Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

21-06-2022

Pożegnanie absolwentów „Jedynki”

Ilustracja do informacji: Pożegnanie absolwentów „Jedynki”
Dyrektor Monika Szypszak i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Sportowymi pożegnali absolwentów klas ósmych, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w szkołach zasadniczych i średnich. Gratulacje i życzenia nauczycielom, wychowawczyniom i uczniom złożyli przedstawiciele władz miasta – burmistrz Remigiusz Lorenz i przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Budych.
 
Pożegnanie absolwentów „jedynki” odbyło się w poniedziałek, 20 czerwca, w sali kinowo-widowiskowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Dyrektor SP 1 Monika Szypszak złożyła gratulacje absolwentom oraz podziękowała ich wychowawczyniom Monice Moraczyńskiej i Alicji Bartkowiak, nauczycielom i pracownikom szkoły. Za wsparcie ze strony miasta podziękowała obecnemu na sali burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi i przewodniczącej Rady Miejskiej Katarzynie Budych.

Burmistrz pogratulował dyrektorce oraz nauczycielom sukcesów dydaktycznych i wysokiego poziomu nauczania, natomiast uczniom licznych sukcesów na konkursach i olimpiadach. Absolwentom życzył udanych i bezpiecznych wakacji, a najlepszym z nich wręczył ufundowane przez siebie nagrody. Zapewniał też o swoim dalszym wsparciu dla wszystkich gminnych placówek oświatowych.
 
Wyróżniających się uczniów i nauczycieli nagrodziła też dyrektorka szkoły. Dyplomy i puchary otrzymali m.in. młodzi siatkarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka, którzy w dobiegającym już końca roku szkolnym zajęli wiele czołowych lokat na prestiżowych turniejach i zawodach.
 
Artystycznym akordem pożegnania absolwentów „jedynki” był brawurowo wykonany polonez oraz występy, zakończone tradycyjnym podrzuceniem symbolicznych biretów.
05-02-2021

Rusza nabór na opiekunów w Zespole Klubów Dziecięcych

Ilustracja do informacji: Rusza nabór na opiekunów w Zespole Klubów Dziecięcych
Dyrektor Zespołu Klubów Dziecięcych informuje o możliwości składania ofert pracy na stanowisko opiekuna dziecięcego (6 etatów) w Zespole Klubów Dziecięcych w Międzyrzeczu. Nabór ofert trwa od 5 do 12 lutego br. Poniżej publikujemy wzór życiorysu i oświadczenia oraz pełne ogłoszenie o naborze, w którym znajdują się wszystkie pozostałe informacje dotyczące niezbędnych do dopełnienia formalności. 
 
Kandydatom życzymy powodzenia!
 
Dokumenty do pobrania:
04-02-2021

Dementujemy nieprawdziwe informacje na temat żłobka

Ilustracja do informacji: Dementujemy nieprawdziwe informacje na temat żłobka
W związku z nieprawdziwymi informacjami, które pojawiły się w przestrzeni publicznej i dotyczą funkcjonowania istniejącej już i planowanych grup żłobkowych w Międzyrzeczu, informujemy, że gmina nie zamierza pozbawiać żadnych dzieci opieki, ani likwidować grup żłobkowych. Wręcz odwrotnie. Planuje zmienić ich organizację w taki sposób, aby od września objąć taką opieką kolejne maluszki do trzeciego roku życia. Dzięki tym zmianom, przybędzie też jeden dodatkowy oddział przedszkolny dla dzieci od trzeciego do szóstego roku życia.
 
W marcu otwarty zostanie Klub Dziecięcy, czyli nowy żłobek przy ulicy Jana Zamoyskiego (nazwa Klub Dziecięcy jest związana z rządowym programem, z którego gmina uzyskała dotację na jego utworzenie). Wielokrotnie informowaliśmy, że placówka będzie drugim domem dla 48 dzieci do trzeciego roku życia. Okazało się jednak, że obiekt jest na tyle duży, że można w nim utworzyć dodatkową grupę, liczącą 24 maluszków. Dlatego burmistrz Remigiusz Lorenz, po uprzednim skonsultowaniu pomysłu z sanepidem i władzami oświatowymi, postanowił przenieść tam oddział żłobkowy, który znajduje się obecnie w przedszkolu „Pod Jarzębinką” przy ulicy Tadeusza Podbielskiego. Dzieci tylko z tego skorzystają, gdyż nowy żłobek jest znacznie bardziej przestronny i lepiej wyposażony.
 
