Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

02-05-2018

Filharmonia bez Filharmonii - koncert w międzyrzeckim ratuszu

Ilustracja do informacji: Filharmonia bez Filharmonii - koncert w międzyrzeckim ratuszu
Od 2 do 6 maja w Wielkopolsce (i częściowo na Ziemi Lubuskiej) trwać będzie druga z czterech odsłon nowego cyklu koncertowego „Filharmonia bez Filharmonii”. W pięciu miastach regionu zabrzmią kameralne sonaty Antonio Vivaldiego w wykonaniu zespołu barokowego Green Kore.
 
Celem cyklu „Filharmonia bez Filharmonii” jest stworzenie albo raczej odtworzenie tradycji regularnej obecności muzyki klasycznej w miejscowościach, które nie mają swoich własnych instytucji kultury muzycznej. W dużych miastach to właśnie filharmonie zapewniają słuchaczom dostęp do twórczości największych twórców muzyki klasycznej. W mniejszych miastach to zadanie spada na barki zajmujących się i tak już wszystkim lokalnych ośrodków kultury. To one zresztą są głównymi partnerami „Filharmonii bez Filharmonii”.
W roku 2018 na cykl złożą się cztery odsłony (marzec, maj, październik, grudzień), ale plany zakładają, że od roku 2019 koncerty w poszczególnych miejscowościach odbywać się będą ze znacznie większą częstotliwością. W odróżnieniu od „prawdziwych” filharmonii w ramach projektu prezentowana będzie muzyka barokowa i dzieła, które należą do kanonu XVII i XVIII wieku. To część koncepcji, która zakłada, że uczestnicząc w koncertach, słuchacze będą mieli szansę uzyskać możliwie szeroką perspektywę muzyki barokowej. W roku 2018 dominować będzie muzyka kameralna (m.in. A. Vivaldiego, J.F. Haendla oraz J.F. Telemanna), ale w przyszłości możemy spodziewać się większych form orkiestrowych.
Inicjatorem projektu jest Fundacji Muzyki Dawnej „Canor”, znana m.in z organizacji festiwalu „Muzyka w Raju” w lubuskim Paradyżu, a także ze współpracy przy takich znanych i popularnych poznańskich projektach muzycznych jak „Poznań Baroque” czy „Brzmienie Dawnego Poznania”. Strona artystyczna powierzona została muzykom związanym ze znaną doskonale z festiwalu „Poznań Baroque” orkiestrą Kore. Począwszy od drugiej odsłony projektu jej bohaterami są młodzi polscy muzycy, którzy zdobywają profesjonalne szlify w młodzieżowym wariancie orkiestry Kore, który działa pod nazwą Green Kore. Od strony muzycznej całością kieruje klawesynistka Joanna Boślak-Górniok.
 
Koncerty drugiej edycji „Filharmonii bez Filharmonii” poświęcone będą kameralnej twórczości Antonio Vivaldiego i odbędą się: 2 maja w Nowym Tomyślu (Nowotomyski Ośrodek Kultury), 3 maja w Międzyrzeczu (Ratusz Miejski), 4 maja w Szamotułach (aula Szkoły Muzycznej), 5 maja w Zbąszyniu (Filharmonia Folkloru) i 6 maja w Obornikach Wielkopolskich (Obornicki Ośrodek Kultury).
 
Strona internetowa: http://filharmoniabezfilharmonii.pl
Facebook: http://www.facebook.com/FilharmoniabezFilharmonii/
 
 
Filharmonia bez Filharmonii
Maj 2018
2-6 maja
 
Wykonawcy: zespół barokowy Green Kore
Program: Mniej znane oblicze Antonio Vivaldiego
 
Środa, 2 maja
Nowy Tomyśl, Nowotomyski Ośrodek Kultury
godz. 18:00
 
Czwartek, 3 maja
Międzyrzecz, Ratusz Miejski
godz. 18:00
 
Piątek, 4 maja
Szamotuły, Aula Szkoły Muzycznej
godz. 18:00
 
Sobota, 5 maja
Zbąszyń, Filharmonia Folkloru Polskiego
godz. 18:00
 
Niedziela, 6 maja
Oborniki Wielkopolskie, Obornicki Ośrodek Kultury
godz. 18:00
 
 
 
