Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

BUDŻET PAŃSTWA I RZĄDOWE FUNDUSZE CELOWE

FUNDUSZ DOPŁAT BGK

Remont 5 lokali gminnych

Całkowity koszt przedsięwzięcia: 371 745,07 zł
Wartość dofinansowania: 278 519,96 zł
 
Zakres zadania: W ramach zadania Gmina Międzyrzecz zrealizowała remont pięciu lokali komunalnych w następujących lokalizacjach:
  1. Międzyrzecz, ul. Dąbrowskiego 3B/10
  2. Międzyrzecz, ul. Ściegiennego 7/3
  3. Międzyrzecz, ul. Ks. Skargi 1A/17
  4. Międzyrzecz, ul. B. Prusa 2A/1
  5. Międzyrzecz, ul. Dąbrowskiego 1B/9
 

Budowa budynku wielorodzinnego wraz z Klubem Dziecięcym przy ul. Krótkiej w Międzyrzeczu

Całkowity koszt przedsięwzięcia: 14 484 025,70 zł
Wartość dofinansowania: 12 311 421,84 zł
 
Zakres zadania: W ramach zadania powstanie budynek wielorodzinny z 44 lokalami mieszkalnymi i trzema kondygnacjami, windami oraz Klubem Dziecięcym na parterze.  
 

Kolejna ulica wyremontowana!

Ilustracja do informacji: Kolejna ulica wyremontowana!
Zakończył się remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej. – To już dwunasta droga, wybudowana w naszej gminie w bieżącej kadencji – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
 
Wyremontowana droga jest ważnym ogniwem systemu komunikacyjnego Międzyrzecza. Łączy centrum osiedla Kasztelańskiego z ulicą Zachodnią – jedną z najważniejszych arterii drogowych miasta, a w dodatku korzystają z niej także rodzice dzieci, które uczą się z znajdującej się przy niej Szkole Podstawowej nr 6.
 
– Po remoncie kierowcy przestali narzekać na zapadliska , w których po deszczach tworzyły się ogromne kałuże. W ramach tej inwestycji wybudowaliśmy też parkingi i kanalizację deszczową – zaznacza Sylwester Suchowski, który kieruje Wydziałem Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.

Ulicę wyremontowała firma Infrakom z Wielkopolskiego Kościana. Gmina zapłaci jej 1 mln. 848 tys. 332 zł. Burmistrz Remigiusz Lorenz podkreśla jednak, że na realizację tego zadania dostaliśmy 1 mln. 11 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorządowiec dodaje, że to już piąta droga wybudowana przez gminę tylko w tym roku!
 
– Od początku  kadencji wyremontowaliśmy już łącznie 12 ulic. To jednak nie koniec inwestycji drogowych.  Dostaliśmy bowiem dotacje na remonty sześciu kolejnych, w tym również na rozpoczęcie budowy wschodniej obwodnicy miasta – wylicza R. Lorenz. – To rekordowa liczba w historii samorządu, ale mamy jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chodzi o inwestycje drogowe. Wszystkich ulic od razu nie wyremontujemy, dlatego proszę mieszkańców pozostałych o uzbrojenie się w cierpliwość.  

Budowa wschodniej obwodnicy Międzyrzecz etap I

Informacja o zawarciu umowy na realizację zadania

W dniu 31 października pomiędzy Gminą Międzyrzecz, a Wojewodą Lubuskim została zawarta umowa na realizację zadania pn. "Budowa wschodniej obwodnicy Międzyrzecza etap I".
 
Wartość całkowita zadania: 6.829.338,50 zł
Dofinansowanie: 4.097.603,00 zł
Wkład własny Gminy Międzyrzecz: 2.731.735,50 zł
 

Plakat informacyjny

Remont drogi gminnej nr 3550F w miejscowości Wysoka, gmina Międzyrzecz

Nowa ulica ma połączyć Obrzyce z planowaną obwodnicą

Ilustracja do informacji: Nowa ulica ma połączyć Obrzyce z planowaną obwodnicą
Budowa ulicy Długiej była najważniejszą i największą w tym roku inwestycją drogową gminnego samorządu. W jej oficjalnym otwarciu uczestniczył m.in. wojewoda lubuski Władysław Dajczak, który zaznaczał, że gmina Międzyrzecz jest w powiecie zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o pozyskiwanie dotacji.       
 
