Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

09-11-2017

Spotkanie informacyjne dla osób fizycznych na założenie działalności gospodarczej w Zielonej Górze – 14.11.2017 r.

Ilustracja do informacji: Spotkanie informacyjne dla osób fizycznych na założenie działalności gospodarczej w Zielonej Górze – 14.11.2017 r.
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, działający w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania wsparcia na założenie działalności gospodarczej, które odbędzie się 14 listopada 2017 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Zielonej Górze.
 
O spotkaniu
 
Podczas spotkania przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości pozyskania środków zwrotnych i bezzwrotnych na uruchomienie własnego biznesu. Omówione zostaną warunki przyznania wsparcia, wskazane zostaną dokumenty, strony internetowe oraz podmioty oferujące unijne środki. Spotkanie kierowane jest do osób fizycznych planujących założenie własnej działalności gospodarczej.
 
Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2017 r. w godzinach 10:00 – 13:00 w Zielonej Górze w siedzibie Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5 (sala konferencyjna nr 0.35, poziom 0).
 
Więcej informacji
 
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza poniżej. Na zgłoszenia czekamy do 13 listopada 2017 r. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 68 4565 -535; -499; -488; -480; -454.
 
 
Istnieje również możliwość zgłoszenia poprzez formularz elektroniczny za pośrednictwem strony internetowej:http://rpo.lubuskie.pl/wez-udzial-w-szkoleniach-i-konferencjach/szkolenie-formularz?termId=229012
                      
O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
09-11-2017

Informacja nt. HPAI i ASF. Szkolenie

Ilustracja do informacji: Informacja nt. HPAI i ASF. Szkolenie
 
07-11-2017

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych sprzyjających rozwojowi sportu w 2017 r.

Ilustracja do informacji: Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych sprzyjających rozwojowi sportu w 2017 r.
07-11-2017

Dofinansowanie na podejmowanie/rozwój działalności gospodarczej

Ilustracja do informacji: Dofinansowanie na podejmowanie/rozwój działalności gospodarczej
Środku finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, o jakie będą mogli ubiegać się mieszkańcy STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA w pierwszym półroczu 2018 r. przedstawiają się następująco:
 1. Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie handlu i usług konsumenckich – 1 x 100 000 zł.
 2. Rozwój działalności gospodarczej w zakresie handlu i usług konsumenckich, mający na celu utrzymanie przynajmniej jednego miejsca pracy – 4 x 25 000 zł.
 3. Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie pozyskiwania i/lub przetwarzania lokalnych surowców i/lub produktów – 2 x 100 000 zł.
 4. Rozwój działalności gospodarczej w zakresie pozyskiwania i/lub przetwarzania lokalnych surowców i/lub produktów, mający na celu utrzymanie przynajmniej jednego miejsca pracy – 2 x 25 000 zł.
 5. Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie turystyki – 1 x 100 000 zł.
 6. Rozwój działalności gospodarczej w zakresie turystyki, związany z utworzeniem przynajmniej jednego miejsca pracy – 2 x 300 000 zł.
 7. Rozwój działalności gospodarczej w zakresie turystyki, mający na celu utrzymanie przynajmniej jednego miejsca pracy – 4 x 25 000 zł.
Kontakt do STOWARZYSZENIA LGD BRAMA LUBUSKA, ul. Wałowa 1, 66-200 Świebodzin, nr tel. 68 475 46 23, 535 153 646.
 
Dokumenty do pobrania:
 1. Tabela dla przedsiębiorców obecnych i przyszłych.
 2. Zakres pomocy dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców – informacje szczegółowe.
03-11-2017

Informacja o sesji

Informacja o organizacji XLII sesji Rady Miejskiej
 
            Na podstawie art. 11 b ust. 1 i 2 z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym,
art. 18 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r.- zgodnie
z zapisem § 49 ust. 7 Statutu Gminy Międzyrzecz informuję, że
 
7 listopada 2017 r. o godz. 1100
w sali narad Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu
odbędzie się XLII sesja Rady Miejskiej.
 
Porządek obrad:
 
 1. Sprawy regulaminowe:
 1. otwarcie sesji i stwierdzenie quorum,
 2. porządek obrad.
 1. Podjęcie uchwały w sprawie odpowiedzi na skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp. (projekt nr 1).
 2. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Międzyrzecz na rok 2017 (projekt nr 2).
 3. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania pn.: „Rozwój i zagospodarowanie zieleni miejskiej i terenów rekreacyjnych w Międzyrzeczu” (projekt nr 3).
 4. Zamknięcie obrad.
 
 
Przewodnicząca Rady Miejskiej
w Międzyrzeczu
 
      Maria Kijak
03-11-2017

Bezpłatne porady prawne i psychologiczne.

