Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Narzędzia i usługiNajbliższe wydarzenia

09-04-2019

Informacja Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Ilustracja do informacji: Informacja Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa
09-04-2019

Konkurs na opowiadanie "Stulecie polskiego kryminału"

Ilustracja do informacji: Konkurs na opowiadanie "Stulecie polskiego kryminału"
09-04-2019

Zaproszenie do udziału w programie "Wspólnie dla dziedzictwa"

Ilustracja do informacji: Zaproszenie do udziału w programie "Wspólnie dla dziedzictwa"
05-04-2019

Zapraszamy na koncert z okazji jubileuszu XX-lecia Zespołu Muzyki Dawnej "Antiquo More"

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na koncert z okazji jubileuszu XX-lecia Zespołu Muzyki Dawnej "Antiquo More"
05-04-2019

Indywidualne instalacje fotowoltaiczne, zaproszenie do projektu

Ilustracja do informacji: Indywidualne instalacje fotowoltaiczne, zaproszenie do projektu
Zapraszamy do projektu Nadobrzański Klaster Energetyczny, Historia, Tradycja i Przyszłość, polegającego na utworzeniu sytemu mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie gmin Bledzew, Międzyrzecz, Pszczew, Trzciel, Zbąszyń.
Nabór prowadzimy do 30 kwietnia, wszystkie zainteresowane osoby/podmioty z terenu ww. gmin mogą wziąć udział. Nie narzucamy żadnych ograniczeń, przeszkodą mogą być jednie warunki techniczne budynku lub uwarunkowania terenu.
Przewidujemy że montaż nastąpi w miesiącach maj – czerwiec 2019 r.
 
 
                                     Lokalna Grupa Rybacka Obra-Warta
05-04-2019

Powstaje infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych – badanie ankietowe

Ilustracja do informacji: Powstaje infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych – badanie ankietowe
Samochody osobowe, samochody ciężarowe, busy, autobusy, skutery,  motocykle, rowery, segway’e, deskorolki, rolki, łodzie i wszystko co wymyśli nasza fantazja, są dostępne w wersjach zasilanych elektrycznie. Na terenie Nadobrzańskiego Klastra Energii Odnawialnej, rozmawiamy już z władzami gmin o ogólnodostępnej infrastrukturze do ładowania pojazdów elektrycznych, tak by można pokonywać wygodnie jak najdłuższe odcinki drogi, czy też ścieżki rowerowe.
Prośba do was o wstępne wskazanie miejsc, gdzie widzielibyście tego typu urządzenia. Każda propozycja będzie potraktowana jak zwykle poważnie.
 
                                    Lokalna Grupa Rybacka Obra-Warta
04-04-2019

Zapraszamy na II Kiermasz Wielkanocny. Informcja o zamknięciu dróg

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na II Kiermasz Wielkanocny. Informcja o zamknięciu dróg
 
03-04-2019

Oferta organizacji pozarządowej

03-04-2019

Konkurs "Twoja ulubiona opowieść biblijna"

Ilustracja do informacji: Konkurs "Twoja ulubiona opowieść biblijna"
Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Tygodnikiem Katolickim "Niedziela" i wydawnictwem Ewerro sp. z o.o. zaprasza do udziału w VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci pn. "Twoja ulubiona opowieść biblijna". Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski. Konkurs rokrocznie uzyskuje większe uznanie, co przekłada się na rosnącą liczbę uczestników. W poprzedniej edycji Konkursu zgłoszonych zostało niespełna 5000 prac wykonanych przez dzieci z całej Polski.
Zadaniem konkursowym jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej obrazującej ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu. Konkurs łączy w sobie cechy konkursu plastycznego z propagowaniem wiedzy o Piśmie Świętym. Na laureatów czekają ciekawe i wyjątkowe nagrody, na czele z publikacją 12 (4 z każdej kategorii wiekowej) zwycięskich prac w wyjątkowym kalendarzu na rok 2020.     
Zgłoszona praca musi być wykonana na papierze w formacie A4, w orientacji poziomej. Prace konkursowe należy przesyłać do 30 kwietnia 2019­­ r. na adres Centrum Rozwoju Lokalnego, ul. Zaparkowa 23, 42-400 Zawiercie lub dostarczyć osobiście w dni robocze w godz. 7.00-15.00 pod wskazany adres.
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na oficjalnej stronie: tuob.crl.org.pl
Zachęcamy do śledzenia profilu konkursu na Facebooku, gdzie publikowane będą najważniejsze informacje dotyczące tegorocznej edycji.
Profil na Facebooku: facebook.com/KonkursTUOB
Prosimy o oznaczanie wszystkich wpisów w mediach społecznościowych hasztagiem #TUOB2019
 
                                                                                                  Centrum Rozwoju Lokalnego
03-04-2019

To oni staną przed szansą zagrania na PGE Narodowym. Oto najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki województwa lubuskiego!

