Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

26-06-2020

Piesek czeka na opiekuna

Ilustracja do informacji: Piesek czeka na opiekuna
Piesek został znaleziony w Międzyrzeczu na ulicy Mieszka I. Jest młody i bardzo przyjazny , czeka na swojego opiekuna.
 
Jeśli ktoś rozpoznaje swojego przyjaciela, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 95 742 69 85 lub 511 199 924. Zapraszamy również osoby, które chciałyby zaopiekować się czworonogiem.
 
26-06-2020

Ostrzeżenie meteorologiczne

Ilustracja do informacji: Ostrzeżenie meteorologiczne
W piątek, 26 czerwca, w woj. lubuskim w godz. od 14.00 do 22.00 prognozuje się burze z opadami deszczu, miejscami do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.
 
25-06-2020

Strażacy-ochotnicy z Bukowca dostaną nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który zastąpi wysłużonego już Stara z 1977 r.

Ilustracja do informacji:  Strażacy-ochotnicy z Bukowca dostaną nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który zastąpi wysłużonego już Stara z 1977 r.
Strażacy-ochotnicy z Bukowca dostaną nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który zastąpi wysłużonego już Stara z 1977 r.
 
W ub.r. Star 244 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu nie przeszedł badań technicznych i od tego czasu stoi w garażu. Szansą na zakup nowego pojazdu jest promesa, którą wojewoda lubuski Władysław Dajczak przekazał ostatnio naszym strażakom.
 
Pojazd ma być wyposażony w sprzęt gaśniczy oraz specjalistyczne urządzenia, używane przez strażaków m.in. podczas ratowania ofiar wypadków drogowych. Jego koszt oszacowano wstępnie na 760 tys. zł. Gmina wyłoży na jego zakup 250 tys. zł, a 130 tys. zł mają dołożyć towarzystwa ubezpieczeniowe, które wspierają takie projekty. Finansowe puzzle uzupełnia dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która ma wynieść połowę potrzebnej kwoty, czyli 380 tys. zł.
 
- Złożyliśmy już wniosek o dotację z WFOŚiGW. Wcześniej rozmawiałem o tym z prezesem zielonogórskiego oddziału funduszu – mówi burmistrz Remigiusz Lorenz, który jest jednocześnie prezesem miejsko-gminnego zarządu OSP.
O spotkaniu burmistrza  z prezesem WFOŚiGW Mariuszem Herbutem informowaliśmy już na naszych stronach internetowych oraz w lokalnych mediach. Przypominamy, że  2 czerwca R. Lorenz i M. Herbut rozmawiali o realizowanych w gminie inwestycjach proekologicznych – m.in. modernizacji oczyszczalni ścieków – oraz o ewentualnej dotacji na zakup nowego pojazdu dla strażaków z Bukowca.
 
Samochód ratowniczo-gaśniczy będzie kolejnym pojazdem, przekazanym w ostatnich latach strażakom z naszej gminy. Jesienią 2017 r. służbę w OSP Międzyrzecz-Obrzyce  rozpoczął nowy wóz bojowy na podwoziu mana. Kosztował prawie 700 tys. zł, ale na jego zakup gmina wyłożyła ze swojego budżetu tylko 150 tys. zł, gdyż blisko 550 tys. zł stanowiły wywalczone przez władze dotacje.
 
25-06-2020

Odpis aktu otrzymasz internetem

Ilustracja do informacji: Odpis aktu otrzymasz internetem
Jakiś czas temu wdrożyliśmy e-usługę umożliwiającą wnioskowanie online o odpis aktu stanu cywilnego. Do tej pory w Polsce  skorzystało z niej ponad 110 tysięcy osób. Od 21 kwietnia 2020 r. dostępna jest jej rozszerzona wersja. Dzięki niej odpis aktu stanu cywilnego można uzyskać od ręki – w wersji elektronicznej.
 
Dokument jest generowany bezpośrednio z Systemu Rejestrów Państwowych (SRP), a następnie automatycznie przesyłany na skrzynkę wnioskodawcy Mój Gov.

Nowa odsłona e-usługi to jedno z działań Rozwoju Systemu Rejestrów Państwowych. 
24-06-2020

Uwaga: Ważna informacja

Ilustracja do informacji:  Uwaga: Ważna informacja
Informujemy, że dnia 26 czerwca  Biuro Obsługi Funduszu Alimentacyjnego mieszczące się przy ul. Reymonta 5 (PUBR) będzie czynne od godziny 10.30. Za utrudnienie przepraszamy
 
 
24-06-2020

Uwaga: Przetarg

Ilustracja do informacji: Uwaga: Przetarg
 
Burmistrz Międzyrzecza ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż udziałów gminy Międzyrzecz 1590/3000 w nieruchomości zabudowanej położonej przy ul. Piastowskiej w Międzyrzeczu.
 