Ilustracja do informacji: Bezpłatne porady prawne i psychologiczne.
W dniach 18.11.2017r. (sobota) i 09.12.2017r. (sobota) w Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu odbędą się bezpłatne porady prawne i psychologiczne dla osób doświadczających przemocy i innych przestępstw.
Przyjmujemy zapisy na oba dni.
Zapisy: Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu, ul. Wojska Polskiego 13B, tel. 95 742 78 27.
 
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA.
 
 
02-11-2017

Urząd nieczynny w dniu 6 listopada br.

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Międzyrzecza w sprawie ustanowienia dodatkowego dnia wolnego od pracy w zamian za świeto przypadające w sobotę ( 11 listopada), dzień 6 listopada (poniedziałek) jest dniem wolnym w Urzędzie MIejskim w Międzyrzeczu. W tym dniu (poniedziałek 6 listopada br.) Urząd Miejski będzie nieczynny.
31-10-2017

Informacja dla mieszkańców – udostępnienie przejazdu przez ul. Mieszka I

Ilustracja do informacji: Informacja dla mieszkańców – udostępnienie przejazdu przez ul. Mieszka I
Szanowni mieszkańcy, informujemy, iż w dniu dzisiejszym (31 października) ok. godziny 17:00, warunkowo zostanie udostępniony przejazd ulicą Mieszka I na całym jej odcinku. Przejazd przez plac budowy będzie możliwy do godzin porannych dnia 2 listopada.
31-10-2017

Mistrzostwa Europy w Sumo – Mistrzyni Europy w Kaławie!

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Europy w Sumo – Mistrzyni Europy w Kaławie!
W dniach 20-22.10.2017r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Europy w Sumo dzieci, młodzików i młodziczek, kadetów i kadetek oraz juniorów i juniorek. W zawodach uczestniczyło blisko 250 zawodników i zawodniczek z 11 krajów, z których największe reprezentacje przyjechały z Rosji, Estonii, Węgier, Niemiec oraz Polski. Zgodnie z regulaminem każde państwo mogło wystawić po dwóch reprezentantów w każdej kategorii wagowej. Walki odbywały się w systemie „każdy z każdym”. Oprócz walk indywidualnych odbył się również turniej drużynowy, w którym każda ekipa składała się z  trojga zawodników walczących ze sobą, po uprzednim wskazaniu kolejności walczących z danej reprezentacji. Warto nadmienić, że w zawodach sumo biorą udział również zawodnicy i zawodniczki, którzy uprawiają na co dzień inne sztuki walki, takie jak:  zapasy, judo oraz jak reprezentacja Rosji  - sambo.
Udział w Mistrzostwach Europy zapewniła sobie reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego Korona Kaława Aleksandra Waroch. Jadąc na zawody mieliśmy  taką nadzieję, że Ola wróci z medalem, ponieważ w 2017 r. zajęła m.in. I miejsce w Pucharze Polski w Gorzowie Wlkp. oraz została wicemistrzynią Polski na Mistrzostwach Polski w Krotoszynie. Jednak tak wielkiej niespodzianki chyba nikt się nie spodziewał, ponieważ nasza zawodniczka po bardzo ciężkich i emocjonujących walkach zdobyła Mistrzostwo Europy w kategorii wagowej +65kg oraz zdobyła brązowy medal w turnieju drużynowym. Warto zaznaczyć, że Ola na mistrzostwach nie przegrała żadnej walki.
Są to już czwarte Mistrzostwa Europy, na które powołanie dostali zawodnicy z UKS Korona Kaława. Do tej pory z Mistrzostw Europy zawodnicy i zawodniczki z Kałwy przywieźli pięć medali, ale po raz pierwszy w kolorze złotym. W tym roku kalendarzowym nasi wychowankowie startowali na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików strefy A, Mistrzostwach Polski Juniorów, Mistrzostwach Polski Młodzików i Kadetów i Pucharze Polski, gdzie również osiągali wysokie wyniki sportowe m. in. II miejsce w kat. 45 kg Zuzanna Czapczyk MMM, III miejsce w kat. 55 kg Kacper Szaroszyk MMM, III miejsce w kat. 65 kg Antoni Witt MMM,  I miejsce kat. 65 kg Patryk Klimczak PP dzieci, III miejsce kat. 45 kg Marcel Pielach PP młodzików, III miejsce kat. 50 kg Zuzanna Czapczyk PP młodziczek, III miejsce kat. 55 kg  Pasewicz Gracjan PP kadetów.
Uczniowski Klub Sportowy Korona Kaława składa podziękowania za pomoc finansową Burmistrzowi Międzyrzecza, Radnym Rady Miejskiej w Międzyrzeczu oraz Urzędowi Miejskiemu w Międzyrzeczu, a także za wsparcie Dyrekcji, Radzie Rodziców, Gronu Pedagogicznemu i pracownikom obsługi ze Szkoły Podstawowej w Kaławie.
 
                                                                                                                                      UKS Korona Kaława

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

31-10-2017

Zapraszamy na szkolenie "Przedsiębiorcą być"

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na szkolenie "Przedsiębiorcą być"
1 2 3 4 5 6 ... 78