Ilustracja do informacji: To oni staną przed szansą zagrania na PGE Narodowym. Oto najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki województwa lubuskiego!
2 dni sportowej rywalizacji, prawie 70 drużyn chłopców i dziewczynek, 675 strzelonych goli, tysiące uśmiechów na dziecięcych twarzach i wreszcie wszystko jest jasne. Mistrzami województwa lubuskiego w XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zostali chłopcy z UKS-u AP Falubaz Zielona Góra (kategoria do lat 8), SP 10 Zielona Góra (U-10) i SP 4 Kostrzyn nad Odrą (U-12), a także dziewczynki z SP 1 Międzyrzecz (U-8), MUKS-u Stilon Gorzów Wielkopolski (U-10) i MUKS-u PS Kostrzyn nad Odrą (U-12). Zawodnicy i zawodniczki z dwóch starszych kategorii awansowali do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie. Mistrzowie regionów powalczą tam o występ w wielkim finale na PGE Narodowym.
Gospodarzem Finałów Wojewódzkich w Lubuskiem był Gorzów Wielkopolski, a dokładniej obiekty tamtejszego OSiR-u przy ul. Olimpijskiej 1. To tutaj spotkały się drużyny chłopców i dziewczynek ze wszystkich 14 powiatów.
 
Święto futbolu w Gorzowie Wielkopolskim
Zmagania w lubuskich Finałach Wojewódzkich XIX edycji Turnieju rozpoczęły się w poniedziałek 1 kwietnia od rywalizacji chłopców i dziewczynek z najstarszej kategorii U-12, a także dziewczynek z zespołów do lat 10. Dzień później oglądaliśmy emocjonujące rozgrywki drużyn U-8 oraz chłopców z kategorii U-10.
 
Wśród kibiców śledzących poczynania młodych adeptów futbolu nie zabrakło znanych postaci. Jedną z nich był Zdzisław Czyrka, wiceprezes ds. samorządów i piłkarstwa kobiecego w Lubuskim Związku Piłki Nożnej. – Wspaniale obserwować drogę z piłki radosnej, młodzieżowej, do piłki poważnej. Uczestnicy takich Turniejów wyrastają na reprezentantów Polski i grają w najlepszych klubach świata. To najlepsza droga do osiągnięcia sukcesu w piłce nożnej. Dla dzieciaków mam jedno przesłanie: bawcie się, grajcie i walczcie! – zagrzewał do walki pan Zdzisław, który uważnie oglądał mecze rozgrywane w Gorzowie Wielkopolskim.
 
Na boisku w najstarszej kategorii wiekowej triumfy święciły zespoły z Kostrzyna nad Odrą. U dziewczynek najlepsze były zawodniczki MUKS-u PS Kostrzyn, w barwach którego znakomity Turniej rozegrała bramkarka Gabrysia Kiałka. Młoda golkiperka ujęła kibiców wspaniałą postawą zgodną z duchem gry (otrzymała „Zieloną Kartkę Fair Play” za przyznanie się do błędu mimo braku reakcji sędziego), a ponadto została wybrana najlepszą bramkarką w swojej kategorii wiekowej. Razem z Gabrysią na zawodach pojawił się jej najwierniejszy kibic, czyli tata. – Moja rola na razie ogranicza się tylko do wożenia córki na treningi. Zobaczymy, czy to się kiedyś opłaci – śmiał się dumny rodzic.
 
Wśród 10-latek triumfowały piłkarki MUKS-u Stilon Gorzów, które w finałowym meczu po wyjątkowo zaciętym boju pokonały MUKS 11 Zielona Góra. Sportowy charakter pokazały też najmłodsze zwyciężczynie, czyli SP 1 Międzyrzecz, pewnie pokonując koleżanki z SP Jasień.
 
Równie dużych emocji dostarczyła rywalizacja chłopców. Zwycięzcy do lat 12 – SP 4 Kostrzyn nad Odrą – byli głośno dopingowani przez grono kibiców, którego nie sposób było nie dostrzec i nie usłyszeć. Zawodnicy „Czwórki” zaprezentowali tak ofensywny futbol, że ich trener odbierał gratulacje do późnego wieczora, a o ich zwycięstwie fani mówili jeszcze drugiego dnia Turnieju. Nikt nie miał wątpliwości, że najlepszym zawodnikiem zostanie jeden z graczy zwycięskiej ekipy. Ostatecznie wybór padł na Kacpra Sikorskiego, który pokazał się ze znakomitej strony zwłaszcza w półfinale, wprowadzając swój zespół do meczu o mistrzostwo regionu. Kacper na tle rówieśników wyróżniał się przede wszystkim imponującym przyspieszeniem i zdolnościami przywódczymi. Warto wspomnieć też o chłopcach z SP 1 Żagań, którzy nie tylko zostali wicemistrzami województwa, ale również dali się poznać jako specjaliści od rzutów karnych. W ćwierćfinale i półfinale to właśnie dzięki strzałom z 9. metra (z takiej odległości w dwóch starszych kategoriach Turnieju wykonywane są rzuty karne) przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Emocjonujący finał oglądaliśmy też u 10-latków, a zwycięsko wyszli z niego uczniowie SP 10 Zielona Góra. Drugiego dnia rywalizacji kibice z największego miasta województwa cieszyli się podwójnie, bo w najmłodszej kategorii u chłopców triumfował UKS AP Falubaz Zielona Góra, którego wyższość w finale uznać musieli zawodnicy Płomienia Żary.
 