Nowa ulica ma 1,5 km. długości, łączy ulicę Poznańską z Obrzycami, a w przyszłości - jak podkreśla burmistrz Remigiusz Lorenz - będzie też drogą dojazdową do planowanej przez władze miasta wschodniej obwodnicy Międzyrzecza. Kosztowała nieco ponad 9,3 mln zł. Podczas jej oficjalnego otwarcia R. Lorenz zaznaczał, że realizacja przez gminę tej ważnej inwestycji była możliwa m.in. dzięki dwóm rządowym dotacjom.
 
– Na jej wybudowanie dostaliśmy ponad 2 mln 555 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych, a potem także 2 mln 770 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Serdecznie dziękuje Panu wojewodzie za wsparcie w naszych staraniach o pozyskanie tych pieniędzy – mówił samorządowiec.    
 
Wojewoda Władysław Dajczak zaznaczał, że w ostatnich latach gminy z naszego powiatu otrzymały około 160 milionów złotych rządowych dotacji. – Zdecydowanym liderem jest Międzyrzecz, który pozyskał na gminne inwestycje aż 50 milionów złotych – wyliczał wojewoda.
 
Trzecią dotację w wysokości 250 tys. zł gmina dostała z Lubuskiego Funduszu Samorządowego. Drogę wybudowała miejscowa firma Brubet. Wzdłuż niej powstały chodniki dla pieszych, ścieżka dla rowerzystów, oświetlenie i kanalizacja deszczowa. Podczas jej oficjalnego otwarcia burmistrz podziękował właścicielce firmy Małgorzacie Winnickiej, projektantowi, inspektorowi nadzoru oraz wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanych w realizację tego zadania. Osobne podziękowania złożył Radzie Miejskiej, którą w czasie uroczystości reprezentowali radni Zbigniew Smejlis, Józef Kaczmarek, Zbigniew Mazurek, Marek Cieloch, Jan Skoczylas i Tadeusz Filus.
 
– Wszystkie realizowane w naszej gminie inwestycje oraz związana z nimi rozbudowa infrastruktur, to efekt doskonałej współpracy z radnymi – mówił burmistrz.  
 
Długa połączyła Obrzyce z osiedlem Nad Obrą i ulicą Poznańską. Burmistrz podkreśla, że w przyszłości będzie drogą dojazdową do planowanego przez miasto nowego mostu drogowego i wschodniej obwodnicy miasta. – Pierwszym odcinkiem obwodnicy będzie budowana już droga między ulicą Rokitniańską i Lubosinkiem, która ma prowadzić do powstającego tam nowego Międzyrzeckiego Parku Przemysłowego – dodaje samorządowiec.
 
To pierwsza inwestycja drogowa, zakończona w tym roku w naszej gminie. Za kilka tygodni otwarte zostaną ulice Norwida, Malczewskiego i Konopnickiej, a w grudniu ma się zakończyć budowa ulica Komisji Edukacji Narodowej. Gmina szykuje się do kolejnych takich inwestycji. Jak zaznacza kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji z międzyrzeckim ratuszu Sylwester Suchowski, ostatnio otrzymaliśmy dotacje na budowę drogi w Wysokiej i remont ul. Ściegiennego w Międzyrzeczu.

Jest dotacja, będzie remont

Ilustracja do informacji: Jest dotacja, będzie remont
Miasto dostało ponad 222 tys. zł na remont ulicy Ściegiennego. – Po zakończeniu prac kierowcy przestaną narzekać na dziury i zapadliska w jej nawierzchni, a piesi na nierówne chodniki – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
W ostatnich tygodniach kilka razy informowaliśmy o dotacjach, które gmina otrzymała na ważne i wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje. M.in. budowę drogi w Wysokiej i skrzyżowania, które połączyło już ul. Długą z Żołnierską i Poznańską. Dobra passa trwa, gdyż właśnie dostaliśmy 222 tys. 218 zł na kompleksową przebudowę ulicy Ściegiennego.

- Droga zyska nową nawierzchnię z asfaltu. Wzdłuż niej powstaną tez nowe chodniki – informuje Sylwester Suchowski, który kieruje Wydziałem Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.
 
