Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

01-09-2020

Międzyrzecz pamiętał o rocznicy wybuchu najkrwawszej z wojen

Ilustracja do informacji: Międzyrzecz pamiętał o rocznicy wybuchu najkrwawszej z wojen
Przedstawiciele wojska i lokalnych władz oddali hołd bohaterom Kampanii Wrześniowej z 1939 r. i ofiarom Drugiej Wojny Światowej. – Dzień 1 września to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju i całego świata – zaznaczał burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz.

 
Przed Pomnikiem Weteranów na Podzamczu odbyły się obchody 81. rocznicy agresji hitlerowskich Niemiec na Polskę i wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Ze względu na pandemię koronawirusa, uroczystość miała bardzo skromną oprawę. Odbyła się bez tradycyjnej asysty pocztów sztandarowych, wojskowej kompanii honorowej, harcerzy i kombatantów. Wzięli w niej udział tylko przedstawiciele władz gminy i powiatu oraz stacjonującej w naszym mieście 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.
 
 
Jako pierwsza wiązankę kwiatów przed pomnikiem złożyła delegacja „siedemnastej” z szefem sztabu ppłk Mariuszem Filem na czele. Kolejne złożyli przedstawiciele lokalnych władz. M.in. burmistrz Remigiusz Lorenz, radni miejscy Andrzej Chmielewski, Edward Toczyński i Tadeusz Filus oraz starosta Agnieszka Olender wraz z zastępcą i sekretarzem powiatu.
 
- Dzień 1 września to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju i całego świata. Nie możemy zapomnieć o rocznicy wybuchu najkrwawszej z wojen oraz o jej ofiarach – zaznacza burmistrz.
01-09-2020

Rozpoczęcie roku szkolnego w Gminie Międzyrzecz

Ilustracja do informacji: Rozpoczęcie roku szkolnego w Gminie Międzyrzecz
Prawie 2,9 tys. dzieci rozpoczęło dziś naukę w gminnych przedszkolach i szkołach podstawowych. - Niech nauka będzie dla Was wspaniałą zabawą oraz okazją do rozwijania zainteresowań i uzdolnień – życzył im burmistrz Remigiusz Lorenz. - Pamiętajcie też o zachowaniu zasad bezpieczeństwa!
 
 
Po kilku miesiącach przerwy zajęcia w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w podstawówkach rozpoczęło dziś 873 dzieci, a w szkołach podstawowych 1.995 uczniów.  Szczególnie przejęci byli pierwszoklasiści, dla których był to pierwszy dzień ich przygody ze szkołą.
 
- Wszystkim przedszkolakom i uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom oświaty życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Szkolnym 2020/2021 – życzył im burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
We wszystkich przedszkolach i podstawówkach pierwszy dzień roku szkolnego różnił się od uroczystości z poprzednich lat. Ze względu na pandemię, dyrektorzy placówek oświatowych zrezygnowali z uroczystych apeli, przemówień i występów artystycznych. – Musieliśmy zachować szczególną ostrożność – zaznacza Izabella Korejwo, która kieruje gminną oświatą.
 
Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej, w klasach na każdego ucznia przypada co najmniej 1,5 m. kw. powierzchni, a w czasie przerw dzieci mają nosić maseczki i dbać o zachowanie odpowiedniego dystansu między sobą. Wszystkie placówki zostały wyposażone w płyny do dezynfekcji rąk.
 
