Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

09-02-2021

Duże korzyści z Międzyrzeckiej Karty Rodziny 3+

Ilustracja do informacji: Duże korzyści z Międzyrzeckiej Karty Rodziny 3+
Ponad 1.200 mieszkańców naszej gminy korzysta z lokalnej Karty Rodzina 3+. Przypominamy o konieczności jej aktualizacji. Jej posiadacze mają zniżki w 31 instytucjach i firmach.
 
Karty Międzyrzecka Rodzina 3+ wprowadzono w Międzyrzeczu w 2015 r. – Doskonale się sprawdzają. Korzysta z nich ponad tysiąc dwieście osób z naszej gminy - zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
O karty mogą się ubiegać osoby i rodziny, które mają troje dzieci i więcej w wieku do 18 roku życia, lub do 24 lat w przypadku uczniów i studentów. Jak wylicza Maciej Kubowicz w międzyrzeckiego magistratu, średnio na każdą rodzinę uczestniczącą w tym programie przypada nieco ponad pięć kart. – Obowiązują w danym roku kalendarzowym, dlatego przypominamy o konieczności ich aktualizacji – dodaje urzędnik.
 
Więcej informacji na temat karty zainteresowani znajdą w zakładce Międzyrzecka Karta Rodziny 3+ na stronie internetowej Urzędu Miejskiego (www.miedzyrzecz.pl) Wnioski o wydanie karty można pobrać z tej zakładki, lub w Urzędzie Miejskim (szczegółowe informacje pod nr tel. 95 742 69 88).
 
Właściciele kart mogą korzystać z rozmaitych zniżek w 31 rozmaitych instytucjach, marketach i zakładach usługowych. Na przykład w marketach Mrówka i Bricomarche, ale także w zakładach fotograficznych i optycznych, księgarni, sklepach i nawet w lokalnym banku. Ich pełny wykaz znajduje się na stronie internetowej gminy. Ostatnio do tej listy dołączyła hurtownia kosmetyków Complex, która oferuje posiadaczom kart 10 proc. zniżki na kosmetyki do włosów i 7 proc. na sprzęt fryzjerski.
 
– Zachęcamy właścicieli miejscowych firm do przyłączania się do tego programu. To dla nich promocja i nowi klienci – zaznacza R. Lorenz.
 
Oprócz lokalnej karty Rodzina Trzy Plus obowiązującej na terenie gminy, mieszkańcy mogą korzystać też z Kart Dużych Rodzin, honorowanych w całym kraju i upoważniających posiadaczy m.in. do zniżkowych biletów na przejazdy kolejowe, ulg w opłatach za paszporty i wielu innych zniżek. Karty Dużych Rodzin wydawane są w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Wojska Polskiego, gdzie przyjmowane są także wnioski.
09-02-2021

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

Ilustracja do informacji: Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii
Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu trzeciego przypadku ASF u dzika na terenie powiatu Międzyrzecz.
 
Dzik został odstrzelony 23 stycznia w okolicach miejscowości Wysoka w gminie Międzyrzecz (w strefie czerwonej).
 
08-02-2021

Wspólne inwestycje za unijne pieniądze

Ilustracja do informacji: Wspólne inwestycje za unijne pieniądze
Prace nad dokumentacją i realizacja planowanych inwestycji były tematem roboczego spotkania skwierzyńskich i międzyrzeckich urzędników. Stawką jest prawie 10 mln. zł unijnej dotacji, którą gminy Skwierzyna, Międzyrzecz i Przytoczna dostały na uzbrojenie terenów pod inwestycje. – Roboty budowlane ruszą w przyszłym roku – zapowiada burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz.
 
Spotkanie odbyło się w skwierzyńskim magistracie. Naszą gminę reprezentowali m.in. zastępca burmistrza Agnieszka Śnieg, skarbnik Kamila Anioł-Szymańska, kierowniczka Wydziału Rozwoju Gospodarczego Katarzyna Szadkowska i kierownik Wydziału Realizacji Inwestycji Sylwester Suchowski. Gospodarzem był burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia, któremu asystowali m.in. zastępca Wojciech Kowalewski, skarbnik Agnieszka Laszczak i kierownik Referatu, Inwestycji, Drogownictwa i Melioracji Zbigniew Moraczyński.
 
