Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

19-07-2021

Kolejna dotacja dla ośrodka kultury!

Ilustracja do informacji: Kolejna dotacja dla ośrodka kultury!
Takie informacje lubimy najbardziej! Międzyrzecki Ośrodek Kultury dostał ponad 133 tys. zł na cyfrową modernizację sprzętu audiowizualnego. – To kolejna dotacja dla ośrodka kultury – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
 
Ośrodek przygotowuje się do cyfrowej rewolucji. – Dzięki dotacji z Narodowego Centrum Kultury będziemy mogli zakupić nowoczesne, cyfrowe urządzenia audio i wideo, które zastąpią wysłużony, przestarzały sprzęt analogowy i cyfrowy. Nasi pracownicy przejdą też specjalistyczne szkolenia z ich obsługi – informuje dyrektor MOK Ewelina Izydorczyk-Lewy. – Dostaliśmy na to aż 133 tys. 510 zł.
 
MOK jest jednym z 200 ośrodków upowszechniania kultury, którym NCK przyznało dotacje na zakup cyfrowych urządzeń audio i wideo (wnioski złożyło ponad 1,2 tys. placówek z całego kraju!). Jak podkreśla E. Izydorczyk-Lewy, nowy sprzęt wpłynie na znaczną poprawę jakości akustycznej i wizualnej imprez organizowanych przez pracowników ośrodka – koncertów i innych wydarzeń kulturalno-artystycznych.  
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że to kolejna rządowa dotacja dla naszego ośrodka kultury.
 
– Pod koniec kwietnia, przy wydatnym wsparciu wojewody Władysława Dajczaka Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało placówce 150 tysięcy złotych na zakup sprzętu wykorzystywanego między innymi podczas plenerowych seansów Kina Na Leżakach. Ośrodek korzysta tez z dotacj iż Euroregionu Pro Europa Viadrina, dzięki którym może realizować rozmaite przedsięwzięcia artystyczno-kulturalne – dodaje samorządowiec.
06-04-2020

Dni Międzyrzecza odwołane!

Ilustracja do informacji: Dni Międzyrzecza odwołane!
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz zdecydował o odwołaniu Dni Międzyrzecza, które miały się odbyć na przełomie maja i czerwca. Jak uzasadnia swoją decyzję?
 
- To nie czas na celebrowanie święta naszego miasta. Całą uwagę i aktywność skupiamy teraz na walce z epidemią koronawirusa – mówi samorządowiec.
 
Burmistrz zaznacza, że po zakończeniu epidemii mieszkańcy będą musieli zmierzyć się z jej negatywnymi skutkami. – Liczymy się ze sporymi perturbacjami w życiu społecznym i gospodarczym. Dlatego już analizujemy planowane wydatki i szukamy oszczędności. Jedną z nich będzie właśnie odwołanie Dni Międzyrzecza – dodaje burmistrz.
10-12-2019

Magia świąt na Jarmarku Mikołajkowym w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Magia świąt na Jarmarku Mikołajkowym w Międzyrzeczu
Występy artystyczne, orszak Świętego Mikołaja, koncert Magdy Steczkowskiej oraz stoiska z ozdobami i potrawami świątecznymi wprowadziły mieszkańców w radosny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 
Tegoroczny Jarmark Mikołajkowy był rekordowy pod względów liczby wystawców i rozmaitych atrakcji, ale przede wszystkim frekwencji. Oprócz międzyrzeczan bawili się na nim także mieszkańcy ościennych miejscowości i powiatów. Artystycznym przebojem okazał się koncert Magdy Steczkowskiej, która oczarowała publiczność kolędami w bardzo refleksyjnym i jednocześnie energetycznym wykonaniu.
 

– Mam nadzieję, że będziecie pamiętać te wspólnie spędzone chwile przy wigilijnym stole. Serdecznie wam za to dziękuję i życzę Wam Wszystkiego Najlepszego na Święta i na Nowy Rok – mówiła po koncercie.
 
