Logo: Powiat Średzki Gmina Międzyrzecz

Logo: MigamMigam Logo: BIPBIP
Twoja przeglądarka nie może wyświetlić obiektu - pogoda

Informacje

KRAJOWY PLAN ODBUDOWY

Mamy dotację na nowy żłobek!

Ilustracja do informacji: Mamy dotację na nowy żłobek!
Dostaliśmy prawie milion złotych na kolejny żłobek! Wojewoda lubuski Władysław Dajczak i burmistrz Remigiusz Lorenz podpisali dziś umowę na rządową dotację, która gmina dostała na wybudowanie tej jakże potrzebnej placówki.
 
Podpisanie umowy odbyło się dziś, 18 września, w sali konferencyjnej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Podobne dotacje dostały dwie inne lubuskie gminy, dlatego oprócz burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza w podpisaniu umów z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem wzięli też udział wójt Lubiszyna Artur Terlecki i zastępca burmistrza Sulęcina  Iwona Walczak.
 
- To będzie kolejna inwestycja, realizowana w naszej gminie dzięki rządowym dotacjom – zaznaczał burmistrz Remigiusz Lorenz.
 
Nowy żłobek utworzony zostanie w bloku wielorodzinnym, który miejska spółka Międzyrzeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje przy ul. Krótkiej. Poza żłobkiem w budynku znajdować się będą biura MTBS oraz 44 mieszkania o powierzchni od 30 do 60 metrów kwadratowych. – Wcześniej Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał nam na realizację tego zadania aż 12 milionów 311 tysięcy złotych – zaznacza burmistrz.
 
Przetarg na budowę bloku wielorodzinnego ze żłobkiem i biurami spółki MTBS zostanie ogłoszony po wprowadzeniu przez radnych dotacji do tegorocznego budżetu gminy. Inwestycja zakończy się w pierwszej połowie 2025 r.
 
 
#NextGenerationEU

Podstawowe informacje o projekcie

Podstawowe informacje

Dofinansowanie klubu dziecięcego z programu "MALUCH+" 2022-2029
 
W ramach projektu planowane jest utworzenie 24 nowym miejsc opieki w tworzonym Klubie Dziecięcym nr 4 w Międzyrzeczu przy ul. Krótkiej.
 
Dofinansowanie:
  • Środki z Krajowego Planu Odbudowy: 860 688,00 zł
  • Środki z budżetu państwa: 116 124,02 zł
  • Środki własne: 1 270 052,26 zł
 
#NextGenerationEU 
 

Powstanie kolejny klub dziecięcy

Ilustracja do informacji: Powstanie kolejny klub dziecięcy
Takie informacje lubimy najbardziej! Gmina dostała prawie milion złotych na kolejny klub dziecięcy! Placówka utworzona zostanie w nowym bloku wielorodzinnym, który powstanie przy ul. Krótkiej dzięki rządowej dotacji wynoszącej ponad 12 mln. zł.
 
Nowy, czwarty z kolei, Klub Dziecięcy powstanie dzięki rządowej dotacji, przyznanej gminie z programu Maluch Plus. – Otrzymamy ponad 976 tysięcy złotych – zapowiada burmistrz Remigiusz Lorenz. - Wcześniej z tego samego programu dostaliśmy pieniądze na żłobek, który otworzyliśmy ponad dwa lata temu przy przedszkolu numer cztery Bajkowa Kraina.
 
Placówka będzie drugim domem dla maluszków w wieku od jednego roku do trzech lat. Powstanie na parterze budynku wielorodzinnego, który wybudowany zostanie przy ulicy Krótkiej przez miejską spółkę Międzyrzeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. – Na jego wybudowanie dostaliśmy 12 milionów 311 tysięcy 421 złotych z tzw. funduszu dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pieniądze już wpłynęły na nasze konto – zaznacza burmistrz.

W ciągu kilku najbliższych tygodni spółka i gmina powinny ogłosić przetarg na budowę bloku wielorodzinnego. Inwestycja powinna zakończyć się do czerwca 2025 r.
 
Budynek ma mieć trzy piętra i windy. W parterze powstanie żłobek i biura, do których przeniosą się pracownicy MTBS. – Powstaną w nim 44 mieszkania o powierzchni od 30 do prawie blisko 60 metrów kwadratowych – informuje prezes MTBS Krystian Grabowski.
 
Burmistrz podkreśla, że utworzenie żłobka powinno rozwiązać problem braku miejsc opieki dla dzieci wieku od jednego do trzech lat. - Umożliwi to ich rodzicom podjęcie pracy i kontynuowanie kariery zawodowej – dodaje R. Lorenz.