Tematem spotkania były wspólne inwestycje, na które Międzyrzecz, Skwierzyna i Przytoczna dostały unijną dotację w wysokości 9 mln. 802 tys. zł. (Międzyrzecz dostał 4 mln. 893 tys. zł, Skwierzyna 4 mln. 229 tys. zł, a Przytoczna 700 tys. zł.).
 
– Dotację przeznaczymy na uzbrojenie Międzyrzeckiego Parku Przemysłowego Numer Dwa, który powstaje przy ulicy Rokitniańskiej. Dzięki tym pieniądzom doprowadzimy tam wodę, sieć kanalizacyjną i prąd oraz wybudujemy drogę z oświetleniem i ścieżką pieszo-rowerowej – wylicza R. Lorenz.
 
Urzędnicy uzgodnili, że do końca br. gminy opracują dokumentację i uzyskają pozwolenia, a w 2022 r. mają się rozpocząć prace budowlane. W przypadku Międzyrzecza całkowity koszt inwestycji wyniesie 6 mln. 796 tys. zł.
 
Drugi Międzyrzecki Park Przemysłowy ma być kolejnym filarem rozwoju gospodarczego miasta i gminy. Na inwestorów czekają tam działki o łącznej powierzchni ponad 100 ha. Przedsiębiorcy będą mogli inwestować na gruntach gminy oraz na otaczających je działkach należących do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
08-02-2021

Miasto zakupiło maseczki dla Honorowych Dawców Krwi

Ilustracja do informacji: Miasto zakupiło maseczki dla Honorowych Dawców Krwi
Krwiodawcy z Gminy Międzyrzecz otrzymają ufundowane przez miasto maseczki ochronne. – To nasz skromny dowód wdzięczności za wielkie serca krwiodawców i ich bezinteresowne zaangażowanie w ratowanie zdrowia i życia mieszkańców – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz.
 

Maseczki wielokrotnego użytku trafią niebawem do kół Honorowych Dawców Krwi z gminy Międzyrzecz. Zdobi je logo gminy „Odlotowy Międzyrzecz” oraz serduszko z napisem „Gmina Międzyrzecz Wspiera Honorowych Dawców Krwi”. 
 
– Zawsze chętnie pomagamy tym, którzy wspierają potrzebujących – zaznacza burmistrz. 
08-02-2021

Dofinansowanie do szkoleń

Ilustracja do informacji: Dofinansowanie do szkoleń
Weź udział w projekcie „Wsparcie dla sektorów – przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19” i zyskaj do 80% dofinansowania kosztów szkoleń i doradztwo dla pracowników w Twojej firmie! Wspieramy firmy z branży telekomunikacji przewodowej, bezprzewodowej, satelitarnej, a także produkujące sprzęt telekomunikacyjny, komputery, przyrządy pomiarowe, kontrolne, nawigacyjne oraz z branży transportu lotniczego pasażerskiego lub towarów.
 
Jeśli jesteś: mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą (ew. dużym z kodem PKD 30.3) i siedziba Twojej firmy znajduje się na terenie Polski oraz chcesz podnieść swoje kompetencje – zgłoś się do Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA.
 
Biorąc udział w projekcie przeszkolisz siebie i swoich pracowników oraz otrzymasz refundację  poniesionych kosztów  do wysokości 80 %.
 
Rekrutacja do Projektu trwa do 12 marca 2021 r. lub do wyczerpania środków będących w dyspozycji MARR S.A. poprzez:
przesłanie formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie PARP,
zarejestrowanie się w Systemie oraz przesłanie Formularza zgłoszeniowego przedsiębiorstwa wraz z załącznikami,
weryfikację dokumentów i przesyłanie informacji zwrotnej przez Operatora.
Wzory wszystkich niezbędnych dokumentów – regulamin, dokumenty rekrutacyjne, wzór umowy o udzielenie wsparcia, pozostają do Państwa dyspozycji  pod adresem: https://www.marr.pl/telekomunikacjacovid/ i https://www.marr.pl/sektorlotniczycovid/.
 
Nabór trwa do wyczerpania środków.
 
Jednocześnie zapraszamy na Konferencję on-line „Wykorzystaj ten czas – Zarabiaj na szkoleniach!”, która odbędzie się w dniu 11.02.2021 r.. Wydarzenie dedykowane jest m.in. przedsiębiorcom zainteresowanym powyższym wsparciem. Informacje o spotkaniu i zgłoszenia pod adresem: https://www.marr.pl/wsmp/.
 