Uczestnicy mogli kupić świąteczne ozdoby i skosztować wigilijnych potraw na blisko 70 stoiskach. Furorę robiły ciasta i stroiki, przygotowane przez harcerzy oraz uczniów, ich rodziców i nauczycieli z międzyrzeckich szkół. Maluchy oblegały śnieżną zjeżdżalnię, wszyscy oklaskiwali artystyczne popisy przedszkolaków, dzieci i młodzieży.
 
Ostatnim akordem rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Międzyrzeckie Boże Narodzenie”. Jego laureaci otrzymali sześć choinek, a wszyscy uczestnicy gadżety promocyjne gminy, ufundowane przez burmistrza Remigiusza Lorenza.
 
– Dziękuję mieszkańcom i wystawcom za udział oraz wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły nam w organizacji imprezy. Pracujemy już nad scenariuszem przyszłorocznego jarmarku. Już dziś zapraszam mieszkańców oraz życzę im radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.
Orszak Świętego Mikołaja
Burmistrz Remigiusz Lorenz (z lewej) składa życzenia mieszkańcom. 
16-10-2019

Międzyrzecka Noc Bibliotek

Ilustracja do informacji: Międzyrzecka Noc Bibliotek
W sobotę, 19 października, w godz. od 16.00 do 19.00 w Bibliotece Publicznej na os. Centrum odbędzie się Międzyrzecka Noc Bibliotek.
 
W programie:
 
1. godz.16.00-17.00
Międzyrzecki Salonik Poezji zaprasza na wieczór poetycko-muzyczny pt. "Kosz pełen poezji"
 
2. godz.17.00-19.00
otwarcie wystawy "Na poznańską Mod(Ł)ę. W XIX wiecznej garderobie", przygotowaną przez pracowników Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, spotkanie z autorkami książki pt. "Ach ten gorset", prezentacje sukien wykonanych przez Panią Annę Stachowiak
 
06-08-2019

Muzyczne wydarzenie w bunkrach. Szykuje się wulkan dźwięku i pozytywnej energii

Ilustracja do informacji: Muzyczne wydarzenie w bunkrach. Szykuje się wulkan dźwięku i pozytywnej energii
Znany DJ Westbam wystąpi podczas koncertu Euforia Dźwięku, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 sierpnia, w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie pod Międzyrzeczem. Wstęp jest darmowy.
 
Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do białego rana. Spodziewają się sporej frekwencji, gdyż na bunkrach wystąpi m.in. legendarny Westbam z przyjaciółmi, a także EINZZ i Brodacze live act. Gościem specjalnym będzie DJ i producent z Wielkiej Brytanii Leeroy Thornhill - były członek legendarnej formacji The Prodigy.
 
 
Na scenie zaprezentuje się także najpopularniejszy polski  DJ Hazel. Nie zabraknie występów live: czołowy house'owy, polski DJ i producent MIQRO i wirtuoz bębnów Dziubee Drummer. Imprezę wspierać będą DJe Euforii Dźwięku.
 
 
Organizatorami muzycznego wydarzenia są Urząd Miejski,  Międzyrzecki Ośrodek Kultury, Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy oraz Euforia Dźwięku. Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, wstęp na koncert jest darmowy.
 
- Ubiegłoroczna impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Jestem przekonany, że w tym roku będzie co najmniej równie udana. Koncert promuje także międzyrzeckie bunkry i znajdującą się w ich podziemiach trasę turystyczną – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
23-07-2019

Wulkan dźwięku i pozytywnej energii na bunkrach MRU

Ilustracja do informacji: Wulkan dźwięku i pozytywnej energii na bunkrach MRU
Znany DJ Westbam wystąpi podczas muzycznego wydarzenia Euforia Dźwięku, które odbędzie się 10 sierpnia w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie pod Międzyrzeczem.
 
Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do białego rana. Spodziewają się sporej frekwencji, gdyż na bunkrach wystąpi m.in. legendarny Westbam z przyjaciółmi, a także EINZZ i Brodacze live act. Gościem specjalnym będzie DJ i producent z Wielkiej Brytanii Leeroy Thornhill - były członek legendarnej formacji The Prodigy.
 