 
23-06-2020

Radni jednogłośnie udzielili absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi

Ilustracja do informacji: Radni jednogłośnie udzielili absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Remigiuszowi Lorenzowi
Podczas dzisiejszej sesji radni jednogłośnie zagłosowali za wotum zaufania dla burmistrza Remigiusza Lorenza, a potem równie jednomyślnie udzielili mu absolutorium za ubiegły rok. Samorządowiec podziękował i radnym i urzędnikom. Zaznaczał, że już niebawem rozpocznie się jedna z najważniejszych inwestycji w historii gminy – modernizacja oczyszczalni ścieków.

W dzisiejszej sesji wzięli udział wszyscy radni. Wszyscy poparli też projekty uchwał dotyczących pracy burmistrza. Wpierw udzielili mu wotum zaufania, a potem absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Po zakończeniu głosowań R. Lorenz podziękował i radnym i urzędnikom. M.in. swoim zastępcom Agnieszce Śnieg i Tomaszowi Makiewiczowi, skarbniczce Kamili Anioł-Szymańskiej, a także sekretarzowi urzędu Annie Sawce. Podkreślał ich zaangażowanie w pracę nad raportem o stanie gminy, który został wcześniej zaprezentowany radnym.

- Dzięki ich profesjonalizmowi, przy współpracy kierowników wydziałów i szeregowych pracowników urzędu powstał dokument, który ma ogromne znaczenie dla przyszłości naszej gminy. Nie tylko celnie diagnozuje jej atuty i możliwości, ale wyznacza kierunki rozwoju na przyszłość  - zaznaczał samorządowiec. 
 
Burmistrz podkreślał, że niebawem rozpocznie się jedna z największych i najważniejszych inwestycji w historii gminy – modernizacja oczyszczalni ścieków we wsi Św. Wojciech, co potwierdził w swojej wypowiedzi Kazimierz Puchan, prezes Międzyrzeckiego przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.
 
– Po zakończeniu prac oczyszczalnia zabezpieczy potrzeby gminy w tym zakresie na wiele lat – zapewniał R. Lorenz.
Podczas sesji samorządowiec podziękował też dwóm prezesom miejskich spółek – M. Puchanowi i Tomaszowi Szmytkiewiczowi z Zakładu Energetyki Cieplnej, którzy odchodzą właśnie na zasłużone emerytury.
 
23-06-2020

Dobroczynna akcja przedszkolaków

Ilustracja do informacji: Dobroczynna akcja przedszkolaków
Przedszkole nr 1 z Grupami Żłobkowymi "Pod Jarzębinką" w Międzyrzeczu, dziękuje za nominację Szkole Podstawowej nr 2 w Międzyrzeczu i melduje wykonanie zadania!

Nominujemy:
- Gminny Zespół Oświaty w Międzyrzeczu
- Przedszkole nr 4 Międzyrzecz
- Szkoła Podstawowa nr 6 Międzyrzecz

Każdy nominowany ma 48 h na wykonanie zadania i wskazanie kolejnych nominacji oraz przekazanie dobrowolnej kwoty na konto

https://www.siepomaga.pl/wiktoriaprzybylska

Działamy dla 12-letniej Wiktorii z Gostynina 
 
 "Aby czynić dobro, nie czekaj na okazję szczególne. Próbuj wykorzystać zwyczajne sytuacje." Jean-Paul Sartre
 
23-06-2020

Życzenia z okazji Dnia Ojca

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Ojca
 
Z okazji Waszego Święta wszystkim Ojcom życzymy wszystkiego najlepszego. Spełnienia marzeń oraz sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
 
 
Najserdeczniejsze przyjmij życzenia
zamiarów i marzeń spełnienia,
w działaniu i w pracy - sukcesu,
niech szczęście pilnuje Twojego adresu,
jak wierny cień trwa obok stale,
niech sprzyja Ci wytrwale!
 
22-06-2020

Komunikat w sprawie zamknięcia placów zabaw i siłowni plenerowych na terenie Gminy Międzyrzecz

Ilustracja do informacji:  Komunikat w sprawie zamknięcia placów zabaw i siłowni plenerowych na terenie Gminy Międzyrzecz
Informujemy, że mając na uwadze bezpieczeństwo i ochronę użytkowników na podstawie zarządzenia 51/2020 z dnia 17 czerwca 2020 r. zostają zamknięte do odwołania place zabaw i siłownie plenerowe na terenie Gminy Międzyrzecz.
 
Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 16 czerwca 2020 r. na właścicieli i zarządców placów zabaw został nałożony m.in. obowiązek codziennego czyszczenia lub dezynfekcji sprzętu i wyposażenia. Realizacja powyższych wytycznych przez właściciela jest niemożliwa ze względów finansowych i organizacyjnych.
 
O wszelkich zmianach będziemy informować za pośrednictwem strony internetowej www.miedzyrzecz.pl oraz za pośrednictwem Facebooka Urzędu Miejskiego, a także tablic informacyjnych znajdujących się przy ww. obiektach.
 
1 2 3 4 5 6 ... 198