Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

03-07-2019

W piątek Święto Brygady. Będzie defilada i festyn rodzinny

Ilustracja do informacji: W piątek Święto Brygady. Będzie defilada i festyn rodzinny
Zbliża się święto 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Oficjalna uroczystość odbędzie się w piątek na rynku przed ratuszem w Międzyrzeczu. Po jej zakończeniu na zamku rozpocznie się festyn.
 
Święto Brygady rozpocznie capstrzyk, który odbędzie się w czwartek, 4 lipca,  o godz. 21.30 przy Pomniku Żołnierzy Poległych na Misjach koło bramy koszar perzy ul. Wojska Polskiego.
 
W piątek, 5 lipca, o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Wojciecha odbędzie się nabożeństwo, natomiast o godz. 12.30 przed ratuszem rozpocznie się uroczystość połączona z defiladą oraz pożegnaniem żołnierzy, którzy wyjadą na półroczną misję do Rumunii.

O godz. 15.00 na zamku rozpocznie się blok imprez rekreacyjno-rozrywkowych. W programie m.in. koncerty Orkiestry Wojskowej z Wrocławia i zespołu Riwiera, a także teatr ognia i wiele innych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 
W związku z obchodami Święta Brygady, na wniosek organizatora, czyli 17. WBZ, w piątek, 5 lipca, Urząd Miejski będzie czynny od godz. 7.00 do 11.30 (oficjalna uroczystość odbywać się będzie przed wejściem do ratusza).
 
Już w czwartek, 4 lipca, o godz. 16.00 na rynku oraz przylegających do niego ulicach Wesołej i Lipowej wprowadzony zostanie zakaz ruchu kołowego i parkowania. Właściciele zaparkowanych tam samochodów proszeni są o ich przestawienie w inne miejsce. Utrudnienia potrwają do piątku, 5 lipca, do godz. 15.00.
 
W piątek, 5 lipca,  podczas uroczystości przed ratuszem w godz. od 12.00 do 14.30 na wniosek 17. WBZ zablokowany zostanie odcinek ul. Młyńskiej między jej skrzyżowaniami z ul. Ogrodową oraz ulicami Mieszka I i Kazimierza Wielkiego. Czasowych utrudnień na tym odcinku można się spodziewać już od godz. 10.00. Podczas kończącej uroczystość  defilady na około 20 minut zostanie też zablokowane główne skrzyżowanie.
 
Przejazd z zachodniej do wschodniej części miasta odbywać się będzie obwodnicą. Ruchem kierować będą policjanci, którzy apelują do kierowców o zachowanie cierpliwości i ostrożności. W piątek zablokowana też zostanie ul. Ogrodowej oraz znajdujący się przy niej parking między Obrą i kościołem pw. Św. Wojciecha. 
 
W piątek, 5 lipca, czasowych utrudnień – wynoszących najwyżej po kilkanaście minut - kierowcy powinni się spodziewać także na ul. 30 Stycznia, Chłodnej i Kazimierza Wielkiego. 
02-07-2019

Klub Żeglarski Fram zaprasza 27 lipca na regaty

Ilustracja do informacji: Klub Żeglarski Fram zaprasza 27 lipca na regaty
Wodniacy z Międzyrzecza zapraszają na regaty, które rozegrane zostaną 27 lipca na jez. Głębokie w klasie Optymist i jachtów żeglarskich do 4 mb.
02-07-2019

Możesz pomóc lokalnemu stowarzyszeniu

Ilustracja do informacji: Możesz pomóc lokalnemu stowarzyszeniu
Od 17 czerwca do 14 lipca wszyscy mieszkańcy i zaangażowani w życie społeczne działacze mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. O dotacje ubiega się m.in. międzyrzeckie stowarzyszenie Lubuski Weekend Gitarowy.
 
W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie Dlaczego Nie, Stowarzyszenie Lubuski Weekend Gitarowy, Fundacja "Pomoc I Nadzieja".
 
Podczas głosowania, które trwa od 17 czerwca do 14 lipca, klienci sklepu będą mogli zagłosować na najatrakcyjniejszy i najpotrzebniejszy – według nich – projekt.  W jaki sposób? Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.
 
