Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

15-08-2020

Życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego
Z okazji Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej burmistrz Remigiusz Lorenz życzy wszystkiego najlepszego żołnierzom i pracownikom cywilnym Resortu Obrony.
 
 
„Wszystkim żołnierzom i pracownikom
Resortu Obrony Narodowej
- a w szczególności 17 Wielkopolskiej
Brygady Zmechanizowanej –
życzę wszystkiego najlepszego
z okazji
Święta Wojska Polskiego
oraz
100. rocznicy Bitwy Warszawskiej
 
Burmistrz Międzyrzecza
Remigiusz Lorenz
 
14-08-2020

Informacja z Powiatowego Urzędu Pracy

Ilustracja do informacji: Informacja z Powiatowego Urzędu Pracy
Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu informuje o przystąpieniu do realizacji projektu pn."Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie międzyrzeckim(V)".
 
 

14-08-2020

Policja ostrzega

Ilustracja do informacji: Policja ostrzega
Uwaga na oszustów!
 
O oszustwach różnymi metodami „na wnuczka”, „policjanta”, „pracownika socjalnego” czy „wypadek” ostrzegano wiele razy. Przestępcy stosują różne metody, aby wyłudzić pieniądze. Niestety pomimo tego, że policjanci w całym kraju prowadzą kampanie edukacyjne i informacyjne o tym jak ustrzec się oszustów działających tymi metodami, w dalszym ciągu są osoby, które ulegają manipulacji przestępców i oddają im swoje oszczędności.
 
W ostatnim czasie na terenie powiatu międzyrzeckiego policjanci odnotowali próby oszukania osób starszych metodą „na wypadek”. Niestety jedna z tych prób się powiodła. Mieszkanka gminy Przytoczna uwierzyła w historię opowiedzianą jej telefonicznie przez mężczyznę podającego się za znajomego jej zięcia i przekazała oszustowi 80 tys. zł. Przestępca poinformował ją, że jej zięć był sprawcą wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła kobieta. Dodał, że jeżeli nie wpłaci dużej sumy pieniędzy, to trafi do więzienia. Gdy kobieta zorientowała się, że jest ofiarą przestępstwa, na odzyskanie pieniędzy było już za późno.  Tę historię jako ostrzeżenie przed bezwzględnością i podstępnym działaniem oszustów dedykujemy osobom starszym, a także ich rodzinom.
 
Pamiętajmy, że oszuści manipulujący seniorami często wykorzystują ich wrażliwość, wzbudzają poczucie zagrożenia i strach. Pamiętajmy o tym i rozmawiajmy z nimi w naszej rodzinie, przypominajmy o ostrożności w kontaktach z osobami obcymi.
 
Jeżeli odebrali Państwo podejrzany telefon z prośbą o pożyczkę, wpłatę czy przekazanie pieniędzy, prosimy pamiętać o środkach ostrożności.
 
Ważne jest, aby nie działać w pośpiechu i  nie podejmować od razu pieniędzy z banku, czy przekazywać podejrzanym osobom. Należy bezwzględnie skontaktować się z członkami rodziny i potwierdzić u nich informację. Zawsze można również poradzić się policjanta i zadzwonić pod nr 112.
 
13-08-2020

Program grantowy „WzMOCnij swoje otoczenie”

Ilustracja do informacji: Program grantowy „WzMOCnij swoje otoczenie”
Ruszyła II edycja programu grantowego „WzMOCnij swoje otoczenie” w gminie Międzyrzecz. Do wygrania grant
o wartości do 20 000 złotych!  
 
Trwa nabór wniosków do II edycji „WzMOCnij swoje otoczenie” – programu grantowego organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, który jest realizowany do końca br. O granty społeczne może ubiegać się samorząd, jego jednostki budżetowe oraz organizacje pozarządowe działające w gminie Międzyrzecz. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl.
 
 


 
13-08-2020

Ostrzeżenie o zagrożeniu pożarowym w lasach

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie o zagrożeniu pożarowym w lasach
Uwaga: Dyrekcja Regionalna Lasów Państwowych w Szczecinie wprowadziła w środę, o godz. 14.30 najwyższy, trzeci stopień zagrożenia pożarowego w lasach woj. lubuskiego.
13-08-2020

Oferta organizacji pozarządowej

Ilustracja do informacji: Oferta organizacji pozarządowej
Burmistrz Międzyrzecza informuje o ofercie organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego obejmującego działania w zakresie  kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pn. „IV Spotkania Kameralne Międzyrzecz 2020”
 
 
13-08-2020

Ostrzeżenie przed upałami

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie przed upałami
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami we wszystkich powiatach woj. lubuskiego. Od czwartku, 13 sierpnia, od godz. 12.00 do piątku, 14 sierpnia, do godz. 21.00 maksymalna temperatura w dzień może wynosić 31 stopni Celsjusza, a minimalna w nocy od 16 stopni Celsjusza.   
12-08-2020

Program Ochrony Środowiska

Ilustracja do informacji: Program Ochrony Środowiska
 
Program Ochrony Środowiska dla Gminy Międzyrzecz na lata 2020-2024 z perspektywą na lata 2025-2028
 
 
 
 
Dokumenty do pobrania:
 
 
 
 
 
12-08-2020

Informacja o zmianie godzin pracy Urzędu Miejskiego

Ilustracja do informacji: Informacja o zmianie godzin pracy Urzędu Miejskiego
Informujemy, że ze względu na utrzymujące się upały, w okresie od dnia 12 sierpnia 2020 r. do dnia 14 sierpnia 2020 r., Urząd
Miejski w Międzyrzeczu będzie czynny w godzinach 7.00 -14.00.
 
11-08-2020

Konkurs plastyczny

Ilustracja do informacji: Konkurs plastyczny
Oddział PTTK Ziemi Międzyrzeckiej realizuje zadanie publiczne pn. "Bledzewskie spotkania z kulturą cystersów". Jednym z działań jest konkurs plastyczny. Uczestnicy będą mogli utrwalić pozostałości kultury cystersów w postaci prac plastycznych z których powstanie okolicznościowa wystawa. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 207