty z rzędu wygrał Krystian Zalewski (28:45.47 min,), natomiast wśród pań tryumfowała Aleksandra Lisowska (32:55.09 min). W kategorii U-23 na mecie pierwsi zameldowali się Adam Kołodziej z Wisły Sandomierz (29:33.08 min.) i Julia Koralewska AZS-AWFiS Gdańsk (33:55.13 min.).
 
Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów życzył finalistom m.in. burmistrz Remigiusz Lorenz. Podczas ceremonii otwarcia zaznaczał, że to trzecia impreza sportowa tej rangi w regionie i pierwsza w powojennej historii Międzyrzecza. Podziękował też władzom Polskiego Związku Lekkiej Atletyki za przyznanie naszemu miastu prawa do organizacji prestiżowej imprezy, a wcześniej wsparcie jego starań o dotację na kompleksowy remont stadionu. Za perfekcyjną organizację imprezy i jej oprawy dyrektorowi ośrodka sportu Grzegorzowi Rydzaniczowi, dyrektorkom Szkoły Podstawowej nr 1 Monice Szypszak i Szkoły Podstawowej nr 2 Katarzynie Dymel.
 
– Wielkie podziękowania składam także przedstawicielom służb, instytucji i osobom, które wsparły nas podczas imprezy – mówił.
 
Oprócz R. Lorenza i kibiców zawodników oklaskiwali z trybun liczni przedstawiciele władz miasta; zastępcy burmistrza Agnieszka Śnieg i Tomasz Markiewicz, radni, prezesi spółek komunalnych, dyrektorzy szkół i gminnych instytucji oraz liczni goście na czele z Tomaszem Rafalskim – doradcą ds. sportu wojewody Władysława Dajczaka.
 
Zawodnicy i goście zgodnie podkreślali, że stadion był bardzo dobrze przygotowany, a sama impreza doskonale zorganizowana. Mówili o tym w swoich przemówieniach m.in. wiceprezes PZLA Zbigniew Polakowski, poseł i jednocześnie przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Sportu Bogusław Wontor i prezes lubuskich struktur PZLA Robert Paluch.
 
- Zachwyciłem się tym obiektem. Rzadko się zdarza w Polsce stadion tak dobrze utrzymany – mówił Z. Polakowski.
 
Mistrzostwa zapowiadało i potem relacjonowało wiele mediów – prasa, radio, telewizja oraz liczne portale i strony internetowa. Burmistrz zauważa, że to była ogromna i co równie ważne, darmowa promocja Międzyrzecza. – Za wykupienie podobnych reklam musielibyśmy zapłacić dziesiątki tysięcy złotych. A tak kolejny pozytywny przekaz o wydarzeniu w naszym mieście poszedł w świat całkowicie za darmo - zaznaczał.
 
Zawodom towarzyszył Piknik z Mistrzami – występy artystyczne i zajęcia sportowo-rekreacyjne w szkołach podstawowych nr 1 i nr 2. Dzieci, młodzież i dorośli rywalizowali w rozmaitych konkurencjach i doskonale się przy tym bawili. Po ich zakończeniu część uczestników przeszła na stadion kibicować biegaczom.
 
Burmistrz zaznacza, że mistrzostwa były pokłosiem realizowanej przez miasto strategii rozbudowy infrastruktury rekreacyjnej i sportowej. Jej pierwsza odsłoną była właśnie przeprowadzona przed kilkoma laty przebudowa stadionu, a kolejną jest budowana przy Szkole Podstawowej nr 1 sala sportowa z kuchnią i stołówką, z której korzystać będą także uczestnicy imprez sportowych organizowanych na stadionie. Następną będzie natomiast bieżnia z tworzywa sztucznego, która powstanie przy Szkole Podstawowej nr 3 (na realizację tego zadnia gmina dostała 100 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego).
 
- Dzięki porozumieniu z Lubuskim Związkiem Lekkiej Atletyki będziemy organizować na stadionie kolejne imprezy lekkoatletyczne o randze ponadgminnej – zapowiada R. Lorenz.
01-02-2021

Międzyrzecz będzie gospodarzem ważnej imprezy sportowej

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz będzie gospodarzem ważnej imprezy sportowej
W Międzyrzeczu rozegrany zostanie wojewódzki finał turnieju Fortuna Puchar Polski w Piłce Nożnej. Burmistrz Remigiusz Lorenz rozmawiał o przygotowaniach do tej imprezy z dyrektorem ośrodka sportu Grzegorzem Rydzaniczem.
 
W rozgrywkach Fortuna Puchar Polski w Piłce Nożnej wystartowały zespoły z całego kraju. Za dwa tygodnie piłkarze mają wznowić mecze po zimowej przerwie. Pod koniec marca poznamy wyniki spotkań lubuskich zespołów w 1/8 rozgrywek, natomiast ich wojewódzki finał ma się odbyć 3 czerwca na międzyrzeckim stadionie. Organizatorami imprezy będą Lubuski Związek Piłki Nożnej (LZPN), Gmina Międzyrzecz oraz Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku (MOSiW). O jej szczegółach burmistrz Remigiusz Lorenz rozmawiał ostatnio z dyrektorem ośrodka sportu Grzegorzem Rydzaniczem.
 