Sulechów, Miedzyrzecz, Świebodzin i okolice – w tym regionie rywalizują ze sobą następujące projekty:
 
Stowarzyszenie Dlaczego Nie
Zdrowy Tydzień (propagowanie wśród najmłodszych treści profilaktycznych, zdrowego stylu życia i aktywnych form kultury fizycznej i spędzania wolnego czasu)
 
Stowarzyszenie Lubuski Weekend Gitarowy z Międzyrzecza
Projekt: Edukacja muzyczna dla uczniów szkół podstawowych i średnich na terenie Międzyrzecza
 
Fundacja "Pomoc I Nadzieja"
Projekt: Sportowa zabawa dla zdrowia"
 
W VI edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych.
 
Każdy głos się liczy!
Głosowanie to czas, w którym  mieszkańcy łączą swoje siły i walczą o najlepszy według nich projekt. Doceniamy ich ogromne zaangażowanie i w związku z tym postanowiliśmy ułatwić dostęp do oddania głosu wszystkim klientom – przy każdej kasie samoobsługowej znajdzie się pojemnik z żetonami. Wprowadzona przez nas nowa formuła odbioru żetonów jest szansą na oddanie głosu przez klientów, którzy korzystają z bardziej nowoczesnych form robienia zakupów. - mówi Daria Kulińska, Dyrektor ds. Komunikacji Tesco.
 
Listę wszystkich projektów, na które można głosować w sklepach Tesco w ramach VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie programu www.tesco.pl/pomagamy.
 
Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych, funkcjonującą na polskim rynku od 1995 roku. Struktura sieci składa się na blisko 350 sklepów – od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma oferuje klientom produkty ponad 3700 polskich dostawców, co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 4 milionów klientów. Firma od lat konsekwentnie angażuje się w działania społeczne prowadząc programy edukacyjne – „Od uprawy do potrawy”, promując zdrowy styl życia oraz podejmując wiele inicjatyw społecznych takich jak program „Decydujesz, pomagamy”, zbiórki żywności dla potrzebujących czy walka z marnowaniem żywności nie tylko w ramach własnej sieci, ale w całym łańcuchu dostaw. Więcej informacji: www.tesco.pl.
 
Fundacja Tesco powstała z inicjatywy Tesco Polska w 2012 roku jako kolejny krok w rozwoju strategii zaangażowania społecznego i długofalowych działań charytatywnych realizowanych przez firmę Tesco. Celem działania Fundacji jest wspieranie wartościowych inicjatyw i projektów społecznych, ukierunkowanych na pomoc dzieciom i młodzieży oraz integracje i zaangażowanie na rzecz wspólnego dobra społeczności lokalnych. Fundacja realizuje programy pomocowe w obszarach związanych z pomocą społeczną, edukacją i ochroną zdrowia. Za swoją działalność  została wyróżniona odznaką „Przyjaciel Dziecka” oraz tytułem „Filantrop Krakowa A.D. 2014” oraz medalem ”50 Lat dla Zdrowia Dzieci” Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Więcej informacji: www.fundacjatesco.pl
 
Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” powstała, aby rzetelnie i krytycznie opisywać wyzwania dotyczące życia społecznego w Polsce. Opracowuje i upowszechnia innowacyjne rozwiązania, które mogą pomóc sprostać tym wyzwaniom. Szuka ich, łącząc perspektywę badaczy-akademików i aktywistów społecznych oraz podejmując działania koncentrujące się na kluczowych zagadnieniach: rozwoju wspólnot lokalnych, innowacjach społecznych, wolontariacie oraz partycypacji obywatelskiej. Więcej informacji: www.stocznia.org.pl
02-07-2019

Szukamy turystycznego przeboju Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Szukamy turystycznego przeboju Międzyrzecza
 
Co jest największą atrakcją dla turystów w naszym mieście i gminie? Czekamy na Wasze opinie i zdjęcia!
 
Co Waszym zdaniem jest największym magnesem, przyciągającym turystów do naszej gminy? Mają w czym wybierać, gdyż mamy sporo atrakcji. Która z nich jest Waszym zdaniem największym przebojem? Średniowieczny zamek i  muzeum z największą w kraju kolekcją portretów trumiennych oraz tablic herbowych i inskrypcyjnych związanych z sarmackimi obrzędami pogrzebowymi, a może zabytkowe kościoły, kompleks szpitalny w Obrzycach, czy starówka?
 