Na scenie zaprezentuje się także najpopularniejszy polski  DJ Hazel. Nie zabraknie występów live: czołowy house'owy, polski DJ i producent MIQRO i wirtuoz bębnów Dziubee Drummer. Imprezę wspierać będą DJe Euforii Dźwięku.
 
Organizatorami muzycznego wydarzenia są Urząd Miejski,  Międzyrzecki Ośrodek Kultury, Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy oraz Euforia Dźwięku. Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, wstępy będą darmowe.
 
- Ubiegłoroczna impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Jestem przekonany, że w tym roku będzie co najmniej równie udana. Koncert promuje także międzyrzeckie bunkry i znajdującą się w ich podziemiach trasę turystyczną – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
07-06-2019

Parada Lokomotyw w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Parada Lokomotyw w Międzyrzeczu
„Nietoperz”, „Gacek” i "Pszczoła” to nazwy kilku z dziewięciu pociągów, które przyjadą 23 czerwca do Międzyrzecza na VI Paradę Lokomotyw. Dodatkową atrakcją dla uczestników będzie odbywający się w tym samym czasie Międzyrzecki Festiwal Smaków Świata.
 
Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 na międzyrzeckim dworcu kolejowym przy placu Dworcowym. O godz. 10.03 zamelduje się tam pierwszy pociąg – „Farmer” z parowozem z Wolsztyna. Potem zameldują się tam kolejne składy: „Pojezierze”, „Obra”, „Pszczoła”, „Nocek”, „Drwal”, „Wojak”, „Gacek”, „Wiórek” i „Nietoperz”. Trzy z nich ciągnąć będą zabytkowe parowozy SM30 i TKh.
 
 
Mieszkańcy będą mogli pojechać nimi m.in. do Pszczewa i Wierzbna, Skwierzyny, Wierzbna, Sulęcina, a także do Nietoperka, gdzie miłośnicy kolejnictwa będą mogli przetestować znaną w regionie kolejkę ogrodową Jerzego Jóźwiaka.
 
Na godz. 14.00 zaplanowano paradę lokomotyw. Impreza zakończy się o godz. 18.00.
 
W poprzednich latach na międzyrzecką paradę przyjechało wielu turystów i miłośników kolejnictwa z Polski i zagranicy. – To wspaniała promocja naszego miasta i okolic – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Festiwal smaków
 
Uczestnicy nie muszą się martwić o prowiant, gdyż w sobotę i niedzielę na plac przed dworcem będzie areną Międzyrzeckiego Festiwalu Smaków Świata, który rozpocznie się już w sobotę, 22 czerwca.
 
Organizatorzy zapewniają, że festiwal będzie prawdziwą ucztą dla podniebienia. Do Międzyrzecza przyjadą food trucki z kulinarnymi specjałami z różnych stron świata.
 
Bilety na Paradę Lokomotyw
 
Organizatorzy parady zaznaczają, że ilość miejsc i biletów na pociągi jest ograniczona. Dlatego radzą zainteresowanym, żeby bilety rezerwować i kupować drogą internetową. Jak to zrobić? To bardzo proste! Formularze rezerwacji znajdziemy na stronie; www.TurKol.pl.

- Po prawidłowym wypełnieniu formularza na podany adres poczty elektronicznej wysłane zostanie automatyczne potwierdzenie złożonego zamówienia;
- W terminie wskazanym w automatycznym potwierdzeniu otrzymają Państwo szczegóły dotyczące warunków zapłaty na podany adres poczty elektronicznej.
- Płatność za bilety może być realizowana w wybrany sposób - przelewem przez internet, bezpośrednio w banku lub na poczcie. Wpłaty gotówkowe nie będą przyjmowane! Prosimy o dotrzymanie terminu płatności podanego na fakturze.
- Po wpływie środków za bilety na nasze konto wysyłamy potwierdzenie wpłaty pocztą elektroniczną oraz fakturę.
- Najpóźniej na 24 godziny przed wyjazdem pociągu przesyłamy informację o przyznanych miejscówkach.
- Odbiór biletów nastąpi w pociągu na podstawie wydrukowanej faktury (przesłanej na początku procedury na podany adres poczty elektronicznej). Nie wymagamy żadnych innych dokumentów do odbioru biletów! Odbiór biletów będzie możliwy tylko na podstawie opłaconych rezerwacji potwierdzonych wystawioną fakturą.

