Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

Budowa drogi C.K. Norwida wraz z oświetleniem na działkach zlokalizowanych przy ulicach: Cypriana Kamila Norwida, Marii Konopnickiej i Jacka Malczewskiego w Międzyrzeczu

17-11-2023

Asfalt zamiast dziur i kałuż

Ilustracja do informacji: Asfalt zamiast dziur i kałuż
Mieszkańcy ulic Malczewskiego, Norwida i Konopnickiej przestali narzekać na dziury i kałuże błota w ich gruntowej nawierzchni. Drogi zostały utwardzone i pokryte asfaltowym dywanikiem, wzdłuż nich wybudowano też chodniki i latarnie. – Tylko w tym roku  wybudowaliśmy już cztery ulice i kończymy piątą – zaznacza burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Kierowcy i piesi czekali na to od kilkunastu lat. Międzyrzecka firma Brubet wybudowała trzy ulice w zachodniej części miasta – Malczewskiego, Norwida i Konopnickiej.
 
- Ich łączna długość wynosi nieco ponad kilometr. Wzdłuż dróg wybudowano też chodniki i wpusty kanalizacji deszczowej oraz postawiono 25 latarni – informuje Sylwester Suchowski, który kieruje Wydziałem Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.
 
Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że tylko w tym roku gmina wybudowała już cztery drogi. – W sierpniu zakończyliśmy budowę ulicy Długiej, a niebawem zakończy się remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej, czyli będzie ich pięć – wylicza samorządowiec.
 
Gmina zapłaciła wykonawcy 4 mln. 381 tys. zł. Ze swojego budżetu wyłożyła jednak połowę tej kwoty, czyli 2 mln. 261 tys. zł, gdyż na realizację tej ważnej dla Mieszkańców inwestycji dostała dotację z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wynoszącą 2 mln. 120 tys. zł.
Od początku kadencji gmina wybudowała już jedenaście dróg, a w połowie grudnia zakończy  remont dwunastej. To rekordowa liczba w historii międzyrzeckiego samorządu. – Trzeba do tego doliczyć dotacje na budowę siedmiu kolejnych, które otrzymaliśmy w ostatnich miesiącach. Szczególnie mnie cieszą rządowe pieniądze na rozpoczęcie budowy wschodniej obwodnicy Międzyrzecza  - dodaje R. Lorenz.
 
Samorządowiec zaznacza, że oprócz remontów dróg gmina realizuje wiele innych inwestycji. – Strategiczne znaczenie dla miasta mają dobiegające już końca kompleksowa przebudowa oczyszczalni ścieków oraz uzbrajanie terenów pod Międzyrzecki Park Przemysłowy numer 2, który będzie kolejnym kołem zamachowym rozwoju naszej gminy – mówi burmistrz.  
03-07-2023

Drogi będą jak lustro

Ilustracja do informacji: Drogi będą jak lustro
Budowa trzech dróg w zachodniej części miasta wkroczyła w kolejny etap. – Po utwardzeniu ulice są już wylewane pierwszą warstwą asfaltu  – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
 
Oficjalnie za trzy miesiące mieszkańcy trzech ulic w zachodniej części miasta – Cypriana Kamila Norwida, Jacka Malczewskiego i Marii Konopnickiej – przestaną narzekać na dziury w ich gruntowej nawierzchni, które po deszczach zamieniały się w grzęzawisko. Rozpoczęty jesienią ubiegłego roku remont tych ulic wkroczył w ostatni etap. – Po wykorytowaniu  i utwardzeniu drogi są już wylewane pierwszą warstwą asfaltu – informuje burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Prace mają się zakończyć jesienią. To nie koniec dobrych informacji dla pieszych i zmotoryzowanych. - Wzdłuż budowanych dróg powstały chodniki, oświetlenie i wpusty kanalizacji deszczowej – zaznacza Sylwester Suchowski, który kieruje Wydziałem Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu.
 
Drogi buduje międzyrzecka firma Brubet, która zrealizowała wiele podobnych inwestycji w gminie i regionie. To kolejna dobra informacja. Lokalny wykonawca oznacza pracę dla
miejscowych i podatki, które wpływają do kasy miasta i są następnie wydawane na kolejne inwestycje! Władze miejskie zapłacą jej 4 mln. 142 tys. 640 zł, ale – jak zaznacza burmistrz – z własnego budżetu wyłoży niespełna 1 mln. 700 tys. zł. Jak to możliwe? – Na realizację tej ważnej dla miasta i jego mieszkańców inwestycji dostaliśmy 2 min. 466 tys. zł dotacji z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – informuje R. Lorenz.
 
Gmina realizuje obecnie dwie inne inwestycje drogowe: remont ul Komisji Edukacji Narodowej i dobiegającą już końca budowę ul. Długiej. To jednak nie koniec  inwestycji drogowych w naszej gminie. – Występujemy z kolejnymi wnioskami o dotacje na remonty następnych ulic oraz inne, ważne dla mieszkańców inwestycje – zapowiada R. Lorenz.
19-07-2022

Budowa drogi C.K. Norwida wraz z oświetleniem na działkach zlokalizowanych przy ulicach: Cypriana Kamila Norwida, Marii Konopnickiej i Jacka Malczewskiego w Międzyrzeczu

Krótki opis zadania

W ramach zadania wybudowana zostanie droga gminna przy ulicach Cypriana Kamila Norwida, Marii Konopnickiej i Jacka Malczewskiego wraz z chodnikami i oświetleniem. Droga wykonana będzie z nawierzchni bitumicznej, natomiast chodniki z kostki betonowej typ POLBRUK. Łączna długość wykonanych dróg wynosi około 1,0 km. Dodatkowo w ramach zadania wykonana zostanie również regulacja wysokościowa istniejącej infrastruktury uzbrojenia terenu (studnie kanalizacyjne, hydranty, zasuwy, itp.).