Obecnie w grupie żłobkowej w przedszkolu „Pod Jarzębinką” przebywa 18 dzieci. Po jej przeniesieniu do nowego żłobka, grupa powiększy się do 24 maluszków. Oznacza to, że do żłobka przyjęte zostaną dodatkowe dzieci! Z 18 maluchów objętych obecnie opieką żłobkową, ich liczba wzrośnie do 72! Burmistrz wskazuje też na kolejną korzyść z tych zmian. W przedszkolu „Pod Jarzębinką” w miejscu oddziału żłobkowego powstanie dodatkowy oddział przedszkolny, czyli zwiększy się liczba dzieci w wieku od trzech do sześciu lat objętych opieką przedszkolną.
18-01-2021

Rusza nabór do drugiej grupy w Klubie Dziecięcym w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Rusza nabór do drugiej grupy w Klubie Dziecięcym w Międzyrzeczu
Od wtorku 19 stycznia do poniedziałku 1 lutego 2021 r. trwa nabór dzieci do drugiej grupy w Zespole Klubów Dziecięcych w Międzyrzeczu (placówka opieki dla dzieci od 1 do 3 roku życia).
 
Poniżej publikujemy dokumenty: Kartę zgłoszenia dziecka i zaświadczenie od pracodawcy. Szczegóły dotyczące zasad rekrutacji oraz kryteriów przyjmowania dzieci znajdą Państwo w opublikowanym Regulaminie.
 
Więcej informacji uzyskać można poprzez kontakt z Gminnym Zespołem Oświaty, ul. Wojska Polskiego 13B (pok. 201), 66-300 Międzyrzecz, tel. 95 741 10 65, 797 596 545, e-mail
 
Dokumenty:
UWAGA!!! W związku z trafiającymi do nas pytaniami informujemy, iz Do "Karty zgłoszenia dziecka" należy dołączyć zaświadczenie o zarobkach brutto za 3 ostatnie miesiące poprzedzające termin złożenia dokumentów.
30-12-2020

Kolejna dotacja dla naszej gminy

Ilustracja do informacji: Kolejna dotacja dla naszej gminy
Dzięki finansowemu wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w przedszkolu i w jednej ze szkół  podstawowych powstaną grupy przedszkolne, a dzieci i wychowawczynie skorzystają z dodatkowych zajęć. Furtką do dotacji jest umowa, podpisana dziś m.in. przez burmistrza Remigiusza Lorenza i wicemarszałka Łukasza Poryckiego.
 

Urząd Marszałkowski przyznał gminie 899 tys. zł na utworzenie 50 nowych miejsc dla przedszkolaków oraz zajęcia dla dzieci i na szkolenia ich wychowawców. Umowę w tej sprawie podpisali dziś w ratuszu wicemarszałek Łukasz Porycki i zastępca dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszy Społecznego w UM Adam Misiaszek oraz burmistrz Remigiusz Lorenz i skarbnik Kamila Anioł-Szymańska.

- Dzięki tej dotacji w szkole podstawowej nr 6 i w przedszkolu nr 1 powstaną grupy przedszkolne. Z budżetu gminy dołożymy do tego zadania nieco ponad 150 tys. złotych – informuje Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.   
 
Burmistrz zaznacza, że funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych w podstawówkach doskonale sprawdziło się w kilku międzyrzeckich szkołach. - Pieniądze zostaną przeznaczone na m.in. zatrudnienie personelu, dostosowanie pomieszczeń, wyżywienie dzieci, zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych oraz zakup i montaż dwóch placów zabaw. W ramach projektu organizowane będą także dodatkowe zajęcia dla 145 dzieci oraz szkolenia dla nauczycieli wychowania przedszkolnego – dodaje samorządowiec.
 
Wcześniej UM przyznał gminie 787 tys. zł na wyposażenie i etaty w Klubie Dziecięcym, czyli nowym żłobku przy ul. Zamoyskiego. Podczas dzisiejszej wizyty w Międzyrzeczu goście z Zielonej Góry mieli okazję zwiedzić placówkę. Nie ukrywali, że przestronne sale, zaplecze kuchenne i sanitarne, wyposażenie i kolorowe zabawki zrobiły na nich ogromne wrażenie. – To inwestycja w przyszłość – mówił wicemarszałek.
 
Żłobek otwarty zostanie na początku marca. Jego budowa i wyposażenie kosztowały 2 mln. 964 tys. zł. Burmistrz zaznacza jednak, że z własnego budżetu gmina wydała na inwestycję niespełna 600 tys. zł. Jak to możliwe? – Poza dotacją z Urzędu Marszałkowskiego na wyposażenie i funkcjonowanie żłobka otrzymaliśmy też 1 mln. 584 tys. zł z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na jego wybudowanie – wylicza samorządowiec.
 