W razie pytań i wątpliwości należy kontaktować się z infolinią TurKol.pl 603 366 366.
 
Ceny biletów
ko.
Bilety: 2 klasa
Norm.
Ulg.*
do lat4**
MR/MRD
POJEZIERZE Poznań-Międzyrzecz i powr.
79,00zł
59,00zł
0,00zł
Ol49
FARMER Wolsztyn-Międzyrzecz i powr.
59,00zł
49,00zł
0,00zł
SM30
NIETOPERZ Międzyrz.-Nietoperek i powr.
39,00zł
29,00zł
0,00zł
Ol49
WIÓREK Międzyrzecz-Skwierzyna i powr.
49,00zł
39,00zł
0,00zł
MR/MRD
WOJAK Międzyrzecz-Sulęcin i powr.
59,00zł
49,00zł
0,00zł
SM30
GACEK Międzyrz.-Nietoperek i powr.
39,00zł
29,00zł
0,00zł
SM30
NOCEK Międzyrz.-Nietoperek i powr.
39,00zł
29,00zł
0,00zł
Ol49
PSZCZOŁA Międzyrz.-Wierzbno i powr. (1kl)
59,00zł
49,00zł
0,00zł
 
Organizatorami wydarzenia są:  Stowarzyszenie Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, www.iripk.pl; Turystyka Kolejowa TurKol.pl, www.TurKol.pl, Urząd Miejski w Międzyrzeczu i Międzyrzecki Ośrodek Kultury.
 
Zapraszamy i życzymy miłej zabawy
 
Fot. TurKol
06-06-2019

To będzie wulkan dźwięku i pozytywnej energii!

Ilustracja do informacji: To będzie wulkan dźwięku i pozytywnej energii!
Znany DJ Westbam wystąpi podczas muzycznego wydarzenia Euforia Dźwięku, które odbędzie się 10 sierpnia w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie pod Międzyrzeczem. Szczegóły imprezy omawiano podczas czwartkowego spotkania w ratuszu.
 
Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do białego rana. Jego organizatorami są władze miejskie, Międzyrzecki Ośrodek Kultury, Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy oraz Euforia Dźwięku. Spodziewają się sporej frekwencji, gdyż na bunkrach wystąpi m.in. legendarny Westbam z przyjaciółmi, a także EINZZ i Brodacze live act. Gościem specjalnym będzie DJ i producent z Wielkiej Brytanii Leeroy Thornhill - były członek legendarnej formacji The Prodigy.
 
Na scenie zaprezentuje się także najpopularniejszy polski  DJ Hazel. Nie zabraknie występów live: czołowy house'owy, polski DJ i producent MIQRO i wirtuoz bębnów Dziubee Drummer. Imprezę wspierać będą DJe Euforii Dźwięku.
 
Jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz, wstępy będą darmowe.
 
Szczegóły organizacyjne imprezy omawiano podczas dzisiejszego spotkania w siedzibie władz miejskich. Wzięli w nim udział burmistrz Remigiusz Lorenz, jego zastępca Tomasz Markiewicz, kierownik Wydziału Spraw Społecznych w ratuszu Łukasz Ruta, dyrektorka Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury Ewelina Izydorczyk-Lewy, Patrycja Klarecka-Haładus z MOK, dyrektor Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie Leszek Lisiecki oraz Paweł Kopala z Euforii Dźwięku.
 
- Ubiegłoroczna impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Jestem przekonany, że w tym roku będzie co najmniej równie udana. Koncert promuje także międzyrzeckie bunkry i znajdującą się w ich podziemiach trasę turystyczną – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
 
31-05-2019

Happysad i Agnieszka Chylińska na Dniach Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Happysad i Agnieszka Chylińska na Dniach Międzyrzecza
Zapraszamy mieszkańców na Święto Miasta, W piątek, 31 maja, o godz. 18.00 przy hali sportowo-widowiskowej na os. Kasztelańskim rozpocznie się koncert Łukasza Łyczkowskiego z zespołem 5 Rano. O godz. 19.30 zagra zespół Happysad, natomiast o godz. 21.30 wystąpi gwiazda wieczoru – Agnieszka Chylińska.
 
