Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Remont drogi gminnej nr 102144F ul. Ściegiennego w Międzyrzeczu

28-08-2023

Jest dotacja, będzie remont

Ilustracja do informacji: Jest dotacja, będzie remont
Miasto dostało ponad 222 tys. zł na remont ulicy Ściegiennego. – Po zakończeniu prac kierowcy przestaną narzekać na dziury i zapadliska w jej nawierzchni, a piesi na nierówne chodniki – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
W ostatnich tygodniach kilka razy informowaliśmy o dotacjach, które gmina otrzymała na ważne i wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje. M.in. budowę drogi w Wysokiej i skrzyżowania, które połączyło już ul. Długą z Żołnierską i Poznańską. Dobra passa trwa, gdyż właśnie dostaliśmy 222 tys. 218 zł na kompleksową przebudowę ulicy Ściegiennego.

- Droga zyska nową nawierzchnię z asfaltu. Wzdłuż niej powstaną tez nowe chodniki – informuje Sylwester Suchowski, który kieruje Wydziałem Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.
 
Burmistrz zaznacza, że to kolejna w tym roku dotacja, przyznana gminie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Koszt inwestycji szacujemy na około pół miliona złotych. Przetarg na jej realizację ogłosimy natychmiast po podpisaniu umowy i zabezpieczeniu przez Radę Miejską potrzebnej kwoty w budżecie gminy – dodaje R. Lorenz.
 
Samorządowiec podkreśla, że inwestycje drogowe są przysłowiowym oczkiem w głowie władz gminy. – W tej kadencji wyremontowaliśmy i wybudujemy łącznie aż 13 dróg, co jest rekordem na przestrzeni ostatnich 30 lat. Niestety, wszystkich od razu nie zrobimy, dlatego proszę mieszkańców o cierpliwość – dodaje burmistrz.