Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

27-11-2019

Nietypowa lekcja w siedzibie władz miejskich

Ilustracja do informacji: Nietypowa lekcja w siedzibie władz miejskich
Ponad 40 uczniów „trójki” odwiedziło dziś ratusz i poznało podstawy działalności i zadania lokalnego samorządu. Ich przewodniczką była sekretarz Urzędu Miejskiego Anna Sawka. Jedna z grup ośmioklasistów spotkała się także z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem oraz jego zastępcami Agnieszka Śnieg i Tomaszem Markiewiczem.
 

Wizyta w siedzibie władz miejskich była dla młodzieży lekcją samorządności. Razem ze swoja nauczycielką Aliną Gajewską dowiedzieli kilka wydziałów i od ich kierowników dowiedzieli się, jakie sprawy można załatwić w ratuszu. Poznali też strukturę organizacyjną urzędu i jego zadania. Ich przewodniczką była sekretarz Urzędu Miejskiego Anna Sawka, która odpowiada za sprawy organizacyjne.

- Zapraszam was na kolejne, dłuższe spotkanie – mówiła.
 
Uczniowie odwiedzili ratusz w dwóch turach. Druga grupa spotkała się z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem, jego zastępcami Agnieszką Śnieg i Tomaszem Markiewiczem oraz radnymi Arkadiuszem Madzelanem i Andrzejem Chmielewskim.
 
- Mamy też radę młodzieżową, która jest organem doradczym miejskiego parlamentu – zaznaczał R. Lorenz.
27-11-2019

Uczniowie „czwórki” pojadą na Turnus Uśmiechu

Ilustracja do informacji: Uczniowie „czwórki” pojadą na Turnus Uśmiechu
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu są pierwszymi w województwie lubuskim beneficjentami Edukacyjnego Turnusu Uśmiechu.
 
Na początku listopada Fundacja ING Dzieciom, której misją jest wyrównywanie szans życiowych dzieci i młodzieży, ogłosiła wyniki konkursu na edukacyjne Turnusy Uśmiechu w 2020 roku. Okazuje się, że program  napisany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu uznano za jedną z  trzech najciekawszych propozycji w Polsce. Dzięki temu 50 uczniów naszej szkoły całkowicie bezpłatnie od 24 lutego do 6 marca 2020 roku spędzi czas w ośrodku ING Banku w Wiśle, realizując program pt. Znad Obry do Wisły- wylogowani do życia.
 
Dziesięć dni twórczych zajęć stworzy uczniom wiele okazji do zacieśniania więzi, integracji, aktywnego uczenia się, samodzielnego rozwiązywania problemów z różnych dziedzin oraz  świadomego wykorzystania narzędzi informatycznych. Uczestnicy turnusu będą pracować  metodą projektu, planując swoje działania i biorąc odpowiedzialność  za proces uczenia się. Zrealizują i rozszerzą podstawę programową z kilku przedmiotów poza tradycyjną ławką szkolną.
 
Zamierzamy poszukać źródeł Wisły, krążąc szlakami wokół  Baraniej Góry,  podążymy na skocznię i do muzeum śladami Adama Małysza, udamy się rycerską ścieżką wokół Czantorii, będziemy trenować drapieżne ptaki w sokolarni, zwiedzimy beskidzkie muzea, porozmawiamy z twórcą ludowym, zajrzymy do każdego zabytkowego obiektu  w Wiśle, Cieszynie i Istebnej.
 
W końcu przełożymy legendy beskidzkie na język dramy. Swoje spostrzeżenia zamieścimy
w prezentacjach, opiszemy na blogu czy wkleimy do lapbooka. Wszystko to przeplatane będzie śnieżnym szaleństwem - nauką jazdy na nartach, zjazdami na sankach, wizytami na basenie, ogniskami na świeżym powietrzu. Oczywiście przy dźwiękach góralskiej muzyki.

 
O takiej nauce jeszcze do niedawna nikomu się nie śniło! A od dziś, korzystając ze wsparcia Fundacji ING Dzieciom, odliczamy dni do wyjazdu! 
16-10-2019

Gratulacje i kwiaty dla nauczycieli

Ilustracja do informacji: Gratulacje i kwiaty dla nauczycieli
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz spotkał się z wyróżniającymi się nauczycielami i dyrektorami gminnych placówek oświatowych - szkół podstawowych i przedszkoli.
 