W sobotę, 1 czerwca, o godz. 9.00 nad Obrą rozpoczną się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Remigiusza Lorenza (zapisy w godz. od 7.00 do 8.00). O godz. 11.00 przed bramą jednostki wojskowej na ul. Wojska Polskiego rozpocznie się 28. Bieg Międzyrzecka Dziesiątka i 2. Bieg Weterana (meta znajduje się przy hali sportowo-widowiskowej na os. Kasztelańskim).
 
W sobotę o godz. 14.00 przy hali na os. Kasztelańskim rozpocznie się blok imprez rekreacyjnych i artystycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie m.in. festiwal kolorów, występy miejscowych zespołów artystycznych, rodzinne animacje oraz koncerty zespołów B.R.O i Sound ‘’N” Grace. Dodatkowe atrakcje animacje z Dworcem Tworcem, międzygalaktyczna wioska rycerzy Jedi, wesołe miasteczko oraz stoiska handlowe i gastronomiczne.
 
Mieszkańców zapraszają Przewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Budych i Burmistrz Remigiusz Lorenz.
 

W związku z organizacją imprez przy hali, mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami drogowymi – zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Pięciu Świętych Braci Międzyrzeckich.
 
06-11-2015

Międzyrzecki Ośrodek Kultury

Międzyrzecki Ośrodek Kultury jest gminną instytucją kultury. Działalność Ośrodka to upowszechnianie kultury w zakresie profesjonalnym i amatorskim w różnych formach oraz edukacja kulturalna poprzez uczestnictwo w sekcjach i kołach zainteresowań. Międzyrzecki Ośrodek Kultury to nazwa, pod którą działa:
  • dom kultury 
  • biblioteka
  • 4 filie biblioteczne na terenie gminy 
  • kino
 
 
Międzyrzecki Ośrodek Kultury realizuje swoje zadania merytoryczne w trzech pionach:
• pracy odtwórczej,
• pracy twórczej poprzez kształcenie artystyczne, 
• bibliotecznym,
Staraniem naszym jest zagwarantowanie rozwoju aktywności kulturalnej poprzez uczestnictwo w kulturze osób w różnym wieku.

Praca odtwórcza:
• organizacja imprez kulturalnych o charakterze profesjonalnym, 
• nawiązywanie współpracy z agencjami estradowymi, teatrami, filharmoniami,
• organizacja seansów filmowych, współpraca z dystrybutorami,

Działalność twórcza:
Kształcenie artystyczne dzieci , młodzieży i dorosłych w klubach, sekcjach i  kołach zainteresowań. Prowadzona jest również współpraca merytoryczna MOK z zespołami działającymi w gminie Międzyrzecz:
• Ludowy Zespół Śpiewaczy POD  GRUSZĄ w Kursku
• Zespół Śpiewaczy KĘSZYCZANKI w Kęszycy Leśnej
• Zespół Śpiewaczy ALE BABKI w Pieskach
• Zespół ECHO przy Klubie Seniora w Międzyrzeczu
• Dziecięcy Zespół LAS GAMA w Kęszycy Leśnej
oraz współpraca z Bractwem Rycerzy Ziemi Międzyrzeckiej
Prezentacja działalności kulturalnej to imprezy dla społeczeństwa w formie koncertów, prezentacji, festynów, przedstawień teatralnych, wystaw prac artystycznych, konkursów, przeglądów amatorskiego ruchu artystycznego w każdej dziedzinie. Są to stałe zamierzenia realizowane w trybie cyklicznym lub okazjonalnym. 
 
