Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

06-09-2022

Świętowaliśmy Dni Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Świętowaliśmy Dni Międzyrzecza
Mieszkańcy naszej gminy i pobliskich miejscowości przez trzy dni świętowali Dni Międzyrzecza. Jednym z artystycznych akordów święta miasta były występy międzyrzeckich artystów.
 
Wesołe miasteczko, kulinarne przysmaki z różnych regionów, koncerty, występy miejscowych artystów, imprezy sportowe oraz atrakcje dla najmłodszych – tak w największym skrócie wyglądały ostatnie Dni Międzyrzecza.

Doroczne święto miasta rozpoczęły koncerty Pauliny Gołębiowskiej i Sylwii Grzeszczak, które odbyły się w piątek po południu na placu za ośrodkiem kultury. W sobotę, 4 września, furorę wśród publiczności zrobiły występy miejscowych tancerzy i wokalistów. Wielką frajdą dla najmłodszych było natomiast wesołe miasteczko i Festiwal Rowerów na os. Kasztelańskim oraz warsztaty, spektakl i pokazy, zorganizowane w niedzielę, 4 września, na Podzamczu.
 
Od piątku do niedzieli uczestnicy Dni Międzyrzecza mogli skosztować różnych smakołyków kulinarnych, serwowany z zaparkowanych na rynku wokół ratusza kilkunastu food trucków. W ustawionym tam namiocie Sanepidu mieszkańcy mogli na miejscu zmierzyć ciśnienie i poziom tłuszczu oraz wysłuchać porad zdrowotnych. Kupując słodkości i wyroby rękodzieła, mogli też pomóc w rehabilitacji 11-letniej Amelki, która od urodzenia walczy z ciężką chorobą.
 
Ponad 20 wędkarzy wystartowało w sobotę w zawodach spławikowych na Obrze. Zwycięzcy wrócili do domów z pucharami i voucherami na sprzęt wędkarski, ufundowanymi i wręczonymi przez burmistrza Remigiusza Lorenza. Puchary burmistrza były też nagrodami dla zwycięzców turnieju tenisa ziemnego, który był jedną z kilku sportowych odsłon Dni Międzyrzecza.  Kolejną było rozegrane na stadionie Grand Prix woj. lubuskiego amatorów w lekkiej atletyce.
 
- Dziękuję mieszkańcom za wspólną zabawę i zapraszam już na przyszłoroczne święto miasta – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz. 
19-07-2021

Kolejna dotacja dla ośrodka kultury!

Ilustracja do informacji: Kolejna dotacja dla ośrodka kultury!
Takie informacje lubimy najbardziej! Międzyrzecki Ośrodek Kultury dostał ponad 133 tys. zł na cyfrową modernizację sprzętu audiowizualnego. – To kolejna dotacja dla ośrodka kultury – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
 
Ośrodek przygotowuje się do cyfrowej rewolucji. – Dzięki dotacji z Narodowego Centrum Kultury będziemy mogli zakupić nowoczesne, cyfrowe urządzenia audio i wideo, które zastąpią wysłużony, przestarzały sprzęt analogowy i cyfrowy. Nasi pracownicy przejdą też specjalistyczne szkolenia z ich obsługi – informuje dyrektor MOK Ewelina Izydorczyk-Lewy. – Dostaliśmy na to aż 133 tys. 510 zł.
 
MOK jest jednym z 200 ośrodków upowszechniania kultury, którym NCK przyznało dotacje na zakup cyfrowych urządzeń audio i wideo (wnioski złożyło ponad 1,2 tys. placówek z całego kraju!). Jak podkreśla E. Izydorczyk-Lewy, nowy sprzęt wpłynie na znaczną poprawę jakości akustycznej i wizualnej imprez organizowanych przez pracowników ośrodka – koncertów i innych wydarzeń kulturalno-artystycznych.  
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że to kolejna rządowa dotacja dla naszego ośrodka kultury.
 
– Pod koniec kwietnia, przy wydatnym wsparciu wojewody Władysława Dajczaka Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało placówce 150 tysięcy złotych na zakup sprzętu wykorzystywanego między innymi podczas plenerowych seansów Kina Na Leżakach. Ośrodek korzysta tez z dotacj iż Euroregionu Pro Europa Viadrina, dzięki którym może realizować rozmaite przedsięwzięcia artystyczno-kulturalne – dodaje samorządowiec.
06-04-2020

Dni Międzyrzecza odwołane!

Ilustracja do informacji: Dni Międzyrzecza odwołane!
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz zdecydował o odwołaniu Dni Międzyrzecza, które miały się odbyć na przełomie maja i czerwca. Jak uzasadnia swoją decyzję?
 
- To nie czas na celebrowanie święta naszego miasta. Całą uwagę i aktywność skupiamy teraz na walce z epidemią koronawirusa – mówi samorządowiec.
 