Podczas spotkania w ratuszu burmistrz podziękował dyrektorom i nauczycielom za ich ciężką pracę i osiągnięcia uczniów. Gratulacje złożyły im także sekretarz Urzędu Miejskiego Anna Sawka i dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty Izabela Korejwo. Zgodnie zaznaczali, że miejscowe szkoły wyróżniają się bardzo wysokim poziomem nauczania.
 
- Gmina wyróżnia się także inwestycjami oświatowymi – zaznaczał R. Lorenz.
 
Burmistrz wręczył gościom listy gratulacyjne i kwiaty oraz odebrał ślubowanie od czterech nauczycieli, którzy awansowali na wyższe stopnie zawodowe. Odebrał też podziękowania od szefów związków zawodowych – Elżbiety Śmiałek ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i Andrzeja Kaczmarka z nauczycielskiej Solidarności, którzy podkreślali zaangażowanie władz miasta w sprawy oświaty.  
28-06-2019

Siatkarze „Jedynki” Mistrzami Polski!

Ilustracja do informacji: Siatkarze „Jedynki” Mistrzami Polski!
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” z Międzyrzecza wywalczyli zloty medal na Mistrzostwach Polski w Mini Siatkówce Kinder Plus Sport, które rozegrane zostały w Zabrzu.
 
W eliminacjach do mistrzostw wystartowało 47 tys. młodych siatkarzy z całego kraju. Do finału zakwalifikowano 32 najlepsze zespoły w trzech kategoriach wiekowy: dwójki (klasy czwarte), trójki (klasy piąte) i czwórki (klasy szóste).
 
W finale wystartowały dwa zespoły z UKS „Jedynka” ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu. Drużyna „dwójek”  - w składzie Piotr Grobelny, Alan Stachowiak, Tymon Humeniuk – pokazała przysłowiowy pazur i wywalczyła złoty medal. W finale po zaciętej walce międzyrzeczanie pokonali rywali z PSP nr 11 Kędzierzyn Koźle i PSP Domecko 2:1 (24:22, 15:17, 11:9).
 
 
W nagrodę za zwycięstwo siatkarze otrzymali voucher na wyjazd na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się na początku sierpnia w Krakowie, a także piłki i limitowaną wersję plakatu reprezentacji Polski z autografami zawodników.
 
Naszej "trójce” w składzie: Szymon Matuszewski, Adam Jankowski, Wojciech Adamirowicz i Konrad Pacholak - udało się poprawić wynik z ubiegłego roku, zajmują 15 miejsce w Polsce.
 
Trenerami młodych mistrzów są Anna i Alojzy Grobelni.
 
Gratulacje dla zawodników i szkoleniowców!
 
20-06-2019

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

Ilustracja do informacji: Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!
Uczniowie z Międzyrzecza, Bukowca i Kaławy zakończyli rok szkolny. Podczas wczorajszych uroczystości były kwiaty, nagrody, dyplomy oraz gratulacje i życzenia udanych wakacji. Fruwały też birety, a młodzi artyści mieli okazję popisać się wokalnymi i tanecznymi uzdolnieniami.
 
Na placu apelowym Szkoły Podstawowej nr 1 zameldowali się uczniowie, ich rodzice, a także nauczyciele z dyrektorką szkoły Moniką Szypszak na czele. Nie zabrakło też burmistrza Remigiusza Lorenza, który gratulował uczniom sukcesów w nauce i sporcie oraz osiągnięć artystycznych. Życzył im także udanych i bezpiecznych wakacji.
 
Burmistrz był także gościem podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2. Wręczył najlepszym uczniom nagrody, a dyrektorce Katarzynie Dymel bukiet kwiatów i list gratulacyjny. Oklaskiwał też występ młodych wokalistek oraz taneczne popisy przedszkolaków, które zatańczyły dla żegnających się z „dwójką” uczniów klas ósmych.
 