Imprezy cykliczne:
• Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 
• Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych, prezentacje rejonowe,
• Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu dzieci z sekcji MOK, 
• Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmnistrza Międzyrzecza, 
• Eliminacje Gminne i Powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, 
• Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z terenu gminy, 
• Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe,
• Gminny Dziecięcy i Młodzieżowy Festiwal Piosenki, 
• Powiatowy Młodzieżowy Festiwal Piosenki, 
• Prezentacje Powiatowe Dziecięcych Zespołów Teatralnych PRO ARTE,
• Prezentacje Powiatowe Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych PRO ARTE,
• Festyn Majowy,
• Dni Międzyrzecza,
• Muzyczne Spotkania z Folklorem w Pieskach,
• Warsztaty artystyczne i zajęcia podczas wakacji dla dzieci i młodzieży, 
• festyny wakacyjne,
• „Pożegnanie Lata”,
• Dożynki Gminne,
• Święto Obry i Paklicy,
• Obchody Święta Niepodległości,
• Mikołajki dla dzieci.
 
                       Dni Międzyrzecza                             Muzyczne Spotkania z Folklorem w Pieskach
 
  
  Święto Obry i Paklicy                                                             Pożegnanie lata
 
  
W strukturze organizacyjnej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury znaczną pozycję zajmuje biblioteka, w skład której wchodzą:
• oddział dla dorosłych
• czytelnia dla dorosłych 
• oddział dla dzieci
• czytelnia dla dzieci
• księgozbiór pedagogiczny
Gminę Międzyrzecz obsługują filie biblioteczne w Kaławie, Kursku, Bukowcu i Bobowicku. Oprócz bogatej oferty książek i czasopism biblioteka posiada księgozbiór książki mówionej i księgozbiór literatury zagranicznej. Prowadzona jest współpraca z biblioteką uniwersytecką w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Biblioteką Raczyńskich i bibliotekami wojewódzkimi.
 
Zadania biblioteki:
• udostępnianie księgozbioru,
• uzupełnianie i katalogowanie księgozbioru,
• prowadzenie lekcji bibliotecznych,
• szkolenia dla pracowników  bibliotek powiatu międzyrzeckiego,
• prowadzenie zajęć w czasie ferii zimowych,
• organizacja spotkań autorskich,
• wystawy,
• promocja czytelnictwa wśród dzieci „Cała Polska czyta dzieciom”, „Noc z Baśniami”
 
 
  
Ferie zimowe
 
 
  
Ferie zimowe
 
 
 ZESPOŁY I SEKCE ZAINTERESOWAŃ W MOK
 
Klub Tańca Towarzyskiego FAN DANCE
Klub działa w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury od 30 lat. 
W zajęciach nauki tańca uczestniczą  dzieci od 7-go roku życia, młodzież i dorośli. 
Pary taneczne prezentują się na pokazach tanecznych, koncertach i turniejach tańca towarzyskiego w kraju i za granicą. W klubie tańczą pary z klasą D, E, C, B.
 
 
 
Studio Piosenki
Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież pragnąca kształcić umiejętności wokalne. Młodzi wykonawcy prezentują się na imprezach wojewódzkich i krajowych, oraz śpiewają na imprezach organizowanych przez Ośrodek Kultury. Są laureatami wielu festiwali i konkursów piosenki na szczeblu rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
 
  
 
Sekcja plastyczna
Dzieci z sekcji plastycznej doskonalą swoje umiejętności oraz poznają nowe techniki plastyczne. Swoje dzieła prezentują na wystawach, biorą udział w konkursach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Aktywnie uczestniczą w warsztatach malarskich, rzeźbiarskich i fotograficznych.
 
  
 
  
 
Międzyrzecki Ośrodek Kultury
ul. Konstytucji 3 Maja 30
66-300 Międzyrzecz
czynne od pon. do pt. w godz. 8:00 - 15:00
tel.  95 74118 02
 
Biblioteka Publiczna
os. Centrum 8
66-300 Międzyrzecz
tel. 95 74128 58
Wypożyczalnia i czytelnia dla dorosłych  czynna od pon. do pt. w godz. 10.00-18.00, sob. w godz. 10.00-15.00
Wypożyczalnia i czytelnia dla dzieci czynna od pon. do pt.  w godz. 10.30-17.30