Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

06-04-2020

Dni Międzyrzecza odwołane!

Ilustracja do informacji: Dni Międzyrzecza odwołane!
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz zdecydował o odwołaniu Dni Międzyrzecza, które miały się odbyć na przełomie maja i czerwca. Jak uzasadnia swoją decyzję?
 
- To nie czas na celebrowanie święta naszego miasta. Całą uwagę i aktywność skupiamy teraz na walce z epidemią koronawirusa – mówi samorządowiec.
 
Burmistrz zaznacza, że po zakończeniu epidemii mieszkańcy będą musieli zmierzyć się z jej negatywnymi skutkami. – Liczymy się ze sporymi perturbacjami w życiu społecznym i gospodarczym. Dlatego już analizujemy planowane wydatki i szukamy oszczędności. Jedną z nich będzie właśnie odwołanie Dni Międzyrzecza – dodaje burmistrz.
16-10-2019

Międzyrzecka Noc Bibliotek

Ilustracja do informacji: Międzyrzecka Noc Bibliotek
W sobotę, 19 października, w godz. od 16.00 do 19.00 w Bibliotece Publicznej na os. Centrum odbędzie się Międzyrzecka Noc Bibliotek.
 
W programie:
 
1. godz.16.00-17.00
Międzyrzecki Salonik Poezji zaprasza na wieczór poetycko-muzyczny pt. "Kosz pełen poezji"
 
2. godz.17.00-19.00
otwarcie wystawy "Na poznańską Mod(Ł)ę. W XIX wiecznej garderobie", przygotowaną przez pracowników Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, spotkanie z autorkami książki pt. "Ach ten gorset", prezentacje sukien wykonanych przez Panią Annę Stachowiak
 
31-05-2019

Happysad i Agnieszka Chylińska na Dniach Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Happysad i Agnieszka Chylińska na Dniach Międzyrzecza
Zapraszamy mieszkańców na Święto Miasta, W piątek, 31 maja, o godz. 18.00 przy hali sportowo-widowiskowej na os. Kasztelańskim rozpocznie się koncert Łukasza Łyczkowskiego z zespołem 5 Rano. O godz. 19.30 zagra zespół Happysad, natomiast o godz. 21.30 wystąpi gwiazda wieczoru – Agnieszka Chylińska.
 
W sobotę, 1 czerwca, o godz. 9.00 nad Obrą rozpoczną się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Remigiusza Lorenza (zapisy w godz. od 7.00 do 8.00). O godz. 11.00 przed bramą jednostki wojskowej na ul. Wojska Polskiego rozpocznie się 28. Bieg Międzyrzecka Dziesiątka i 2. Bieg Weterana (meta znajduje się przy hali sportowo-widowiskowej na os. Kasztelańskim).
 
W sobotę o godz. 14.00 przy hali na os. Kasztelańskim rozpocznie się blok imprez rekreacyjnych i artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie m.in. festiwal kolorów, występy miejscowych zespołów artystycznych, rodzinne animacje oraz koncerty zespołów B.R.O i Sound ‘’N” Grace. Dodatkowe atrakcje animacje z Dworcem Tworcem, międzygalaktyczna wioska rycerzy Jedi, wesołe miasteczko oraz stoiska handlowe i gastronomiczne.
 
Mieszkańców zapraszają Przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Budych i Burmistrz Remigiusz Lorenz.
 

W związku z organizacją imprez przy hali, mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami drogowymi – zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Pięciu Świętych Braci Międzyrzeckich.
 
06-11-2015

Placówki kulturalne

 • Międzyrzecki Rejon Umocniony - Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie
  (dyr. Leszek Lisiecki) mieszczący się w Pniewie 1 66-300 Międzyrzecz,
  tel. 95 741 99 99, kom. 509 868 965, www.bunkry.pl;
Międzyrzecki Rejon Umocniony - Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie
 
 
 • Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego
  (dyr. Andrzej Kirmiel) znajdujące się przy ul. Podzamcze 2, tel. 95 742 18 50, www.muzeum-miedzyrzecz.pl;
Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego
 
 
 • Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia (dyr. Małgorzata Telega) przy os. Centrum 10, tel. 95 741 24 44, www.psmmiedzyrzecz.pl;
Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia 
Klub Wojskowy
 
 • Stowarzyszenie KONTAKT (prezes Jolanta Pacholak-Stryczek) mieszczące się przy ul. Konstytucji 3 Maja 30, tel. 95 741 18 02, które prowadzi wymianę kulturalną z zaprzyjaźnionymi gminami;
 • Klub Seniora znajdujący się przy ul. Wesołej 1;
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku (prezes Wacława Kuczyńska) mający swoją siedzibę w MOK, ul. Konstytucji 3 Maja 30, www.mutw.miedzyrzecz.pl.
W ramach działalności kulturalnej prowadzonej na terenie gminy Międzyrzecz corocznie organizuje się następujące imprezy kulturalne: Regionalny Turniej Brydża Sportowego "Millenium", Przegląd kolęd i pastorałek polskich, Spotkania Grup Kolędniczych i Zapustnych, Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, Turniej Tańca Grand Prix, Festyn Majowy, Koncert z okazji "Dnia Dziecka" - Dzieci Dzieciom, "Międzyrzecka X", Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Marszach na Orientację, Dni Międzyrzecza, Pożegnanie Lata, Międzyrzecki Plener Malarski, koncerty muzyczne.