 
Podobne uroczystości odbyły się w pozostałych szkołach w gminie; w „trójce”, „czwórce” i „szóstce” oraz w Kaławie i Bukowcu. Były łzy wzruszenia, dyplomy i nagrody dla najlepszych, kwiaty dla nauczycieli oraz artystyczne występy. Urząd Miejski i burmistrza reprezentowali na nich jego zastępcy Agnieszka Śnieg i Tomasz Markiewicz, szefowa Gminnego Zespołu Oświaty Izabela Korejwo oraz kierownik Wydziału Spraw Społecznych w ratuszu Łukasz Ruta. Najważniejszymi bohaterami byli jednak uczniowie, którzy rozpoczęli właśnie wakacje. Oraz ich nauczyciele i wychowawcy, których młodzi międzyrzecznie obsypali kwiatami.
 
Życzymy uczniom udanych i bezpiecznych wakacji. Widzimy się we wrześniu!
 
18-06-2019

Pierwsze takie pożegnanie od 20 lat

Ilustracja do informacji: Pierwsze takie pożegnanie od 20 lat
Kwiaty, łzy wzruszenia i szkolne Oscary dla ulubionych nauczycieli – tak wyglądało pożegnanie uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów w Międzyrzeczu.
 
Uroczystości odbyła się w sali kinowo-widowiskowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Jej pierwszym akordem był występ zespołu muzyki dawnej Antiquo More, który jest artystyczną wizytówką nie tylko szkoły, ale także gminy i powiatu.

Odchodzących ze szkoły uczniów klas VIII żegnała m.in. dyrektor szkoły Katarzyna Dymel. Zaznaczała, że są pierwszymi od 20 lat ósmoklasistami, którzy żegnają się ze szkołą. Udanych i bezpiecznych wakacji życzył im natomiast burmistrz Remigiusz Lorenz, który wręczył najlepszym sportowcom okolicznościowe statuetki.

Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy. Dyrekcja szkoły doceniła ich osiągnięcia w nauce, a także sukcesy sportowe i artystyczne.
Niespodzianką była przygotowana przez absolwentów Gala Oskarowa. Nagrodzili swoich ulubionych nauczycieli statuetkami, bardzo dowcipnie uzasadniając ich przyznanie. W imieniu rodziców, nauczycielom podziękowała Justyna Adamirowicz.
 
Rok szkolny 2018-2019 w międzyrzeckiej „dwójce” kończy ponad 500 dziewcząt i chłopców, w tym 53 ósmoklasistów.
06-11-2015

Szkolnictwo

Szkoły ponadpodstawowe, podstawowe i przedszkola:
 
Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi
ul. Staszica 22A, 66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 23 96
www.jedynka-miedzyrzecz.pl

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Adama Mickiewicza
ul. Komisji Edukacji Narodowej 1, 66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 18 46
 
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Szarych Szeregów
ul. Sportowa 1, 66-300 Międzyrzecz

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich 
ul. Mickiewicza 5, 66-300 Międzyrzecz
 
Szkoła Podstawowa w Bukowcu
Bukowiec 61
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 50 14
 
Szkoła Podstawowa w Kaławie
Kaława 107, 66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 13 93
www.spkalawa.edupage.org

Szkoła Podstawowa nr 4
ul. Długa 102, 66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 80 20

Przedszkole Nr 1 z Grupami Żłobkowymi "Pod Jarzębinką"
ul. dra Tadeusza Podbielskiego 5, 66-300 Międzyrzecz
 
Przedszkole Nr 4 im. Bajkowa Kraina
ul. Zachodnia 8, 66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 24 69
www.p4miedzyrzecz.pl

Przedszkole Nr 6 im. Jana Brzechwy
ul. Mickiewicza 25, 66-300 Międzyrzecz
tel. 95 741 25 32
 
Niepubliczne Przedszkole "Bajkowy Zakątek"
s.c. Justyna Szmyt, Monika Pilipczuk
ul. Ściegiennego 1, 66-300 Międzyrzecz 
 
Niepubliczne Przedszkole "Tęczona Akademia"
ul. Wojska Polskiego 9, 66-300 Międzyrzecz
tel. 95 742 01 34
 
Niepubliczny Punkt Przedszkolny "Jutrzenka"
ul. Spokojna, 66-300 Międzyrzecz