Burmistrz zaznacza, że to kolejna w tym roku dotacja, przyznana gminie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Koszt inwestycji szacujemy na około pół miliona złotych. Przetarg na jej realizację ogłosimy natychmiast po podpisaniu umowy i zabezpieczeniu przez Radę Miejską potrzebnej kwoty w budżecie gminy – dodaje R. Lorenz.
 
Samorządowiec podkreśla, że inwestycje drogowe są przysłowiowym oczkiem w głowie władz gminy. – W tej kadencji wyremontowaliśmy i wybudujemy łącznie aż 13 dróg, co jest rekordem na przestrzeni ostatnich 30 lat. Niestety, wszystkich od razu nie zrobimy, dlatego proszę mieszkańców o cierpliwość – dodaje burmistrz.
 

Mieszkańcy osiedla dostaną pod choinkę… nową drogę!

Ilustracja do informacji: Mieszkańcy osiedla dostaną pod choinkę… nową drogę!
To już pewne! Przed najbliższymi świętami Bożego Narodzenia kierowcy przestaną narzekać na zapadliska w nawierzchni ul. Komisji Edukacji Narodowej. Burmistrz Remigiusz Lorenz podpisał umowę na kompleksowy remont tej drogi. – To kolejna inwestycja drogowa w naszej gminie – zaznacza.
 
Zwiastunem i gwarancją inwestycji jest umowa, podpisana 17 lutego międzyrzeckim ratuszu przez burmistrza Remigiusza Lorenza i Piotra Klapsa prokurenta firmy Infrakom z Kościana, która wygrała ogłoszony przez gminę przetarg na kompleksową przebudowę ul. Komisji Edukacji Narodowej (firma ma na koncie dwie podobne inwestycje w naszym mieście – remonty ul. Konstytucji 3 Maja i ostatniego odcinka ul. Kazimierza Wielkiego)

- Mamy 300 dni na ukończenie prac – informuje przedstawiciel wykonawcy.
 
W podpisaniu umowy burmistrzowi asystował kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu Sylwester Suchowski. – Droga zostanie pokryta asfaltem. Projekt zakłada też przebudowę parkingów i chodników, wyznaczenie i oznakowanie przejść dla pieszych oraz zagospodarowanie zieleni wzdłuż ulicy – wylicza urzędnik.
 
Gmina zapłaci wykonawcy 1 milion 828 tysięcy złotych, ale z własnego budżetu wyłoży nieco ponad 800 tys. zł. Jak to możliwe? – Na realizację tego ważnego dla mieszkańców zadania dostaliśmy ponad milion złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – informuje R. Lorenz.

Burmistrz podkreśla, że remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej będzie 12 inwestycją drogową w naszej gminie od 2019 r. To rekord w historii Międzyrzecza.
 
– Wybudowaliśmy w tym czasie trzy drogi wiejskie, w Kaławie, Wyszanowie i Żółwinie oraz cztery ulice na osiedlu Nad Obrą. Dołożyliśmy się także do remontu ulicy Chopina, która jest drogą powiatową. Obecnie utwardzane są ulice Norwida, Malczewskiego i Konopnickiej w zachodniej części miasta oraz dobiega końca budowa ulicy Długiej. Oczywiście wszystkich ulic nie wyremontujemy w ciągu jednej kadencji, dlatego proszę mieszkańców pozostałych, żeby uzbroili się w cierpliwość – dodaje R. Lorenz. 

Kolejna ulica doczeka się remontu

Ilustracja do informacji: Kolejna ulica doczeka się remontu
To już pewne! Do końca roku ulica Komisji Edukacji Narodowej doczeka się równej jak stół nowej nawierzchni i parkingów. – Jej remont będzie jedną z kilku inwestycji drogowych, realizowanych w tym roku w naszym mieście – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Firma Infrakom z wielkopolskiego Kościana wygrała ogłoszony przez miasto przetarg na remont ul. Komisji Edukacji Narodowej. – Zgłosiły się dwa przedsiębiorstwa. Bardziej korzystna była oferta wielkopolskiej firmy Infrakom, która wygrała przetarg. Zapłacimy jej nieco ponad 1 mln. 828 tys. zł – informuje Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.
 
