Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Dostosowanie do wymogów bezpieczeństwa i zaleceń ZDW projektowanego skrzyżowania DW137 i nowopowstającej drogi gminnej w Międzyrzeczu

29-06-2023

Kolejna dotacja na drogę

Ilustracja do informacji: Kolejna dotacja na drogę
Rozpoczęła się budowa skrzyżowania, które połączy ulice Żołnierską z Poznańską. – Dostaliśmy na to dotację w wysokości 250 tysięcy złotych – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Nowe skrzyżowanie nie tylko połączy Żołnierska z Poznańską, ale będzie jednocześnie ostatnim odcinkiem odnogi ulicy Długiej, której budowa ma się zakończyć we wrześniu. – Ułatwi zmotoryzowanym dojazd do Osiedla nad Obrą oraz Obrzyc od strony ulicy Długiej. To także ostatni etap budowy ulicy Długiej, która ma się zakończyć we wrześniu – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.

Łącznik buduje miejscowa firma Brubet. Burmistrz podkreśla, że inwestycja jest możliwa dzięki dotacji w wysokości 250 tys. zł, którą gmina dostała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach środków z Lubuskiego Funduszu Samorządowego. Rozpoczęła się z dwumiesięcznym poślizgiem, ale nie ma w tym winy ani gminy ani wykonawcy. Powodem były… ptaki gniazdujące na drzewach rosnących wzdłuż Poznańskiej. Zgodnie z przepisami i wytycznymi ornitologów, ze względu na ich pisklęta wykonawca musiał wstrzymać pracę do zakończenia okresu lęgowego.
 
Burmistrz wylicza, że obecnie w gminie realizowanych jest kilkadziesiąt rozmaitych inwestycji o łącznej wartości ponad 50 milionów złotych. – Do tej kwoty należy doliczyć kolejne 65 milionów złotych, które wydamy na kompleksową przebudową oczyszczalni ścieków. Zakończymy ją jeszcze w tym roku  – dodaje Remigiusz Lorenz.