Burmistrz zaznacza, że po zakończeniu epidemii mieszkańcy będą musieli zmierzyć się z jej negatywnymi skutkami. – Liczymy się ze sporymi perturbacjami w życiu społecznym i gospodarczym. Dlatego już analizujemy planowane wydatki i szukamy oszczędności. Jedną z nich będzie właśnie odwołanie Dni Międzyrzecza – dodaje burmistrz.
10-12-2019

Magia świąt na Jarmarku Mikołajkowym w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Magia świąt na Jarmarku Mikołajkowym w Międzyrzeczu
Występy artystyczne, orszak Świętego Mikołaja, koncert Magdy Steczkowskiej oraz stoiska z ozdobami i potrawami świątecznymi wprowadziły mieszkańców w radosny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 
Tegoroczny Jarmark Mikołajkowy był rekordowy pod względów liczby wystawców i rozmaitych atrakcji, ale przede wszystkim frekwencji. Oprócz międzyrzeczan bawili się na nim także mieszkańcy ościennych miejscowości i powiatów. Artystycznym przebojem okazał się koncert Magdy Steczkowskiej, która oczarowała publiczność kolędami w bardzo refleksyjnym i jednocześnie energetycznym wykonaniu.
 

– Mam nadzieję, że będziecie pamiętać te wspólnie spędzone chwile przy wigilijnym stole. Serdecznie wam za to dziękuję i życzę Wam Wszystkiego Najlepszego na Święta i na Nowy Rok – mówiła po koncercie.
 
Uczestnicy mogli kupić świąteczne ozdoby i skosztować wigilijnych potraw na blisko 70 stoiskach. Furorę robiły ciasta i stroiki, przygotowane przez harcerzy oraz uczniów, ich rodziców i nauczycieli z międzyrzeckich szkół. Maluchy oblegały śnieżną zjeżdżalnię, wszyscy oklaskiwali artystyczne popisy przedszkolaków, dzieci i młodzieży.
 
Ostatnim akordem rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Międzyrzeckie Boże Narodzenie”. Jego laureaci otrzymali sześć choinek, a wszyscy uczestnicy gadżety promocyjne gminy, ufundowane przez burmistrza Remigiusza Lorenza.
 
– Dziękuję mieszkańcom i wystawcom za udział oraz wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły nam w organizacji imprezy. Pracujemy już nad scenariuszem przyszłorocznego jarmarku. Już dziś zapraszam mieszkańców oraz życzę im radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.
Orszak Świętego Mikołaja
Burmistrz Remigiusz Lorenz (z lewej) składa życzenia mieszkańcom. 
16-10-2019

Międzyrzecka Noc Bibliotek

Ilustracja do informacji: Międzyrzecka Noc Bibliotek
W sobotę, 19 października, w godz. od 16.00 do 19.00 w Bibliotece Publicznej na os. Centrum odbędzie się Międzyrzecka Noc Bibliotek.
 
W programie:
 
1. godz.16.00-17.00
Międzyrzecki Salonik Poezji zaprasza na wieczór poetycko-muzyczny pt. "Kosz pełen poezji"
 
2. godz.17.00-19.00
otwarcie wystawy "Na poznańską Mod(Ł)ę. W XIX wiecznej garderobie", przygotowaną przez pracowników Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, spotkanie z autorkami książki pt. "Ach ten gorset", prezentacje sukien wykonanych przez Panią Annę Stachowiak
 
06-08-2019

Muzyczne wydarzenie w bunkrach. Szykuje się wulkan dźwięku i pozytywnej energii

Ilustracja do informacji: Muzyczne wydarzenie w bunkrach. Szykuje się wulkan dźwięku i pozytywnej energii
Znany DJ Westbam wystąpi podczas koncertu Euforia Dźwięku, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie pod Międzyrzeczem. Wstęp jest darmowy.
 
Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do białego rana. Spodziewają się sporej frekwencji, gdyż na bunkrach wystąpi m.in. legendarny Westbam z przyjaciółmi, a także EINZZ i Brodacze live act. Gościem specjalnym będzie DJ i producent z Wielkiej Brytanii Leeroy Thornhill - były członek legendarnej formacji The Prodigy.
 
 
Na scenie zaprezentuje się także najpopularniejszy polski  DJ Hazel. Nie zabraknie występów live: czołowy house'owy, polski DJ i producent MIQRO i wirtuoz bębnów Dziubee Drummer. Imprezę wspierać będą DJe Euforii Dźwięku.
 
 
Organizatorami muzycznego wydarzenia są Urząd Miejski,  Międzyrzecki Ośrodek Kultury, Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy oraz Euforia Dźwięku. Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, wstęp na koncert jest darmowy.
 