 
30-12-2020

Prace młodych ekologów trafiły do kalendarza

Ilustracja do informacji: Prace młodych ekologów trafiły do kalendarza
W ratuszu podsumowano ekologiczny konkurs plastyczny. Wszyscy jego uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Zastępca burmistrza Tomasz Markiewicz wręczył im m.in. kalendarze na 2021 r., ilustrowane pracami finalistów konkursu.  
 

Uczniowie międzyrzeckich podstawówek wiedzą, dlaczego i jak należy segregować odpady, a w dodatku wielu z nich ma plastyczne uzdolnienia. Dowodem są rysunki i malunki, nadesłane na ogłoszony przez władze gminy konkurs „Kartka z kalendarza – Wiem jak segregować”. W artystyczno-ekologiczne szranki stanęło 20 uczniów z klas od IV do VI szkół podstawowych.
 
Komisja miała spore problemy z wyłonieniem finalistów, gdyż wszystkie prace były bardzo ładne i pomysłowe. Ostatecznie tytuły laureatów przyznano 12 uczniom, natomiast ich prace zdobią wydany przez gminę kalendarz na 2021 r. Pozostałych ośmiu uczestników uhonorowano wyróżnieniami.
 
Konkurs podsumowano podczas wtorkowego spotkania w ratuszu. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z epidemia koronawirusa, jego uczestnicy odbierali nagrody i gratulacje w trzyosobowych grupach. Kalendarze i gadżety promocyjne gminy wręczali im zastępca burmistrza Tomasz Markiewicz i kierowniczka Wydziału Gospodarki Komunalnej Anna Lubaczewska.
 
- Jestem pod wrażeniem ich artystycznych uzdolnień oraz wiedzy na temat segregacji odpadów – zaznaczał T. Markiewicz.
 
Laureatami konkursu zostali: Jagoda Cieślak, Lena Jasiówka, Otylia Ziębakowska, Maja Kuczyńska, Laura Kusik, Aleksandra Borzobohata, Dorota Zygmunt, Nina Kawałek, Miłosz Myć, Wojciech Bil, Róża Słodowy i Amelia Michalska.
 
Ośmioro uczestników konkursu - Milena Jakubowska, Martyna Gałecka, Hanna Rogala, Paulina Stępień, Remik Zimowski, Krystian Sosulski, Karolina Ceglarz i Iga Kasprzak – zostało uhonorowanych wyróżnieniami.
04-12-2020

Rusza nabór do Klubu Dziecięcego (żłobka)

Ilustracja do informacji: Rusza nabór do Klubu Dziecięcego (żłobka)
Od poniedziałku 7 grudnia do piątku 18 grudnia trwa nabór do Klubu Dziecięcego (placówka opieki dla dzieci od 1 do 3 roku życia).
Miejsca opieki zostały utworzone dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków Europejskiego Funduszy Społecznego, w związku z czym w pierwszej kolejności skierowany jest on do rodziców/opiekunów prawnych (kobiet) dzieci będących:
 
 
  • osobami bezrobotnymi,
  • osobami biernymi zawodowo (w tym osobami, które przerwały karierę zawodową ze względu na urodzenie dziecka lub pozostającymi na urlopie wychowawczym),
  • osobami pracującymi (w tym osobami przebywającymi na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim),
  • osobami samotnie wychowującymi dzieci,
  • osobami z rodzin wielodzietnych
  • osobami z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
Wypełnione dokumenty należy składać w godzinach od 8.00 do 15.00 w Gminnym Zespole Oświaty przy ul. Wojska Polskiego, lub przesyłać pocztą na adres GZO.
Więcej informacji uzyskać można poprzez kontakt z Gminnym Zespołem Oświaty, ul. Wojska Polskiego 13B (pok. 201), 66-300 Międzyrzecz, tel. 95 741 10 65, 797 596 545, e-mail
 

Dokumenty do pobrania znajdują się poniżej.
Informujemy, iż staraliśmy się przygotować je pod kontem zapewnienia dostępności informacyjnej osobom niewidomym i niedowidzącym, jeśli mimo wszystko odczytanie ich stanowiłoby dla Państwa jakikolwiek problem, prosimy o kontakt z naszym Koordynatorem Dostępności  (e-mail, tel. 95 742 69 84). 
 
UWAGA!!! Informujemy, iż aktualny nabór jest pierwszym z dwóch, które będą prowadzone. Aktualny, jak wyżej wskazano, prowadzony jest w ramach realizowanego projektu, którego celem jest ułatwienie kobietom powrócić na rynek pracy, stąd określenie grupy docelowej. Informujemy, iż kolejny nabór prowadzony będzie na zwykłych zasadach i odbędzie się w styczniu 2021.
 