Droga łączy ul. Zachodnią z os. Kasztelańskim. Korzystają z niej także rodzice, którzy dowożą swoje dzieci do znajdującej się przy niej Szkoły Podstawowej nr 6. Jej asfaltowa nawierzchnia zapada się w wielu miejscach, a po deszczach zapadliska zamieniają się w bajora. - Kierowcy przestaną na nie narzekać pod koniec bieżącego roku, gdyż zwycięzca przetargu ma ją wyremontować w ciągu 300 dni od podpisania umowy – dodaje Sylwester Suchowski, kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji w Urzędzie Miejskim.
 
Nawierzchnia drogi zostanie utwardzona i następnie pokryta asfaltem. - Projekt zakłada też przebudowę parkingów i chodników, wyznaczenie i oznakowanie przejść dla pieszych oraz zagospodarowanie zieleni wzdłuż ulicy – wylicza burmistrz Remigiusz Lorenz. 
 
Z własnego budżetu miasto wyłoży na remont nieco ponad 800 tys. zł, co stanowi około 45 proc. kosztów przebudowy drogi. Jak to możliwe? – Na realizację tej ważnej dla mieszkańców inwestycji dostaliśmy nieco ponad milion złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – zaznacza R. Lorenz.
 
Burmistrz podkreśla, że remont ul. Komisji Edukacji Narodowej będzie kolejną inwestycją drogową, realizowaną obecnie w naszej gminie. - Wiosną otwarta zostanie ulica Długa, a jesienią zakończymy budowę trzech dróg w zachodniej części miasta: Norwida, Malczewskiego i Konopnickiej. Oprócz nich realizujemy w gminie wiele innych inwestycji, których celem jest rozbudowa infrastruktury i poprawa jakości życia mieszkańców  – zapowiada R. Lorenz.  

Kolejna ulica doczeka się remontu

Ilustracja do informacji: Kolejna ulica doczeka się remontu
Dwie firmy chcą wyremontować ulicę Komisji Edukacji Narodowej. – Zwycięzcę przetargu poznamy za kilka dni – zapowiada Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.
 
O ogłoszonym przez miasto przetargu na remont ul. Komisji Edukacji Narodowej informowaliśmy przed kilkoma tygodniami w mediach społecznościowych. – Zgłosiły się dwie firmy. Za kilka dni poznamy zwycięzcę, a potem podpioszemy z nim umowę. Zgodnie z dokumentacją, będzie miał 300 dni na ukończenie inwestycji – informuije Katarzyna Szadkowska, która kieruje Wydziałem Rozwoju Gospodarczego w międzyrzeckim magistracie.
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że miasto ma projekt i pozwolenie budowlane. - Parkingi i chodnik zostaną utwardzone kostką, a drogę pokryje dywanik z asfaltu. Na realizację tego zadania dostalismy nieco ponad milion złotych z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – zaznacza R. Lorenz.
 
Ulica Komisji Edukacji Narodowej łączy osiedle Kasztelańskie z ulicą Zachodnią. Korzystają z niej także rodzice, którzy dowożą dzieci do znajdującej się przy niej Szkoły Podstawowej nr 6. Od lat kierowcy narzekają na jej poszatkowaną dziurami, zapadającą się asfaltową nawierzchnię, na której po deszczach tworzą się ogromne kałuże. Jej przebudowa będzie kolejną inwestycją drogową, realizowaną obecnie w naszej gminie. - Wiosną otwarta zostanie ulica Długa, a jesienią zakończymy budowę trzech dróg w zachodniej części miasta: Norwida, Malczewskiego i Konopnickiej – zapowiada R. Lorenz.  

Budowa drogi gminnej wraz z odwodnieniem i oświetleniem w Międzyrzeczu na działkach nr 675/59, 675/30, 675/51, 675/8, 675/111, 78, 675/106 i 35/189 - obręb geodezyjny Międzyrzecz 1

Krótki opis zadania

Przedmiotowe zadanie swym zakresem obejmuje budowę drogi gminnej na odcinku około 1,5 km wraz z kanalizacją deszczową, chodnikiem, ścieżkami rowerowymi i oświetleniem. Droga, chodniki i ścieżki rowerowe wykonane zostaną o nawierzchni z kostki betonowej typ POLBRUK. Inwestycja wykonana została w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Przedmiotowa inwestycja jest współfinansowana ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.
1 2