- Ubiegłoroczna impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Jestem przekonany, że w tym roku będzie co najmniej równie udana. Koncert promuje także międzyrzeckie bunkry i znajdującą się w ich podziemiach trasę turystyczną – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
23-07-2019

Wulkan dźwięku i pozytywnej energii na bunkrach MRU

Ilustracja do informacji: Wulkan dźwięku i pozytywnej energii na bunkrach MRU
Znany DJ Westbam wystąpi podczas muzycznego wydarzenia Euforia Dźwięku, które odbędzie się 10 sierpnia w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie pod Międzyrzeczem.
 
Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do białego rana. Spodziewają się sporej frekwencji, gdyż na bunkrach wystąpi m.in. legendarny Westbam z przyjaciółmi, a także EINZZ i Brodacze live act. Gościem specjalnym będzie DJ i producent z Wielkiej Brytanii Leeroy Thornhill - były członek legendarnej formacji The Prodigy.
 
Na scenie zaprezentuje się także najpopularniejszy polski  DJ Hazel. Nie zabraknie występów live: czołowy house'owy, polski DJ i producent MIQRO i wirtuoz bębnów Dziubee Drummer. Imprezę wspierać będą DJe Euforii Dźwięku.
 
Organizatorami muzycznego wydarzenia są Urząd Miejski,  Międzyrzecki Ośrodek Kultury, Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy oraz Euforia Dźwięku. Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, wstępy będą darmowe.
 
- Ubiegłoroczna impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Jestem przekonany, że w tym roku będzie co najmniej równie udana. Koncert promuje także międzyrzeckie bunkry i znajdującą się w ich podziemiach trasę turystyczną – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
07-06-2019

Parada Lokomotyw w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Parada Lokomotyw w Międzyrzeczu
„Nietoperz”, „Gacek” i "Pszczoła” to nazwy kilku z dziewięciu pociągów, które przyjadą 23 czerwca do Międzyrzecza na VI Paradę Lokomotyw. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie odbywający się w tym samym czasie Międzyrzecki Festiwal Smaków Świata.
 
Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 na międzyrzeckim dworcu kolejowym przy placu Dworcowym. O godz. 10.03 zamelduje się tam pierwszy pociąg – „Farmer” z parowozem z Wolsztyna. Potem zameldują się tam kolejne składy: „Pojezierze”, „Obra”, „Pszczoła”, „Nocek”, „Drwal”, „Wojak”, „Gacek”, „Wiórek” i „Nietoperz”. Trzy z nich ciągnąć będą zabytkowe parowozy SM30 i TKh.
 
 
Mieszkańcy będą mogli pojechać nimi m.in. do Pszczewa i Wierzbna, Skwierzyny, Wierzbna, Sulęcina, a także do Nietoperka, gdzie miłośnicy kolejnictwa będą mogli przetestować znaną w regionie kolejkę ogrodową Jerzego Jóźwiaka.
 
Na godz. 14.00 zaplanowano paradę lokomotyw. Impreza zakończy się o godz. 18.00.
 
W poprzednich latach na międzyrzecką paradę przyjechało wielu turystów i miłośników kolejnictwa z Polski i zagranicy. – To wspaniała promocja naszego miasta i okolic – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Festiwal smaków
 
Uczestnicy nie muszą się martwić o prowiant, gdyż w sobotę i niedzielę na plac przed dworcem będzie areną Międzyrzeckiego Festiwalu Smaków Świata, który rozpocznie się już w sobotę, 22 czerwca.
 
Organizatorzy zapewniają, że festiwal będzie prawdziwą ucztą dla podniebienia. Do Międzyrzecza przyjadą food trucki z kulinarnymi specjałami z różnych stron świata.
 
Bilety na Paradę Lokomotyw
 
Organizatorzy parady zaznaczają, że ilość miejsc i biletów na pociągi jest ograniczona. Dlatego radzą zainteresowanym, żeby bilety rezerwować i kupować drogą internetową. Jak to zrobić? To bardzo proste! Formularze rezerwacji znajdziemy na stronie; www.TurKol.pl.

- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo szczegóły dotyczące warunków zapłaty na podany adres poczty elektronicznej.
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Wpłaty gotówkowe nie będą przyjmowane! Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną oraz fakturę.
- Najpóźniej na 24 godziny przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach.
- Odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów będzie możliwy tylko na podstawie opłaconych rezerwacji potwierdzonych wystawioną fakturą.

W razie pytań i wątpliwości należy kontaktować się z infolinią TurKol.pl 603 366 366.
 