 
Formularz Zgłoszeniowy                                                                                      
14-10-2020

Życzenia dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty od burmistrza Remigiusza Lorenza

Ilustracja do informacji: Życzenia dla Nauczycieli i Pracowników Oświaty od burmistrza Remigiusza Lorenza
 
Życzenia od burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
 
 
 
Nauczycielom i Pracownikom Oświaty
życzę Wszystkiego Najlepszego w Dniu Edukacji Narodowej.
Misję Waszego zawodu jakże celnie ujął pisarz Mark Twain
„Zacną rzeczą jest uczyć się, a jeszcze zacniejszą – nauczać”
Burmistrz Międzyrzecza
Remigiusz Lorenz
09-06-2020

Dostaliśmy kolejną dotację na zakup komputerów dla uczniów podstawówek

Ilustracja do informacji: Dostaliśmy kolejną dotację na zakup komputerów dla uczniów podstawówek
Gmina otrzymała 95 tys. zł na komputery, które umożliwią tzw. zdalną naukę uczniom Szkół Podstawowych. Urzędnicy chcą kupić dla nich 40 laptopów ze specjalistycznym oprogramowaniem. To kolejna dotacja, przyznana naszej gminie przez Ministerstwo Cyfryzacji. Wcześniej do szkół i następnie do uczniów trafiło 37 laptopów.
 
Epidemia koronawirusa spowodowała, że zajęcia szkolne odbywają się zdalnie za pomocą internetu. – Niestety, niektórzy z uczniów nie mają komputerów, ani dostępu do sieci. Zdalną naukę umożliwią im laptopy, które zakupimy za dotację przyznaną nam przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach rządowego programu „Zdalna Szkoła” – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Ministerstwo przyznało nam 95 tys. zł. – To maksymalna kwota, którą mogła otrzymać gmina wielkości Międzyrzecza. Zamierzamy za nią zakupić 40 laptopów ze specjalistycznym oprogramowaniem – informuje Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim ratuszu.
 
Urząd Miejski ogłosił już przetarg na dostawę laptopów, Jego wyniki poznamy już w najbliższą środę. – Może się okazać, że za rządową dotację uda się kupić więcej laptopów, niż planujemy. Tak było poprzednim razem, kiedy pierwszy przetarg ogłosiliśmy na dostawę 32 laptopów, a ostatecznie kupiliśmy ich o pięć więcej – dodaje K. Szadkowska.
 
To kolejna dotacja, którą Międzyrzecz dostał na zakup komputerów dla uczniów szkół podstawowych, podlegających władzom gminy. – Wcześniej otrzymaliśmy 80 tys. zł, za które kupiliśmy 37 laptopów. Jeśli ministerstwo ogłosi kolejny nabór, natychmiast wystąpimy z wnioskiem o następną dotację – zapowiada R. Lorenz. 
09-06-2020

Szkoła Podstawowa w Bukowcu dostała ponad 67 tys. zł na meble i urządzenia do stołówki i kuchni

Ilustracja do informacji: Szkoła Podstawowa w Bukowcu dostała ponad 67 tys. zł na meble i urządzenia do stołówki i kuchni
Mamy dobrą informację dla uczniów Szkoły Podstawowej w Bukowcu. Dzięki rządowej dotacji oraz finansowej pomocy rodziców i mieszkańców wsi, do szkolnej kuchni i stołówki trafią nowe urządzenia kuchenne i meble, które ułatwią pracę kucharkom i podniosą estetykę pomieszczeń.
 
Nowe urządzenia i gastronomiczne oraz meble zostaną zakupione dzięki dotacji z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. W całym województwie podobne dotacje otrzymało zaledwie 13 podstawówek.
 
– Dostaliśmy ponad 67,1 tysięcy złotych, które przeznaczymy na doposażenie szkolnej kuchni i stołówki w przybory kuchenne ułatwiające przygotowywanie posiłków oraz stoły i krzesełka – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.
Koszt urządzeń oszacowano na 83 tys. 934 zł. Brakującą część – ponad 16,7 tys. zł - sfinansują szkoła, Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie Wsi Bukowiec „Działajmy Razem”.
 
 
Podobną dotację otrzymała wcześniej Szkoła Podstawowa nr 4 w Międzyrzeczu-Obrzycach. Na początku br. do szkolnej kuchni i stołówki trafiły urządzenia kuchenne – m.in. zmywarka gastronomiczna, naleśnikarka, patelnia gastronomiczna, a także szafki i stoły ze stali nierdzewnej, przybory kuchenne oraz stoły i krzesełka.
1 2 3