 
Nie zapominajmy o cieszącej się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i ich gości kolejce ogrodowej Jerzego Jóźwiaka w Nietoperku, czy bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego oraz trasie turystycznej w Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Oraz o atrakcjach przyrodniczo-krajobrazowych -  jeziorach, lasach, kąpielisku nad jez. Głębokie oraz turystycznych szlakach pieszych i rowerowych.
01-07-2019

Turystyczny Międzyrzecz: Otwarto Punkt Informacji Turystycznej

Ilustracja do informacji: Turystyczny Międzyrzecz: Otwarto Punkt Informacji Turystycznej
W biurze międzyrzeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego otwarto wakacyjny Punkt Informacji Turystycznej.
 
Placówka powstała z myślą o turystach, którzy coraz liczniej odwiedzają Międzyrzecz. Finansują ją  władze gminy. – Będzie działać przez całe wakacje. Turyści uzyskają tam informacje o atrakcjach miasta i gminy. Pomysł doskonale się sprawdził w poprzednich latach. Punkt cieszył się ogromnym zainteresowaniem turystów - zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Burmistrz podkreśla znakomitą lokalizację punktu informacji. Mieści się w biurze oddziału PTTK Ziemi Międzyrzeckiej przy Rynku 9. To historyczne i turystyczne serce miasta.
 
Punkt czynny jest przez okrągły tydzień od poniedziałku do niedzieli od godz. 9.00 do 17.00 (tel. 604 221 825). Prowadzą go miłośnicy turystyki kwalifikowanej, którzy znają Ziemię Międzyrzecką jak własną kieszeń. Co polecają gościom?
 
– Przede wszystkim wypoczynek nad jeziorem Głębokie i zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej w bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. To nasze turystyczne przeboje  – odpowiada Martyna Osadnik.
 
Prezes Oddziału PTTK Ziemi Międzyrzeckiej  Przemysław Mikołajczak zaznacza, że nasze miasto i gmina urzekają letników licznymi atrakcjami. Wymienia średniowieczny zamek i muzeum, zabytkowe kościoły, spływy kajakowe Obrą i Paklicą, trasy piesze i rowerowe.
 
– Tych atrakcji jest coraz więcej. Jedną z ostatnich jest na przykład robiąca furorę kolejka ogrodowa Jerzego Jóźwiaka w Nietoperku – dodaje.
 
W punkcie można też kupić rozmaite mapy, przewodniki turystyczne i pamiątki.  
01-07-2019

Oferta organizacji pozarządowej

Ilustracja do informacji: Oferta organizacji pozarządowej
Burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz informuje, że do Urzędu Miejskiego wpłynęła oferta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. 
 
01-07-2019

Żeglarze z klubu Fram zapraszają na regaty

Ilustracja do informacji: Żeglarze z klubu Fram zapraszają na regaty
Regaty rozegrane zostaną 13 lipca na jez. Głębokie koło Międzyrzecza . Zawodnicy będą rywalizować w klasie Omega Standard. Główną nagrodą będzie Puchar Burmistrza Remigiusza Lorenza.
 
Szczegółowe informacje poniżej:
 
01-07-2019

Uwaga: Szukamy domu dla kotki

Ilustracja do informacji: Uwaga: Szukamy domu dla kotki
Kotka ma kilka tygodni. Właściciela prosimy o kontakt. Nr tel. 95 742 69 85 (Urząd Miejski w Międzyrzeczu)
 
 
01-07-2019

Muzyka, śpiew i taniec. Festiwal folkloru i energii w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Muzyka, śpiew i taniec. Festiwal folkloru i energii w Międzyrzeczu
 
W Międzyrzeckim Ośrodku Kultury odbyły się XVII Muzyczne Spotkania z Folklorem, w którym wzięło udział 14 zespołów ludowych i śpiewaczych z całego regionu.
 
Gminę Międzyrzecz reprezentował chór Echo z Międzyrzecza oraz grupy Ale Babki z Piesek, Kęszyczanki z Kęszycy Leśnej i Nietoperzanie z Nietoperka.
 
