Komunikaty

W Kuźniku powstał plac zabaw z urządzeniami treningowymi

Dodano: 17.09.2020
Nowa inwestycja cieszy i dzieci i dorosłych. Najmłodsi mieszkańcy Kuźnika z radością testują karuzelę i huśtawki, a ich starsze rodzeństwo i rodzice urządzenia rekreacyjno-sportowe. – Plac powstał dzięki unijnej dotacji – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Plac powstał na działce przy drodze do wsi Skoki, koło wybudowanych wcześniej wiat rekreacyjnych. Firma ze Skwierzyny zamontowała karuzelę, huśtawki i ścianki wspinaczkowe, a do tego urządzenia treningowe i zjeżdżalnię linową.
 
To kolejna gminna inwestycja na terenach wiejskich. Urząd miejski zapłacił za nią niespełna 50 tys. zł. Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, zabaw powstał dzięki dotacji z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, którą gmina dostała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. – Dostaliśmy prawie 37 tysięcy złotych – dodaje.
 
Jak inwestycje oceniają mieszkańcy? - Przemyślane zagospodarowanie terenu oraz posadowienie odpowiedniego sprzętu przyczyniło się do tego, że to miejsce może być wykorzystywane nie tylko do aktywnego wypoczynku dla dzieci, ale także jako strefa relaksu dla młodzieży, rodziców a nawet seniorów – napisała na sołeckim Facebooku sołtys @Irena Klepczarek.
 
Pani sołtys zaznacza, że  budżet wsi nie pozwalał na realizację tak kosztownej inwestycji. - Ostatecznie prośba mieszkańców została wysłuchana przez Pana Burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza, który zdecydował się pomóc w realizacji wymarzonej przez mieszkańców inwestycji, poprzez zagospodarowanie terenu sołectwa Kuźnik i budowę placu zabaw dla mieszkańców Gminy Międzyrzecz – komentuje.
Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Gmina Miedzyrzecz – Strona główna

Aktualności

17-09-2020

W Kuźniku powstał plac zabaw z urządzeniami treningowymi

Ilustracja do informacji: W Kuźniku powstał plac zabaw z urządzeniami treningowymi

Nowa inwestycja cieszy i dzieci i dorosłych. Najmłodsi mieszkańcy Kuźnika z radością testują karuzelę i huśtawki, a ich starsze rodzeństwo i rodzice...

czytaj dalej

17-09-2020

Wiosną miasto zazieleni się i zakwitnie

Ilustracja do informacji: Wiosną miasto zazieleni się i zakwitnie

Rewitalizacja zieleni i miejsc rekreacji w naszym mieście powoli dobiega końca. Jednym z jej ostatnich akordów są prace, które rozpoczęły się...

czytaj dalej

16-09-2020

Zaproszenie na szkolenie w Poznaniu

Ilustracja do informacji: Zaproszenie na szkolenie w Poznaniu

Zapraszamy 21 września do Poznania na szkolenie dla osób chcących złożyć wniosek aplikacyjny w ramach programu "Szybka ścieżka AGROTECH". ...

czytaj dalej