Przed rozpoczęciem zajęć burmistrz spotkał się ze wszystkimi dyrektorami placówek oświatowych. – Rozmawialiśmy o przygotowaniu szkół i przedszkoli do wznowienia zajęć oraz o bezpieczeństwie uczniów i nauczycieli. Zastosowaliśmy wszystkie zalecane środki ostrożności. Dlatego rodzice mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich pociech. Prosimy jednak, żeby sami przestrzegali zaleceń i w przypadku podejrzenie choroby u dziecka, nie posyłali go do przedszkola, czy szkoły – mówi R. Lorenz.
01-09-2020

Nowoczesny sprzęt ratowniczy dla naszych strażaków-ochotników

Ilustracja do informacji: Nowoczesny sprzęt ratowniczy dla naszych strażaków-ochotników
Do wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Międzyrzecz trafiły nowoczesne urządzenia, które ułatwią strażakom-ochotnikom prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych i usuwanie rozmaitych zagrożeń.  – Oby korzystali z nich jak najrzadziej – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz, który jest prezesem Miejsko-Gminnego Zarządu OSP RP.
 
 
 
Każda z jednostek straży ochotniczej w naszej gminie otrzymała sprzęt o wartości 25 tys. zł. Jak podkreśla komendant gminny OSP Dariusz Surma, nowe urządzenia wpłyną na podniesienie stopnia gotowości operacyjnej Jednostek Operacyjno–Technicznych. Poprawią ich skuteczność, ale przede wszystkim podniosą bezpieczeństwo mieszkańców gminy.
 
- Nowoczesny sprzęt poprawi komfort pracy strażaków podczas różnych, niejednokrotnie skomplikowanych oraz niebezpiecznych działań – zaznacza D. Surma.
 
 
Sprzęt ratowniczy zakupiony zostały dzięki dotacjom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach ogólnopolskiego program finansowania służb ratowniczych „Mały Strażak”. Poszczególne jednostki otrzymały następujące urządzenia:
 
1. OSP Gorzyca i OSP Kursko: nowoczesny system selektywnego alarmowania jednostek OSP z syreną elektroniczną DSE 600 S. Dodatkowo po 3 przęsła aluminiowej drabiny nasadkowej oraz kurtynie wodnej 52.
 
2. OSP Międzyrzecz-Obrzyce:  aluminiową drabinę nasadkową, plecakowy opryskiwacz spalinowy STIHL SR 450, cztery kompozytowe butle powietrzne MSA 6,8l/300 z reduktorami oraz pokrowcami, prądownicę wodną Turbo marki Rosenbauer – RB 101 EN, przenośny zbiornik na wodę 2500l – AT 504 PROTEKT, dwa mostki przejazdowe, rozdzielacz kulowy, kurtynę wodną 52, kurtynę wodną 75 oraz 10 par rękawic specjalnych.
 
3. OSP Kęszyca Leśna: aluminiową drabinę nasadkową, plecakowy opryskiwacz spalinowy STIHL SR 450, cyfrowy radiotelefon przenośny Motorola DP 4600e, cztery kompozytowe butle powietrzne MSA 6,8l/300 z reduktorami oraz pokrowcami, prądownicę wodną Turbo marki Rosenbauer – RB 101 EN, rozdzielacz kulowy, kurtynę wodną 75 oraz 8 par rękawic specjalnych.
 
4. OSP Wyszanowo: aluminiową drabinę nasadkową, plecakowy opryskiwacz spalinowy STIHL SR 450, dwie kompozytowe butle powietrzne MSA 6,8l/300 z reduktorami oraz pokrowcami, prądownicę wodną Turbo marki Rosenbauer – RB 101 EN, przenośny zbiornik na wodę 2500l – AT 504 PROTEKT, cztery mostki przejazdowe, rozdzielacz kulowy, kurtynę wodną 75 oraz 3-częściowe ubranie specjalne TEXPORT i 11 par rękawic specjalnych.
 
5. OSP Kaława: zestaw hydrauliczny HT S90/LSH 4 do cięcia pedałów i wyważania drzwi, plecakowy opryskiwacz spalinowy STIHL SR 450, dwie kompozytowe butle powietrzne MSA 6,8l/300 z reduktorami oraz pokrowcami, prądownicę wodną Turbo marki Rosenbauer – RB 101 EN oraz 6 par rękawic specjalnych.
 