Imprezę poprzedziły występy wokalistek z Kęszycy i tancerek z zespołu Gold, który działa pod szyldem Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury. Otworzył ją burmistrz Remigiusz Lorenz. Życzył uczestnikom udanej zabawy i zaznaczał, że ze względu na upał – w obawie o zdrowie artystów i publiczności – festiwal przeniesiono ze wsi Pieski do domu kultury.
 
Decyzję o przeniesieniu imprezy z Piesek do Międzyrzecza wychwalali śpiewacy i przewodniczący jury Wiktor Sędziński. Zgodnie zaznaczali, że dzięki tej zmianie mogli się bawić w klimatyzowanej sali, zamiast się smażyć w słońcu na nagrzanym jak patelnia placu.
 
Uczestnicy świetnie się bawili. Ludowe rytmy porwały nawet niektórych do tańca. Po przesłuchaniach konkursowych rozgrzał ich koncert Pawła Gołeckiego. Ponad 20 osób bawiło się przed sceną, a po zakończeniu występu Genowefa Fietz-Przybyłka z zespołu Starodworzanki ze Starego Dworka złożyła gratulacje muzykom i ucałowała grającego na skrzypkach Dawida Czachora.
 
 
Jurorzy przyznali dwa wyróżnienia i sześć tytułów laureata. Laureatkami zostały m.in. panie z zespołu Ale Babki. Jak zaznaczał W. Sędziński, zespół zasłużył na Grand Prix, którego nie przewiduje jednak regulamin festiwalu.
 
Za MOK, w cieniu rosnących tam drzew, dzieci brały udział w grach i zabawach prowadzonych przez animatorki z Dworca Tworca, można było również podziwiać dzieła miejscowych rękodzielników.
 
Organizatorami imprezy byli pracownicy Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury.
28-06-2019

Dyplomy, gratulacje i kwiaty dla studentów z Międzyrzecza

Ilustracja do informacji: Dyplomy, gratulacje i kwiaty dla studentów z Międzyrzecza
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyło rok akademicki. Podczas uroczystości w zamkowej bastei zostali obsypani gratulacjami, dyplomami i kwiatami.
 
Międzyrzecka uczelnia powstała w 2005 r, a od pięciu lat działa pod szyldem stowarzyszenia „Międzyrzecki Uniwersytet Trzeciego Wieku”. Swoje zainteresowania i uzdolnienia rozwija w nim blisko 140 osób. Biorą udział w zajęciach kilkunastu sekcji – tańczą, grają w kręgle, uczą się historii i języka angielskiego. Najstarsi z nich mają po 80 lat i więcej, ale wciąż tryskają energią i pomysłami. I nie kryją ogromnego apetytu na życie.
 
- Uniwersytet jest ważnym ogniwem życia społecznego w mieście. Jego słuchacze bardzo aktywnie działają na rzecz miasta oraz godnie je reprezentują na rozmaitych imprezach w regionie i kraju. Są wzorem dla wszystkich mieszkańców – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Słuchacze podsumowali i zakończyli rok akademicki podczas spotkania, które odbyło się w środę, 26 czerwca, w jednej z zamkowych bastei. W imieniu przewodniczącej rady Katarzyny Budych gratulacje złożył im jeden z jej zastępców Andrzej Chmielewski. Burmistrz przebywał w tym czasie na konferencji samorządowców, dlatego reprezentowała go Monika Wydrych z Urzędu Miejskiego. Życzyła słuchaczom udanych wakacji oraz wręczyła kwiaty i list gratulacyjny Wacławie Kuczyńskiej, która kieruje uniwersytetem.
 
 
Zakończenie roku akademickiego było okazją do uhonorowania najbardziej aktywnych słuchaczy. Artystycznym akordem  był występ uczelnianego chóru. – Życzę wszystkim miłych wakacji. Spotkamy się w październiku na inauguracji nowego roku akademickiego  - mówi Wacława Kuczyńska.
 
Słuchacze UTW mieli dubeltowe zakończenie roku, gdyż kilka dni wcześniej byli gospodarzami i współorganizatorami wojewódzkiej uroczystości, która odbyła się na dziedzińcu piastowskiego zamku.
1 2 3 4 5 6 ... 142