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Zespołem ds. wsparcia Przedsiębiorstw:
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
Departament Innowacji i Rozwoju Biznesu
ul. Kordylewskiego 11; 31-542 Kraków
e-mail: sektor~.~tic~@~marr~.~pl~,~ e-mail
tel.:  785 058 177, 785 059 105
 
Projekt został opracowany w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Realizacja projektu została sfinansowana przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
14-11-2019

Uwaga: Konkurs w ramach Pakietu dla Miast Średnich

Ilustracja do informacji: Uwaga: Konkurs w ramach Pakietu dla Miast Średnich
Chcielibyśmy poinformować o kontynuacji inicjatyw dedykowanych średnim miastom w ramach Pakietu dla Miast Średnich.
 
Do 28 listopada br.,  (do godz. 14:00), trwa nabór w działaniu 3.1 POWER, skierowany do uczelni wyższych (publicznych bądź niepublicznych), zlokalizowanych w miastach średnich do 240 tys. mieszkańców. Konkurs dedykowany jest wsparciu uczelni wyższych w rozwijaniu kompetencji studentów, istotnych dla sektora
nowoczesnych usług dla biznesu.
 
Szczegółowe informacje na temat konkursu, znajdują się na stronie instytucji organizującej nabór, tj. Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
 
Poniżej przesyłamy bezpośredni link do ogłoszenia, gdzie w regulaminie znajdują się m.in. kryteria wyboru projektów, na podstawie których zostanie rozstrzygnięty konkurs.
 
08-02-2021

Pismo Wojewody Lubuskiego

Ilustracja do informacji: Pismo Wojewody Lubuskiego
 W dniu 27 listopada 2020 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął decyzję, by patronami roku 2021 ustanowić między innymi Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz bohaterów ustanowienia Konstytucji 3 Maja. W roku tym obchodzimy bowiem 40. rocznicę śmierci i 120. rocznicę urodzin Prymasa Tysiąclecia, 100. rocznicę urodzin młodego poety z pokolenia Kolumbów oraz 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
 
Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. dostrzegając wyjątkowość tych postaci i dat, włącza się w obchody tak ważnych dla każdego Polaka rocznic. Chcemy pokazać czym był patriotyzm i Ojczyzna dla naszych szlachetnych i odważnych przodków oraz podkreślić wagę pozostawionego przez nich dziedzictwa.
 
08-02-2021

Ostrzeżenie przed zamieciami śnieżnymi

Ilustracja do informacji:  Ostrzeżenie przed zamieciami śnieżnymi
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed zamieciami śnieżnymi w poniedziałek, 8 lutego, do godz. 20.00 w ośmiu lubuskich powiatach – m.in. w powiecie międzyrzeckim.
 
Wiatr 40 km. na godzinę, w porywach do 60 km.
 
Uwaga zmotoryzowani, kto nie musi, niech nie wyjeżdża na drogi!
05-02-2021

Dyżury Przewodniczącej Rady Miejskiej Katarzyny Budych

Ilustracja do informacji: Dyżury Przewodniczącej Rady Miejskiej Katarzyny Budych
 
 
Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Katarzyna Budych przyjmuje interesantów w sprawie skarg i wniosków w każdy poniedziałek od godz. 16.00 do godz. 17.00, w Urzędzie Miejskim, pokój nr 203. W innym terminie po wcześniejszym zgłoszeniu w Biurze Rady (tel. 95 742 69 34 lub 88, 730 856 041)
05-02-2021

Rusza nabór na opiekunów w Zespole Klubów Dziecięcych

Ilustracja do informacji: Rusza nabór na opiekunów w Zespole Klubów Dziecięcych
Dyrektor Zespołu Klubów Dziecięcych informuje o możliwości składania ofert pracy na stanowisko opiekuna dziecięcego (6 etatów) w Zespole Klubów Dziecięcych w Międzyrzeczu. Nabór ofert trwa od 5 do 12 lutego br. Poniżej publikujemy wzór życiorysu i oświadczenia oraz pełne ogłoszenie o naborze, w którym znajdują się wszystkie pozostałe informacje dotyczące niezbędnych do dopełnienia formalności. 
 
Kandydatom życzymy powodzenia!
 
Dokumenty do pobrania:
1 2 3 4 5 6 ... 227