Ceny biletów
ko.
Bilety: 2 klasa
Norm.
Ulg.*
do lat4**
MR/MRD
POJEZIERZE Poznań-Międzyrzecz i powr.
79,00zł
59,00zł
0,00zł
Ol49
FARMER Wolsztyn-Międzyrzecz i powr.
59,00zł
49,00zł
0,00zł
SM30
NIETOPERZ Międzyrz.-Nietoperek i powr.
39,00zł
29,00zł
0,00zł
Ol49
WIÓREK Międzyrzecz-Skwierzyna i powr.
49,00zł
39,00zł
0,00zł
MR/MRD
WOJAK Międzyrzecz-Sulęcin i powr.
59,00zł
49,00zł
0,00zł
SM30
GACEK Międzyrz.-Nietoperek i powr.
39,00zł
29,00zł
0,00zł
SM30
NOCEK Międzyrz.-Nietoperek i powr.
39,00zł
29,00zł
0,00zł
Ol49
PSZCZOŁA Międzyrz.-Wierzbno i powr. (1kl)
59,00zł
49,00zł
0,00zł
 
Organizatorami wydarzenia są:  Stowarzyszenie Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl; Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl, Urząd Miejski w Międzyrzeczu i Międzyrzecki Ośrodek Kultury.
 
Zapraszamy i życzymy miłej zabawy
 
Fot. TurKol
06-06-2019

To będzie wulkan dźwięku i pozytywnej energii!

Ilustracja do informacji: To będzie wulkan dźwięku i pozytywnej energii!
Znany DJ Westbam wystąpi podczas muzycznego wydarzenia Euforia Dźwięku, które odbędzie się 10 sierpnia w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie pod Międzyrzeczem. Szczegóły imprezy omawiano podczas czwartkowego spotkania w ratuszu.
 
Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do białego rana. Jego organizatorami są władze miejskie, Międzyrzecki Ośrodek Kultury, Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy oraz Euforia Dźwięku. Spodziewają się sporej frekwencji, gdyż na bunkrach wystąpi m.in. legendarny Westbam z przyjaciółmi, a także EINZZ i Brodacze live act. Gościem specjalnym będzie DJ i producent z Wielkiej Brytanii Leeroy Thornhill - były członek legendarnej formacji The Prodigy.
 
Na scenie zaprezentuje się także najpopularniejszy polski  DJ Hazel. Nie zabraknie występów live: czołowy house'owy, polski DJ i producent MIQRO i wirtuoz bębnów Dziubee Drummer. Imprezę wspierać będą DJe Euforii Dźwięku.
 
Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, wstępy będą darmowe.
 
Szczegóły organizacyjne imprezy omawiano podczas dzisiejszego spotkania w siedzibie władz miejskich. Wzięli w nim udział burmistrz Remigiusz Lorenz, jego zastępca Tomasz Markiewicz, kierownik Wydziału Spraw Społecznych w ratuszu Łukasz Ruta, dyrektorka Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Ewelina Izydorczyk-Lewy, Patrycja Klarecka-Haładus z MOK, dyrektor Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie Leszek Lisiecki oraz Paweł Kopala z Euforii Dźwięku.
 
- Ubiegłoroczna impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Jestem przekonany, że w tym roku będzie co najmniej równie udana. Koncert promuje także międzyrzeckie bunkry i znajdującą się w ich podziemiach trasę turystyczną – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
 
31-05-2019

Happysad i Agnieszka Chylińska na Dniach Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Happysad i Agnieszka Chylińska na Dniach Międzyrzecza
Zapraszamy mieszkańców na Święto Miasta, W piątek, 31 maja, o godz. 18.00 przy hali sportowo-widowiskowej na os. Kasztelańskim rozpocznie się koncert Łukasza Łyczkowskiego z zespołem 5 Rano. O godz. 19.30 zagra zespół Happysad, natomiast o godz. 21.30 wystąpi gwiazda wieczoru – Agnieszka Chylińska.
 
W sobotę, 1 czerwca, o godz. 9.00 nad Obrą rozpoczną się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Remigiusza Lorenza (zapisy w godz. od 7.00 do 8.00). O godz. 11.00 przed bramą jednostki wojskowej na ul. Wojska Polskiego rozpocznie się 28. Bieg Międzyrzecka Dziesiątka i 2. Bieg Weterana (meta znajduje się przy hali sportowo-widowiskowej na os. Kasztelańskim).
 
W sobotę o godz. 14.00 przy hali na os. Kasztelańskim rozpocznie się blok imprez rekreacyjnych i artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie m.in. festiwal kolorów, występy miejscowych zespołów artystycznych, rodzinne animacje oraz koncerty zespołów B.R.O i Sound ‘’N” Grace. Dodatkowe atrakcje animacje z Dworcem Tworcem, międzygalaktyczna wioska rycerzy Jedi, wesołe miasteczko oraz stoiska handlowe i gastronomiczne.
 
Mieszkańców zapraszają Przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Budych i Burmistrz Remigiusz Lorenz.
 

W związku z organizacją imprez przy hali, mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami drogowymi – zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Pięciu Świętych Braci Międzyrzeckich.
 
1 2