Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz Logo: Odlotowy Miedzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

12-09-2017

Uwaga! Głośna próba syren alarmowych

Ilustracja do informacji: Uwaga! Głośna próba syren alarmowych
Informujemy, iż w dniu 28 września br. w godzinach 12.00 -12.30, przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych nadając sygnał akustyczny:
 
- ogłoszenie alarmu- modulowany dźwięk syreny trwający 3 min.,
- odwołanie alarmu- ciągły dźwięk syreny, trwający 3 min.
 
08-09-2017

UWAGA! Bezpłatne porady prawne

Ilustracja do informacji: UWAGA! Bezpłatne porady prawne
W dniu 16.09.2017r. (sobota) w Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu odbędą się bezpłatne porady prawne i psychologiczne dla osób doświadczających przemocy i innych przestępstw.
 
Zapisy: Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu, ul. Wojska Polskiego 13B, tel. 95 742 78 27.
 
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA.
 
 
08-09-2017

Informacja nt. możliwości ubiegania się o pomoc w przypadku wystpienia przymrozków wiosennych w gospodarstwach rolnych

Ilustracja do informacji: Informacja nt. możliwości ubiegania się o pomoc w przypadku wystpienia przymrozków wiosennych w gospodarstwach rolnych
07-09-2017

Projekt rocznego Programu Współpracy Gminy Międzyrzecz z organizacjami pozarządowymi w 2018 r.

07-09-2017

Fundusze Europejskie dla badań B+R – wsparcie dla lubuskich przedsiębiorstw w ramach Pakietu dla średnich miast!

Ilustracja do informacji: Fundusze Europejskie dla badań B+R – wsparcie dla lubuskich przedsiębiorstw w ramach Pakietu dla średnich miast!
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój Działania 3.2 Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R Poddziałania 3.2.1 Badania na rynek. Konkurs jest dedykowany projektom realizowanym w miastach średnich. Nabór trwa od 5 września 2017 r. do 28 lutego 2018 r.
 
W Poddziałaniu 3.2.1 POIR dofinansowanie przeznaczone jest na realizację projektów dotyczących wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych przeprowadzonych przez wnioskodawcę samodzielnie lub na jego zlecenie, prowadzących do wprowadzenia na rynek nowych bądź znacząco ulepszonych produktów, wyrobów lub usług.
Przedmiotem dofinansowania w ramach projektów mogą być wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe. O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się wyłącznie podmioty spełniające kryteria mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy.
Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu dla średnich przedsiębiorstw wynosi 1 0000 000 zł.
Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu dla mikro i małych przedsiębiorstw wynosi 5 000 000 zł.
Maksymalna intensywność dofinansowania na eksperymentalne prace rozwojowe wynosi:
  1. 35% kosztów kwalifikowalnych dla średnich przedsiębiorców,
  2. 45% kosztów kwalifikowalnych dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców.
Maksymalna intensywność dofinansowania na usługi doradcze wynos 50% kosztów kwalifikowalnych.
 
Przypomnijmy, Pakiet dla średnich miast jest realizacją jednego z punktów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i dotyczy miast powyżej 20 tys. mieszkańców oraz miast powyżej 15 tys. mieszkańców będących stolicami powiatów z wyłączeniem miast wojewódzkich – obecnie jest to 255 miejscowości w całej Polsce. Na terenie województwa lubuskiego miastami objętymi pakietem są Słubice, Międzyrzecz, Świebodzin, Nowa Sól, Żary i Żagań.
 
Potencjalni wnioskodawcy mogą zaznajomić się z dokumentacją konkursową za pośrednictwem poniższej strony:
 
Zachęcamy do obejrzenia webinarium poświęconego zasadom w ramach naboru 3.2.1 POIR, prowadzonego przez PARP:
 
Informację przygotował Sergiusz Łukasiewicz
07-09-2017

Oferta Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Diabetyków "Jeż"

05-09-2017

Sprzątanie świata 2017 - dołącz do nas!

Ilustracja do informacji: Sprzątanie świata 2017 - dołącz do nas!
05-09-2017

Kropla krwi dla Wojciecha Wesołowskiego

Ilustracja do informacji: Kropla krwi dla Wojciecha Wesołowskiego
Zachęcamy do udziału w zbiórce krwi dla byłego siatkarza Orła Międzyrzecz i nauczyciela ówczesnego Gimnazjum nr 2 - obecnej Szkoły Podstawowej nr 6 Wojtka Wesołowskiego.
Wraz z żołnierzami 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej siatkarze GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz zorganizowali zbiórkę krwi oraz mecz pokazowy. Wszystko dla Wojtka Wesołowskiego, który zapadł na niezwykle ciężką chorobę, zespół Guillaina-Barrego i jest całkowicie sparaliżowany oraz podłączony do respiratora.
Do akcji przyłączyli się również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6, a także Klub Siatkarski Atak z Gorzowa Wlkp. na czele z Krzysztofem Gierczyńskim – wspaniałym siatkarzem, byłym reprezentantem naszego kraju.
 
04-09-2017

Międzyrzeczanie uczcili 78. rocznicę wybuchu II. wojny światowej

Ilustracja do informacji: Międzyrzeczanie uczcili 78. rocznicę wybuchu II. wojny światowej
1 września br. mieszkańcy zebrali się przy pomniku weteranów, aby uczcić 78. rocznicę wybuchu II. wojny światowej. W uroczystości wzięli udział: burmistrz Międzyrzecza Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak, starosta międzyrzecki Grzegorz Gabryelski, członek zarządu powiatu Zofia Plewa, przedstawiciele Związku Kombatantów, Sybiraków, Inwalidów Wojennych oraz Żołnierzy WP, uczniowie i nauczyciele międzyrzeckich szkół i mieszkańcy.
Uroczystość uświetniła swoim udziałem kompania honorowa 17. WBZ, dlatego odbyła się ona zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Był meldunek, odśpiewany został hymn państwowy, a na zakończenie pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego. Burmistrz w swoim przemówieniu zaznaczył, że II. wojna światowa to dla nas Polaków ciągle dramatyczna lekcja, którą każdego roku przypominamy sobie na nowo. Po przemówieniach odbyło się tradycyjne złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Jak co roku w wydarzeniu wzięli również udział harcerze z międzyrzeckiego Hufca ZHP przy SP 2 im. Szarych Szeregów Szczepu „Płomienie” , którzy przygotowali piękny i wzruszający program artystyczny.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 2 3 4 5 6 ... 71