6. OSP Bukowiec: aluminiową drabinę nasadkową, plecakowy opryskiwacz spalinowy STIHL SR 450, cyfrowy radiotelefon przewoźny Motorola DM 4600e, dwie kompozytowe butle powietrzne MSA 6,8l/300 z reduktorami oraz pokrowcami, prądownicę wodną Turbo marki Rosenbauer – RB 101 EN, wentylator oddymiający PH-VP 600 oraz 6 par rękawic specjalnych.
01-09-2020

Informacja dotycząca otwarcia filii Biblioteki Publicznej

Ilustracja do informacji: Informacja dotycząca otwarcia filii Biblioteki Publicznej
Od 1 września otwarte zostaną filie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz w Kaławie i w Kursku, a od 17 września także w Bukowcu.
 
 
31-08-2020

Badania mammograficzne w Międzyrzeczu

Ilustracja do informacji: Badania mammograficzne w Międzyrzeczu
Zapraszamy Panie urodzone w 1970 r. na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się w czwartek, 3 września, w specjalnym mammobusie zaparkowanym na rynku koło siedziby władz miejskich.

 
 
Panie zainteresowane badaniami powinny wcześniej się zarejestrować. Szczegóły na plakacie.
24-08-2020

Akcja społeczna #TylkoNaLegalu. Stypendium dla studenta za kreatywność!

Ilustracja do informacji: Akcja społeczna #TylkoNaLegalu. Stypendium dla studenta za kreatywność!
Wakacje to czas relaksu. Czasami jednak warto połączyć przyjemne z pożytecznym. A idealną okazją do tego jest nowa akcja społeczna pod hasłem #TylkoNaLegalu. W konkursie główną nagrodą jest stypendium do 5 tys. złotych!
 
Pamiętacie, gdy przy niedzielnym obiedzie czekaliśmy wszyscy na skoki Adama Małysza albo kręciliśmy wspólnie “kółka” z Robertem Kubicą, dmuchając w telewizor, gdy walczył o punkty w Formule 1? W równie dobry nastrój wprawiał nas wszystkich później następca “Orła z Wisły”, Kamil Stoch. Takich emocji nie można kupić za żadne pieniądze. To trzeba przeżyć!
 
A pamiętacie, gdy ktoś “przecinał Wam zakład” o to, kto szybciej “do tamtego drzewa i z powrotem”? Zakładaliśmy się o coś już w dzieciństwie, zakładali się i nasi starożytni przodkowie. Dziś też ludzie chętnie się zakładają. Trzeba jednak przy tym pamiętać o naczelnych zasadach: zawsze należy robić to odpowiedzialnie, dla zabawy, emocji i tylko w legalnych źródłach. A to wcale nie jest takie oczywiste. I właśnie na ten aspekt ma zwracać uwagę akcja społeczna pod hasłem #TylkoNaLegalu. 
 
W Polsce, podobnie jak i na całym świecie, nie brakuje ludzi, którzy próbują omijać prawo, działają bez licencji Ministerstwa Finansów, unikają podatków, czy co jeszcze gorsze - za nic mają działanie na rzecz młodych ludzi dotkniętych uzależnieniami. Działa to na szkodę legalnie funkcjonujących podmiotów, które z dużą precyzją dbają o każdy z wymienionych wyżej aspektów.
 
Organizatorzy akcji #TylkoNaLegalu, która zrzesza wyłącznie legalnie działające podmioty, postanowili zatem zwrócić się do studentów. Wystarczy opublikować w mediach społecznościowych zdjęcie lub materiał wideo z widocznym napisem i hasztagiem #TylkoNaLegalu. Można też wysłać swój pomysł na adres mailowy organizatora. Przewidziane są też działania w grupach (wówczas nagroda zostanie podzielona). Najważniejszym elementem będzie tutaj kreatywność.
 
Poza główną nagrodą, organizator przewidział też dwie dodatkowe - po 500 złotych każda. Arkusz zgłoszeniowy, szczegóły akcji, a także regulamin konkursu można znaleźć na stronie LegalniBukmacherzy.pl (kliknij TUTAJ). Konkurs trwa do 13 września. A zatem do dzieła! 
 