Finały Wojewódzkie były wielkim świętem futbolu i okazją do przyjrzenia się najbardziej utalentowanym młodym piłkarzom i piłkarkom z regionu. W Gorzowie Wielkopolskim świetnie bawili się nie tylko zawodnicy, ale też ich trenerzy, rodzice i kibice, którzy dopingowali młodych sportowców.
 
Finały Wojewódzkie w województwie lubuskim – klasyfikacja generalna
Kategoria
Chłopcy
Dziewczynki
U-8
1. UKS AP Falubaz Zielona Góra
2. UKS Promień Żary
3. SP Bytom Odrzański
1. SP 1 Międzyrzecz
2. SP Jasień
3. UKS PS Kostrzyn nad Odrą
Najlepszy bramkarz
Jan Koremba (SP Bytom Odrzański)
Otylia Durkalec (SP 1 Międzyrzecz)
Najlepszy zawodnik
Antoni Dumański (Promień Żary)
Lena Puzio (SP Jasień)
Król strzelców
Maks Morgowski (Falubaz Zielona Góra) – 7 bramek
Zosia Mikołajczyk (UKS PS Kostrzyn nad Odrą) – 15 bramek
U-10
1. SP 10 Zielona Góra
2. MLUKS Dwójka Gubin
3. SP 6 Gorzów Wielkopolski
1. MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski
2. MUKS 11 Zielona Góra
3. SP Jasień
Najlepszy bramkarz
Jonasz Ochotny (MLUKS Dwójka Gubin)
Gabriela Rudzińska (SP Jasień)
Najlepszy zawodnik
Patryk Smyra (SP 10 Zielona Góra)
Hania Petel (MUKS 11 Zielona Góra)
Król strzelców
Emil Długi (SP 6 Gorzów Wielkopolski) – 9 bramek
Laura Urman (Stilon Gorzów Wielkopolski) – 19 bramek
U-12
1. SP Czwórka Kostrzyn nad Odrą
2. SP 1 Żagań
3. SP 21 Gorzów Wielkopolski
1. MUKS PS Kostrzyn nad Odrą
2. AP Kania Cup Gorzów Wielkopolski
3. SP Dobiegniew
Najlepszy bramkarz
Jakub Żembrowski (SP 1 Żagań)
Gabrysia Kiałka (MUKS PS Kostrzyn nad Odrą)
Najlepszy zawodnik
Kacper Sikorski (SP 4 Kostrzyn nad Odrą)
Julia Łogińska (AP Kania)
Król strzelców
Hubert Wieleba (SP 21 Gorzów Wielkopolski) – 13 bramek
Julia Łoś (SP Dobiegniew) – 15 bramek
 
 
Szansa na odkrycie talentu
W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” uczestniczyło już ponad 50 późniejszych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych, w tym m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego czy Pauliny Dudek. Co roku setki tysięcy dzieci walczy o spełnienie marzeń, zwycięstwa swoich drużyn i nagrody indywidualne. Najlepsi są wybierani przez trenerów i skautów z Polskiego Związku Piłki Nożnej i dostają zaproszenie na Letnią Akademię Młodych Orłów, na której spotykają się z najbardziej utalentowanymi rówieśnikami z całego kraju. W następnych latach do części z nich trafiają pierwsze powołania do najmłodszej reprezentacji Polski do lat 15.
 
Wielki Finał na PGE Narodowym
W Gorzowie Wielkopolskim chłopcy i dziewczynki z kategorii U-8 zdobyli tytuł mistrzów województwa lubuskiego. Ich starsi koledzy i koleżanki ze zwycięskich drużyn U-10 i U-12 wywalczyli ponadto awans na Finał Ogólnopolski, który odbędzie się w Warszawie od 29 kwietnia do 2 maja. Triumfatorów XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy po Wielkim Finale na PGE Narodowym. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja, na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski w obecności takich widzów jak prezes PZPN Zbigniew Boniek czy selekcjoner Jerzy Brzęczek.
 
Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od dwóch edycji – Electrolux. XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.
Partnerem Turnieju w województwie lubuskim była firma PHUP Gniezno.
Szczegółowe informacje o trwających rozgrywkach znajdują się na stronach www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.
***
Dodatkowe materiały, w tym zdjęcia do dowolnego wykorzystania, można pobrać pod adresem: https://bit.ly/2Um9WrZ
1 2 3 4 5 6 ... 130