02-05-2018

Międzyrzeccy harcerze mają własną harcówkę

Ilustracja do informacji: Międzyrzeccy harcerze mają własną harcówkę
27 kwietnia burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak i radnymi uczestniczyli w Konferencji Popularnonaukowej ,,100 lat Niepodległości Polski - 100 lat ZHP". Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Szarych Szeregów, a okazją do zorganizowała konferencji była przypadająca w tym roku 100. rocznica Niepodległości Polski i 100. rocznica powstania ZHP w Polsce, jak również dzień patrona szkoły. W tym szczególnym dniu uroczyście została również otwarta harcówka im. Wirgiliusza Szuby dla Hufca ZHP Międzyrzecz im. Zawiszaków. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Remigiusz Lorenz, komendantka Hufca ZHP w Międzyrzeczu Maria Siuta, córka Wirgiliusza Szuby – Sławomira Dębicka oraz dyrektor MOSiW Grzegorz Rydzanicz. Burmistrz podkreślił jak ważny jest dzisiejszy dzień nie tylko dla międzyrzeckich harcerzy, ale również dla niego osobiście i jak bardzo docenia zaangażowanie harcerzy i zuchów w życie naszej gminy. Podczas uroczystości burmistrz otrzymał Srebrną Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerzy za szczególne zaangażowanie i otwarte serce.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

39Galeria zdjęć: Międzyrzeccy harcerze mają własną harcówkę

30-04-2018

Burmistrz Remigiusz Lorenz zaprasza na Słoneczną Majówkę

Ilustracja do informacji: Burmistrz Remigiusz Lorenz zaprasza na Słoneczną Majówkę
30-04-2018

Mammografia!

Ilustracja do informacji: Mammografia!
30-04-2018

Uwaga zmiana harmonogramu mycia pojemników w rejonie I, II oraz części IV i V

Ilustracja do informacji: Uwaga zmiana harmonogramu mycia pojemników w rejonie I, II oraz części IV i V
27-04-2018

Projekt „Nowoczesne przedszkola w gminie Międzyrzecz”

Ilustracja do informacji: Projekt „Nowoczesne przedszkola w gminie Międzyrzecz”
26 kwietnia burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu projektu pn. ,,Nowoczesne przedszkola w gminie Międzyrzecz" w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Liderem projektu była firma SYNTEA S.A. a partnerem gmina Międzyrzecz. Projekt był realizowany w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 4 oraz Szkole i Przedszkolu w Kaławie. Koszt całkowity projektu: 881 680,48 zł w tym dofinansowanie 749 428,40 zł. Więcej informacji na naszej stronie w zakładce środki pomocowe.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26-04-2018

Uwaga mieszkańcy Sołectwa Kuligowo!

Ilustracja do informacji: Uwaga mieszkańcy Sołectwa Kuligowo!
Informujemy, że w dniu 27 kwietnia 2018 r. od godziny 700 do godziny 1700, droga gminna na trasie Kuligowo-Kalsko będzie nieprzejezdna, z powodu wymiany przepustu drogowego zlokalizowanego na rowie melioracyjnym.
 
Za utrudnienia przepraszamy.
26-04-2018

Z przedstawicielami BGK o budowie wschodniej obwodnicy miasta

Ilustracja do informacji: Z przedstawicielami BGK o budowie wschodniej obwodnicy miasta
25 kwietnia burmistrz Remigiusz Lorenz wraz ze skarbnikiem gminy Kamilą Anioł-Szymańską i kierownikiem Wydziału Realizacji Inwestycji Sylwestrem Suchowskim uczestniczyli w spotkaniu i wideokonferencji z przedstawicielami Centrali Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. Spotkanie odbyło się w siedzibie Banku Gospodarstwa Krajowego Oddział Zielona Góra. Tematem wideokonferencji była możliwość preferencyjnego finansowania budowy I etapu obwodnicy Międzyrzecza. Obwodnica będzie wykonana od ulicy Poznańskiej do ulicy Piastowskiej, o długości 1 km 100 m. Inwestycja obwodnicy będzie obejmowała również budowę kanalizacji deszczowej wraz z oświetleniem oraz ciągiem pieszo-rowerowym. Przy okazji zostanie przebudowany również 800 m odcinek ulicy Piastowskiej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26-04-2018

Wizyta studyjna burmistrza i sołtysów

Ilustracja do informacji: Wizyta studyjna burmistrza i sołtysów
Podczas weekendu 20-22 kwietnia 2018 r. burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z sołtysami gminy Międzyrzecz uczestniczył w wizycie studyjnej pn.,,Sposoby angażowania mieszkańców w życie gminy" w gminach Lisewo i Płuźnica. Podczas wizyty na spotkaniach omawiane były tematy funduszy sołeckich, pozyskiwania środków zewnętrznych z fundacji oraz stowarzyszeń. Uczestnicy wizyty wymienili się swoimi doświadczeniami w temacie aktywowania mieszkańców w pracę na rzecz swojej miejscowości. Wizyta przyniosła wiele ciekawych informacji oraz inicjatyw dla naszych sołtysów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25-04-2018

Oferta parafii pw. św. Jana Chrzciciela

1 2 3 4 5 6 ... 99