20-08-2020

Nabór do służby w Straży Granicznej

Ilustracja do informacji: Nabór do służby w Straży Granicznej
Rozpoczął się nabór do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej.
 
Szeroki zakres informacji dotyczący naboru do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej umieszczony jest na stronie internetowej pod adresem: www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl.
 
Podanie o przyjęcie do służby wraz z wypełnionym  kwestionariuszem osobowym można złożyć w Placówce Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Osobą do kontaktu w przedmiotowej sprawie w Placówce Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim jest chor. szt. SG Joanna WIESE dostępna  podnr telefonu 95 7211350, e-mail: e-mail oraz chor.szt. SG Mariusz SZCZAMBURA dostępny  pod nr telefonu 95 7211353, e-mail: Mariusz~.~Szczambura~@~strazgraniczna~.~pl.
 
 
 
 
20-08-2020

Sadza płonie. Czad zabija. Żyj

Ilustracja do informacji: Sadza płonie. Czad zabija. Żyj
 
Komunikat Miedzywojewówdzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj"
 
 
 
 
 
19-08-2020

OGŁOSZENIE

Ilustracja do informacji: OGŁOSZENIE
Ogłoszenie o wolnych lokalach mieszkalnych w zasobach lokalowych Międzyrzeckiego TBS Sp. z o.o. w Międzyrzeczu
na zasadach partycypacji w kosztach budowy lokalu
 
 
 
JACKA MALCZEWSKIEGO 10D/8 II piętro
1 pokój ,kuchnia , przedpokój , łazienka , balkon
powierzchnia użytkowa 32,81m2 (do lokalu przynależy piwnica)
 
partycypacja :               36.968,67zł
kaucja mieszkaniowa:    4.760,04zł
                       razem =  41.728,71zł
 
 
JACKA MALCZEWSKIEGO 10E/1 parter
3 pokoje , kuchnia , przedpokój , łazienka , WC , balkon
powierzchnia użytkowa 61,79m2 ( do lokalu przynależy piwnica)
 
partycypacja:                 69.621,88zł
kaucja mieszkaniowa:     8.964,48zł
                         razem = 78.586,36zł  
 
 
Telefon kontaktowy : 95/ 721 11 04
adres e-mail : e-mail
 
 
Do wniosku należy dołączyć :
 
-oświadczenie o braku tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego
-zaświadczenie z Urzędu Skarbowego lub rozliczenie roczne PIT o dochodach za rok 2019 wszystkich osób zgłoszonych do wspólnego zamieszkania
 
 
Za dochód uważa się wszelkie przychody po odliczeniu kosztów ich uzyskania oraz po odliczeniu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenia chorobowe , określonych w przepisach o systemie ubezpieczeń społecznych , chyba że zostały już zaliczone do kosztów uzyskania przychodu.
 
 
Do dochodu nie wlicza się :
 • zasiłku pielęgnacyjnego
 • świadczeń pomocy materialnej dla uczniów
 • dodatków dla sierot zupełnych
 • jednorazowych zapomóg z tytułu urodzenia się dziecka
 • pomocy w zakresie dożywiania
 • okresowych zasiłków z pomocy społecznej
 • jednorazowych świadczeń pieniężnych i w naturze z pomocy społecznej
 • dodatku mieszkaniowego
 • dodatku energetycznego
 • świadczenia wychowawczego
 • dodatku wychowawczego
 • świadczenia dobry start
 • świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji
 
 
 
19-08-2020

Ostrzeżenie przed burzami

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie przed burzami
 
Państwowy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla woj.  lubuskiego ostrzeżenie przed burzami z gradem.
 
 
W środę, 19 sierpnia, od godz. 11.00 do godz. 20.00 prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.
1 2 3 4 5 6 ... 207