- To będzie promocja naszego miasta i obiektów sportowych – zaznacza R. Lorenz.
08-06-2020

Uwaga: Ważny komunikat!

Ilustracja do informacji: Uwaga: Ważny komunikat!
 
Informujemy, że w najbliższy piątek, 12 czerwca, Międzyrzecki Ośrodek Kultury będzie nieczynny.
23-03-2020

Koronawirus: Ważna informacja!

Ilustracja do informacji: Koronawirus: Ważna informacja!
 
Ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa hala sportowo-widowiskowa, pływalnia Kasztelanka oraz boisko Orlik przy hali będą zamknięte co najmniej do 10 kwietnia
05-09-2019

Turniej Siatkarski z okazji XX-lecia Hali Widowiskowo Sportowej w Międzyrzeczu.

Ilustracja do informacji: Turniej Siatkarski z okazji XX-lecia Hali Widowiskowo Sportowej w Międzyrzeczu.
Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku wraz z Gminą Międzyrzecz oraz Klubem GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz zapraszają wszystkich kibiców na Turniej Siatkarski z okazji XX-lecia Hali Widowiskowo Sportowej w Międzyrzeczu.

Turniej odbędzie się dnia 14 września 2019 r. o godz. 10:00 w Hali Widowiskowo Sportowej w Międzyrzeczu.

W zawodach wezmą udział drużyny:
 • GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz
 • Astra Nowa Sól
 • Olimpia Sulęcin
Wstęp - bezpłatny.

Zapraszamy!
 
23-07-2019

Wakacyjna promocja w „Kasztelance”

Ilustracja do informacji: Wakacyjna promocja w „Kasztelance”
Do końca wakacji, 31 sierpnia, uczniowie i studenci do 26 roku życia mogą korzystać ze zniżek w pływalni Kasztelanka na os. Kasztelańskim w Międzyrzeczu. Opłata za godzinę korzystania z pływalni wynosi w ich przypadku tylko 6,5 zł.

Promocja obejmuje wszystkie dni tygodnia. Warunkiem skorzystania z niej jest okazanie ważnej legitymacji.
 

 
06-11-2015

Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku

Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku
w Międzyrzeczu zarządza miejskimi obiektami sportowymi i wypoczynkowymi:
 • Halą widowiskowo-portową,
 • Stadionem Miejskim,
 • Boiskiem wielofunkcyjnym ORLIK,
 • Pływalnią miejską Kasztelanka;
Hala widowiskowo - sportowa w Międzyrzeczu oddana została do użytkowania 25 czerwca 1999 roku. Posiada Nagrodę III Stopnia za najlepiej zaprojektowany i wykonany obiekt sportowy w kategorii hal sportowych o wymiarach areny 36m x 18m x 44m x 22m, nadaną przez Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu. Ogólna powierzchnia całego kompleksu wynosi 3 200 m2, z czego 1 000 m2 stanowi powierzchnia z boiskami do wszystkich gier halowych. Pozostała powierzchnia przypada na pomieszczenia między innymi restauracji, hotelu, siłowni, solarium, gabinetu stomatologicznego oraz pomieszczeń sanitarno -socjalnych, a także biur administracji MOSiW. Obiekt przystosowany został do przyjęcia 800 osób podczas imprez widowiskowych, w tym 572 miejsca siedzące. Halę można podzielić na trzy boiska, na których można równocześnie prowadzić rozgrywki i zajęcia. Budynek został przystosowany również na potrzeby osób niepełnosprawnych (dojazd,  dźwig osobowy). W obiekcie można organizować rozgrywki i obozy sportowe, imprezy kulturalne oraz okolicznościowe, a także szkolenia, seminaria, a także przyjmować zorganizowane grupy turystyczne.
 
Stadion Miejski - to kompleks sportowo-rekreacyjny, w skład którego wchodzą:
 • 2 płyty piłkarskie,
 • 3 korty tenisowe,
 • boisko uniwersalne oraz bieżnia L.A. 6- torowa.
Na terenie stadionu znajduje się pawilon wielofunkcyjny z zapleczem szatni z umywalniami, świetlicą, pokojem trenerskim do prowadzenia zajęć teoretycznych.
 
 
W pobliżu hali znajduje się boisko wielofunkcyjne "Orlik 2012". W skład kompleksu wchodzą:
 • dwa boiska sportowe: boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej,
 • budynek sanitarno – szatniowy,
 • oświetlenie kompleksu.
Głównym celem obiektu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej do aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera – animatora, popularyzacja aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.
 
 
ADMINISTRACJA:                     e-mail:                                                 Godziny pracy:         
os. Kasztelańskie 8A               kontakt e-mail                                     poniedziałek - piątek
66-300 Międzyrzecz                 kontakt e-mail                                            7:30 - 15:30
tel. 95 742 73 80                      kontakt e-mail
fax. 95 742 22 97
 
 
HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA
os. Kasztelańskie 8A
66-300 Międzyrzecz
kontakt e-mail 
kontakt e-mail
 
STADION MIEJSKI im. dra Adama Szantruczka
ul. Mieczysława Mikuły 1
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 742 02 54
 
PŁYWALNIA MIEJSKA "KASZTELANKA"
os. Kasztelańskie 8B
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 742 73 71